23.03.19, 09:00

Do biskupów: Gangrenę się tnie, a nie jojczy...

Nigdy nie spotkałem pedofila w sutannie. Być może wynika to z faktu, że zbyt często nawiewałem z lekcji religii, które za moich czasów odbywały się w salkach katechetycznych.

Ba, nigdy nie spotkałem księdza homoseksualisty, a znam naprawdę wielu księży. Owszem, spotkałem duchownych, którzy mają dzieci, baby, chleją wódę i generalnie kochają mamonę. Ale bezeceństw nie spotkałem. Nie oznacza to, że ich w Kościele nie ma. Są.

Dlatego w całym tym jojczeniu biskupów (nie wszystkich rzecz jasna) na temat pedofilii, kombinowaniu, jak tu wyjść z afery suchą nogą, brakuje mi postawy ich Szefa, który jak trzeba było, pognał handlarzy ze świątyni, powywracał im stoły, porozrzucał pieniądze i ukręcił bat, żeby mu sprawniej poszło.

Jak jest gangrena, to się ją tnie. I tyle. A nie jojczy, czy wywraca ślepia. Jak to zrobić? Ależ prosto. Cytuję in extenso.

"Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie".

Mocne? Owszem. Ale za to jakie trzeźwiące.

Maciej Eckardt

Komentarze

to ja2019.03.31 22:58
Nigdy nie wdziałem księdza otyłego ha ha ha
Aaalb2019.03.28 14:43
"nigdy nie spotkałem księdza homoseksualisty, a znam naprawdę wielu księży" Hahaha, tak Ci się tylko wydaje! Myślisz, że któryś by się przyznał?
baba-jaga2019.03.24 8:58
Biskupi musieliby najpierw wyciac samych siebie jako gangrene.
Helena2019.03.23 18:25
to nie pedofilia jest problemem w kościele tylko homoseksualne lobby. A biskupi udają, że niczego nie widzą zamiast odsunąć ze stanowisk kościelnych osoby z zaburzeniami. Można to zrobić bez rozgłosu i bez piętnowania kogokolwiek. Przecież to dostojnicy kościelni przez 15 lat nie dopuszczali do papieża informacje o jednym z nich, który miał takie zaburzenie.
Szymon2019.03.23 11:55
Już za czasów św. Kadrynała Wyszyńskiego biskupi zdradzili Kościół idąc na współpracę z SB . Teraz biskupi za pieniądze i władzę sprzedają się Szatanowi razem z księżmi ...
ZERR02019.03.23 11:17
Przyczyna jest taka sama jak impotencja pissu wobec Rabieja. Teraz sobie poszukajcie zdjęcia Naczelnika z Rabiejem. Po to właśnie od dekad komuniści wprowadzali swoich ludzi do kościoła, po to pilotowali ich kariery, po tu robili z nich biskupów, aby Kościół nie był w stanie sie obronić. Piss tez nie jest w stanie obronic nas przed LGBT - mógłby to zrobić w ciągu tygodnia. Jednak tylko jojczy i gęga.
Marian2019.03.23 14:59
Aresztowana w 1952r. USA komunistka zeznala pod przysiega ze latach 40tych komunistyczna partia USA wprowadzila do KK okolo1000 osob w wiekszosci zydow wrogow kosciola celem jego rozkladu od wewnatrz.Takie rzeczy napewno dzialy sie tez w innych krajach.i teraz zbieramy zniwo tych dzialan
JASIA2019.03.24 0:55
MARIAN, WIEDZIAŁAM,ŻE TO ROBILI W INNYCH KRAJACH, ALE NIE WIEDZIAŁAM ŻE RÓWNIEŻ I W USA! CZYTAŁAM NA TEN TEMAT, ŻE TO JEST ZAŁOŻONA TAKTYKA, JAK ROZBIĆ KOŚCIÓŁ OD WEWNĄTRZ! W TYM RÓWNIEŻ MACZALI RECE MASONI!
tretka2019.03.23 10:19
Zgadzam się w stu procentach. Większość naszych biskupów po prostu udaje że nie ma problemu, a jak już coś zauważą to głównie biadolą... Nie ma nikogo na miarę Wyszyńskiego. Dlatego świeccy biorą sprawy w swoje ręce. I dobrze.
michu2019.03.23 9:31
To prawda, ale ostrożność musi być ze względu na fałszywe oskarżenia, możliwość manipulacji, intrygi, bo co ciekawe okazuje się, że dawni spece z IV departamentu pod ziemię się nie zapadli i nie wiadomo do końca kto ich przejął ;).