12.05.20, 11:33Zdjęcie ilustracyjne/YT/Ruptly

Do czego doszło? Antysemityzm szaleje w USA

Ligi Przeciw Zniesławieniom (ADL) opublikowała raport, z którego wynika, że od czasu publikowania przez tą organizację raportów od 1979, w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano najwyższą liczbę incydentów antysemickich. ADL odnotowała 2107 takich zajść, a ponad połowa przypadków miała miejsce w Nowym Jorku, gdzie ofiarami ataków padło 95 osób.

Jak możemy przeczytać na portalu dziennik.pl:

- Według statystyk ADL w ubiegłym roku w USA doszło do 61 fizycznych napaści motywowanych antysemityzmem - w tym do trzech ataków terrorystycznych dokonanych przez prawicowych ekstremistów, a także do 1127 przypadków nękania oraz 919 aktów wandalizmu, wymierzonych np. w żydowskie cmentarze i synagogi. Łącznie zanotowano o 12 proc. więcej incydentów niż w 2018 roku.

Według statystyk ADL w ubiegłym roku w USA doszło do 61 fizycznych napaści motywowanych antysemityzmem - w tym do trzech ataków terrorystycznych dokonanych przez prawicowych ekstremistów, a także do 1127 przypadków nękania oraz 919 aktów wandalizmu, wymierzonych np. w żydowskie cmentarze i synagogi. Łącznie zanotowano o 12 proc. więcej incydentów niż w 2018 roku.

Szef ADL Jonathan Greenblatt w wywiadzie dla agencki AP porównał antysemityzm do "wirusa" oraz dodał:

- Czasami mówi się o antysemityzmie jako o najstarszym rodzaju nienawiści. Zdaje się nigdy nie przemijać. Tak naprawdę nie ma na niego żadnego antidotum ani leku

 

mp/pap

Komentarze

Jan Radziszewski2020.06.27 1:28
Nie ma coś takiego jak Antysemityzm bo dotyczyłby on 1 / 3 ludzkości - Noe miał trzech synów najstarszego Sema pośredniego Jafeta i najmłodszego Chama zaś Cham został Przeklęty przez Noego Semitą obok ponad 1000 innych potomków Sema jest protoplasta żydów Abram potem Abrahamem zwany żydzi tj potomstwo Abrahama i z syna Izaaka syna Jakuba z jego 12 synów od których pochodzą żydzi !!! - miał też brata bliźniaka Ezawa któremu odebrał Pierworództwo i Błogosławieństwo a więc można tylko mówić że istnieje w świecie nie Antysemityzm tylko Antyżydowstwo należy dodać że Abraham miał starszego syna z Niewolnicy Hagar Ismaela protoplastę ludów arabskich oraz synów z II żony Ketury tj. Zimrana Jokszona Medana Midiona Jiszbaka Szuacha + już na podstawie tych danych można Powiedzieć Prawdę, że nie istnie w świecie Antysemityzm skierowany przeciwko Semitom bo żydzi Nie są jedynymi w świecie Semitami. Ich ideolodzy więc odwracają kota ogonem głosząc Antysemityzm a ponieważ są Przeklęci przez Pana Boga to wszelkie kary jakie są ich udziałem wynikają z tego Przekleństwa z Bogobójstwa i wybrania Diabła jako swego cezara /J 19,15) Krew Jego na nas i na syny nasze . To przekleństwo nie dotyka innych potomków Sema bo w tym dziele diabelskim nie uczestniczyli tylko sami mieszkańcy Judei Judejczycy a Jude to żydzi a więc można by jeszcze mówić o tzw. Anty-judaizmie ale w żadnym przypadku o tzw. Antysemityzmie Ponieważ służą staremu cezarowi tj Diabłu Biesowi Wężowi Lucyferowi Czerwonemu Smoku /Rdz 3,1 nn Iz 14,12-15 Sura 113,1 Ap 12,3 nn) to ten ma prawo swoich żydków karać do woli na tym świecie, a po śmierci w PIEKLE wiecznie
John2020.06.24 1:53
Przyszła kara za oszczerstwa wobec Polski i ustawę 447.
Ali Baba2020.05.16 12:31
Tak jak nie ma "żadnego antidotum", na podłe zachowania bogatego żydostwa (czyt. masonerii), wobec narodów, na terenie których zamieszkują - nazywając ich "gojami", czyli zwierzętami ? Na takie dictum, jakichże innych "wdzięczności" się spodziewacie - zwłaszcza od katolików których od zarania - PRZEŚLADUJECIE !!!
Cezary2020.05.14 22:26
Pan Bóg wybrał Naród Wybrany aby głosił Dobrą Nowinę o przyjściu Jezusa Syna Bożego który zbawi ludzkość.Naród Wybrany sprzeciwił się jednak Panu Bogu bo za pomocą intryg i rękami pogan zamordował Syna Bożego i od tego faktu nie jest już Narodem Wybranym.Był nim do momentu zamordowani Syna Boga.
Glaudiusman2020.05.12 22:58
To nie są potomkowie żydów biblijnych. Ci stali się Palestyńczykami w wyniku naporu islamu. Natomiast ci są ze wschodu, przybyli z Azji w średniowieczu i uzurpują sobie prawo do kontynuacji starożytnych żydów. Tych prawdziwych zostało trochę w Hiszpanii jedynie. Natomiast ci z Europy wschodniej i środkowej to uzurpatorzy. Przyjęli religię żydowską i tyle ich tylko łączy z tamtymi. A mają za skórą straszne rzeczy. Handel niewolnikami pośród Słowian i sprzedaż ich na rynki Islamu. No i lichwa. Straszna kultura, egoizm, brak szacunku dla kobiet, do chrześcijan. Uwielbiali Niemców i nadal to robią pomimo holokaustu. Setki tysięcy żołnierzy służyło dla Hitlera. Kompletny brak honoru.
Jan Radziszewski 2020.05.12 22:27
02.05.2020 NMP Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
Jerzy Jacek2020.05.12 22:21
Będzie jeszcze gorzej lub lepiej - w zależności od punktu siedzenie. W roku 2008 Amerykanie zorientowali się po prostu, że są przez żydowski "sektor finansowy" systematycznie okradani.
Grizzly2020.05.12 20:58
Aj waj .... wszyscy jesteśmy antysemitami!
ceramik2020.05.12 19:29
2107 takich zajść, a ponad połowa, to 95 osób? A prezydent Franklin ostrzegał - jeżeli nie załatwimy sprawy żydostwa, to za 100 lat będziemy u nich niewolnikami.
Senny2020.05.12 18:39
Skoro naród żydowski powstał w drugiej połowie XIX w. (prof. Szlomo Sand), to nie może być w ogóle mowy, o semickim pochodzeniu żydów. Więc "antysemityzm" jest przez żydów wyssany z brudnego palucha.
Senny2020.05.12 18:14
Prof. Szlomo Sand, prof. historii Uniwersytetu w Tel Avivie mowi tak: Kto wymyślił naród żydowski? Żydowscy historycy żyjący w Niemczech w drugiej połowie XIX wieku. To był okres kształtowania się nowoczesnych nacjonalizmów w Europie. Mieszkańcy Starego Kontynentu zaczęli wtedy myśleć kategoriami wspólnot etnicznych. Rodziły się narody: niemiecki, polski, francuski. Żydowscy historycy w Niemczech byli ludźmi swoich czasów i działali pod wpływem dominujących w nich prądów. Wzorowali się na nacjonalistach państw europejskich, głównie Niemcach, i w taki sposób powstał syjonizm, a wraz z nim naród żydowski. Jak to „powstał”? Powstał, bo wcześniej nie istniał. Przecież Żydzi mieszkali w Europie od dwóch tysięcy lat. Odkąd zostali wygnani przez Rzymian z Palestyny. Nic takiego się nie stało. To mit. Rzymianie wcale nie wypędzili Żydów z Palestyny, a Żydzi wcale nie przybyli do Europy. System kar, jaki Rzymianie stosowali wobec ujarzmionych nacji, nie przewidywał masowych wysiedleń. Wyrzucenie całego narodu z jego ziemi to bardzo skomplikowana operacja, której wykonanie stało się możliwe dopiero w XX wieku wraz z rozwojem niezbędnej infrastruktury, np. linii kolejowych. Nawet Trzecia Rzesza miała spore problemy z takimi operacjami, a co dopiero Imperium Rzymskie. Rzymianie byli oczywiście brutalni. Mogli zabić wielu ludzi, spalić miasto, ale nie wypędzali całych narodów. Ale przecież to fakt powszechnie znany… Oczywiście, że powszechnie znany. O wypędzeniu napisano w deklaracji niepodległości Izraela z 1948 roku, a nawet na naszych banknotach. Do tego bowiem sprowadza się mit założycielski Państwa Izrael: wyrzucili nas z naszej ziemi dwa tysiące lat temu, ale teraz wróciliśmy, aby ją odebrać. Nawet ja – zawodowy historyk od kilkudziesięciu lat – bezkrytycznie w to wierzyłem. Dopóki dziesięć lat temu nie postanowiłem zbadać tego problemu…
Cris2020.05.12 17:36
Od 1989 Polską rządzi agentura Izraelsko Amerykańska i Niemiecka. POLACY SĄ MASOWO NISZCZENI!! ZOBACZ NA YOU TUBE !!!!!!!!!!! Marcin Bustowski mówi ....kawa na ławę ...
Szymon2020.05.12 17:27
Krytyka żydów to nie jest antysemityzm.
Senny2020.05.12 22:12
A czemu nie?
Tadeusz2020.05.12 22:38
Niestety, co jest antysemityzmem określają sami Żydzi ! Możesz na przykład oddać mocz w pobliżu Synagogi, no bo już nie mogłeś wytrzymać i już masz, przerąbane, następnego dnia dowiesz się z gazet, o terrorystycznym, antysemickim napadzie na Synagogę !!!
rebeliant2020.05.12 17:16
Żydzi mają dosyć Żydów ?
Agnieszka Dz. 2020.05.12 17:15
"Katolik nie może być antysemitą, antygejem, antykimkolwiek, bo bycie 'antyktosiem' oznacza, że pogardzamy drugim człowiekiem, a tego czynić nie wolno" Ks. Kaczkowski.
Siedzisz sam w domu jak ja?2020.05.12 16:55
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam dla ciebie oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected].com. Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona. You won't be disappointed!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.12 16:53
Mam 32 lata, szukam mężczyzny w każdym wieku, z którym będę mogła spotkać się z tobą na seks. Jestem strasznie napalona ponieważ od roku jestem samotna. Nie oczekuję pomocy finansowej ani zobowiązań tylko luźnej atmosfery i higieny osobistej. Jeśli byłbyś chętny spotkać się na seks i zobaczyć więcej moich fotek odezwij się na mam tam nick Weronika88 Najlepiej dodaj mnie do znajomych na www.exslove.com.pl i napisz kiedy masz czas się spotkać i zabawić :
terefere2020.05.12 16:01
szaleje antysemityzm w POLSCE! U was, katopedofilskie media!
ceramik2020.05.12 15:10
Czyli Amerykanie otwierają oczy? Raczej za późno, bo są usidleni, a prezydent Franklin ostrzegał. Czyli już Francuzi, Niemcy i doszli Amerykanie. A Półwysep Krymski będzie za mały. Ale to dobrze. Szybsze działanie.
Janek2020.05.12 15:03
żydzi i islamiści to całe zło naszego świata!
szmondaki "Lesia" Keller-Krawczyk (Sznajder)2020.05.12 14:48
Zdjęcie to pochodzi ze zbiorów rodzinnych Keller - Krawczyk (Sznajder). Na pierwszym planie Mosze Keller, dziadek "Lesia", po lewej za nim brat jego Izaak.
zgadnij kto - WHO2020.05.12 14:26
... nieprawda, większy jest w Palestynie gdzie Żydzi Palestyńczykom zrobili obóz koncentracyjny ( nie tylko w Betlejem). A przecież Palestyńczycy to też semici. Zatem największymi antysemitami zawsze są sami Żydzi - patrz....judenraty, kapo w obozie, żydowska policja itd.
dybuch2020.05.12 14:18
Jeszcze wiecej antysemityzmu, jeszcze wiecej plecenia ze to oni sa tylko ofiarami na tym swiecie i udlawia sie swoja buta i pychaBo juz kazdy ma dosc sluchania ich placzu i przestawiania swiata
Yeshua ben Yosef2020.05.12 14:00
Antysemityzm to religia głupców.
PolakNieLeming2020.05.12 13:59
Widać tu jak bardzo ożywiły się ruskie onuce. Pełno tu ich wpisów próbujących skłócać Polaków z Żydami. Cóż, im bardziej jesteśmy skłóceni, podzieleni, nietolerancyjni i nacjonalistyczni tym bardziej jest to na rękę putlerowskiej propagandzie. Są dobrzy Żydzi i parszywi, ale podobnie jest i z nami, Polakami, czy wszyscy są tacy dobrzy dla naszej Ojczyzny, naszego narodu ? Wystarczy popatrzeć na Targowicę, żeby sobie odpowiedzieć samemu, bez udziału w tym Lisa, czy Michnika.
Glaudiusman2020.05.12 13:55
A kto nie ma dość tej nacji roszczeniowców, specjalistów od nieustannego wyłudzania kasy. Kto lubi kastę bankierów i producentów banknotów bez umiaru dzień i noc. Kto dał im te wszystkie przywieje, zamiast pogonić gdzie pieprz i wanilia.
abcd2020.05.12 13:48
Gdyby liczba ataków zbytnio spadła, to aktywiści sami wymalują swastykę lub wybiją okno w synagodze...
PolakNieLeming2020.05.12 13:34
Nie mam nic do Żydów. Nie jestem i nigdy nie byłem antysemitą. Często broniłem, bronię Żydów na forach, bo są oni różni jak różni są ludzie w każdym narodzie, ale czy faktycznie samo sobie nie robią złej reputacji, będą nadmiernie pazerni i wtrącając się w politykę innych państw ??? Mam tu na myśli moją Ojczyznę, Polskę i sprawę tak zwanego "żydowskiego mienia bez spadkowego". Zachowanie samych Żydów w Polsce też wiele daje do myślenia. Pomimo, że jesteśmy bardzo gościnnym państwem, w zdecydowanej większości społeczeństwem tolerancyjnym i łagodnym (nawet w porównaniu do takich Niemiec, czy Francji), wycieczki młodzieży z Izraela przyjeżdżają pod silną, uzbrojoną eskortą agentów, a Polaków przedstawia się młodzieży jako żydożerców. To są błędy popełniane przez Izrael, które nie będą przysparzać im przyjaciół, a wręcz przeciwnie. nad czym boleję, bo wielu Polaków, żydowskiego pochodzenia to wspaniali obywatele, polscy patrioci. Przykładem może tu być Bronisław Wildstein, czy Szewach Weiss. Jedno jest pewne, owszem, powinniśmy mieć pretensje do Izraela, jego polityki wobec Polski i do niektórych Żydów (polakożerców), ale nie do wszystkich Żydów, bo uogólnianie zawsze kończy się wielką krzywdą dużej ilości dobrych, wspaniałych ludzi.
oficer LWP2020.05.12 13:18
przypominam co żydzi zrobili w 1938 roku ze statkiem St. Louis, co zrobiono z "braćmi żydami" i gdzie część tych żydów zakończyła żywot dzięki żydom z USA
PolakNieLeming2020.05.12 13:42
Przypomnij też, czerwony ......, co robiła czerwona zaraza ruska i polska, polskim patriotom, polskiej inteligencji. Przypomnij tortury, mordy, strzały w potylicę. pochwal się "dorobkiem" komuchów, Esbeku p...ny.
oficer LWP2020.05.12 16:36
sp..laj pisowski cymbale, czy każdy pisowiec jest ułomny na umyśle?
mackie2020.05.17 8:25
Niestety @oficer LWP ma rację, sam jestem "pisowcem", ale widzę że działasz na zasadzie bezmyślnego kretyńskiego odruchu, o ile jesteś w stanie zrozumieć, co mam na myśli. W zasadzie powinieneś 'oficera LWP' pochwalić za trafny komentarz, ale ty ... patrz wyżej. Statek St. Louis to słynny statek z 937 żydowskimi uciekinierami z Niemiec, płynący na Kubę, a potem do USA, którym amerykańskie władze odmówiły przyjęcia. Po wielu dniach oczekiwania statek wrócił do Europy. Duża część żydowskich pasażerów zginęła w czasie wojny. I było ty kretynie tak napadać?
romak2020.05.12 13:09
Żydzi ukrzyżowali Pana Jezusa i dzisiaj również chcą Chrystusa wyrzucić z ewangelii. Judaizm to dramat świata.
taro2020.05.12 13:07
zydy nie opuszcza usa,tam sa dolary,banki i z calego swiata zwozone diamenty.Do swojej ziemi obiecanej rowniz sie nie przeprowadza.
tukan2020.05.12 13:05
Zapytasz żyda o pochodzenie już jesteś antysemitą .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Senny2020.05.12 12:59
Aj, waj, gewalt.
Olej2020.05.12 12:52
Wybraństwo ? Oczywiście, że wierzę w wybraństwo, Pan Jezus był z nich, Największy z ludzi, Syn Boga naszego, Matka Boża, pierwsi apostołowie, chrześcijanie. Tablice Mojżeszowe jako prawo, Pan Jezus jako światło dla świata, .... Proces przemiany trwa .......Pan Bóg czeka na człowieka w jego pełni, gdy się stanie na podobieństwo Syna i będzie godzien być blisko Boga.
griszko2020.05.12 12:43
I tu powiem, że żydzi są sami sobie winni. Zanim się otworzy gębę , trzeba pomysleć co ma powiedzieć.
Olej2020.05.12 12:42
Dlaczego szaleje antysemityzm ? Gdyż są wyjątkowi, w swej inteligencji, kreatywności, są po prostu wybrani przez Boga. Pan Bóg Wywiódł światu ideę i prawo, Dał Swojego Syna jako wzór ludziom aby stawali się ludźmi w pełni. Dał pożywkę światu w Jego Ludzie, który miał ponieść wszystkim ludom ziemi nowinę, światło rozumu, wiedzy, odkryć. Problemem odwiecznym jest rozumienie przez nich swojego wybraństwa, niekiedy jako nad człowieczeństwa, i wtedy jest problem.
stan2020.05.12 12:41
A teraz inna fotka - staruszkowie, a może starszyzna z ADL wyległa na ulice i krzyczy "teraz już nasze i kamienice, i ulice"?
stan2020.05.12 12:25
To mi wygląda na pojedynek na miny lub kłótnię w rodzinie. Kto ważniejszy: młodszy mężczyzna czy starsza kobieta. Jak to jest u żydów?
Zenek2020.05.12 12:13
Antysemityzm to mit. Żydowski rasizm to fakt. Od dwóch tysięcy lat mamy do czynienia z globalnym żydowskim rasizmem.
Czy my musimy ich karmić?2020.05.12 12:07
Ja się zapytuje czy my musimy trzymac w swoim kraju żydowiska typu 1. Błaszczakowa Marusia 2. Nowaczek-robaczek 3. Agnieszka Dz(iwka) 4. po 11 jestem poebany 5. Albert Kretynizacja 6. Stachu tysiąca ników 7. Orszulka z czarnego Śląska 8 .Zdebilały Dewender-swender 9 Aaatomek 10...dopisujcie póki ich korona nie wydusi
StopKoronaPierdolcowi2020.05.12 12:13
Korona? A weź człowieku załóż na r y j namordnik Szumowskiego, maske z pochłaniaczami, gogle, przyłbicę ,plastikowe wiadro,na dłonie rękawiczki gumowe a na cała resztę kombinezon i kaftan bezpieczeństwa. I poczuj się wreszcie bezpiecznie!I i odstosunkuj się od normalnych i pozwól nam normalnie żyć!!!!!
Lepszy goj niz gej2020.05.12 12:17
Żyd dał głos. Tak jak potrafił. "pozwól nam normalnie żyć" - wam? Czyli komu? Ujawnij się!
Lepszy goj niz gej2020.05.12 12:15
No, nie musimy ich trzymać. Polacy zawsze byli tolerancyjni i litościwi dla wrednych i niewdzięcznych pijawek, które na nas żerowały. Wszystkie inne narody powywalały ich ze swoich granic (Hiszpania, Niemcy, Anglia,...). Więc przyleźli tu. Mieli wszelkie prawa. A teraz plują na nas i plotą androny. A tym, co im dali kopa liżą służalczo 4 litery. Bo taka ich niezmienna natura! "Naród o twardym karku", "Plemię żmijowe". To jest Pismo święte, przepraszam - antysemickie.
Tam2020.05.12 12:30
Gej okej.
TO BYLO SWIADOME NISZCZENIE POLAKOW2020.05.12 12:05
W CZASIE II WOJNY HITLER URZADZIL W POLSCE ZYDOM I POLAKOM HIOKALALST. STRASZNY HOLOKALST POLAKOM ZROBILI TEZ UKRAINCY NA KRESACH WYMYSLAJAC CORAZ TO BARDZIEJ OKRUTNE MECZARNIE USMIERCILI OKOLO 200 TYS POLAKOW. PO WOJNIE CZLONKOWIE BYLYCH OFIAR HITLERA URZADZILI HOLOKAUST POLAKOM SLUZAC W ZYDOWSKIM UB WYMORDOWALI DZIESIATKI TYSIECY ZOLNIEZRZY WYKLETYCH I I ICH RODZINY .
PolakNieLeming2020.05.12 13:48
W UB byli też Polacy i Rosjanie. Nie zakłamuj historii. Bądź uczciwy. Nie posługuj się propagandą hitlerowską i Stalinowską.
anonim2020.05.12 14:45
dobrze zauważyłeś-byli też.
Elbieta R.2020.05.13 9:06
Byli, ale nie na kierowniczych stanowiskach. Te bowiem były obsadzone przez Żydów, którzy zaraz po wojnie otrzymali polecenie zmieniania nazwisk na słowiańskie.
PolakNieLeming2020.05.12 13:53
Poczytaj mądrzejszych od siebie, a na pewno uczciwszych. https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/546280,szewach-weiss-zydzi-polacy-polska-izrael-ii-wojna-swiatowa-ub-ofiary.html
AuNasCisza2020.05.12 12:02
Mała rzecz..a cieszy!
anonim2020.05.12 12:01
I czyja to wina?
AuNasCisza2020.05.12 12:04
Kto za tym stoi i kto z tego czerpie korzyści?
zydzi wymyslili socjalizm aby wpędzic w nędze 2020.05.12 12:01
narody: https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=m0XDcTOxQM0&feature=emb_logo
Esteta 2020.05.12 11:56
Jak człowiek sam dobrowolnie stylizuje się tak jak ci kolesie na zdjęciu, to od razu rozpościera wokół siebie aurę niechęci.
447JUST2020.05.12 12:08
Widać jest jakaś tego przyczyna. Jak to drzewiej Nasi Bracia Żydzi zwykli mawiać, wasze są ulice a nasze kamienice. Przypomnę ze w Izraelu plują na Polaków. Także na ambasadora RP. I takie tam inne sprawy , co to dobrze wiecie.
tadek2020.05.12 11:54
95 osób zgłosiło ponad połowę z 2107 przypadków. to nie jest prześladowanie - to jest fobia 95 osób
stan2020.05.12 12:34
Gratuluję spostrzegawczości. Jak słusznie zauważyłeś jedna osoba musiała być przedmiotem napadu ponad 11 razy - to chyba jakiś masochista chodzi po NY i prosi o nękanie. Zapętlili się w tym swoim zamiłowaniu do liczb.
BOGAnieMA2020.05.12 11:52
Jak to ładnie koreluje ze zniesieniem wiz dla Polaków ;)
kto tam2020.05.12 12:19
No tak, watahy nazistów z GG jadą specjalnie do NY by poobrzucać Żydów... No tak, czekały my na tę okazję tyle latów. Na pewno w "Faktach" na Czerskiej to potwierdzą... Idź sprawdź czy przypadkiem już nie ukazało się jakie "z ostatniej chwili", "nasz specjalny wysłannik donosi"...
ktoś tam2020.05.12 12:20
Errata Na pewno w "Faktach" i na Czerskiej...
Lepszy goj niż gej!2020.05.12 11:45
Zaraz, to nie Polska jest bastionem antysemityzmu? To po tak się napracowali redaktorzy Wyborczej, Newsweeka, Tygodnika Powszechnego? I teraz wszystkie te ich mataczenia na nic? Trzeba coś z tym zrobić! Jakaś spalona kukła żyda, ktoś niech pokaże język turyście z Izraela, wymalowana w nocy swastyka na synagodze... To się chyba da zrobić. Trzeba tylko wynająć prowokatorów. Przecież lata pracy redaktorów polskojęzycznych mediów nie mogą pójść na marne!
Cogito ergo sum2020.05.12 11:43
Skoro to najstarszy rodzaj nienawiści to trzeba szukać na własnym podwórku. Kluczem jest tu podejście do goja. Goj nie jest bliźnim Żyda
Antoni2020.05.12 11:42
Znacznie większy antysemityzm jest w Polsce - widać go doskonale na Frondzie chociażby
stan2020.05.12 12:21
Czy tu ktoś pobił żydów, terroryzował czy nękał? Pisanie prawdy o historii uważasz za antysemityzm? A czym jest ustawa 447, czym są wypowiedzi przedstawicieli Izraela? Czym działania diaspory żydowskiej? Komu przeszkadzał pomnik Katyński w USA? Powinniśmy mówić nie o antysemityzmie, ale o nienawiści żydów do innych narodów i o ich chciwości (przed wojną ojcowie nawet swoje córki zatrudniali w W-wie w domach publicznych)
anonim2020.05.12 14:40
i wysyłali do Argentyny do domów publicznych
taro2020.05.12 17:34
antysemityzm to byl przed wojna w Polsce, a nie teraz. Wtedy to kazdego dnia jakis zydowski bandyta zablysnal w polskiej gazecie,a to-banda zydow spalila stodole, 3 zydow okradlo na drodze chlopa z koni, policja rozbila zydowska bande przemycajaca narkotyki ze szwecji,zydzi zatrzymani za agitacje komunizmu ..., i takie teksty antysemickie Polacy byli zmuszeni czytac.
katolicka kretynizacja polski2020.05.12 11:41
Wszędzie tam gdzie rządzi populizm typu Trump czy Kałczyński, ksenofobia, rasizm czy antysemityzm to dzień powszedni w tych krajach!
Lewacka i nieskuteczna próba kreciej roboty2020.05.12 12:09
To twoje pieprzenie, w którym odsłaniasz swoją nędzę umysłową i zapiekłą nienawiść do katolickiej Polski mają tyle sensu, co bełkot pijanego wariata na pustkowiu, którego nikt nie słucha. Tylko nabijasz punkty normalnym.
Bolek2020.05.12 13:46
Faszysto Nowy, York to siedlisko Neomarksizmu. A Tramp ma tam małe wpływy.
Polexit2020.05.12 14:39
Wolałbyś, żeby narkomanka Klynton rządziła? W tej chwili bylibyśmy już po IIIWŚ, a cały świat należałby do narodu czosnkowego! Rzeczywiście totalna kretynizacja!!!
Robert2020.05.12 15:14
Banialuki jak zwykle. Nowym Yorkiem rządzi komunistyczny burmistrz (Bill deBlasio) i to z komuną, faszyzmem i wszelkiego rodzaju lewactwem jest związany antysemityzm.
Hanys2020.05.12 15:41
Skąd nadajesz tyCzerwona Szmato?
marian2020.05.12 16:15
Tak często piszesz chamskie teksty,że mam prawo nazwać cię CHAMEM.Masz odwagę by się ujawnić? Marian Kędzior. Katowice. [email protected]
Tomasz2020.05.12 16:29
To Micron też zalicza się do jednego grona z Kaczyńskim i Trumpem bowiem antysemityzm francuski ma się jeszcze lepiej niż ten amerykański
skksks2020.05.12 17:02
ateistyczny dziwoląg z ciebie
TEX2020.05.12 22:57
Gdzie rządzi naród , a nIe mnIejszość narodowa!
Elzbieta2020.05.12 23:01
Wont z Polski ale już!!!!!!!
Ali Baba2020.05.16 12:44
A tam gdzie "bolszewicka kretynizacja zgościła", lała się krew i ginęły miliony ludzi, bo nie chciały przyjąć doktryny "wiecznej szczęśliwości" wymyślonej przez zbydląconych umysłowo Marksa i Engelsa ?
Lewacka Kretynizacja Świata2020.05.17 0:07
A płatny troll znów potwierdza mój nick hehehehehehe
Teresa2020.05.12 11:39
sami rzucili na siebie klątwę "Krew Jego na Nas i na dzieci nasze"
Antoni2020.05.12 11:43
JAk może pani tak mówić
anonim2020.05.12 11:51
Ta Pani tylko cytuje Biblię . Widać że tego jeszcze nie czytałeś , a szkoda.
po co te spacje?2020.05.12 12:27
Nie stawiaj spacji przed kropką i przecinkiem.
Piotrek2020.05.27 16:45
Cytuje ją, aby usprawiedliwić dyskryminację innych ludzi. To z tą panią jest coś nie tak, czy z Biblią?
Marycha2020.05.12 12:27
Teresa ma rację,wie co pisze
Ali Baba2020.05.16 13:10
To nie mówi "pani", ale Ewangelia, od 2000 lat - Antosiu ?
sylwe2020.05.12 14:03
skoro zaostrzyli kryteria antysemityzmu, to i zwiększył się antysemityzm ,teraz jak nie uśmiechniesz się do żyda, to jesteś podejrzany,jak mu nie przytakujesz, to jesteś antysemita
Piotrek2020.05.27 16:47
Na tym portalu powszechnie panuje antysemityzm i bynajmniej nie chodzi o brak uśmiechania się.