15.01.22, 09:23Fot. screenshot YouTube (Outriders)

Do Polski przyleci czeska delegacja. Kompromis w sprawie Turowa coraz bliżej?

We wtorek 18 stycznia w Warszawie polska minister klimatu Anna Moskwa spotka się ze swoją czeską odpowiednik Anną Habaczkovą. Temat spotkania będzie zakończenie konfliktu wokół kopalni węgla brunatnego w Turowie.

- Potwierdzam, że czeska delegacja przylatuje do Warszawy i we wtorek dojdzie do spotkania minister środowiska Czech Anny Hubaczkovej z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą. Rozmowy dotyczyć będą rozwiązania sporu wokół kopalni węgla brunatnego Turów - powiedział wczoraj Polskiej Agencji Prasowej rzecznik ministerstwa klimatu Aleksander Brzózka.

W czwartek Habaczkova udała się z wizytą do Gródka nad Nysą, na granicy z Polską. Stwierdziła tam, że jest gotowa odwiedzić Warszawę w celu zakończenia sporu.

Negocjacje w sprawie zakończenia sporu rozpoczęły się w czerwcu 2021 roku i ze zmiennym szczęściem były kontynuowane aż do 30 września. Na krótko wznowiono rozmowy w dniu 5 listopada. Od tamtej spory nic nie zmieniło się w tej sprawie.

jkg/pap

Komentarze

Anonim2022.01.16 7:58
Kompromis? Raczej kompromitacja (kolejna). A tak w ogóle to przecież Sasin już to załątwił. Tak ze 3 razy już.
Polski Śląsk2022.01.15 13:14
Przypominam ,że w 1038 r. czeski książę Brzetysław najechał Polskę doszczętnie pustosząc Wielkopolskę Poznań i Gniezno po czym zagarnął całą południowo-wschodnią część piastowskiego Śląska czyli etniczne ziemie plemienia lechickich Gołęszyców obejmujące między innymi źródła i dorzecze całej górnej Odry w górskim paśmie Jesioników oraz zachodnią część Śląska Cieszyńskiego (w tym i Zaolzie) ale jak dotąd Czesi nie raczyli ich jeszcze Polsce zwrócić ...
LookSkyWalker2022.01.15 13:10
Oj! Owszem zmieniło się wszystko! Zapraszam wszystkich chcących poznać prawdę do wywiadu na YT Pani Stankiewicz z Naimskim, gdzie okazuje się , że nasi umiłowani przywódcy podpisali wyłączenie wszystkich naszych elektrowni węglowych w Turowie, Bełchatowie, Zieleńcu etc. - przerażająca zdrada Polski i Polaków przez nasze "Elyty"! A w telewizjach głównego ścieku: ..."Polska węglem stoi!", "Nie poddamy się dyktatowi Brukseli!"etc. - propaganda dla umysłowo upośledzonych wyznawców PSL-PO-Pis-Lewicy - jednej Targowicy!!!!
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.15 10:51
Putinowski miliarder Megdet Rahimkulow, były szef Gazpromu na Węgrzech i znaczący udziałowiec węgierskiej spółki MOL (bezpośrednio i przez bank OTP) stanie się właścicielem majątku Lotosu. Od 2018 roku jego nazwisko jest na amerykańskiej liście sankcji.
ABC2022.01.16 5:20
Możesz podać źródło tych informacji?
Po 11 ...2022.01.15 10:01
Ten wasz proces dochodzenia do kompromisu w sprawie Turowa, bardzo przypomina wasze dochodzenie do prawdy o Smoleńsku. Dochodzicie i dochodzicie, ale jakoś nie do końca. A czy dojdziecie. Tak dojdziecie, ale na tarczy. Żenada.
Kornhauser - Kramsztyk2022.01.15 9:58
Za pisowska nieudolność polski podatnik na zapłacić już 600mln euro. Niech sciagna to z pensji Morawieckiego , Kuzmiuka , Saryusza i potraca z dochodow pisowskiego suwerena
Po 11 ...2022.01.15 10:37
Na dodatek, te bezczelne gnoje, nie czują się odpowiedzialni, ględzą o "atakach na Polskę". A ostatnio weszli na szczyt bezczelności i powiedzieli, że Polskę stać na płacenie kar. Wychodzi na to, że PiS kradnie, a my płacimy kary.
katolik2022.01.15 9:56
Niestety test plandemii to był- Masoni zobaczyli na ile mozna podporządkować ludzkość---polskie społeczeństwo jest głupie i takie zostanie- świadczy o tym ilośc wyszczepionych i przyjęta seria 3 dawek. Możnaby jeszcze mówić ze poszli po rozum, gdyby skonczyło się na jednej dawce chemii genetycznej, ale jesli bedą 4- 10, to polskie głupie społeczenstwo, kórego rozum nie nadaje sie na XXI w przyjmie wszystkie... i w taki sposób właśnie zdechnie. Do tego masoński ABP GĄDECKI---- zamykane Koscioły, ZAKAZ wody święconej, NAKAZ wyszczepiania Ksieży i wiernych--- zlecenie miał od samego szatana, teraz sie ośmieszył, a mógł zachować honor i uratować świat !