29.11.19, 08:00Screenshot Twitter - Beata Mazurek

,,Do żadnego rozpadu Zjednoczonej Prawicy nie dojdzie''

Rozmowy koalicyjne nie są łatwe. Wielu komentatorom ucieka to, że my, jako Zjednoczona Prawica, jesteśmy koalicją. Współpracuje się lepiej z doświadczeniami poprzedniej kadencji, one są dobre. Potrafiliśmy uniknąć sporów” - mówił dziś wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Wczoraj w siedzibie PiS odbyło się spotkanie liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy. Krzysztof Sobolewski po zakończeniu spotkania poinformował, że zakończyło się ono podpisaniem nowej umowy koalicyjnej. Dopytywany o treść podpisanego dokumentu, Sobolewski stwierdził, że "umowa ma charakter wewnętrzny". - O treści umowy nie będziemy informować – zaznaczył.

Nowa umowa w ramach Zjednoczonej Prawicy była negocjowana od dłuższego czasu, a jej podpisanie było konieczne, gdyż poprzednia umowa wygasła 11 listopada br., wraz z końcem minionej kadencji parlamentu.

Dziś w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” wicepremier Jacek Sasin podkreślił:

Jak patrzymy na te poprzednie 30 lat to pamiętamy gorszące spory, trzaskanie drzwiami. Nam udało się tym sporów unikać. Jestem absolutnie spokojny co do jedności koalicji”.

Podkreślił również:

Do żadnego rozpadu Zjednoczonej Prawicy nie dojdzie. Mamy solidny fundament w postaci koalicji i będziemy realizować wspólny program”.

Wczoraj szef Porozumienia Jarosław Gowin podziękował za dobre rozmowy Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zbigniewowi Ziobro. "Obiecujemy cztery lata ciężkiej, uczciwej pracy dla Polski" - napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

Szczegóły nowego porozumienia zostały uzgodnione podczas zeszłotygodniowego spotkania liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz Krzysztofa Sobolewskiego.

dam/PAP,Polskie Radio

Komentarze

anonim2019.11.30 11:06
Koryto trzeba trzymać...
lady chapel2019.11.29 9:26
Zobaczycie co sie bedzie dzialo, kiedy paradyktator w kalendarz sie zawinie
Elektor2019.11.29 8:29
Z nich taka prawica jak z PZPR. Tam też były frakcje, Natolińczycy i Puławianie, żydy i chamy, beton partyjny i nieco liberalniejsi, ale jak całość budowali socjalizm w nierozerwalnym sojuszu z ZSRR. Obecna szajka u władzy również buduje socjalizm i tak samo polski, narodowy jak ich poprzednicy, tylko sojusz zmienili (oczywiście również nierozerwalny) z UE. Przymusowy ZUS, przymusowa edukacja, ceny regulowane akcyzami, niektórym ludziom przyznawane dodatki typu emerytura +, 500+ itd., dawniej tego typu rzeczy nazywano rekompensatami i całe mnóstwo skopiowanych po PZPR działaniach. Koło prawicy to oni czasami przejdą w Sejmie, teraz maja na to szanse.
ktoś tam2019.11.29 8:57
Prawica w Sejmie? Pewnie masz na myśli Konfederację. Oni nawet nie wiedzą co to znaczy. Np. pomysły p. Korwina, guru ekonomicznego Konfederatów to taki Balcerowicz+. Katolicyzm Konfederatów to najlepiej ukazał młody Baryła: w programie u p. Roli powiedział, że dla niego niedościgłym wzorcem jest "papież Franciszek" czyli Bergoglio, który ongiś rzucił: "komuniści myślą jak chrześcijanie". Prawica bierze się od słowa prawy, prawda. To wynika ze słów Chrystusa zawartych w Ewangeliach. Rozwiązania ekonomiczne mają być wyrazem wierności prawdzie. Skoro "katolicy" z Konfederacji na piedestale mają Fałszywego Proroka a gorliwie zapewniają o swojej Ortodoksji to tylko mogę spojrzeć na nich z politowaniem. Następna patriotyczna wydmuszka z hasłami bez pokrycia. Dopóki będą w opozycji to będą "bić pianę". Jak przejdą do władzy to wyjdzie, że "miało być tak dobrze a wyszło... już nie jak zwykle ale tragicznie".
Elektor2019.11.29 9:12
No własnie. Prawy, czyli nie zmuszający innych do płacenia haraczy, nie zmuszający innych do życia wg własnego szablonu, szanujący wolę innych. PiS podobnie jak PZPR promuje urawniłowkę.
ktoś tam2019.11.29 10:34
Jak prawda to prawda. Zgodnie z tym co promuje p. Korwin to przetrwają najsilniejsi. Zatem niezwykle mnie zadziwiło jak p. Stanisław Michalkiewicz zaczął skomleć o pomoc by mu lud wykupił mieszkanie co to pewnie dzieciak przejmie i by lud zapłacił mu za proces. Oczywiście nie mam nic przeciwko pomaganiu tym którzy potrzebują, ale jak się szermuje hasłami "o przetrwaniu gatunków", taki darwinizm ekonomiczny", to p. Michalkiewicz sam nie powinien sięgać po pomoc. Powinien se wynająć jakiś pokoik. A jak słaby to do odstrzału. Jak darwinizm to darwinizm. Widać łatwo być ideowym dopóki bida nie zajrzy. Najlepszy dowcip jaki Konfederatom mogli zrobić wyborcy to na nich zagłosować. He, he, he... co prawda p. Korwin odpalił słynne 1%, ale mu nie wyszło. Starał się ale, wyborcy zrobili: pokaż karty. Pamiętam jak p. Godek mówiła, że na listy wkładano "dziwnych ludzi" a zwolennicy pro-life byli usuwani. W opozycji to można wszystko obiecać czego najlepszym dowodem jest PO/PSL a jak się ma władzę to różne smakowitości wychodzą. Tak przy okazji PSL-u, to najpierw utracili "cnotę" (poparcie dla LGBT) a teraz bredzą, że są "dziewicą". Ja czekam kiedy zwolennicy Konfederacji zaczną na Konfederatach wieszać wszystkie psy, że nic... Na razie mamy dopiero początek kadencji. 4 lata przed nami a nie ma tak, że się machnie czarodziejską różdżką i wszyscy będą szczęśliwi... Jak tam sojusz ze CCCP w ramach wymiany intelektualnej ze Sputnikiem?
ktoś tam2019.11.29 10:45
Ps. A co do PiS-u... No cóż... "Jaki koń jest każdy jeden widzi". Ale ja po nich nie spodziewam się cudów. To czego się nie docenia to względny spokój społeczny a nie potężne rozwarstwienie ekonomiczne. Ciekaw jestem jak różni przedsiębiorcy prowadzili by swoje biznesy gdyby na ulicach były jatki? Jak długo będzie trwał spokój to nie wiem, bo niestety nie jesteśmy "samotną wyspą" tylko siedzimy w sieci globalnych powiązań. Np. takie 5G - no ja rozumiem "be", ale powiedz mi... oczywiście chcesz mieć najnowszego smartfona z błyskawicznym przesyłem potężnego pakietu danych, możliwością bezpośredniego porozumiewania się z każdego miejsca na świecie czy może jedziesz na starej Nokii? Chcesz mieć nowoczesną armię czy może lecimy Katiuszami i serią z Kałacha? Chcesz mieć sprawną policję czy może zadowolą Cię solidne "Warszawy", telefony na korbkę i panie w centrali telefonicznej?
ktoś tam2019.11.29 8:27
Ludzie głosujący na PiS niespecjalnie się zastanawiają nad wewnętrznymi ustawieniami, że jedni to gowinowcy a inni ziobrowcy a wewnątrz właściwy PiS. Głosują na PiS w ogólności, pod przywództwem Kaczyńskiego. Jeśli ambicje to rozsadzą to nie będzie, że Gowin zyska czy Ziobro czy rdzeń PiS tylko wszyscy oberwą i po Zjednoczonej Prawicy będzie tylko mgliste wspomnienie. Chcecie się kłócić to róbcie to w ciemnym lochu, jeśli zależy Wam z tej Zjednoczonej Prawicy na przetrwaniu. Naród przetrwa tak czy inaczej, Wy niekoniecznie.
Antysemita z AK2019.11.29 8:15
Aha, czyli dopiero zostały uzgodnione?