15.02.16, 16:35

Dobre imię Polski Platformie jest... obce?

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia poinformowała, że "Platforma Obywatelska zablokuje zmianę konstytucji dotyczącą ochrony dobrego imienia Polski". IAR powołuje się tu na deklarację posła PO Michała Szczerby.

Chodzi o zaproponowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości poprawkę do konstytucji, która pozwoliłaby na skuteczniejszą ochronę dobrego imienia Polski. Zmianie uległaby także ustawa o IPN.

Władze RP mogłyby skuteczniej dochodzić dobrego imienia Polski na drodze prawnej. To potrzebne w obliczu nieustannych kłamstw i manipulacji zagranicznych mediów i instytucji twierdzących, że Polacy u boku przybyłych z kosmosu nazistów mordowali Żydów.
Ministerstwo chce, by ci, którzy publicznie przypisywali Polsce udział w mordzie na Żydach, podlegali karze pozbawienia wolności, ci zaś, którzy dokonali tego nieumyślnie, podlegali karze grzywny lub ograniczenia wolności.

Z propozycją tą nie chce zgodzić się poseł PO Michał Szczerba twierdzący, że do ochrony dobrego imienia Polski nie jest potrzebna zmiana konstytucji, a wystarczą zmiany kodeksu karnego. I dodaje, że "nie ma w tej sprawie stanowiska PO".

wbw

Komentarze

anonim2016.02.16 9:28
Mają rację. Najpierw precyzyjnie zdefiniujcie pojecie, żeby nie można go było potem dowolnie interpretować i wykorzystywać jako polityczną maczugę.
anonim2016.02.18 14:01
Czy może mieć Ojczyznę Internacjonalista i Kosmopolita.?