20.09.21, 10:01fot. tt/mswia

Dodatkowe siły i sprzęt skierowane na granicę. Kamiński: twardo bronić granicy!

- Mamy do czynienia ze zorganizowaną, masową akcją, która ma doprowadzić do destabilizacji sytuacji - powiedział Mariusz Kamiński na konferencji prasowej. Poinformował o skierowaniu dodatkowych 500 żołnierzy i sprzętu na granicę.

Poinformował także, że Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy m. in. z Pakistanem, Jordanią i krajami Afryki. Poinformował także o nadaniu lotnisku w Grodnie statusu lotniska międzynarodowego. Informacja o ruchu bezwizowym pojawiła się parę dni temu - więcej czytaj tutaj.

- W ubiegłym tygodniu władze Białorusi podjęły decyzję o ruchu bezwizowym. O uruchomieniu ruchu bezwizowego z takimi państwami jak Pakistan, Jordania, Egipt, Południowa Afryka. To są ogromne rezerwuary uchodźców, ogromne rezerwuary ludzi poszukujących lepszego życia na świecie. To może oznaczać, że dziesiątki, setki tysięcy ludzi będzie ściąganych na naszą wschodnią granicę. Dodatkowo władze Białorusi podjęły decyzję o tym, żeby lotnisko w Grodnie miało status lotniska, gdzie będą mogły się odbywać loty międzynarodowe - powiedział.

- To wskazuje na to, że przeciwnik, bo w tych kategoriach musimy do tego podchodzić, być może podjął decyzje o tym, żeby ten kryzys trwał miesiące i miał swoje niepokojące odsłony - dodał Kamiński.

Podkreślił, że w cały proceder są bezpośrednio zaangażowane najwyższe władze Białorusi.

- Coraz więcej wiemy i coraz więcej widzimy faktów i dokumentów, potwierdzających ogromne zaangażowanie służb białoruskich w ten proceder. Tak naprawdę struktury państwa białoruskiego odpowiedzialne za bezpieczeństwo granic międzynarodowych, są zaangażowane w proceder międzynarodowego handlu ludźmi. Ci ludzie płacą duże pieniądze, by znaleźć się na terenie Unii Europejskiej - poinformował.

- Do takich tragicznych sytuacji dochodzi na naszej granicy. Winny jest za to reżim Łukaszenki. Państwo, które coraz bardziej przybiera formę mafijną. Wszyscy ci ludzie, którzy trafiają na naszą granicę płacą ogromne pieniądze. Stworzono im cynicznie iluzję szybkiego trafienia na teren Unii, zwłaszcza Republika Federalna Niemiec jest tym magnesem, który ich przyciąga, gdzie oni wprost o tym mówią, że byli przekonani, że właśnie tam się dostaną - kontynuował.

W ocenie Kamińskiego być może Polska będzie mieć do czynienia z długotrwałym kryzysem.

jkg/niezalezna

Komentarze

Noel2021.09.22 19:11
Nic z tego ! Autokarów z nachodź cami nie wpuszczą dojcze pograniczni do Niemiec ! Zawrócą ciupasem do Polski. Głupią myślą niektórzy "Komentatorzy" Nie mają zielonego pojęcia !!!!!
cztery osoby zmarłe -2021.09.21 10:38
- pisia wina.
olo2021.09.21 6:41
pisi obłąkaniec wypowie wojnę putinowi
POlityk2021.09.20 22:54
PO odsunięciu PiS od władzy granice zostaną szeroko otwarte dla wszystkich imigrantów.
Alojzy Cedzidło2021.09.20 20:54
Ciężko być " niepolitykiem ". Polsk granica na wschodzie jest równocześnie granicą Unii Europejskiej Są jaja , a będą na mur większe . Pojawiły się już trupy , Na razie z powodu zimna . Putin z Łukaszenką pewno postaraj się o więcej . Polska się stara jak może ochraniać Unię przed "uchodzcami z całego świata naprawić to co spieprzyła pani Kanclerz nie w Polsce chociaż się starał , w Unii . A teraz Unia albo Berlin czy Bruksela mają granice Unii w nosie . Ważniejsze dla nich są sędziowie pokroju Tuley , Turów i i kary pół miliona dzienne nałożone na Polskę i inne pierdoły. A granicę Polski a i swoją też mają tam gdzie kura jajo znosi. Czuć na kilometry cel delegowania Her Tuska do Polski . [POLSKA RAUS Z UNII . Co by dawało im nadzieję na POLSKA RAUS Z MAPY EUROPY . Nasze TVP a i TVN ani slówka o żądaniu od Brukseli pomocy w obronie i ich granicy . A {Putin to widzi i coraz śmielej sobie poczyna. Czyżby pod stołem już był zawarty nowy pakt na wzór dawnego Ribentrop -Mołotow .?
Agnieszka2021.09.21 1:13
Słusznie i dlatego dziś zmieniłam zdanie, co do ochrony wschodniej granicy. Trzeba być jednak miłosiernym i podstawić biednym uchodźcom autokary, żeby w drodze do Niemiec, do których zdążają nie musieli mdleć z wyczerpania w naszym kraju. Załatwienie im szybkiego tranzytu przez Polskę do Brukseli i Berlina, to nasz moralny, chrześcijański obowiązek.Niech Unia pozna wielkoduszność naszych polskich serc w trosce i spełnianiu marzeń "biednych uciekinierów wojennych"
Alojzy Cedzidło2021.09.21 9:58
Powiem i ja o Pani wpisie SŁUSZNIE . Szanuję bardzo ludzi ,którzy potrafią zmieniać zdanie . Podejrzewam jednak ż,ę Pani kapitalnie zakpiła z tej ogromnej litości naszej "o[pozycji " nad losem "uchodzców " Chociaż jak by się zastanowić to i ja zmienię zdanie Przecież Unii granocz jest u nas . Unia nie protestuje ani nie pomaga w jej , tej granicy ochronie aie nie reaguję na dowożenie " uchodzców ' Ba , nawet były Król Unii wysyła pod zasieki swoich samarytan . Co by to szkodziło ,gdyby Unia , na wniosek swojego Króla delegowanego o Polski . zamówiła u np, pana Władzia Pe Pe Pe Frasyniuka ciągły transport biednych wygłodzonych i umierających " uchodzców "wprost w wyciągnięte ręce Angeli Merkel,. Wtedy może pan Belka nie nazwał by Polaków zbrodniarzami .a panię Merkel mianował by na totalną świętą. Krol by ją wyświęcił . Wrócił na łono partyjnego kościoła ,
ian2021.09.20 20:04
obłąkana pisowska krew komu jeszcze wypowiecie wojnę
odp2021.09.20 20:14
"obłąkana pisowska krew" cóż to za frazeologizm? W rzeczy samej, coraz więcej obłąkańców bierze się za komentowanie.
wesoły romek2021.09.20 19:53
teraz widać jak bardzo potrzebny jest lotniskowiec, o którym marzy pan Antoni
bogdanus2021.09.20 17:51
Białorusini trują emigrantów, coraz więcej sprowadzają z zagranicy a czy my informujemy tamtejsze społeczeństwa, że będą zawracani do swoich państw. Wystarczy w gazetach przedstawić prawdę że są oszukiwani. To powinno wystarczyć, by przerwać trend przyjazdu. W przeciwnym wypadku spotykamy się z zdesperowanymi ludźmi, którzy sprzedali wszystko i nie mają do czego wracać. Warto w gazetach na bliskim wschodzie, opłacić informację.
Japa2021.09.20 21:04
Ej " bogdanusie ","bogdanusie" , poczciwy z Pana człowiek. Nie bierze Pan pod uwagę ,że tą wredna polityka Rosji daje szanse zarobku wszelakiej maści bandziorom . .
NieOddamyGłodnymUciekinieromNawetGuzika2021.09.20 15:30
No co z tym równaniem pendejo? JEŻELI 3x−y=12, ILE JEST 8x÷2y=?
NieOddamyGłodnymUciekinieromNawetGuzika2021.09.20 14:09
Drutociąg Płaszczak na wielkiej wojnie z kilkudziesięcioma głodnymi obdartusami bez broni. Polska jest pośmiewiskiem Europy tylko dlatego, że władzę trzymają tępi aparatczycy PiSocjalizmu katolickiego.
turkuć podjadek2021.09.20 14:34
zrób kupę , tępy gnypku
Figo Fago2021.09.20 21:12
Tak jest " Nie Oddamy ......itd " masz rację. Jak przyjdzie Herr Tusk przestaniemy być pośmiewiskiem bo już nas nie będzie . Będziesz śpiewał zamiast Mazurka , Hajli hajlu.
gen Gruba2021.09.20 13:46
Czy macie jakiś system ,który folksdojczy szybciutko policzy na Śląsku
TSUE Kara dla Polski 500 tys. euro dziennie2021.09.20 13:18
Polska jest zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie - orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powodem jest niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów w pobliżu czeskiej granicy
Wycieraj pupcie Polskim Panom, wycieraj!2021.09.20 13:25
I pomarz o hameryce!
Brawo POLSKA! MAMY TO!!!2021.09.20 13:25
jw.
Agnieszka2021.09.20 13:17
A co zamierzacie zrobić z gówniarzami, co rządzili ministerstwem ochrony środowiska i latali za Gecią Tunberg, żeby się jej podlizać, ale zawalili polskie interesy w kopalni Turów i mamy teraz dzienną karę 500 tys euro na rzecz Komisji Europejskiej? Byłam przeciw, ale teraz proponuję podstawić autokary dla uchodźców pod białoruską granicę, powsadzać tam tych ludzi i wysadzić ich w Berlinie czy pod ta komisją i niech te Szwaby sami o siebie się martwią a nie my o nich. Łukaszenka znalazł na nich sposób i proponuję do niego dołaczyć
Po 11 ... żydek hipokryta pisze CYT.:2021.09.20 11:27
"A może by tak wybudować mur dookoła Polski?" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Żyd "prof.dr" Hertrich-Woleński, który NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich.
Po 11 ... żydowska ratyzacja Polski2021.09.20 11:26
Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . .. . .. .... . Nie mam tytułów naukowych, ale byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Po 11 ... żydowska ratyzacja Polski2021.09.20 11:25
Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ..... Nie mam tytułów naukowyw ale byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Po 11 ... żydowska ratyzacja Polski2021.09.20 11:23
Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"...... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
Po 11 ... żydowska ratyzacja Polski2021.09.20 11:22
Nazywam sie Hertrich-Woleński, nie jestem taki se zwykły "szczur"... Mam tytuły naukowe i byłem przez towarzysza rabina sierpem obrzezany, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u mnie niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżnianie się tak gdzie stoję.
YORK2021.09.20 11:21
Wielki czas na calkowite zamkniecie wschodnich granic RP lacznie z litwa kaliningradem i wszystkimi przejsciami granicznymi, dolazyc wojska do pilnowania.
wzięli kasę za przemyt2021.09.20 10:57
...i teraz walą w gacie, bo jak ich nie przerzucą za granicę to będą np. zamachy... I ruSSkich już są.
Po 11 ...2021.09.20 10:54
Tak się kończy głupia, agresywna polityka zagraniczna PiS (lub innymi słowy brak polityki zagranicznej i używanie tematów miedzynarodowych do uprawiania polityki wewnętrznej). Tak się właśnie kończy. Mamy wszędzie wrogów, którzy nas atakują. Ze Wschodu, z Zachodu, z Południa. Na razie tylko Bałtyk nie atakuje nas z Północy.
Po 11 ...2021.09.20 11:02
Poprawka. Bałtyk też. Foki na Mewiej Łasze ułożyły się bardzo charakterystycznie. Najpierw pięć fok, potem przerwa i trzy następne.
Troll2021.09.20 11:04
A foki najpewniej szkolone w Szwecji, ktora przygotowuje sie do nowego potopu :):):)
odp2021.09.20 11:04
Wyszkolony ruski capie, nie kłam. Nie siej tu kremlowskiej propagandy i zamętu. Wszyscy myślący wiedzą, jak jest. Wy jesteście w stanie posunąć się do najbardziej obrzydliwych czynów. Śmierć człowieka jest dla was tylko jednym ze środków dla osiągnięcia imperialistycznej odbudowy radzieckiego imperium szatana. Katolickiej i wolnej Polski zniszczyć się nie da.
Anonim2021.09.20 11:04
Co PIS ma do Litwy i Lotwy? Nie pamietam jak ty, ale pamietam ze inne lewactwo atakowalo PIS ze za slabo zwalczaja Lukaszenke. To samo co wczesniej z lockdownami - mocniej, za slabo, dokopac im! Sankcje najpierw na Polakow a pozniej na Bialorusinow. Lukaszenka sie wyzywi.
Po 11 ...2021.09.20 11:37
Ja od zawsze popierałem zwalczanie Putina i Łukaszenki. Jak? Np. poprzez umowę o bezwizowym ruchu przygranicznym (PiS oczywiście po telefonie Putina wycofał się z umowy), poprzez fundowanie stypendiów dla Rosjan i Białorusinów (PiS ogranicza jak może), poprzez mądrą politykę zagraniczną (a nie PiSowską politykę rewizjonistyczną).
Anonim2021.09.20 10:53
Lewactwo: twardo bronić ideologii!
KWWD(kukizwamwde)2021.09.20 10:38
Szkoda, że inne kraje, do których polscy hunowie tak licznie za pinionchami emigrują, nie traktują nas tak samo. Polacy w UK to najliczniejsza grupa imigrancka stanowiąca najliczniejszą nację przestępczą
Anonim2021.09.20 10:53
Jeśli piszesz o sobie, ruski trollu, to szastaj dobrym imieniem Polaka.
Uruchomić2021.09.20 10:32
kampanie informacyjną na lotniskach w tych krajach - jak wyglądają bagna w dorzeczu Bugu i ci, którzy są już w tym "nowym lepszym świecie". Mogą zaświadczyć - 4 właśnie przeniosło się na tamten świat. Idzie zima - można wrzucić parę fotek plus zdjęcia historyczne z powrotu Napoleona z Moskwy..
Anonim2021.09.20 10:23
A może by tak użyć dyplomacji u źródła? A nie chwila, my od 6 lat nie posiadamy dyplomacji....
Ironia historii2021.09.20 10:33
"Z bandytami i terrorystami nie ma o czym rozmawiać". - Alaksandr Łukaszenka.
odp2021.09.20 10:57
Ty i twoje środowisko nigdy nie miało dyplomacji. Co najwyżej agenturę dyplomacji wrogów Polski.