23.02.21, 19:17Fot. screenshot - YouTube (Fundacja Służby Rzeczypospolitej, Telewizja Republika), Zwykli.pl

Dokąd zmierza ,,Kościół Otwarty’’? ,,Zwykli Księża’’ zabierają głos ws. aborcji

Zwykli.pl – to adres strony internetowej uruchomionej przez duchownych określających się mianem „zwykłych księży” i „zwykłych sióstr”. To grupa znanych głównie z liberalnych mediów zwolenników tzw. Kościoła Otwartego, którzy zdają się dążyć do tego, aby zamiast przemieniać świat Ewangelią, dostosowywać Ewangelię do świata. Wczoraj duchowni ci opublikowali swoje stanowisko dot. uzasadnienie wyroku TK ws. tzw. aborcji eugenicznej.

W opublikowanym stanowisku grupa katolickich duchownych, w tym takie osoby jak ks. prof. Alfred Wierzbicki, ks. Adam Boniecki, o. Paweł Gużyński czy ks. Jacek Prusak, odpowiadają na pytanie… czy można pogodzić prawo do życia z „prawem do dokonania przerwania ciąży przez kobiety (sic!)”.

Chociaż autorzy przyznają, że nie można zaprzeczyć, iż każdy człowiek ma prawo do życia, to nauczanie katolickie w sprawie aborcji, które św. Jan Paweł II uroczyście uznał nauczaniem pewnym i nieomylnym, co najmniej relatywizują.

- „Czy można w tej sytuacji nakazać kobiecie urodzić dziecko, skazane na bezmierny ból, a matkę, bo niestety często kobiety zostają w tej sytuacji same, obarczyć obowiązkiem opieki nad tym dzieckiem, co ją może do głębi unieszczęśliwić? Czy prawo może wymagać od kobiety takiego heroizmu?”

- pytają.

Przekonują, że kwestii tych nie można „sprowadzać do płaszczyzny rozstrzygnięć prawno-karnych”.

Jaką intencją kierowali się duchowni podpisując się pod tym stanowiskiem?

- „Przypuszczeń jest pewnie wiele. Efekt ten sam: rozmiękczanie dogmatów, osłabianie katolickiej tożsamości, publiczne zgorszenie, kwestionowanie prawd głoszonych przez Kościół, wzmacnianie zbiorowej niechęci nakręcanej medialnymi manipulacjami, utwierdzanie przeciwników Kościoła w słuszności nagonki, uzasadnianie lewicowej zachęty do apostazji”

- ocenia na łamach wPolityce.pl Marzena Nykiel.

kak/zwykli.pl, wPolityce.pl

Komentarze

przemyśl-72021.02.25 13:40
Jeszcze trochę pogadają ,a z Koscioła ucieknie ostatni ,,zając,, i zaczną się kłopoty ,trzeba będzie zdjąć sukienkę i wziąć się do roboty.
kaka2021.02.25 10:14
Zwykli -----czytaj ci co utracili wiare..Maja fauszywy obraz BOGA w sercu mysla ze Pan Bog czeka tylko na to co tam djabel szepce im na ucho a oni zaraz przybieraja postac medrcow pozostajac w grzechach ciezkich chca narzucac co Pan Bog ma zakceptowac.PAN BOG JEST MILJARD POZIOMOW WYZEJ I LITUJE SIE NAD TMI LENIAMI I TCHURZEMI.Nigdy to nie bylo na pielgrzymce pieszej ,niechce sie temu lenistwu rano wstacx do pacieza---nie mowiac o ROZANCU LUB POSCIE LUB DRODZE KRZYZOWEJ..Za pytajcie sie tych leni ile godzin dziennie sie modla 5 minut--i to nie zawsze---zajmuja sie sprawami niepotrzebnymi-----SUROWY OTRZYMAJA WYROK.
KHD2021.02.24 14:30
Jest tylko Jeden Kościół. Ani zamknięty, ani otwarty.
ladychapel2021.02.24 12:37
Polski katolik prawie nic nie wie o reformacji ani o kontrreformacji oraz duchowym przywództwie jezuitów i zapaści oświaty, którą spowodowali. Dzisiaj kościół pokazuje, że NIC się nie nauczył i tak jak dawniej jest totalnym betonem
ladychapel2021.02.24 12:39
a może... najzwyczajniej w świecie boi sie utraty wpływów - tak jak podczas reformacji czy podczas polowań na czarownice, które palił na stosie twierdząc, że to czarownice a tak na prawdę były to mądre i odważne kobiety, których kościół się bał
jasir2021.02.24 11:32
No i właśnie takie "gwiazdy" tvn-u rozwalają kościół od środka (brakuje jaszcze Lemańskiego i prymasa P.)
ten2021.02.24 10:40
u saracenów takich nie ma
diagnoza :2021.02.24 10:33
Zwykli heretycy.pl
anonim2021.02.24 12:48
Zaczęło się od zgody że Ziemia krąży wokół Słońca! Toż to herezja! Trzeba było Galileusza spalić. A teraz już za późno. Życie - dar Boży - od poczęcia do naturalnej śmierci. A oni podejmują się operacji, życie chcą ratować. Rozwoju się zachciało. Źle było w worku pokutnym śpiewać chorały gregoriańskie?
czemu nie założą nowego kościoła?2021.02.24 10:03
Nergal mógłby być biskupem
leszczyna2021.02.24 10:19
... a Margot rzecznikiem.
pp2021.02.24 12:54
Pokaż biskupa o takim zasięgu medialnym jak Nergal. On ma więcej "wiernych" niż cały nasz epidiaskop razem wzięty.
Anonim2021.02.24 9:59
Kleruchom przeszkadza wszystko, co narusza ich stratus quo, pozwalające od wieków żyć z pasożytnictwa. Woleliby, aby lud tkwił w ciemnocie, a oni w spokoju mogli gromadzić pieniądze i posuwać ministrantów.
Anonim2021.02.24 9:58
Jeżeli Ci księża nie chcą przestrzegać Ewangeli to niech ogłoszą apostazję lub odejdą do Protestantów. i koniec . Najgorsze co robią to mieszanie "maluczkim" w głowach i siane "zamętu" u "słabo wierzących" co będzie skutkowało u nich powstawanie zwątpień, zachwianiem lub utratą "słabej" wiary lub odejściem od kościoła , itd. Ale pytam ??? Gdzie tutaj ( w przypadku tych "liberalnych" księży)jest stanowisko Konferencji Episkopatu i samego Prymasa?.
pp2021.02.24 12:57
Skąd pomysł że KEP czy prymas są nieomylni? Mądrzejsi od papieża ? A KK jak działa to wiadomo. Już kiedyś zastraszyli Galileusza. Najlepiej jak by lud siedział w worach pokutnych, śpiewał chorały i bulił kasę.
Przynajmniej2021.02.24 9:56
nie obrzucają innych grzechami ale starają się zrozumieć co jest dla nich ważne. Nikt nie może narzucać innym, nawet z pozycji własnej religii, jak ma żyć bo wtedy to jest szariat.
Anonim2021.02.24 10:03
Co ty pleciesz? Jest 10 przykazań i koniec. Albo je WSZYSTKIE przestrzegasz , a jak nie to nie jesteś już katolikiem . Jest białe i czarne , a po środku nie ma NIC. I tak jest w tym przypadku , przestrzeganie 10-ciu przykazań to żaden szariat, to obowiązek!
anonim22021.02.24 13:00
Nie zrozumiałeś przedmówcy a zabierasz głos. Ty sobie żyj według przykazań. Ale wpływając na stanowienie przepisów w tym kraju - ograniczasz wolność innym którzy mają gdzieś Twój dekalog. Rozumiesz? Skoro katolik nie chce uprawiać seksu przedmałżeńskiego to jego sprawa. Ale jeśli jego sąsiad chce - to nic katolikowi do tego. A zabranianie sąsiadowi (bo MOJE przekonania mi nie pozwalają to i sąsiadowi zabronię) to już szariat.
astm.2021.02.24 9:29
Nie sądzę ,żeby to byli księża przestrzegających ewangelie .Powiedziano: strzeżcie się fałszywych proroków. Dziwię się ,że jeszcze zaliczają się do Kościoła Rzymsko-Katolickiego założonego przez Pana Jezusa.
Anonim2021.02.24 13:02
Poszukaj sobie informacji ile razy Biblia została przepisana, tłumaczona. Ile zostało z oryginalnych tekstów? Jakie było znaczenie słów. I co się stało z pozostałymi księgami? Skąd zatem masz pewność że takie słowa padły?
o co chodzi2021.02.24 8:57
Czy nie widzą kolosalnej różnicy. Aborcji nie dokonuje kobieta bo raczej nigdy by się sama tego nie mogła dopuścić. Aborcji dokonują szczypce lekarza. To lekarz staje się zbrodniarzem i to on ponosi winę a o kobiecie, która godzi się na to można powiedzieć , że jest nie w pełni poczytalna. Trzeba też uwzględnić to, że czasem jest do tego nakłaniana przez niektórych medyków. Ten proceder to taki nieraz intratny biznes , który trzeba ze względów etycznych zlikwidować.Prawo powinno absolutnie tego zakazywać. Tu chyba też obowiązuje jakiś Kodeks Etyki Lekarskiej ,,leczyć a nie szkodzić nie uśmiercać."
Pytam2021.02.24 9:24
Chcesz urodzić dziecko bez części mózgu, które nie widzi, nie słyszy, bez powłok brzucha, czy serce bijące poza klatką piersiową? Nikt Ci tego nie zabroni, chyba że jest zagrożone życie matki. Ostateczna decyzja należy do matki
Anonim2021.02.24 10:09
Zastanów się ? Czy lepiej , aby takie dziecko ( o jakim piszesz) umarło w naturalny sposób po porodzie czy lepiej je zabić ( aborcja). Sumienie kobiety ( kobiety przez duże K) lżej zniesie naturalną śmierć własnego dziecka po porodzie niż ciągłe dręczenie psychiczne o przeprowadzonej aborcji.
Figo Fago2021.02.24 10:20
Trochę to Twoje rozumowanie prowadzone jest na skróty. Decyzję o tych sprawach przyszła mama i przyszły tata , powinni podjąć przed orgazmem . Jest kilka sposobów aby zmniejszyć rezyko przyszłych kłopotów .A o " zwykłych księżach " Sadząc po obecności w tym gronie ks. Bonieckiego , to raczej bym zmienił im nazwę " Ksiądz zwykły bolszewik" .
do Figo Fago2021.02.24 10:46
Oczywiście masz tu rację tylko , że nie nazwałbym tego rozumowaniem na skróty bo ja odnoszę się tu do pożądanej sytuacji prawnej celowo pomijając kwestie sumienia żeby nie wdawać się w spory światopoglądowe. Państwo a co za tym idzie lekarz nie ma prawa decydować o tym ile czyjeś życie jest warte i czy ma on prawo do życia czy nie a zwłaszcza jak to się odnosi do dzieci i myślę, że na to rozumowanie powinny się zgodzić nawet osoby niewierzące. Jak lekarz będzie mógł decydować o śmierci swoich pacjentów bez względu na przesłanki , które mu przyświecają to nie będzie zbyt dobra sytuacja. Państwo tez nie powinno o tym decydować bo mamy pewne prawa przysługujące nam z racji życia i tak powinno pozostać.
w uzupełnieniu2021.02.24 11:03
Z punktu widzenia Prawa to taka sytuacja gdy Państwo zgadza się na zabicie osoby, która nie popełniła poważnego przestępstwa jest ogólnie rzecz ujmując kompletnie niedopuszczalna. Zaraz bandzior, który kogoś zabije jak przyjdzie do Sądu może powiedzieć zaraz, zaraz skoro Państwo pozwala lekarzowi zabić kogoś kto nie popełnił przestępstwa to dlaczego mi nie wolno.
do Pytam2021.02.24 10:25
Ja tu nie poruszam kwestii tego co wybierze kobieta. Z punktu widzenia prawa jej wybór nie ma tu nic do rzeczy bo tego zabójstwa dopuszcza się lekarz, który jest reprezentantem środowiska medycznego a jeśli pracuje w Państwowej Placówce to też Państwa. Państwo nigdy nie powinno wydawać mu koncesji na zabijanie pod żadnym warunkiem. Nie jemu wyrokować czy dziecko powinno żyć czy mu to życie odebrać to nie jego kompetencja ani nie kompetencja Państwa.
tretka2021.02.24 8:52
Episkopat jak stado baranów idzie za Franciszkiem i pozwala szczepić się świństwem, które ma w składzie komórki abortowanych dzieci
Roman2021.02.24 8:45
A kto tych liberalnych baranów słucha? Oni maja tyle wspólnego z nauczaniem Chrystusa jak Korea Północna z demokracją. Nasuwa się jedno pytanie , GDZIE JEST EPISKOPAT? Czego nie potępi i nie wykluczy takich "księży" jak wierzbicki , boniecki i cała ta ferajna?
Japa2021.02.24 10:00
No właśnie , gdzie ? Też się dziwię . Milczenie to cicha zgoda .
Lulek2021.02.24 8:31
Kościół otwarty z tymi pożal się Boże pyszałkami zmierza do piekła.
Kinol2021.02.24 8:10
Z winy TVN tej szczujni spalono wczoraj kościół.... Likwidacja TVN
Horror Rodziców2021.02.24 7:59
Katarzyna i Krzysztof Ch. już podczas pierwszego badania dowiedzieli się, że ich syn nie ma części mózgu. – Podczas pierwszego USG pani doktor powiedziała, że jeśli chodzi o mózg, to nie ma dobrych informacji. Powiedziała, że według niej jest wszystko nie tak. To było jak grom z jasnego nieba – opowiada pani Katarzyna. – Nie wiedzieliśmy, co to właściwie znaczy. Dopiero po powrocie do domu zaczęliśmy szukać, czytać, dowiadywać się, co to właściwie jest. Nasze przerażenie rosło – dodaje pan Krzysztof. Państwo Ch. zdecydowali, że Staś przyjdzie na świat. – Powiedziałem żonie, że skłaniam się ku temu, żeby Staś się urodził, ale to była walka, nie wiedzieliśmy, czy podołamy. Jeśli żona podjęłaby inną decyzję, oczywiście zgodziłbym się. Nasza wojna z myślami trwała do ostatniego momentu, kiedy mogliśmy to zrobić zgodnie z prawem – opowiada pan Krzysztof. – To była najtrudniejsza decyzja, jaką dotychczas podejmowaliśmy. Skoro daliśmy mu to życie, to chcemy, by miał je jak najdłużej. Ale to nie jest łatwe – dodaje pani Katarzyna. Staś nie porusza się, nie widzi, nie słyszy. Jest karmiony pompą żywieniową, oddycha za pomocą aparatury. Każda drobna infekcja, to dla niego zagrożenie życia, którego połowę spędza w szpitalu, często podłączony do respiratora. Rodzina nigdzie nie wyjeżdża i prawie nie wychodzi. Syn wymaga opieki przez 24 godziny na dobę. Na sprzęt, leki i rehabilitację syna państwo Ch. wydali ponad 250 tysięcy złotych. Pani Agnieszka nie pracuje, rodzinę utrzymuje tylko mąż."
greg2021.02.24 9:25
Sugerujesz, że ze względów ekonomicznych powinni go eutanazować? Ile musi być zł/mc, żeby taką decyzję podjąć.
Po 11 ...2021.02.24 7:53
W obliczu tego co się dzieje w światowym KK, a nawet, jak widać, w części polskiego, nie sposób nie ogłosić, że Toruńsko-Frondowy K"K" jest zwykłą sektą podszywającą się pod Kościół Jezusa. Sektą, która dogorywa tylko z powodu skumania z inną sektą, polityczną, chwilowo rządzącą w Polsce. Wasze dni są policzone. Prawda, Dobro i Piękno zawsze zwycięży.
Po 12 ...2021.02.24 8:40
Biorąc pod uwagę fakt, że rozpoczyna się sezon polowań na jelenie, twój koniec też jest już bliski.
Roman2021.02.24 8:48
I tu się bardzo mylisz.Nie ma czegoś takiego jak kościół toruński. A wszystko co można tam usłyszeć jest jak najbardziej zgodne z nauką CHRYSTUSA !!!! Posłuchaj , a może doświadczysz łaski i pozyskasz wiarę, która jest łaską.
trzaska2021.02.24 9:03
Faktycznie jest już po 11 a nawet przed 12, pamiętaj pełnia zbawienia jest tylko w kościele katolickim i w parafiach z Torunia również bo wierne są nauczaniu Jezusa i modlą się za ciebie.
Alojzy Cedzidło2021.02.24 10:33
Szanowny "P11 " Znów zapaliłeś moją ciekawość uzupełnienia wiedzy równej Twojej Pisersz " PRAWDA , DOBRO I PIĘKNO zawsze zwycięży " . Jakież to piękne i mądre , a ja matoł doszukać się nie umie kto nam te cudowności zorganizuję , dokona . Oświeć mnie Pan , pnie "P11"
lewak2021.02.24 7:42
przekaz do ZWYKŁYCH księży: niepodobna się ? Opuście stan kapłański!! Czy mam powiedzieć waszym (SK) językiem?
Anonim2021.02.24 1:48
Dokąd zmierza ,,Kościół Otwarty’’? Do dalszego oświecenia. Światłość nauki świeci coraz jaśniej.
Marek2021.02.24 1:23
Odpowiem: zmierza w ramiona Szatana. A wraz z nim w czeluście piekielne.
aninim2021.02.24 1:02
Tak sie składa , że wymienieni księża to ulubieni księża tvn-u .... co za przypadek.
Józia2021.02.23 23:23
A czy ci Wielebni pamiętają jeszcze 10 przykazań Bożych, a zwłaszcza 5. "nie zabijaj!"?
anonim2021.02.24 0:52
Ci akurat wielebni nie są .
trzaska2021.02.24 9:06
Są,są, ale uwielbieni w samych siebie.
Darek2021.02.24 7:56
A co z przykazaniem by dzień sobotni święcić? A co z drugim przykazaniem zakazującym czczenia obrazów i rzeźb?
Józef2021.02.24 8:32
Dlaczego PiS ze wszystkich przykazań wybrał tylko jedno, są tez nie kradnij, nie pożądaj żony bliźniego swego i jeszcze parę innych. No ale jak się ma swoich biskupów to ich tylko obchodzą dzieci nienarodzone, resztę sobie z biskupami załatwią. To w życiu nazywa się hipokryzją.
anonim2021.02.23 23:16
Do tej kompani można dodać jeszcze obecnego prymasa Polaka.
Polka2021.02.23 22:52
Czy ci księża wierzą Bogu? Czym jest dla nich Ewangelia? "Jezu ufam Tobie" - jaką wartość mają dla nich te słowa?
Templar2021.02.23 22:45
Panu Bogu świeczkę, a diabłu Ogarek ? To są raczej "degeneraci katoliccy .pl"
zdegustowany2021.02.23 22:41
To są emisariusze diabła! jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda diabeł, to niech się przyjrzy "zwykłym księżom"!!!
trust2021.02.23 22:36
No panie Polak, pseudonim Prymas, gdzie suspensa dla tych duszpaserów?
Gosc2021.02.23 22:33
To niech sobie sekte zalożą a nóż jakich niekumatych przyciągną.
S-Manka2021.02.23 22:28
Wypier***alać! To jest wojna! Każda kobieta k**rwa ma prawo do determinacji zlepków. Tego wymaga Godność Kobiety i Fundamentalne Prawa Człowieka. Wolna Aborcja powinna być do 18 roku życia jak w Postępowych zachodnich Krajach narodowych.
Beno2021.02.24 0:40
S-Manka: Wypier.... Przecież, wolna droga do tych postępowych krajów "narodowych" - debilizm do potęgi - kraje narodowe????? hahahaha, cebulaku.
Mózg, Czaszka, Serduszko2021.02.23 22:17
"Boję się, co będę musiał powiedzieć kobiecie, u której płodu stwierdzę brak kości czaszki, brak mózgu, brak powłok brzucha czy serce bijące poza klatką piersiową. Jak jej wytłumaczę, że musi donosić taką ciążę i urodzić dziecko, które w cierpieniach umrze zaraz po urodzeniu. Czy jestem za aborcją? Nie, ale jestem za prawem do niej. Chcę, żeby była powszechnie dostępna w sytuacjach krytycznych, takich właśnie, jak sytuacja ciężkiego, nieodwracalnego uszkodzenia płodu, gwałtu czy zagrożenia życia – mówi dr n. med. Jan Domitrz, współzałożyciel kliniki Artemida, który ponad 30 lat zajmuje się leczeniem niepłodności, w odpowiedzi na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej."
anonim2021.02.23 22:30
Dobrze by było prześwietlić tą klinike w takim razie .
Psycholog2021.02.24 8:03
Dobrze by było prześwietlić Ci mózg
Wobec powyższego2021.02.23 22:11
Właściwie to nazwa Kościół otwarty jest nieporozumieniem bo przecież jest jeden Kościół a co poza nim to już tylko jeden Pan Bóg wie czym to jest ! Tzw,. kościół otwarty Kościołem nie jest . To tylko herezja .
kefas2021.02.24 8:15
za to bzykanie dzieci i inne nadużycia seksualne oraz finansowe herezją już nie jest prawda ? Hiokryto.
leszczyna2021.02.23 21:45
Ze strony zwykli.pl: "W kwestii pogodzenia praw poczętego chorego dziecka z jednej strony, a praw kobiet do wyboru ich godnej drogi życiowej z drugiej, zacząć trzeba od pomocy oferowanej tym kobietom, które zdecydują się chore dziecko urodzić; pomocy znacznie bardziej, niż dziś satysfakcjonującej. (...) Dopiero wtedy możemy zachęcać – ale nie zmuszać prawem – kobiety do urodzenia chorych dzieci." Zatem urodzenie chorego dziecka "zwykli księża" rozumieją jako stan odbierający kobiecie godność, poniżający ją przez odebranie możliwości innego zaplanowania sobie życia. Chore dziecko to kula u nogi kobiety - logiczne, że przychylnie patrzą na możliwość pozbycia takiego balastu przez aborcję. Chyba następne stanowisko "zwykłych księży" będzie dotyczyć dobijania chorych dzieci, zwanego eufemistycznie eutanazją.
Marek2021.02.23 21:44
mam pytanie dlaczego przed nazwiskami mają skrót ks. Przecierż to szatan.
Anonim2021.02.23 21:28
Czy można otwartego kapłana Bonieckiego poddać eutanazji gdy zamknie się w swojej demencji a jak tak , to czy można dorzucić pozostałych otwartych do eutanazji gdy spadnie im IQ i będą na poziomie dziecka.
Warszawa i ja2021.02.23 21:22
Piękna sprawa.
Zatroskany2021.02.23 21:20
Czy ci księża naprawdę nie rozumieją nic, że przez tą małą lukę w prawie wnikał będzie szatan.
Ktoś2021.02.23 21:29
Jak to jest, że prawo uznaje, że można jednak dokonać aborcji, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu?
leszczyna2021.02.23 21:47
Tak to jest, że ktoś takie prawo napisał, a inni je uchwalili. Proste. Jak się prawo zmieni, to nie będzie wolno zrobić aborcji dziecku z gwałtu. Też proste.
100 % racji2021.02.23 21:10
tzw. ... otwarty ? kapłani zwyczajni ? to raczej oni otwierają drzwi szatanowi, tak to jest jak LEWACKIE media zagłaskały na śmierć rozum, a PRÓŻNOŚĆ, PYCHĘ ich MEDIALNĄ na piedestał POstawili
fajna stronka2021.02.23 21:07
http://zwykli.pl
toWarzysz piwo ???? z radia Erewan2021.02.23 21:02
....Dokąd zmierza ,,Kościół Otwarty’’?... obywatele ... na tak zadane pytanie jest prosta odPOwiedz ... do Sodomy ... przez pieklo ... szalom malejkum
SK2021.02.23 21:00
Kto im dał prawo do zmiany głoszenia nauki kościoła .Przemawia przez nich pycha i egoizm.
Anonim2021.02.23 20:56
"Nazywam się milijon?!" Co za pycha, a równocześnie łamanie przykazania ósmego, czyli przypisywanie swoich, grzesznych poglądów, uczciwym, oddanym Bogu i wspólnotom ludziom! Pod swoją apostazją podpisujcie się sami, imieniem i nazwiskiem!
AAAtomek2021.02.23 20:54
Żadnych liberalnych i współczujących księży sobie nie życzę! Kler ma być taki jak teraz, zatwardziały i łasy na poklask, złoto i dolary. Wtedy szybciej pozbędziemy się z tej ziemi tego czarnego złogu!
Jan2021.02.23 21:34
Biedaku....
AAAtomek2021.02.23 22:58
Janie Biedaku, miło mi.
Anon2021.02.23 20:48
Czy kościół (jako wspólnota i organizacja) jest na prawdę aż tak kruchy, że najmniejsza porcja krytyki, przejawu myślenia jest czynem dla niego destrukcyjnym? Jak widać nie interesuje go dobro ogółu ani unikanie niepotrzebnych konfliktów
Golfstrom2021.02.23 20:41
zwykli_zdrajcy_Chrystusa.pl
Monika2021.02.23 20:39
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
Janusz2021.02.23 21:06
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotny, Wolny, bez nałogów i niezależny. Nie dawno wróciłem z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałbym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panowieonline.pl/janusz89
Ks. Piotrowski2021.02.23 20:37
Nie przejmujmy się nimi zbytnio. Ich wpływ na cokolwiek jest żaden, po prostu sfrustrowani panowie, których niewielu traktuje poważnie.
Golfstrom2021.02.23 20:36
Obrzydliwość i zgroza dzieją się w kraju. Prorocy przepowiadają kłamliwie, kapłani nauczają na własną rękę, a lud mój to lubi. I cóż uczynicie, gdy kres tego nadejdzie? (Jr 5, 30-31)
Teofila Bepko2021.02.23 20:26
Wierzę w Pedofila w Ministrancie obecnym w Kościele.
ela2021.02.23 20:23
księża t.zw. "patrioci"?
forn2021.02.23 20:23
boniecki bwiueprz donosiciel UBecji
forn2021.02.23 20:22
hołota pedałów pedofili i kapusiuów UB
Beata2021.02.23 20:20
To nie są księza to wysłannicy piekła i temu złemu słuzą.Ciekawe jak reagują ich przełozeni,jesli milczą i nic nie reagują albo nie odsuwają ich od posługi i pozwalają na takie lewackie wywody to kara Boza będzie dla nich wielka.
Beatka bozq2021.02.23 20:33
Czyli racjonalne myślenie jest, próba pogodzenia dwóch stron konfliktu jest diabelskie? Wracamy się do średniowiecza... Już nawet pierwsi chrześcijanie wiedzieli, że muszą zmodyfikować swoją naukę aby wyjść z krużganku palestyńskiego i szerzyć ją na cały świat...
Zwykły rabin2021.02.23 20:11
Zapraszam do mojej zwykłej synagogi na zwykłą wieprzowinę. A tak w ogóle to: Heil!
Polak katolik2021.02.23 20:09
Boniecki, Wierzbicki, o. Guzynski o. langusta (CNN) Szustak - przeciez to udawacze, niszcyciele naszego Kosciola - a nie ksieza czy duchowni..Prosze... Przestancie ich reklamowac! Tych propagatorow aborcji i Kosciola Otwartego na Wszystko!
Anon2021.02.23 20:41
Jedyni księża, którzy mają odwagę przeciwstawić się moralnemu zepsuciu całej organizacji Jak widać wystarczy odrobina krytyki, własna interpretacja i już stos rozpalony...
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.23 20:03
https://pbs.twimg.com/media/Euq6iaeXMAIz_up?format=jpg
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.23 20:04
Jawny pedofilski gest Jędraszewskiego nie wzbudza gniewu u otępiałych religijnym dogmatem rodziców. To jest dramat! Rodzicu odizoluj swoje dziecko od religii, a unikniesz jego tragedii!!!
Beno2021.02.23 19:56
Ci podpisani księża? Zacznijcie się modlić, odprawcie dobre rekolekcje, albo ściągnijcie koloratki i przestańcie udawać. Czy można kogoś do czegoś zmuszać? A Bóg zmusza? Człowiek chce być bogiem i decydować o wszystkim. A następny krok tych księży, to pozwolić na eutanazję. Czy wolno zmuszać, by ktoś żył? Kobieta cierpi, bo nie może mieć dziecka, czemu nie,nich sobie zrobi..... Geje cierpią, bo chcą żyć jak małżeństwo, więc nich się pobiorą i niech sobie zaadoptują dzieci, pedofilów i innych zboków, też im pozwolić, bo cierpią i tak można napisać całą litanię życzeń i marzeń cierpiących. Niektórzy z tych księży mają tytuły naukowe. Kto tym debilom i półgłówkom je nadał? Humanizm i chrześcijaństwo polega by pomóc, by ulżyć w cierpieniu, a nie by je innym, słabym zadawać, zmieniać porządek świata i praw rządzących w świecie, by bawić się w Pana Boga i ingerować i decydować o życiu poczętego dziecka, drugiego człowieka - być panem/panią życia innych lub kat0em - kto dał wam takie prawo?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.23 19:53
a dokąd zmierza kościół pedofilny? wystarczy posłuchać rydzyka pyerdolącego o pokusach zboków w sutannach i o męczennikach którzy bronią i tuszują występki koloratkowych degeneratów!
LOL2021.02.23 19:47
Ci "księża" skończą tam, gdzie "księża patrioci", czyli na śmietniku historii.
Po 11 ...2021.02.23 19:54
Idiotyczne porównanie. To oczywiste, że księża skumani z PiS to nowi księża patrioci. Przypominam, że Księża patrioci to księża, popierających władzę ludową i zmiany zachodzące w Polsce Ludowej po 1944 roku.
LOL2021.02.23 20:36
Tamci popierali czerwony ustrój, ci popierają czerwono-tęczową ideologię. Więc porównanie jak najbardziej adekwatne.
Oliwia2021.02.23 19:44
Na każdym kroku przywołuje się tylko to co powiedział Jan Paweł II. To tak jakby wcześniejsi papieże byli albo totalnymi głupcami, którzy nie mieli zdania na żadne tematy albo się uważa, że ich zdanie nie ma najmniejszego znaczenia bo tylko liczy się to co powiedział i napisał ten papież. Proponuję tym wszystkim którzy oczywiście wiedzą jak każdy powinien żyć taki staż przy jednym a może i dwojgu niepełnosprawnych dzieciach roczny staż i wtedy niech się wypowiadają.
biedaczka intelektualna Oliwia2021.02.23 19:53
biedaczyno niedokształcona zanim cos powiesz to pomyśl! przeczytaj! jeśli nie potrafisz jednego i drugiego to zapytaj mądrzejszych od siebie=kazdego!!! Jan Paweł 2 nie wymyslał teorii idei religii nauczania moralnego tylko w prostej lini kontynuował nauczanie poprzedników , a przede wszystkim Jezusa!!! intelektualna ignorantko zrozum coś w końcu a nie bełkoc!!!
pp2021.02.23 19:41
To są księża heretycy co uważają, że aborcja nie boli i nie powoduje cierpienia zarówno fizycznego i psychicznego. Idą za sądem, że dziecko można zabić bo po co rodzić dziecko, które i tak umrze. To jest zachęcanie do eutanazji i odczłowieczanie dzieci chorych.
wanda2021.02.23 19:33
a gdzie sa ich przelozeni- biskupi i co oni na to?