Z pewnością znasz modlitwę do św. Michała Archanioła. Jest ona odmawiana w wielu polskich parafiach po Mszy Świętej. Celem akcji Anielski Patron jest to, aby ta modlitwa rozpowszechniła się po całej Polsce! Niech nie będzie parafii bez tej modlitwy, a św. Michał Archanioł zostanie Anielskim Patronem naszej Ojczyzny. Uda się to osiągnąć dzięki wielu osobom takim jak Ty!

Dołącz do akcji Anielski Patron!

Minęło już 130 lat od momentu, w którym papież Leon XIII dał światu modlitwę do św. Michała Archanioła. Określenie „dał światu” jest szczególnie trafne. Dlaczego? Otóż źródła historyczne są zgodne co do tego, że Leon XIII samodzielnie ułożył modlitwę do św. Michała Archanioła, po czym przekazał jej słowa do wydruku – z poleceniem rozesłania do wszystkich ówczesnych biskupów na świecie. Papież pragnął bowiem, aby modlitwa ta była odmawiana we wszystkich kościołach po każdej Mszy świętej. W ten sposób chciał nie tylko uświadomić ludziom, że są oni narażeni na nieustanne ataki złego ducha, ale również zjednoczyć świat w modlitwie za wstawiennictwem tego szczególnego Patrona. Nie bez powodu wskazał nam św. Michała Archanioła jako tego, pod którego skrzydłami możemy schronić się przed działaniem złego ducha i nabrać sił do walki z szeroko rozumianym złem.

Leon XIII sam często odmawiał modlitwę do św. Michała Archanioła. Świadkowie wspominają, że ułożył tę modlitwę w odpowiedzi na widzenie demonów krążących nad Watykanem, które było znakiem nie tylko ówczesnych czasów, ale i tych, w których obecnie żyjemy. Papieskie życzenie było spełniane jeszcze przez kilkadziesiąt lat po zakończeniu pontyfikatu. Sobór watykański II zarzucił jednak zwyczaj odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy Świętej. Jednak św. Jan Paweł II podczas wizyty w sanktuarium św. Michała Archanioła na Gargano, 24 maja 1987 r., powiedział: „Wszyscy pamiętamy modlitwę, którą przed laty recytowało się na końcu Mszy Świętej: Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce… Za chwilę powtórzę ją w imieniu całego Kościoła”.

Kilka lat później, 24 kwietnia 1994 r. zachęcił nas wszystkich do odmawiania tej modlitwy: „Chociaż w obecnej sytuacji nie odmawia się już tej modlitwy pod koniec celebracji eucharystycznej, zapraszam was wszystkich, abyście jej nie zapomnieli, abyście ją odmawiali, aby otrzymać pomoc w walce przeciw siłom ciemności i przeciw duchowi tego świata”.

Michał Archanioł obrońca Twojej parafii
Drogi Czytelniku, zapraszamy Cię więc do wzięcia udziału w akcji Anielski Patron! Nie bądź obojętny na to wezwanie. Wszystko, co musisz zaangażować, to dobra chęć i… tylko dwie minuty Twojego czasu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę: www.anielskipatron.pl. Znajdź na mapie swoją parafię i zostaw wiadomość czy jest w niej (lub nie jest) odmawiana modlitwa do św. Michała Archanioła. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą po prostu zadzwonić do naszej Fundacji pod numer telefonu 61 66 24 921 (w dni robocze w godzinach 9-14).

Co jeszcze możesz zrobić w ramach akcji Anielski Patron?
1. Miej odwagę, by zachęcać swojego proboszcza i członków rad parafialnych do wprowadzenia modlitwy
do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej! Niechaj św. Michał Archanioł stanie się opiekunem nie tylko Twojej parafii ale i Twoim. Twój głos głos się liczy – niech będzie słyszalny! Zachęcaj też bliźnich do podejmowania te modlitwy!

2. Dołącz do Wielkiej Nowenny do św. Michała Archanioła, która potrwa od 1 do 31 stycznia 2017 roku! Będziemy modlić się o szczególną opiekę św. Michała nad Kościołem, naszą Ojczyzną, Europą i naszymi rodzinami. Zapisz się na bezpłatne otrzymywanie nowenn na stronie www.nowenny.pl lub módl się z książką „Wielkość św. Michała Archanioła”.

Przejdź do strony: www.anielskipatron.pl,
Źródło tekstu http://rozaniec.info/dolacz-do-akcji-anielski-patron/

oprac.MP