20.12.16, 09:05źr. youtube, screen z RT

Donald Trump o wczorajszych zamachach: Ci terroryści muszą zostać starci z powierzchni ziemi

Wczorajsze wydarzenia, jakie miały miejsce w Berlinie, gdzie ciężarówka zabiła 12 osób a około 50 raniła, skomentował Donald Trump.  Powiedział, że jest to "przerażający akt terroru". Masakrę spowodował imigrant, wg dpa  - Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym br. zarejestrował się jako uchodźca. 

Sprawca masakry został ujęty. W kabinie znaleziono również ciało Polaka, który miał ranę postrzałową.  

Jak poinformował dziennik  "Tagesspiegel", imigrant, który zabił niewinnych ludzi na kiermaszu bożonarodzeniowym był wcześniej znany policji, ale nie z powiązań z terroryzmem, ale z drobnych przestępstw.
 
,,Niewinni cywile zostali zabici na ulicy (..) Państwo Islamskie i inni islamscy terroryści regularnie mordują chrześcijan(...) Ci terroryści muszą zostać starci z powierzchni ziemi'' - powiedział amerykański prezydent elekt.

Oświadczenie wygłosił w momencie, kiedy niemieckie władze informowały o możliwym zamachu w Berlinie, choć nie padła jednoznaczna informacja, że dokonali go ekstremiści islamscy.

Trump odniósł się także do zamordowania ambasadora Rosji w Turcji, wpomniał również o  strzelaninie w Szwajcarii.

,,Dziś doszło do zamachów w Turcji, Szwajcarii i Niemczech - i będzie coraz gorzej. Cywilizowany świat musi zmienić swój sposób myślenia - oświadczył Donald Trump na Twitterze.

LDD/rmf24.pl/Fronda.pl