21.08.14, 12:07Premier Donald Tusk (fot. Sebastian Zwez/Wikimedia Commons)

"Syndrom papryczki chili: premiera się albo kocha, albo nienawidzi"

„Nazywam to syndromem papryczki chili: premiera się albo kocha, albo nienawidzi. To ten sam dylemat jak w przypadku Kaczyńskiego i PiS” – mówi w rozmowie z Gazeta.pl dr Norbert Maliszewski, autor badań, w których poproszono Polaków o ocenę czołowych polityków Platformy Obywatelskiej.

I tak, na tle Bieńkowskiej, Kopacz, Schetyny i Sikorskiego, premier został oceniony nisko. Ankietowani jako plusy wskazali jego skuteczność i zdolność działania w kryzysie. Wyższe noty otrzymał na przykład Radosław Sikorski.

Badania dr Maliszewskiego odzwierciedlają pojawiającą się już wcześniej tezę o politycznym zużyciu premiera. Co więcej, Tusk ma mobilizować coraz większy elektorat negatywny.

„Z Tuskiem dzieje się to, co niegdyś z Kaczyńskim. Premier będzie mobilizować wyborców, nawet tych niezdecydowanych, do głosowania na opozycję” – komentuje dla Gazeta.pl Maliszewski.

MaR/Dziennik.pl/Gazeta.pl 

Komentarze

anonim2014.08.21 12:19
Dreczyciel Narodu Polskiego i przedstawiciel roznorakich przestępców Donal T. im szybciej zostanie pozbawiony stanowiska tym lepiej bo każdy kolejny dzień panowania liberalno - lewicowych patalachow coraz bardziej demoluje nasz kraj. Za Oscarem opowiadają sie wyłącznie lachmyty co to trudnia sie zlodziejstwem lub innymi przestepczymi zajęciami dlatego poparcie Donald miał w zakładach karnych oscylujace w granicach 95%
anonim2014.08.21 12:21
No nie wiem. Ja tam jestem za Kaczyńskim, ale z duuużymi zastrzeżeniami. Znam jednak przynajmniej kilku zwolenników PO, którzy gdyby usłyszeli, że np. Tusk osobiście rozstrzelał chłopaka, który mu szybę piłką wybił, to i tak całkowitą winą obciążyli by tego chłopaka. Jakakolwiek krytyka Tuska w ich obecności, wywoływała u nich pianę na ustach. I to są ludzie dobrze wykształceni, na poziomie.
anonim2014.08.21 12:35
Nie można ufać komuś kto twierdzi że jest PO-lakiem a w domu na wigilię śpiewa kolędy po Niemiecku......
anonim2014.08.21 12:38
@Ikari, Taliban Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes naszego klubu, NIECH ŻYJE NAM!!! PS Rzeczywistości nie zaklniecie. Takich jak wy, jest coraz mniej. Zresztą żadna to chluba. To, że Polską przez tyle lat rządzi złodziej i aferzysta, to jest jakieś kuriozum.
anonim2014.08.21 14:06
@frondziol Byles u premiera na wigilii?
anonim2014.08.21 14:15
Przy władzy są ONI !!! Reszta to my :(
anonim2014.08.21 14:16
@Ikari Ja tam nie wiem. Mi się znacznie lepiej żyło za krótkich rządów PiS. Poza tym nie tylko o poziom życia chodzi. A z tym "niewykształconym nieudacznikiem" to trafiłeś, jak kulą w płot. Cóż, rozumiem. Młody, wykształcony i z wielkiego miasta? Będący solennie przekonanym, że nikt wykształcony i z wielkiego miasta nie może nie popierać Słońca Peru? Taki leming. Jakże to typowe.
anonim2014.08.21 14:24
O !!! widzę , bardzo wielu na forum członków PZPR=PO ponieważ jesteście młodzi to możecie nie znać jak klasyk Moczulski rozszyfrował w/w skrót :)
anonim2014.08.21 14:39
@Jakub P...ć obywateli, Popierać Oligarchów. Pozdrawiam.
anonim2014.08.21 14:44
@Ikari, to że komuś nie podoba się PO, to nie znaczy, że siedzi na d. i nic nie robi. Nie wszyscy z nich są podobni do Twoich kolegów. Ja osobiście pracuję, mam rodzinę i ogólnie jestem szczęśliwy. Ale to na pewno nie zasługa Tuska. A nie podoba mi się, jak Polską rządzi ten, dla którego "polskość to nienormalność". I nie chodzi tylko o jego wypowiedź sprzed lat, ale o to, że on to dobitnie pokazuje w ogromnej większości swoich działań. To, że Tobie jest dobrze, to dobrze. Cieszę się. Ale to nie zasługa Tuska, zapewniam. Jak teraz jest Ci dobrze, to dobrze byłoby i za Kaczyńskiego i za każdego innego. Natomiast arogantów i aferzystów w PO jest taka liczba, że nawet SLD musi się zarumienić ze wstydu, że nie dorównuje.
anonim2014.08.21 15:31
Nie, nie, nie. Ja czytałem ten cały tekst. I mógłbym się przyczepić do wielu jego fragmentów. Niestety, nie mam teraz na to czasu, muszę kończyć. Na zakończenie tylko tyle - znam takich, którzy cokolwiek by Tusk nie powiedział, czy zrobił, będą go bronić. Wydaje mi się (choć mogę się mylić), że Ty właśnie się do nich zaliczasz. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. PS Mówienie o aferzystach w zestawieniu z D. Tuskiem ps. Amber Gold jest co najmniej nie na miejscu.
anonim2014.08.21 17:43
Mściwością Tusk bije na głowę nawet byłych genseków z ZSRR. Wywalił współzałożycieli PEO , bo przewidywał, że są za silni. To samiec alfa kwadrat.