26.10.18, 11:25Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

DOŚĆ!!! Usuńmy gender z polskich uczelni - PODPISZ PETYCJĘ

Węgrzy, jak wiemy, skończyli ze „studiami gender”, na które uczelnie nie będą już mogły rekrutować studentów. Jak przypomina posłanka PiS Anna Sobecka: „Przedstawiciele węgierskiego rządu wskazują, że studia gender nie są nauką, lecz ideologią”. Czas już na to, aby i z polskich uniwersytetów usunąć tę szkodliwą ideologię!

Posłanka Sobecka wystosowała w tej kwestii interpelację poselską do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremiera Jarosława Gowina, w której pyta między innymi o to, czy resort rozważa likwidację studiów gender na polskich uczelniach, za które płacą polscy podatnicy. Treść interpelacji zamieszczamy poniżej.

To jednak nie wszystko. Na Citizen GO pojawiła się również petycja pt. „Koniec finansowania gender na polskich uczelniach” skierowana właśnie do wicepremiera Jarosława Gowina. Zachęcamy naszych czytelników do jej podpisania – niech gender raz na zawsze zniknie z polskich uczelni!!!

 

Koniec finansowania gender na polskich uczelniach - PODPISZ PETYCJĘ

 

Interpelacja posłanki Anny Sobeckiej:

 

 

Toruń 25 października 2018 r.

 

POSEŁ NA SEJM RP

ANNA ELŻBIETA SOBECKA

AS/I/207/18

 

Szanowny Pan Marek Kuchciński

 

Marszałek Sejmu RP

Na podstawie art. 192 Regulaminu Sejmu składam na ręce Pana Marszałka interpelację poselską skierowaną do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie studiów gender.

Szanowny Panie Ministrze, jak informują użytkownicy Twittera na wszystkich uczelniach na Węgrzech od 2019 roku zostanie zlikwidowany nabór na studia gender. Dekret rządu premiera Viktora Orbana został opublikowany w najnowszym „Monitorze Węgierskim”.

Zgodnie z przepisami w 2019 roku uczelnie nie będą już mogły rekrutować studentów na studia gender. Studiów tych nie ma w nowym spisie kwalifikacji uniwersyteckich. Jedynie studenci, którzy już rozpoczęli naukę najpóźniej w procesie rekrutacyjnym w 2018 roku będą mogli ją kontynuować.

Przedstawiciele węgierskiego rządu wskazują, że studia gender nie są nauką, lecz ideologią. Ponadto z ekonomicznego punktu widzenia kierunek nie jest racjonalny, co wskazuje, że utworzono go nie w reakcji na wymogi rynku, lecz z innych przyczyn.

Przekazana przez media wiadomość spotkała się z wielkim zainteresowaniem wśród polskich użytkowników mediów społecznościowych, którzy uważają, że również w Polsce studia gender powinny zniknąć z publicznych uczelni z powodu swojego ideologicznego podłoża.

Mając na uwadze powyższe zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi: 

  1. Na ilu uczelniach publicznych w Polsce prowadzone są studia gender?

  2. Ilu jest studentów studiuje w roku akademickim 2018/2019 ten kierunek?

  3. Czy Ministerstwu rozważa likwidację studiów gender na uczelniach finansowanych przez państwo? 

 

Anna Sobecka 

Poseł na Sejm RP

 

 

dam/informacja prasowa,Citizen GO