03.12.21, 14:08Fot. pxhere.com

Dr Aondo o odrzuceniu projektu „Stop aborcji”: Musimy pamiętać, którzy politycy jak głosowali

„Postawa Prawa i Sprawiedliwości z jednej strony zaskakuje, a z drugiej niestety była ona do przewidzenia. Jednak partia, która swoją nazwę czerpie z Pisma Świętego powinna mieć odwagę opowiedzieć się za bezbronnym życiem” – uważa dr Bawer Aondo-Akaa.

„Musimy się wreszcie nauczyć wymagać od polityków. To nie jest tak, że się liczą wyłącznie słupki sondażowe. Jeśli dziecko nienarodzone jest człowiekiem od poczęcia to musi mieć ono zagwarantowane prawo do życia” – mówił dr Aondo-Akaa w Mediach Narodowych i dodał: „Jako wyborcy musimy pamiętać, jak zachowują się politycy w tego typu głosowaniach”.

Wczoraj Sejm odrzucił mający uderzać przede wszystkim w bezkarnie szerzące się farmakologiczne dzieciobójstwo, obywatelski projekt „Stop aborcji”, pod którym podpisy złożyło 130 tys. Polaków. W całym Sejmie znalazło się jedynie niewiele ponad 10 proc. posłów, którzy zdecydowali się odważnie opowiedzieć za odwiecznym prawem piątego przykazania Dekalogu oraz jednoznacznym nauczeniem Kościoła w kwestii fundamentalnej wartości ochrony życia ludzkiego.

Blisko 55 proc. posłów Konfederacji, prawie 37 proc. posłów Solidarnej Polski oraz niespełna 18 proc. posłów PiS - tak prezentuje się obecnie dość przygnębiający obraz stanu posiadania stronnictwa pro-life w polskim Sejmie, którego członkowie potrafili wczoraj pozostać wiernymi tak ochoczo przecież składanym na potrzeby przedwyborcze deklaracjom w sprawie ochrony najwyższych wartości.

Z pewnością trzeba zauważyć, że przeciwko dalszemu procedowaniu projektu „Stop aborcji” opowiedzieli się najważniejsi politycy tzw. Zjednoczonej Prawicy, choćby prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy: Gliński i Sasin, marszałkowie Sejmu: Witek i Terlecki, ministrowie: Ziobro, Błaszczak, Czarnek, Dworczyk, Schreiber, Bortniczuk czy Wójcik, wiceministrowie: Sellin, Wawrzyk czy Wąsik, a także tak prominentni posłowie „prawej strony”, jak: Cymański, Wassermann, Piecha, Szumowski, Kaleta, Kowalski, Mularczyk, Korwin-Mikke, Dziambor, Berkowicz, czy nawet Kukiz, który przecież całą swą polityczną karierę budował w oparciu o rzekome promowanie obywatelskiej aktywności ustawodawczej.  W głosowaniu nie wzięli natomiast udziału choćby minister Kamiński czy znani z deklaratywnego pro-life posłowie Braun i Macierewicz, mimo, że ten ostatni znajdował się na sali i wziął udział zarówno w głosowaniu poprzedzającym, jak i następującym po tym dotyczącym projektu penalizującego aborcyjny proceder.

Warto nadmienić, że nie licząc posłów nieobecnych na sali, jednomyślnie przeciwko projektowi „Stop aborcji” głosowały całe ugrupowania: Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050, Lewicy, Porozumienia i co jednak mimo wszystko dość zaskakujące, oparta na uchodzącym niegdyś za dość konserwatywny w sprawach światopoglądowych PSL – Koalicja Polska.

Co szczególnie ciekawe przygniatająca większość obozu rządzącego, odrzucając inicjatywę „Stop aborcji” wręcz spektakularnie podeptała wczoraj również własne deklaracje w kwestii motywowanego elementarnym szacunkiem do obywateli a konsekwentnego rzekomo popierania w pierwszym czytaniu wszelkich projektów społecznych, bez względu na to, czego by one dotyczyły i jak bardzo posłowie, by się z nimi nie zgadzali.

Groteskowy wręcz wydźwięk przyjmuje fakt, że ci sami prominentni posłowie PiS, którzy gremialnie głosowali wczoraj przeciwko inicjatywie uderzającej w haniebny proceder aborcyjny jeszcze kilkadziesiąt miesięcy temu nie mieli problemu, by poprzeć w pierwszym czytaniu skrajnie pro-aborcyjny projekt firmowany w Sejmie przez Barbarę Nowacką.

W Prawie i Sprawiedliwości już wiele lat temu przyjęto zasadę, że każdy projekt składany przez obywateli poparty podpisami obywateli zasługuje na to, żeby nie być odrzucony w pierwszym czytaniu” – perorował jeszcze niespełna miesiąc temu wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk, który wczoraj na sali sejmowej spektakularnie zaprzeczył własnym słowom. „W kampanii wyborczej zobowiązaliśmy się wobec naszych wyborców, że żaden obywatelski projekt nie trafi do kosza bez procedowania. Zamierzamy tej obietnicy dotrzymać, bez względu na to, że radykalnie nie zgadzamy się z projektem, który będzie teraz procedowany” – tłumaczył niegdyś poparcie najważniejszych posłów PiS dla lewackiego, skrajnego projektu „Ratujmy kobiety” przywracającego peerelowskie standardy aborcji na żądanie, marszałek Ryszard Terlecki.

Smutny obrazek, gdy schodząca w środę z mównicy sejmowej, posłanka PiS Anita Czerwińska uczczona została niespotykanym wręcz aplauzem ze strony najskrajniej proaborcyjnego grona lewicowych parlamentarzystów, tuż po tym, gdy zarzuciła 130 tys. obywateli, którzy wsparli inicjatywę „Stop aborcji” „inspiracje” rosyjskie oraz zapowiedziała odrzucenie jej przez partię rządzącą, niestety chcąc nie chcąc, zapewne na długo pozostanie w pamięci wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy przecież bardzo licznie podpisywali się pod tym obywatelskim projektem.

Po kwietniu 2007 roku, październiku 2016 roku czy mrożeniu przez kilka lat obywatelskiej inicjatywy antyeugenicznej „Zatrzymaj aborcję”, PiS dopisało wczoraj kolejny niechlubny rozdział dywersji wymierzonej w działania zmierzające do osłabiania w naszej Ojczyźnie cywilizacji śmierci oraz znów boleśnie pokazało własnemu elektoratowi, dla którego ochrona życia ludzkiego jest kluczowym postulatem, miejsce w szeregu. I trzeba potrafić powiedzieć to sobie odważnie i prosto w oczy. A przed 48 sprawiedliwymi w polskim Sejmie – czapki z głów. Szkoda tylko, że tak ich niewielu.

 

ren/sejm.gov.pl, Sejm RP – YouTube, Media Narodowe – YouTube

Komentarze

Musimy pamietac2021.12.4 1:47
kto chciał jechać pociągiem bez biletu.
ŁajzaMejzaUzdrowiCzarnegoPokurcza2021.12.3 18:57
Sparzyć tego czarnego pokraka z Godkową i niech Dzierżawski wychowuje kadłubka z sześcioma kończynami i mózgiem kapucynki.
Anonim2021.12.3 17:37
Aborcja nie jest niczym dobrym ale czasem jest konieczna ze względu na dobro innych, prolife w Polsce to organizacja finansowana przez rosję, celem destabilizacji kraju.
matis892021.12.3 17:14
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.3 16:50
A teraz towarzysze jewreje z PiS-u do hymnu! ——————————————————————————————————————————————————————————— Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
matis892021.12.3 16:34
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
Hey, Mr Bawer2021.12.3 16:17
Mustruj się na statek i płyń do Salwadoru.
matis902021.12.3 16:09
SZABES DZISIAJ! ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.3 16:33
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.12.3 17:15
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.3 15:54
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
Anonim2021.12.3 15:47
Kara będzie, sroga kara, to jest pewne! Wirus, szpryca, to preludium, to kara za paczamamę w Watykanie? za wprowadzenie "cielca" do wrót i świątyni Watykanu? Takie są fakty? Co do tego, nie można mieć wątpliwości?
Detonator2021.12.3 15:42
I wszystko jasne - Pan Bóg dopuści aby zmiotła ich szczepionka.
Maciej Piwowar2021.12.3 14:48
Jedno jestem PEWIEN NIGDY WIĘCEJ GŁOSU NA PiS.
Anonim2021.12.3 17:38
normalni ludzie wiedzieli o tym po 1992r, młodsi po 2007r.
Alojzy Cedzidło2021.12.3 14:37
Od 12 XII kobiety będą mogły rozdawać komunię w polskich kościołach. Wynika to ze zmian w KPK wprowadzonych przez Franciszka. Wcześniej Bóg nie chciał, aby komunię rozdawały kobiety, ale zmienił zdanie? I zakomunikował to papieżowi? Tajemnicza sprawa.
Po 11 ...2021.12.3 15:09
To efekt motu proprio papieża Franciszka "Spiritus Domini", który dopuścił kobiety do posługi zarezerwowanej dotychczas tylko dla mężczyzn. To początek zmian. Teraz Franciszek pracuje nad brewe "sacra communione INCORONATUS"
robaczek2021.12.3 14:36
WSZYSTKO POD SLUPKI POPARCIA ..................................................... ideologicznie to sie juz dawno pozypalo ...................... tera tylko .............................. 1. swoi u koryta ................2. owieczki musza czuc ze wrog w poblizu ;] .......................jakie to proste';]
niesamowite2021.12.3 14:31
ze wola zabic a nizeli oddac do adopcji to juz jest wynaturzenie i skarajny egoizm
Anonim2021.12.3 14:48
W Polsce jest ustawowo zakazana aborcja, również eugeniczna. Skończcie ze szczuciem na obecny rząd, bo ma bardzo dużo poważnych zadań do ogarniania jak żaden poprzedni rząd. Przy każdym lekarzu ginekologu nie da się postawić żandarma, ani przy kobiecie z niechcianą ciążą, oni sami odpowiedzą za to w swoim czasie.
Anonim2021.12.3 15:01
Jak myślisz ptysiu, kto adoptuje dziecko z rozszczepem kręgosłupa, małogłowiem albo szeregiem wad powodujących niemożność jakiegokolwiek funkcjonowania? Ja ci powiem: NIKT. Takie dzieci będą dogorywać w DPS'ach do końca swoich dni, no ale z kolej tacy jak ty będą mieli czyste sumienie, bo przecież uratowali cud życia.
renata2021.12.3 16:50
A więc lepiej dla takiego dziecka żeby zostało zabite? Ciekawa logika. Zwłaszcza, że przy aborcji cierpi i dogorywa!
Anonim2021.12.3 17:02
Rozumiem że lepiej jest za przeproszeniem s*ać pod siebie w bidulu bez żadnych perspektyw, zamiast po prostu się nie urodzić i nie uzyskać świadomości? Cudowne życie, nie ma co.
Anonim2021.12.3 18:10
Zapytajmy dzieci z bidula czy chciałby zginąć w aborcji czy żyć? Proste rozwiązanie.
leszczyna2021.12.4 12:07
Żeby kogoś o coś zapytać, trzeba pozwolić mu się urodzić.
Anonim2021.12.5 18:03
Mało już dzieci w bidulu już teraz w Polsce? Brak Ci odwagi proaborcjonisto?! No dawaj , pokaż swoją odwagę!
Konkretny2021.12.3 17:28
Nie dziecko a zarodek.
QWE2021.12.3 14:20
Tak, będziemy pamiętać, którzy z posłów nienawidzą kobiet i są embrionofilami.