07.12.19, 10:45

Dr Jerzy Targalski dla Frondy: To jest walka polityczna przeciwko Polsce

To jest grupa 10 tysięcy osób na usługach Berlina i Unii Europejskiej, która ma do dyspozycji dominującą siłę w mediach i poparcie Targowicy […] Rząd finansuje ludzi, którzy niszczą państwo polskie, i niszczą tkankę społeczną […] To jest walka polityczna przeciwko Polsce […] Kryminaliści i złodzieje ustawiają się po stronie, która daje im bezkarność […] Trzeba zacząć stosować prawo, sprawować władzę, a nie tylko gadać- dr Jerzy Targalski, politolog, historyk, publicysta, dla portalu Fronda.pl.

Fronda.pl: Jaki był prawdziwy powód niedzielnych protestów, jakie miały miejsce w wielu miastach Polski pod pretekstem obrony zawieszonego sędziego Juszczyszyna?

dr Jerzy Targalski, politolog: Prawdziwy powód jest taki, że sędziowie czyją się bezkarni, wiedzą, że przeciwko państwu polskiemu mają wsparcie Brukseli i Berlina oraz chcą być traktowani jako władza najwyższa w państwie. Chcą być grupą uprzywilejowaną, która narzuci swoją władzę rządowi. I tu jest istota sprawy. Sędziowie są grupą całkowicie zdemoralizowaną i niekontrolowaną, która z racji zajmowanych pozycji chce czerpać korzyści.

Konstytucja i ustawy mówią wyraźnie o tym…

Nikogo nie obchodzi żadna Konstytucja, zwłaszcza tych, którzy Konstytucji bronią.

Jednak przepisy prawa mówią wyraźnie o zakazie angażowania się sędziów w działalność polityczną. Jak to możliwe, że ci, którzy powinni stać na straży prawa łamią prawo w sposób tak oczywisty?

A co ich obchodzi prawo? Prawo jest dla ludu, nie dla nich. Dotychczas sędziowie angażowali się politycznie i uchodziło im to bezkarnie. A za działalność polityczną należy ich bezwzględnie usuwać. Ponieważ sędziowie, którzy łamali prawo dotychczas nie ponosili żadnych konsekwencji, obchodzono się z nimi w rękawiczkach, dlatego, że mogą liczyć na poparcie grupy polityków w Berlinie i Brukseli, które walczy z państwem polskim. Mogą liczyć na poparcie Brukseli, mogą liczyć na poparcie Berlina. Sędziowie zdają sobie sprawę, że są narzędziem walki przeciwko Polsce i w związku z tym uważają, że wszystko im wolno, że wszystko mogą, i co najważniejsze, wszystko ujdzie im na sucho. I dotychczas im to na sucho uchodziło. Przypominam niejaką panią Gersdorf, która ze świeczką protestowała, bawiła się w politykę.

Od samego początku żaden sędzia angażujący się politycznie, przypomnę sędziego Żurka, nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Rząd ze strachu wycofywał się ze wszystkiego, ponieważ sędziowie mają za sobą Komisję Europejską, a ta szantażuje Polskę odebraniem środków pomocowych. Jeśli nie będzie pieniędzy z Unii, to program PiS się załamie, ponieważ oparty jest nie na reformie państwa, a na transferach socjalnych. Dlatego rząd nadal nie odważy się na nic, a skutkiem kapitulacji będzie totalny chaos i upadek państwa.

Należy usuwać sędziów z zawodu sędziowskiego?

Oczywiście, wszystkich którzy angażują się politycznie.

Kto miałby ich usuwać? W jaki sposób?

Do tego trzeba by uchwalić konkretne rozwiązanie prawne, np. takie jak we Francji. Jeśli sędzia angażuje się politycznie, zostaje usunięty przez ministra z zawodu i koniec. Obecne przepisy są niewystarczające. Z tym, że tak jak powiedziałem, przepisy i Konstytucja nie mają żadnego znaczenia - znacznie ma siła propagandy. To co należy teraz zrobić, to przede wszystkim rozpocząć pokazywanie społeczeństwu, jak zwykli ludzie są niszczeni przez sędziów.

Taka kampania już była pt. „Wolne sądy”, gdzie aktorzy i celebryci występowali w obronie sędziów a nie zwykłych ludzi.

A kto finansuje aktorów i celebrytów? Państwo ich finansuje. Należy przestać finansować tych, którzy niszczą państwo. To tylko w Polsce jest tak, że rząd finansuje ludzi, którzy niszczą instytucje państwowe. Dlaczego rząd finansuje ludzi, którzy niszczą państwo polskie, i niszczą tkankę społeczną? Dlatego że boją się Brukseli, bo ci też mają poparcie Brukseli i Berlina. A ponadto boją się tych wszystkich moralnie zdegenerowanych i umysłowo ograniczonych celebrytów i marzą by być przez nich uznani.

Władza ustawodawcza to jest trzeci, odrębny od ustawodawczej i wykonawczej rodzaj władzy w systemie demokratycznym i działa w oparciu o określone przepisy prawa. Powinna nie tylko kierować się przepisami ale i podlegać przepisom prawa. Jak to się dzieje, że sędziowie są bezkarni?

Są bezkarni, ponieważ nikt nie odważy się wyciągnąć wobec nich jakichkolwiek konsekwencji. Uzurpują sobie prawa, które im się nie należą, dlatego trzeba to ukrócić. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie reformy, w wyniku której dojdzie do wyboru KRS przez wszystkich sędziów. Chodzi o to, żeby sytuację, w której wszyscy sędziowie walczą z państwem zmienić na sytuację, w której sędziowie będą walczyli z sędziami. Innym sposobem jest wybór prezesów sądów w wyborach powszechnych w okręgu.

To jest kuriozalna sytuacja polityczno-prawna, gdy grupa około 10 tys. osób, dobrze wykształconych i odpowiednio powiązanych, trzyma w szachu 38 milionowe państwo oraz demokratycznie wybrany Sejm i rząd.

To jest grupa 10 tysięcy osób na usługach Berlina i Unii Europejskiej, która ma do dyspozycji dominującą siłę w mediach i poparcie Targowicy. To nie jest tylko 10 tysięcy- to są media, Berlin i Bruksela. Jeśli ktoś nie ma odwagi rzucić rękawicy, podjąć decyzji, to trudno. Ta grupa wie, że nikt nie ma odwagi, ta grupa wie, że będzie zawsze bezkarna, wie, że wygra. Bo rząd się wycofa - to jest tylko kwestia kilku dni albo godzin. Wycofa się ze wszystkiego pod hasłem nieantagonizowania i nieskalowania konfliktu, zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi, a potem kapitulację przedstawi jako zwycięstwo.

Czy możemy stwierdzić, że Polska znajduje się obecnie pod dyktatorskimi rządami trzeciej władzy, niewybieralnej, bezkarnej, stojącej ponad prawem, realizującej własne partykularne interesy oraz interesy obcych stolic- władzy sądowniczej?

Oczywiście, że tak. Wystarczy zobaczyć, ile rzeczy zostało zniszczonych przez sprzedajnych sędziów - sprzedajnych w sensie politycznym i materialnym. Nie zapominajmy, że gros sędziów wywodzi się z ubeckiego establishmentu PRL’u. To jest środowisko rodzinno-polityczne, które właśnie dokonuje zamachu na państwo.

Jeśli trzecia władza w Polsce jest na usługach Belina i Brukseli, to są bardzo poważne zarzuty nielojalności, wręcz zdrady państwa, zdrady stanu skierowane przeciwko władzy sądowniczej, przeciwko ludziom, którzy powinni stać na straży bezpieczeństwa prawnego Rzeczpospolitej. To jest bardzo poważna sytuacja. Jak z niej wybrnąć?

Pan tego nie udowodni, bo panu powiedzą: gdzie jest na piśmie, że otrzymują takie czy inne polecenia z Komisji Europejskiej - Komisja po prostu popiera demokrację. Żyjemy w czasach całkowitego zakłamania. To jest walka polityczna przeciwko Polsce, i albo znajdą się siły w Polsce, które tę walkę podejmą, albo państwo będzie jeszcze bardziej tekturowe i zgniłe, niż jest. Tekturowe państwo polega na tym, że instytucje nie działają.

Podczas niedzielnej demonstracji we Wrocławiu, niemal ramię w ramię z panem Piniorem, oskarżonym o przyjęcie korzyści majątkowych stał sędzia, który ma wydawać wyrok w jego sprawie. Czy wypada tak się zachowywać?

Oczywiście, ponieważ ich interesy są wspólne - żeby Polka była państwem bezprawia. Dzięki temu w państwie bezprawia sędzia będzie mógł pana Piniora spokojnie uniewinnić. Sprawa Piniora była przesądzona od początku - nie od teraz, od zawsze była przesądzona, ponieważ Pinior jest w opozycji, więc sądy, których zadaniem jest walka z rządem będą wspierały każdego, kto jest przeciwnikiem tego rządu - to jest oczywiste. Jest zrozumiałe, że kryminaliści i złodzieje ustawiają się po stronie, która daje im bezkarność.

Jak wyjść z tej sytuacji?

Zacząć stosować prawo, sprawować władzę, a nie tylko gadać.

Na tym samym proteście były opozycjonista pan Frasyniuk wykrzykiwał wulgarne i obelżywe hasła w stosunku do członków i sympatyków PiS. Dlaczego nie interweniowały służby porządkowe?

Policja państwowa, podkreślmy, że policja jest państwowa w Polsce a nie samorządowa, zajęła się pod pretekstem szerzenia „mowy nienawiści” Dariuszem Mateckim, radnym ze Szczecina, a panem Frasyniukiem się nie zajmie. Policja państwowa podlega przecież ministerstwu spraw wewnętrznych. Chyba jest jakiś minister spraw wewnętrznych w Polsce, czy już nie ma żadnego? Prokuratura podlega ministrowi sprawiedliwości. Jeżeli prokuratura i policja działają na zlecenie czynników antypaństwowych, to dlaczego się potem rząd skarży? Sam w tym wszystkim bierze udział, albo już nie kontroluje sytuacji.

Oświadczenia i deklaracji wygłaszane przez panów Frasyniuka i Piniora podczas wrocławskiej manifestacji brzmiały jak udzielenie gwarancji politycznej i gwarancji bezkarności wszystkim prawnikom, nie tylko sędziom, ale adwokatom, radcom prawnym, notariuszom, którzy przyłączą się do walki z rządem.

Tak, bo oni są ponad prawem. Jeżeli niejaki Gaweł, skazany prawomocnym wyrokiem na więzienie, zawiadamia policję i prokuraturę, i z jego zawiadomienia – formalnie z zawiadomienia kierowanej przez niego organizacji - policja działa przeciwko Dariuszowi Mateckiemu, to co to jest za państwo? To są przecież organa rządowe i one działają, a przeciwko Frasyniukowi nie potrafią. To znaczy, że rząd nie panuje nad sytuacją. Gdybym był szefem policji, to u mnie żaden policjant tak by się nie zachował, bo wyleciałby z pracy w czasie potrzebnym do wypełnienia wniosku o rozwiązanie umowy o pracę. Nie tylko on by wyleciał, ale przed nim wyleciałby komendant. Gdybym był ministrem sprawiedliwości, to prokuratura takimi bredniami by się nie zajmowała. Nie ma czegoś takiego jak „mowa nienawiści”, a Matecki został oskarżony o mowę nienawiści przez człowieka skazanego za przekręty finansowe, który uciekł z Polski. I na jego zawiadomienie instytucje rządowe potrafią zadziałać, ale ściągnąć go do polskiego więzienia nie potrafią. Żeby było zabawniej, Matecki jest działaczem Solidarnej Polski, której szef jest prokuratorem generalnym, więc czy rząd jeszcze rządzi czy tylko będzie zbierał plastykowe butelki i zajmował się bredniami klimatycznymi.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

RtR2019.12.10 5:22
troll "Polak" jedzie smrodem Hartmana z Marksem w czerwonej duupie.
Polak2019.12.9 16:16
Nawet do ludzików pokroju Targalskiego zaczyna docierać że mafijne państwo PiS to walka z Polską.
rrer2019.12.10 5:18
Wsadź sobie Marksa w anusa, komuchu
Polak2019.12.10 8:42
Boli prawda, tak to zwykle jest u trollli z pisowskiego chowu :)
Yut2019.12.9 12:26
"Urszula" to bździągwa komunistyczna
Urszula2019.12.9 11:56
Może sie zastanowicie pismendy dlaczego" Psychiatra: W tym roku szkolnym do szpitala przywieziono nam cztery razy więcej dzieci niż rok temu. Najwięcej z pierwszej i czwartej klasy". Niszczycie Polskę. Ludzi i dzieci. I goowno dają wasze zas...rane plusy.
Yut2019.12.9 12:23
Lecz się na swój powichrowany łeb, bździągwo komunistyczna
anonim2019.12.9 10:35
Najskuteczniejszą walkę przeciw Plsce prowadzi PiS.
Yut2019.12.9 12:20
Lecz się trollico na łeb
wpo2019.12.9 6:46
Były polityk Kongresu Nowej Prawicy z Rzeszowa usłyszał zarzuty. Posiadał i rozpowszechniał pornografię wśród małoletnich. https://wpolityce.pl/kryminal/476711-byly-polityk-kongresu-nowej-prawicy-uslyszal-zarzuty
Janek2019.12.8 20:25
Zasadą okrągłostołową jest, że my, nie ruszamy waszych, a wy, naszych, no chyba że, czasami dla publiczności, rzucimy jakiś ochłap lwom na pożarcie. Ale wówczas, sorry, towarzysze?
II2019.12.9 6:33
Bredzisz powtarzając wszystko za tłumaczem Agencji Novosti, Michalkiewiczem
Janek2019.12.8 20:18
Mowa, trawa, i dziękuję za rozmowę!
Mario2019.12.8 18:19
Szacun dla p dr Targalskiego: konkretnie i z grubej rury nazywa sprzwe po imieniu - i tak wlasnie trzeba! Fakt, PiS tchorzy niestety i jesli sie to nie zmieni, to o III kadencji beda mogli niestety zapomniec - ludzie im tego nie wybacza.
Janek2019.12.8 20:20
Kto takim płaci?
Fred Flinston2019.12.8 17:26
Targalski trafił w punkt. Zdrada stanu, zdrada interesów Polski przez III władzę. To są zwykli zdrajcy i tyle.
tolo2019.12.8 12:58
W innej formie, ale powtórka 1939.
vdsg2019.12.8 13:34
srolo, wyssij sobie putinka, degeneracie
Czytelnicy2019.12.8 12:10
PRZYDAŁYBY SIĘ ROZMOWY Z PANEM TARGALSKIM NA FRONDZIE RAZ NA TYDZIEŃ
Creme de la creme2019.12.9 1:30
Podobno będą.
Rwe2019.12.8 10:17
Degenerat o twarzy oślizgłej larwy i karłowata szuja "Urszula" vel "Björn Karlsson" vel "Albert" vel "oficer LWP" (używający kilkunastu nicków) jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny, synem ubeka (który przyjechał z Sowietami) i donosicielem, z charakteru kuurwą piątego sortu i goownem putinowskim
Konstytucja2019.12.8 10:02
Art. 8 1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. Zarówno wyroki TSUE jak i wyroki SN nie mogą więc skutkować w polskim porządku prawnym łamaniem przepisów Konstytucji ...
Konstytucja2019.12.8 10:00
Przypominam ,że do uznania nielegalności Izby Dyscyplinarnej SN okaz KRS powołanych i działających na mocy obowiązujących sejmowych Ustaw konieczna jest podstawa prawna a w polskim porządku konstytucyjnym może nią być jedynie orzeczenie TK stwierdzające niezgodność w tym zakresie przepisów Ustawy o SN oraz przepisów Ustawy o KRS z Konstytucją lub Traktatem Europejskim. Jak dotąd TK nie wydał takich orzeczeń a więc nie może być mowy o zdelegalizowaniu Izby Dyscyplinarnej i KRS jakimikolwiek wyrokami przez SN który nie posiada do takich działań żadnych podstaw prawnych oraz konstytucyjnych uprawnień i kompetencji ...
Konstytucja2019.12.8 10:00
Art. 7 "Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa." ... SN nie ma prawa wchodzić w konstytucyjne kompetencje TK i orzekać w swych wyrokach czy Izba Dyscyplinarna SN ,albo KRS funkcjonują zgodnie lub niezgodnie z Konstytucją oraz Traktatem Europejskim ,gdyż takie kwestie to wyłączna konstytucyjna kompetencja TK ,a SN nie może sobie takich praw bezprawnie uzurpować ... TSUE nie ma prawa przyznawać SN dodatkowych kompetencji ,których nie daje mu polska Konstytucja ! Równie dobrze TSUE mógłby przyznać SN prawo do zbadania i orzekania o legalności polskiego Rządu ,Sejmu ,Prezydenta albo TK tyle tylko ,że SN nie posiada do tego żadnych konstytucyjnych kompetencji podobnie jak w sprawie orzekania przez SN o legalności Izby Dyscyplinarnej SN oraz niezależności KRS ...
Konstytucja2019.12.8 9:59
Przypominam ,że Izba Dyscyplinarna SN oraz KRS zostały powołane i działają na podstawie obowiązujących przepisów sejmowych Ustaw ,a jakiekolwiek rozstrzyganie wyrokami przez SN o prawnej zgodności lub niezgodności funkcjonowania tych organów z polską Konstytucją oraz przepisami Traktatu Europejskiego nie leży w konstytucyjnych kompetencjach SN lecz zgodnie z Konstytucją jest do tego uprawniony jedynie TK ... Art. 188 Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach: 1. zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją, 2. zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie, 3. zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami, 4. ... Art. 189 Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa. Art. 190 1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. 2. ...
Rwe2019.12.8 8:55
Zdegenerowana larwa i karłowata szuja, który zmienił nick na "ktoto", jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny, synem ubeka i donosicielem, z charakteru kuurwą piątego sortu i goownem putinowskim
Rwe2019.12.8 8:27
Zdegenerowana larwa i karłowata szuja, który zmienił nick na "ktoto", jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny
Rwe2019.12.8 8:24
Zdegenerowana larwa, który zmienił nick na "ktoto", jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny
ktoto2019.12.8 5:45
W historii Polski takiego szkodnika jak Kaczyński nie było.
Rwe2019.12.8 8:20
Jesteś zafajdanym kuutasem
Rwe2019.12.8 8:29
Zdegenerowana larwa i karłowata szyja, który zmienił nick na "ktoto", jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny
Rwe2019.12.8 8:41
Zdegenerowana larwa i karłowata szuja, który zmienił nick na "ktoto", jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny, synem ubeka i długim uchem
Rwe2019.12.8 8:42
Zdegenerowana larwa i karłowata szyja, który zmienił nick na "ktoto", jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny, synem ubeka i długim uchem
Rwe2019.12.8 8:45
Zdegenerowana larwa i karłowata szuja, który zmienił nick na "ktoto", jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny, synem ubeka i donosicielem, z charakteru kuurwą trzeciego sortu
aaa2019.12.8 0:54
wreszcie coś z sensem
Rwe2019.12.8 1:28
co ty nie powiesz? Z Panem Targalskim ZAWSZE JEST CIEKAWE.
Ciekawy2019.12.7 23:56
Niemcy i Francja obsadziły w takich krajach jak Włochy, Hiszpania, Grecja czy Polska na stanowiskach premierów swoich ludzi. Zainwestowane gigantyczne pieniądze pochodzące z kredytów m. in. z USA i ci ludzie mają za zadanie pilnować ich spłaty. Morawiecki jest swego rodzaju "karbowym". Jest tylko małe ale. Pieniądze te trafiły do nielicznej grupy, która się wzbogaciła a za wszelką cenę zmusza się całe społeczeństwo aby to spłacało. Obniża się emerytury, podnosi wszelkiego rodzaju opłaty kłamiąc przy tym perfidnie.
Art2019.12.9 18:49
Ale Ty jestes pierodolniety. Co Ty bierzesz?
Urszula2019.12.7 21:27
"...mogą liczyć na poparcie grupy polityków w Berlinie i Brukseli, które walczy z państwem polskim. " Język polska trudna język :D W jaki to sposób i czym grupa polityków w Berlinie i Brukseli walczy z państwem polskim? Pewnie tymi miliardami EURO, które Polsce darowuje. Polska to nie PiS. Jeśli ktokolwiek walczy to z PiSem, a nie z Polską. Ale PiSdzielcy już się przyzwyczaili, że Polska to oni, a reszta won za Don.
Redaktor2019.12.7 22:33
wypad świnio komunistyczna
tom2019.12.7 23:40
homoseksualista kaczynski to syn szpicla komunistycznego. teraz rozdaje nedzarzom kase, zamiast inwestowac. Niemcy swiniom polskim robote daja, bo dzicz polska kacza nie ma mozgow.
tr2019.12.8 1:26
Ssppierdalaj huuju bolszewicki i zliż swój śluz zgniła larwo
Kriso2019.12.7 20:52
Poparcie Targowicy? Znaczy się - kleru? W Targowicy był przecież taki aktywny.
Reytan2019.12.7 19:45
Magdalenkowy rzad Kaczynskiego i masona Morawieckiego zawiedzie Polske do grobu.
grimm2019.12.7 19:32
Panie Targalski ! Jest pan WIELKI ! Morawiecki do dymisji.
PP2019.12.7 18:43
korwin onuca, braun i bosak walonki
oficer LWP2019.12.7 18:51
co za cymbał,
Reytan2019.12.7 19:42
Konfedracja to blazny i zdrajcy.
Janek2019.12.7 18:36
youtu.be/KK3rWOWTlJI?t=59
go\305\233\304\2072019.12.7 18:25
gdyby w Polsce było jak w Szwajcarii i każdy by miał broń to żaden sędzia ani polityk nie ukradł by złotówki! a po drugie: nikt by się nie ośmielił występować przeciw Polsce bo by z domu nie wyszedł na ulicę ze strachu!
Ja 2019.12.7 17:38
1000000000 % PRAWDA!!!!!! Mam nadzieję, że rząd się za to WRESZCIE weźmie. Krew się gotuje, co kasta i cała ta banda robi.
tom2019.12.7 16:44
szmaciak, a TVN, amerykanska telewizja, tez przeciw tobie, smieciu antysemicki? Mieli sie z wami liczyc, tak wam homoseksualista klamczynski obiecywal. i jestescie tylko male nic na zasilku Unii. Bez niemieckich fabryk i zasilkow zdychacie, tepe polskie nedzarze! belkot twoj jest dla twoich gnojkow polskichg. my , debilu, nie sluchamy cie. Nawet Turcja smiecia dude olala. bo NIC nie znaczycie, zalsne antysemickie katopedofile.
Czytelnicy2019.12.7 17:19
Ssppierdalaj huuju bolszewicki
tom2019.12.7 20:47
polaczek zlosci sie? polska s**nia jestt na naszym lancuchu, smieciu nasz. nasze wojska sa na twojej dapie, gnojku polski! antysemickie smieci zamiatane sa.
tr2019.12.8 1:21
Wyliż sobie lenina szujo komunistyczna
abcd2019.12.7 16:44
Sąd Najwyższy (nie tylko polski) oraz sądy ponadnarodowe stały się narzędziami lewactwa, które pozwalają im zmieniać prawo z pominięciem demokratycznie wybranych organów (czyli nie pytając Ciebie o zdanie). Czytaj więcej: "Demokracja czy dyktatura Sądu Najwyższego?" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Demokracja_czy_dyktatura_S%C4%85du_Najwy%C5%BCszego%3F
oficer LWP2019.12.7 16:16
można to scharakteryzować „Puławianie” i „Natolińczycy” to i tak żydostwo więc nie robi to głupiemu gojowi polskiemu żadnej różnicy, na szczycie zawsze jest żyd więc dziwię się , że towarzysz z PZPR dr Targalski tego nie widzi (zadaniowo ma nie widzieć)
Czytelnicy2019.12.7 17:20
Ssppierdalaj huuju bolszewicki
oficer LWP2019.12.7 18:51
zabolała pisowski żydku, już szczekasz ku chwale prezesa
Jarku2019.12.7 15:36
A Zydzi Wewnętrzni i Zewnętrzni TAKŻE niszczą Polskę i Polaków, więc ICH TAKŻE należy przestać FINANSOWAĆ i to do tego z pieniędzy POLSKIEGO podatnika.
mendy mendy2019.12.7 15:20
"Sutener" obrazowo i dokładnie nie tylko siebie samego opisał ale także jego "czynności" manualno-seksualne. Bo jaka baba by poszła z takim do "łóżka". Nawet Joaśka Senyszyn dostałaby torsji. Albo te dwa niedopałki; mały pękaty żydek "Karlson" i jonasik aaa. Nie wiem czy to jest keller-hahn, czy to jest ofiara "Operacji Wisła" albert extra Vergin, może to być nowaczek-robaczek urodzony na staten ajlend w czworakach pod Nowa Hutą albo stachu artysta od pieluch, to nie ma znaczenia - faktem jest, że są to mendy które dostają wzwodu jak coś dowalą katolom, moherom, prawakom. To jest ich "viagra". I jak "sutener" ale nie na tapczan ale w gacie.
Czytelnicy2019.12.7 15:57
100 / 100
Ola2019.12.7 14:51
Ludzie wymiaru sprawiedliwości którzy kryją się za immunitetem powinni być tak naprawdę mocniej karani w razie przestępstwa czy wykroczenia. Oni mają dawać przykład.
ja2019.12.7 14:40
Pro memoria - Polska to nie rząd PiS, Polska to nie PiS... Sprzeciwianie się dyktatorskiemu bezprawiu to nie walka z POLSKĄ, to jej obrona
MY2019.12.7 14:44
Wypadaj stąd miernoto trollingowa 3-go sortu
Reytan2019.12.7 19:38
Konfedercja Ruska Racja.
Jadwisia2019.12.7 14:13
Brawo Pan Targalski, jeden z nielicznych MĘŻCZYZN w polskiej polityce !!!
Roman Dmowski o kacapach - Cytaty Wielkich Polaków2019.12.7 14:04
Roman Dmowski o kacapach "tępmy to robactwo, co nam kraj zapaskudza, tych urzędników, nauczycieli moskiewskich, popów, żandarmów, strażników i wszystkich kacapów, którzy się tu do nas przywlekli"
Reytan2019.12.7 19:36
Ale carat uwielbial,i pieniazki ,ktore dostawal jako posel w rosyjskiej Dumie. Jakos mu ruble nie smierdzialy.
Olej2019.12.7 13:40
Jeżeli Berlin rzuca rękawicę trzeba by było ją podnieść i uświadomić, że straty pójdą w obydwie strony. Specyfika władzy w Polsce jest taka jaka jest gdyż nie zlikwidowano komunistycznej nadbudowy, a ta jest min. instrumentem sprawowania władzy, to są służby wyemancypowane od kogokolwiek, które rządzą strachem, szantażem i teczkami, to są zbuntowani urzędnicy państwa wszystkich poziomów władzy. Przypomina się maj 1926 i metoda wtedy zastosowana. Impuls do działania radykalnego musi wyjść z czynników siłowych – z armii, gdyż tylko ta ma środki i sposoby realizacji prawa w państwie. Słowem ujmując potrzebny jest ,,aksamitny’’ zamach stanu z wzięciem za mordę wszystkich, których trzeba wziąć aby sytuacja się zmieniła, innej metody nie ma. Pan prezes to niestety nie Orban, nie ten format.
Art2019.12.9 18:45
Nawolywanie do przewrotu z uzyciem sily jest karane przez kodeks karny i scigane z urzedu. Wiec lepiej wyluzuj i idz sie napic chlodnej wody.
2019.12.7 13:35
Hej dziewczyno-oo, Spójrz na misia-aa...
urru2019.12.7 12:37
Björn Karlsson = troll 44 (z wariacjami) = Sutener Krakowski Marian B. = stara szmata bolszewicka = degenerat i gawnojed = stolec ubecki = zgniła larwa
PP2019.12.7 12:34
Pan Targalski jest więcej niż błyskotliwy, Pan Targalski jest genialny
Paweł2019.12.7 12:16
Sutener i bjorn chyba wam mózgi zamarzły
sorry2019.12.7 12:04
jest w punkt trafione i jeszcze brakuje erdogana i byłby porządek .rząd do dzieła naprzód na huliganów w togach
!442019.12.7 11:51
chociac raz napisalec cos sensownego
urru2019.12.7 11:41
Björn Karlsson = troll 44 (z wariacjami) = Sutener Krakowski Marian B. = stara szmata bolszewicka = degenerat i gawnojed = zgniła larwa
urru2019.12.7 11:37
Björn Karlsson = troll 44 (z wariacjami) = Sutener Krakowski Marian B. = stara szmata bolszewicka = degenerat i gawnojad
urru2019.12.7 11:31
Björn Karlsson to troll 44 z wariacjami, degenerat i gawnojad
!442019.12.7 11:49
jestes psychiczny , to nie moja klasa wasz gnoj ktora was obraza to wasz problem
Janek2019.12.7 11:31
Frakcja chamów i frakcja żydów, walczą o władzę w Polsce, tak, jak w PZPR, za PRL-u.
www2019.12.7 11:29
troll bolszewicki "Björn Karlsson" puścił ze zwieraczy na słowo prokuratura
!442019.12.7 11:29
macie towarzyszu takie jakie chcielicie miec , panstwo mafijne z ochlapami dla warcholow wasz elektorat
Hubert2019.12.7 11:29
Nie czytałem Targalskiego od czasu, gdy zajął się wyłącznie poszukiwaniem zapachu onuc, ale widać, że czasem jednak potrafi powiedzieć coś rozsądnego.
anonim2019.12.7 11:24
ZAWSZE jak Polski Rząd PiS jest bezpardonowo atakowany przez DEMONICZNE ANTYLUDZKIE SIŁY LEWACKIE - DZIEJE SIĘ COŚ ZŁEGO NA ŚWIECIE !!! Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
anonim2019.12.7 11:20
UWAGA - na dzielnicowego vel Bjorn Karlson - ruskiego trolla - OBSERWUJĘ GO JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU - ZAWODOWO CODZIENNIE W KAŻDYM WĄTKU PLUJE NA POLSKĘ , POLAKÓW, KOŚCIÓŁ I POLSKI RZĄD !! NIGDY NIE MA KONKRETÓW ZAWSZE POmyje !!
wdg2019.12.7 11:24
Bjorn Karlson to degeneartywna zgniła w środku larwa bolszewicka
KII2019.12.7 11:20
tow Björn Karlsson to zgniła larwa komunistyczna Używa też ksywki "Sutener Krakowski Marian B." To stolec ubecki.
Urszula2019.12.7 18:54
Już? Było dobrze? Rąsia pracowała czy wystarczy ci jak się podniecasz opluwając opozycję?
bogdanus2019.12.7 11:19
O tych sprawach trzeba mówić i uświadamiać społeczeństwo. Milczenie jest na korzyść targowiczan.
ktoś tam2019.12.7 11:18
Judokracja. Jeśli sędziowie, prawnicy są sprzedajni, to ostatecznie będą sprzedajni nie tylko wobec niektórych, ale wobec wszystkich. Bez sumienia, bez honoru, bez prawdy. Państwo jako demokracja przestanie istnieć. Pozostanie domaganie się dyktatury albo kolejny rozbiór i tyle będzie po Konstytucji.
Sutener Krakowski Marian B. 2019.12.7 11:36
Spokojnie Konstytucji, strzeże, podnóżek, Karła z Nowogrodzkiej, niejaki Duduś, zwany też Długopisem.!!!
ktoś tam2019.12.7 11:43
Oooo... w czuły punkt trafiłem? Ile teraz płacą w Berlinie za wierszówkę? Starczy na jajecznicę i parówki? http://ram.neon24.pl/post/151347,zawsze-aktualne-udo-ulfkotte-o-presstytutkach
ktoś tam2019.12.7 11:50
Ps. Zdaje się, że praworządność np. p. Gersdorf jest bezcenna... Taki wpis znaleziony w necie... "Józef Piotr said 6 grudnia 2019 @ 22:32 Małgorzata Gersdorf posiada ponad 197 tys. zł zgromadzonych w polskiej walucie, 2,42 mln zł na funduszach, 14 tys. dol, 14 tys. euro, papiery wartościowe na kwotę ponad 284 tys. zł oraz pół kilograma złota inwestycyjnego. BIDULA – bioda aż piszczy"
PP2019.12.7 11:16
WSPANIAŁA SOBOTA ! WSPANIAŁY WYWIAD Z PANEM TARGALSKIM. DZIĘKUJEMY !!!
Sutener Krakowski Marian B. 2019.12.7 11:32
To sarkazm, czy jesteś DEBILEM?!!!!!!!!!!!
,,2019.12.7 12:50
Nie podniecaj się , kacapie moskiewski !
Topek2019.12.7 11:15
W tej chwili to cała ta lewica, PO-je-by, kryminaliści i LGBT to jedna banda i szajka, którą należy wyplenić z Polski !
Sutener Krakowski Marian B. 2019.12.7 11:31
To działaj Topek, działaj.!!!!!!!!!!!!!!
Tomek 2019.12.7 11:13
NAWET i Targalski czasem mało, że prawdziwie to jeszcze w samo sedno.
KKK2019.12.7 11:12
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Eustachy2019.12.7 11:19
Nie czytam twoich wywodów. Pragnę jednak zapytać, kto ci chłopczyku dał zgodę na pisanie w imieniu kogokolwiek poza swoim własnym i używania sformułowań typu "my czytelnicy"?
etryt2019.12.7 11:21
cmoknij się w lenina degeneracie "Eustachy"
!442019.12.7 11:44
masz racje
ER2019.12.7 11:23
troll bolszewicki "Eustachy" puścił ze zwieraczy na słowo prokuratura
Eustachy2019.12.7 12:00
Haha, we łbie ci (z małej litery) się równo popi...iło.
Sutener Krakowski Marian B. 2019.12.7 11:05
Targalski, KARYKATURO MĘŻCZYZNY, twój biedny ojciec, nie dostał rozgrzeszenia od Proboszcza, za to, że się za tapczan nie spuścił, zamiast ciebie spłodzić.!!!!!
uryt2019.12.7 11:13
Sutener Krakowski Mocz komunistyczny klasy B.
Sutener Krakowski Marian B. 2019.12.7 11:29
Jesteś Mocarzem Moralnym i Intelektualnym, co za błyskotliwy wpis, uryt.!!!!!!!!!!!
!442019.12.7 11:42
takie alfonsa powinno kastrowac nie tylko to co ma miedzy kopytami ,
B522019.12.7 12:12
ty zostałeś poczęty w zoo mama bez majtek usiadła na ławce przy wybiegu z gorylami
karykaturzysta2019.12.7 16:38
a ty pewnie POtomek kacapa co ci matkę zgwałcił jak szedł na Berlin
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 11:04
Kryminaliści i złodzieje ustawiają się po stronie, która daje im bezkarność! Najlepiej o tym świadczą różnego rodzaju banasie,rydzyki, misiewicze i inni PiSowscy karierowicze...
IYI2019.12.7 11:14
jesteś gawnojadem komunistycznym parszywy zgniłku
!442019.12.7 11:30
czym ty jestes to nizej stoisz niz pierwotniak drabinie rozwoju
KII2019.12.7 11:18
tow Björn Karlsson to zgniła larwa komunistyczna
!442019.12.7 11:40
on jest wredna szmata , ale tu mial racje szmata
ardo2019.12.7 18:02
Ssij ogóra Pótinowi.
!442019.12.7 18:34
ty swoim Zmijom oblizuj
B522019.12.7 12:10
odezwała się tępa czerwona dzida
C2019.12.7 20:08
Gdyby głupota miała skrzydła to byś latał jak gołębica, a nawet może jak niemiecka wrona.
wr2019.12.8 11:02
Degenerat o twarzy oślizgłej larwy i karłowata szuja "Björn Karlsson" vel Urszula vel "Albert" vel "oficer LWP" (używający kilkunastu nicków) jest zafajdanym kuutasem z ubeckiej rodziny, synem ubeka (który przyjechał z Sowietami) i donosicielem, z charakteru kuurwą piątego sortu i goownem putinowskim