22.05.19, 20:40Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski ostrzega: Konfederacja ciągnie młodzież w kierunku Rosji

"Trudno, żeby Mateusz Piskorski, który jest jawnym przedstawicielem agentury wpływu Rosji, udał się gdzieś indziej niż do swego patrona"-ocenił dr Jerzy Targalski, 

Politolog i historyk był gościem Telewizji Republika. Mówił m.in. o działaniach Konfederacji. 

"Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji"- podkreślił. 

Prowadząca program Dorota Kania zwróciła uwagę, że Mateusz Piskorski, po wyjściu z aresztu, gdzie spędził trzy lata, podejrzany i oskarżony o współpracę z Federacją Rosyjską, od razu udał się do... rosyjskich mediów. 

"Każdy idzie do swego"-skwitował publicysta. Jak tłumaczył Targalski, trudno, aby Mateusz Piskorski, "jawny przedstawiciel agentury wpływu Rosji, udał się gdzieś indziej niż do swego patrona". Pytany o Janusza Korwin-Mikkego oraz Grzegorza Brauna czy innych polityków Konfederacji, którzy, jak powiedział Piskorski, publicznie go bronili, gość Telewizji Republika podkreślił, że te osoby są znane z prorosyjskich i antyamerykańskich poglądów. 

"Zdecydowali się bronić Piskorskiego, ponieważ uważają, że Polska powinna zbliżyć się do Rosji – ewentualnie do Chin, a ochłodzić stosunki z Ameryką. Z ich punktu widzenia rzeczą naturalną jest, że Mateusz Piskorski jest sojusznikiem jako przedstawiciel opcji, która uważa, że Polska powinna związać się z Rosją"-ocenił dr Jerzy Targalski. 

Pytany o strategię Konfederacji, politolog stwierdził:

"Im bardziej jesteśmy radykalni, oryginalni, im ostrzej atakujemy przeciwników tym łatwiej przebijemy się do opinii publicznej. Ten radykalizm jest pewną taktyką. Konfederacja doszła do wniosku, że główną dźwignią, która ich wyniesie na ogólnopolską scenę polityczną i da mandaty w PE jest kwestia ustawy 447 i ataków żydowskich". W ocenie Targalskiego, relacje polsko-żydowskie stały się centralnym punktem Konfederacji, która liczy, że dzięki zaostrzeniu przekazu zdobędzie większe poparcie. 

"Problem polega na tym, że obrona przed skutkam ustawy 447 jest rzeczą słuszną i to jest punkt, dzięki któremu Konfederacja zyskuje poparcie wśród młodzieży. Jeżeli PiS chce wygrać z Konfederacją, to musi przejąć inicjatywę. Obecna taktyka partii rządzącej – czyli mówienie niewyraźnie, że Polska nie zapłaci roszczeń jest nieskuteczna"-podkreślil historyk.

Zdaniem dr. Targalskiego, "Konfederacja staje się formacją polityczną, która jest wybierana przez ludzi młodych. Konfederacja tych młodych ludzi prowadzi w kierunku Rosji i to jest ogromny problem".

"Według Grzegorza Brauna wojska chińskie nie są okupacją, a wojska amerykańskie owszem. Pomijając tak skrajne wypowiedzi i osoby, jak Braun to generalnie Konfederacja chce zanegować sojusz polsko-amerykański i pozbyć się wojsk amerykańskich z Polski, a to leży w interesie Rosji"- podkreślił politolog. Jak wskazał, Polska i Rosja nie mają żadnych stycznych interesów. 

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

 

Komentarze

JanekDzbanek2019.05.24 10:15
Przestańcie nazywać tego wariata politologiem, przecież ten gość już pewnie własnego kota zdemaskował jako ruskiego agenta.
Łukasz Katolik2019.05.24 3:31
Fronda się squrwiła z polityką. Przykro, bo lubiłem ją czytać :-(
Łukasz2019.05.24 1:08
Konfederacja ciągnie młodzież w stronę ochrony życia poczętego. Dlatego na nich głosuję!
Valentynka2019.05.24 0:30
Hej, zadaniowscy, trolle, bolszewiki i inne kokony. Ubodło co????? RUSSTYTUTKI, GOWNOJADY, boli co? Ma bolec. Wy możecie w trąbkę Pana profesora Targalskiego pocałować.
czytacz2019.05.23 18:34
Towarzyszu Targalski - W.P.E.D.L.J !!
anonim2019.05.23 16:38
A co tylko israel i usa?
edi2019.05.23 15:40
o rany ALE TU RUSKICH TROLLI - Konfederacja faktycznie głosi hasła PRO ROSYJSKIE - NIESTETY, DLATEGO TYLKO PiS GWARANTUJE WOLNOŚĆ !!
anonim2019.05.23 16:39
spadaj trollu
Realista 2019.05.23 17:59
jak nie masz argumetow to albo trolle albo faszysty populisty homofoby albo Hitler lata po internecie
edi2019.05.23 15:37
ROSJA NIGDY SIĘ NIE ZMIENI - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA. Mają POTĘŻNY KRAJ i nie robią NIC żeby działać dla poprawy bytu NORMALNYCH LUDZI - to szatańska mentalność !!
Pablo2019.05.23 15:13
PISOFRONDA schów się!!!
dyzio752019.05.23 13:35
Nareszcie ktos madrzeje.
Konfederacja kontra neomarksizm2019.05.23 10:17
W filmie Od Lenina do Putina tez pan się myli. Niemcom nie TYLKO chodziło o osłabienie Rosji ale oni ukochali podobnie jak żydzi ideę komunizmu!Nie kto inny tylko Merkel nakazała dzisiaj przecież Junkrowi odsłonięcie pomnika Marksa! A europosły z PiSu nie reagowali. https://www.youtube.com/watch?v=w3Q2IwziMXY
Norymberga dla komuny!2019.05.23 9:53
Braun zrobił kilka świetnych antykomunistycznych filmów. Tow. Targalski natomiast zawsze na POsterunku; czy przypadkiem nie popierał pan Clintonowej kontra Trump?On tez był w/g/ pana agent Putina. Dedykuję panu "Od lenina do Puitna "czy tez "Pachołki Rosji" - zrobiony rzekomo przez ruskiego agenta.Nie pokonamy Putina jeśli świat nie osądzi komunizmu. Popiskiwanie i wymachiwanie szabelka naraża nas tylko na śmieszność.Pan naprawdę tego nie rozumie czy udaje? A może tak zadaniowany.To Konfederacja zapowiada,że zamaże tablice Spinellego w Europarlamencie. Taka mala akcja a już coś. Nie słyszałam o podobnych inicjatywach wyszczekanej Wiśniewskiej, biednego Legutki czy sepleniącego Czarneckiego.Więcej by było pożytku z takiej niz z ich wynurzeń jak widać po sondażach. Od Lenina do Putina :https://www.youtube.com/watch?v=w3Q2IwziMXY
kalinka2019.05.23 9:25
u towarzysza egzekutywy partyjne Partii Interesu Syjonu ( PIS) pana Targalskiego panuje święte przekonanie wg woli zwykłego posła Naczelnika Państw Kaczyńskiego, że ustawę 447 uchwaliła rosyjska Duma i podpisał ją Putin, Trump pod putinowską groźbą napaści Rosji na Polin bierze udział w tajnej operacji obrony Polski i dla dozorów udaje, że ustawę uchwalił Kongres i Senat USA a podpisał Trump, dzięki tej tajnej akcji USA pan Targalski z panem Sakowiczem mogą dalej spokojnie bredzić na Frondzie, Niezależnej, Republice, TVP
vit2019.05.23 8:53
Czy tego faceta ktokolwiek jeszcze traktuje poważnie?.
Ireneusz2019.05.23 8:39
jakiej Rosji?Chin!!
OZ2019.05.23 8:18
Z trojga złego - to już "lepszy" stary wróg, którego znamy . !!!!
dziki2019.05.23 7:56
Towarzyszu Targalski, maski opadły. Już nas nie powstrzymacie. CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE
Janina2019.05.23 7:41
Wy juz sie nie martwcie o KONFEDERACJE. Jestesmy razem i zwyciezymy w imie najwyzszych wartosci.
PiS=UWbis2019.05.23 6:51
Zapomniał pan dodać, że Konfederacja w ramach uczenia miłości do Rosji rozdaje matrioszki i uczy młodzież picia wódki bez zagryzki, ewentualnie zagryzania słoniną lub suszoną rybą.
Waldek2019.05.23 6:24
Pan Targalski jak zwykle ma rację. Świadczy o tym skowyt troli konfederackich na form
nie dla marksizmu2019.05.23 9:43
Nie widzę tu " skowytu" Konfederatów , tylko merytoryczne odpowiedzi. Skowyt natomiast wraz z pomówieniami przebija zarówno z wpisu JT jak i Waldka.
Anonimus2019.05.23 5:29
Lizusie Targalski zagrożeniem dla POLAKÓW I POLSKI jest bierność nierządu POPiSu wobec oszczerstw środowisk żydowskich, jest działanie na szkodę POLSKI I POLAKÓW, potajemne konszachty ,negocjancie zgoda na grabież i wymuszenie rozbójnicze ustawa447, Deklaracja Tarezińska
Marek2019.05.23 0:03
Ciągnie, czy nie ciągnie do Rosji - nie wiem. Ale wiem, że PiS, na który głosowałem ,jest partią, która zapomniała, że o tym, czym jest honor w triadzie: Bóg - honor - Ojczyzna. Jej uległość wobec Izraela poniża mnie.
Andy2019.05.22 23:40
Panie Targalski jedno pytanie. Czy wojska amerykańskie mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla polskiej racji stanu? Czyli, czy możliwy jest scenariusz, że staną się czynnikiem okupującym naszą ojczyznę z zadaniami policyjno - prewencyjnymi wymierzonymi w nasz naród sprzeciwiający się grabieniu Polski przez koczowników beznapletkowych?
violencja2019.05.22 23:13
Pan Targalski nie jest dla mnie autorytetem , chociaż kocham jego koty.Od dawna nie słucham jego wypowiedzi.
Tytus2019.05.22 21:27
No tak tylko gdzie będzie brylował Targalski.Może młodzi ludzie po prostu nie chcą obudzić się w zwasalizowanym państwie jako następni Palestyńczycy bez przyszłości a alternatywa PO-KO może wręcz oznaczać całkowity demontaż kraju .Młodzi ludzie doskonale widzą co się dzieje czy jak traktowana jest Polska przez tych waszych sojuszników z USA i Izraela że mając takich przyjaciół wróg jest niepotrzebny,Jakoś Targalski nie przeszkadza ci że Izrael stał się jednym z najbardziej wrogich Polakom państw i twoje bajki tego nie zmienią jak i to że twój sojusznik Netanjahu niemal wszystko konsultuje z Putinem i spotykają się 10-razy w roku.Normalne stosunki z Rosją nie są żadnym zagrożeniem, natomiast po waszych podpowiedziach z Sakiewiczem można co najwyżej byłoby odmówić pacierz i krzyknąć Amen względnie jeszcze "sława Ukrainu"Tacy z was znawcy
Alojzy Cedzidło2019.05.22 22:58
A tak naprawdę , Szanowny ,,Tytusie " to jak zrozumieć ten proponowany okrzyk. : SŁAWA UKRAINU " Ty jako znawcz lepszy powinieneś wiedzięć ile tam wasi przyjaciele Ukrainców wymordowali.. Podobno mszcza sie się za Wołyń
Tytus-Wprost2019.05.23 16:05
Tak naprawdę Alojzy to powinieneś spytać się swych wież mądrości właśnie Targalskiego i Sakiewicza czemu kochają banderowską Ukrainę a ten drugi nawet jest odznaczany.Najgorzej że swą miłość do Izraela i Ukrainy wciskają nam Polakom a może i niektórym politykom .Dalszego twego bełkotu kompletnie nie jaram,racz wyrażać się precyzyjnej lub daj kogoś mądrzejszego kto lepiej wyjaśni twoje zawiłości umysłowe
Tytus2019.05.23 6:58
Posługujesz się tym nickiem od niedawna - wybrałeś go celowo czy przez przypadek? A w temacie to - normalne stosunki Polski z Rosją oznaczają według bandy z Moskwy wasalizację państwa polskiego wobec Rosji. Bardzo podobne podejście do żydowskiego...Tyle w temacie.
Wprost2019.05.23 15:54
Posługuję się tym nickiem od wielu lat tak jak paroma innymi więc on jest tak twój jak tlen w powietrzu czy nasz Bałtyk.Oczywiście pobieżnie patrzyłem "Tytusa"nie było,To prawda na ten portal trafiłem jakieś 2-tygodnie temu dzięki gościu który dał tu linka na innym portalu.Zbytnio nie przywiązuję się do nicków bo często używam ich sytuacyjnie i w zależności o czym piszę,np,jak piszę o Tusku często używam" OSKAR"jak coś przewiduję np.'Wyrocznia"itd.natomiast jak jesteś przyzwyczajony to uznaję i zmieniam.Drugi wątek,cóż trzeba mieć odpowiednie służby specjalne i odpowiednich ludzi ,agentów bezwzględnie karać to jedyna droga
Leo2019.05.22 21:19
Mówiąc młodzieżowo, Targalski odleciał. Nie jest ani taki mądry ani śmiały, kiedy się konfrontuje z Michalkiewiczem. Narodowcy z konfederacji prorosyjscy - toż to śmiech na sali. Taki politolog albo się nie orientuje, albo ćwierka z wiadomego klucza. Byłem na manifestacji pod ambasadą, ani nie była antyamerykańska, ani nawet zbytnio antysemicka.
pss2019.05.22 21:11
Jeżeli Piskorski był szpiegiem to powinien zostać skazany i kiblować.Prokuratura nie miała żadnych dowodów. Dlatego przeciągała postępowanie.W tym czasie ABW próbowało rozszerzyć definicję szpiegostwa do takiego jakie było PRLu:,,podważał i próbował obalić".Poszedł do ruskich bo nikt z naszej tv nie chciał z nim gadać.Ciekawe kto zapłaci za 3 lata aresztu.Targalski martwi się o młodych,bo uważają,że należy ułożyć sobie poprawne stosunki z Rosją.I ważniejsze skoro młodzi będą oczekiwać normalnych stosunków sąsiedzkich to nie staną się mięsem armatnim w konflikcie polsko-rosyjskim.Takim jaki znamy z historii:obca inicjatywa-patriotyczna młodzież-masakra.Pis nie ma odwagi przejąć inicjatywy w sprawie 447.
Wix642019.05.22 21:06
Gówniana fronda jak zwykle kłamie i manipuluje !!! Czy wam pseudodziennikarze z frondy nie przeszkadza aborcja według pisu >???? socjalizm=złodziejstwo ! TYLKO KONFEDERACJA !!! STOP 447 !!!
1232019.05.22 22:03
Pierdze mniej wiecej w twoim kierunku russrancu, twoja matka byla chomiczka, a twoj ojciec smierdzial jagodami!
uz2019.05.22 22:30
uwaga https://www.youtube.com/watch?v=UepVdVjFd7o
idzi2019.05.22 20:56
Gdyby nie Konfederacja, to byście zaciągnęli Polskę na kolanach do semickiego piekła.
Alojzy Cedzidło2019.05.22 22:50
Pewno tak . Tylko dlaczego pan Braun zapomnial jak mowił dawno , ale nie całkiem :,,BÓG , HONOR , OJCZYZNA I STRZELNICA ..
szcze na PiS i rydzyka2019.05.22 20:55
Peniskopat do dymisji za ukrywania pedoklechów!
Bizon2019.05.22 20:50
Targalski, należy ci się proces w trybie wyborczym za te kalumnie, ale szkoda na ciebie czasu, stąd oszołoma nikt po sądach ciągać nie chce. Z czego wynikają te oszczerstwa czołowego ukrainofila i filosemity w Polsce? Przede wszystkim z bezradności, że wielu wyborców PiS z 2015 roku chce zagłosować na Konfederatów, bo czują się oszukani przez PiS. Zarówno Duda, jak i PiS podczas kampanii wyborczej 2015 zapowiadali powstanie z kolan w polityce międzynarodowej, zamiast tego mamy za sobą cztery lata polityki na kolanach wobec Ukrainy i Izraela. Tym się różnimy Towarzyszu Targalski, że Konfederacja nie chce padać na kolana przed nikim, niezależnie od tego czy klęcznik ma znajdować się w Moskwie czy w Waszyngtonie. Pamiętam jak Towarzysz Targalski udzielał wywiadu dla jednego z portali internetowych na YT, gdzie zapytany o antypolskie ekscesy na Ukrainie dotyczące Wołynia odparł: "A który mamy rok?", dodając haniebnie, że co by Ukraińcy nie zrobili, Kresowiakom zawsze będzie mało. Polska racja to Konfederacja i na dobry początek w niedzielę rozpoczynamy od 10 procent, później już tylko do góry.
Adam2019.05.22 23:48
Zgadzam się całkowicie z treścią tej wypowiedzi.
nie dla marksizmu2019.05.23 9:41
Pełna zgoda! Zdrada i okłamywanie Polaków przez PiS - spowodowało odpłynięcie najbardziej świadomego elektoratu patriotycznego i jest fundamentem zwycięstwa Konfederacji. Ci ludzie zawsze byli radykalni, bo prawda jest radykalna, panie Targalski. Pan jako były członek PZPR,nie zna duszy Polaka, który ceni bardziej Honor niż srebrniki....
alcapone2019.05.23 10:24
Targalskiego różne przypadki. Było tak jak poniżej pod kreskami? Było podobnie. Biega do tej ambasady po instrukcje, nie biega? Czort wie. Efekt identyczny. Faktem jest że ataki na Rosję władz w Warszawie ruszyły gdy w roku 2003 w Rosji został aresztowany oligarcha żyd Chodorkowski. To była rozgrywka między dwoma gangsterami Putinem i Chodorkowskim. Wygrał Putin i od tego czasu tzw. polskie władze w Warszawie głównie zajmują się waleniem w Rosję. Co oni tego złodzieja Chodorkowskiego tak kochają? Anna Fotyga wczoraj wystąpiła w radyjko, i dumnie poinformowała że większość tych ostrych rezolucji i uchwał UE przeciw Rosji to ona osobiście pisała. Rosja to widzi, idzie na konto Polski. Ta Fotyga udająca polkę ( jakby sprawdzić jej korzonki, zalecam sprawdzić, to nie jest polka ). Bo ona jest tam szefową ważnej komisji Bezpieczeństwa i Obrony w UE. Ale bezpieczeństwem Polski się nie zajmuje, tylko zajmuje się sprowadzeniem na Polskę katastrofy. Bo Rosję trzeba zaczepiać i prowokować aż tutaj spuści atomówki i będzie po Polakach posprzątane. I Fotyga taką misję pełni. I Targalski, i wielu innych, mamy cały zestaw ohydnych zdrajców sprawy polskiej. Jakby kto się pytał. A dlaczego to Niemcy, Włosi, Czesi, Słowacy, czy tam Francuzi nie produkują seryjnie prowokacyjnych akcji przeciw Rosji? Bo oni mają swoje rządy które dbają o życie swoich obywateli. A tacy Ludzie jak Fotyga czy Targalski, i wielu innych są po prostu zadaniowani, to śmieci, to agentura. Więc poczytajcie poniżej. -------------------------------- Taki przypadek mi się przypomniał, był jakiś film o tym na you tube. Tak lat temu z 10 kilku rosyjskich reporterów ustawiło się z kamerą przy tylnym wejściu do amerykańskiej ambasady w Moskwie. Oni tam coś musieli wiedzieć co jasne, to przypadek nie był. Więc po chwili zaczynają podchodzić do tego tylnego wejścia kolejni wybitni przywódcy prawdziwie demokratycznej opozycji występującej ostro przeciw tzw. reżimowi Putina. Na widok reporterów wpadają w wyraźne zakłopotanie, nie potrafią udzielić odpowiedzi na proste pytanie - cóż ich sprowadza do tej ambasady. I wchodzą. Gdy po pewnym czasie wychodzą, okazuje się że już zostali fachowo poinstruowani, wykrzykują do kamery ostro - wy surkowska propaganda. Surkow to taki kremlowski znany fachowiec od propagandy. Bo oni zostali co jasne pouczeni, że nie należy się nigdy tłumaczyć, choćby za rękę złapali, bo najlepszą formą obrony jest atak. Zawsze atakować. I jest dobre pytanie czy aby nasi tzw. wybitni patrioci z PiS i okolice też biegają do ambasady USA po instrukcje, czy też są już tak wyszkoleni że nie potrzebują takich porad? Bo że przeszli tego typu szkolenie to doskonale widać.
Valentynka2019.05.24 0:27
Hej, RUSSTYTUTKI, GOWNOJADY, boli co? Ma bolec. Wy możecie w trąbkę Pana profesora Targalskiego pocałować.
michu2019.05.22 20:48
A kto ciągnie np w stronę niemiecką albo eskimoską???
Alojzy Cedzidło2019.05.22 22:45
Niemiecką to wiem . Ci ci jezdza z ,,meldunkami do Brukseli . A w Brukseli ?? Zapomniałem kto tam rządzi . Namieszał mi w głowie her Timmermans . Hitler tam pedałow wytępił , a tu masz ten się do Biedronia tuli. O eskimosach nie słyszałem > Chyba ,że PSL tam ciagnie . Bo pieron wie za kim dziś stoją .
Leo2019.05.24 9:26
eskimoskie czyli żydowskie, to dotyczy tych roszczeń żydowskich :)