03.05.19, 09:45

Dr Jerzy Targalski: Rosyjski atak na bazy NATO w Polsce

Zbliżaniu się decyzji o zwiększeniu obecności wojsk USA w Polsce towarzyszy nasilenie się rosyjskiej propagandy. Już od warszawskiego szczytu NATO prorosyjscy autorzy pisali, że marines mają zagarnąć złoża naszych surowców, utopić we krwi bunt narodu polskiego przeciwko władzy PiS, dokonywać prowokacyjnych zamachów bombowych, sprowokować wojnę z Rosją w celu wygubienia młodego pokolenia Polaków, a teraz doszło jeszcze wymuszenie wypłaty roszczeń żydowskich.

Okupacyjny charakter obecności wojsk amerykańskich pierwszy dostrzegł przyjaciel Leonida Swiridowa – Grzegorz Braun. Również jeden z czołowych portali promoskiewskich Zmiany na Ziemi, w przerwach między informowaniem o UFO i harmonii Kosmosu, ostrzegał już w czerwcu 2016 roku piórem swego admina i redaktora naczelnego Cypriana Gąsiorowskiego, że „polskie władze proszą Amerykanów o okupację naszego kraju”, przez co „narażają się na atak Rosji”, gdyż pomagają „osaczać ją bazami”. Teraz kampanię rosyjską prowadzi m.in. nadający z Francji na YouTube kanał Suwerenny.pl, prowadzony przez Pana Andrzeja, promowanego wRealu24 Marcina Roli. Pan Andrzej woła: „Po co bazy (…). Po co nam amunicja, pojazdy, broń dla brygady, magazyn uzbrojenia NATO? Dlaczego Polacy mają mieszkać na tykającej bombie”. Pan Andrzej wyspecjalizował się w oburzaniu się. „Nie dość, że będziemy mieć amerykańskie wojska, to jeszcze brytyjskie. To jest skandaliczne, wołające o pomstę do nieba, paranoja. To wstrząsające wiadomości” – nakręca się i kontynuuje: „Jestem przerażony, ja się po prostu boję (…). Każda armia obca na terenie naszego państwa jest to zagrożenie (…), pozbawia nas suwerenności”, ale politycy „kiedyś będą pociągnięci do odpowiedzialności” – grozi w imieniu Moskwy.

Jerzy Targalski

jozefdarski.pl

Komentarze

Reytan2019.05.4 13:44
Targalski razem z Sakiewiczem to smiertelni wrogowie Polski. Ich celem jest zalac Polakow zwalami klamstw i dezinformacji,obelg i oszczerstw,zniszczyc resztki polskiej kultury politycznej,i zniszczyc wszelkie racjonalne myslenie. Tylko ludzie pogardzajacy Polakami moga tak jak Targalski wprowadzac zamieszanie i totalne klamstwa na wzor KOD-omitow. Targalski widzi agenta pod lozkiem wszystkich swoich polemistow. Chory psychicznie wariart jest przyczyna powstania licznych dowcipow o ruskich agentach. Tymczaem to tylko Targalski tworzy mity ogromnych wplywow rosyjskich w Polsce,co sprzyja niezwykle Putinowi i interesom Rosji.
fixit2019.05.4 13:11
Każda wypowiedź tego "myśliciela" odbiera PiS-owi elektorat! Schowajcie go chociaż na czas wyborów!!!
fixit2019.05.4 13:06
Polscy politycy, tacy jak Targalski oraz Żurawski vel Grajewski przekonują, że za zbrodnię wołyńską odpowiedzialni są Rosjanie a UPA walczyła tylko z Rosjanami. Czcijmy Wehrmacht, bo oni tez byli antykomunistyczni i antyrosyjscy Wcześniej dr Targalski twierdził m.in, że należy wesprzeć Prawy Sektor w walce z Rosją. – W tej chwili paliwem, które żywi np. Prawy Sektor jest walka z Rosją. I tutaj należy ich wesprzeć. (…) Żeby oni nie doszli do wniosku, że oni walczą z Rosją, a Polacy im wbijają nóż w plecy– mówił szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej. Jerzy Targalski odznaczył się już specyficznemi interpreracjami stosunków polsko-ukraińskich. Z przekonaniem twierdizł, że gloryfikacja Bandery nie ma antypolskiego charakteru. Wzywał też do wspierania przez Polskę neobanderowskiej organizacji zbrojnej "Prawy Sektor". Narracja Targalskiego spotkała się z gorącym poparciem ze strony znanego gloryfikatora OUN-UPA negującego jej zbrodnie Wołodymyra Wiatrowycza. Dr. Targalski: „Marsze ku czci Bandery to symbol walki z Rosją nie - z Polską.”
fixit2019.05.4 12:50
Kompromitujecie się, dając temu przygłupowi możliwość produkowania swoich upławów myślowych
Glosuj Na Targowice ???2019.05.3 17:38
Red.Targalski - Jak zwykle świetne i na czasie komentarze, a szubrawcy i kacapskie trolle jak `Kalinka` (cóż za niezamierzona zbieżność z `Kalinka Kalinka maja`???, smrodliwy ogłupiały trollu???) odkrywa się zbyt szybko jako ruskie trollisko... To jakiś obłęd ze narodowcy wspierają hasła typu - `Kacapy nam przyjaciółmi`, jak ostatnio na wiecu w warszafce, przy Sośnierzu, którego dotąd szanowałem... To przecież kacapy, bolszewicy, ruska dzicz mordowała Wyklętych, a odszkodowań za mordy, za Katyń, za Kozielsk, za wywózki do Kazachstanu, do gułagów na Daleki Sybir i represje ani myślą płacić.... Tylko idioci i barany będą głosić hasła o przyjaźni z kacapską dziczą bądź szwabską... :) Czekamy już prawie 10 lat na nasza własność - wrak ze Smoleńska, a ci bandyci dalej odmawiają jego wydania! Kacapska Szarańcza Europy!!!
Olej2019.05.3 15:33
Rolowanie roli w realu Czyli jak robią idealistów na ? No właśnie na jaki kolorek ? Hasła wspaniałe, diagnozy celujące, zapał młodzieży do działania. Zasada wy róbcie młodości a my za was będziemy myśleć. No i ,,myślą’’ i osadczają z postępującym korwinizowaniem. Zamiast tych liderów ,, pogonić ‘’ w diabły ! Przywołuje się ich i słucha w realu. Jacy oni są w fikcji ? Strach pomyśleć. Atakują PiS i Kaczyńskiego polityczni impotenci, którym nic nie wychodzi prócz destrukcji. Kaczyński przy całym jazgocie krytyki ma jeden niepodważalny dowód swej wiarygodności nieprzekupnej i polskiej w założeniu, jest nim Smoleńsk. To jest dowód krwi. Takiego dowodu niema nikt z polityków aspirujących do rządzenia Polską. Można się spierać, wytykać błędy ale nie wolno potępiać w czambuł gdy się nie ma informacji, które każdego polityka niezależnie od politycznych barw sprowadzają na ziemię do rzeczywistości. I wtedy zaczyna się prawdziwa polityka konieczności, nie haseł i życzeń dla ludu.
Zorro2019.05.3 13:44
Precz z PiS na podwyżki kasy nie ma ale miliardy na broń mają
kalinka2019.05.3 13:21
dla towarzyszy PIS i szczególnie dla Targalskiego http://kresywekrwi.neon24.pl/post/148728,klamstwa-ambasadora-bartosza-cichockiego, życzę tak po pisowsku smacznego obłudnicy
syn chama2019.05.3 11:48
Panie Targalski obce wojska realizują politykę własnych rządów.Właściwie tajemnicą jest po co mają stacjonować w Polsce.Nie stać na modernizację naszej armii,a będziemy płacili 2mld dolarów rocznie za utrzymanie US Armii w Polsce.To chore.Co ma lokalizacja baz wojsk amerykańskich przy granicy z Rosją do słów Dziedziczaka wypowiedzianych w stanach,,nie oddamy Polakom Mazur''? Planowana liczba żołnierzy amerykańskich nie obroni nas przed Rosją,ale skutecznie będzie trzymała nas za gardło.
ggg2019.05.3 11:26
Agentura Amerykańsko-Żydowska jest dużo lepsza od agentury Niemiecko-Rosyjskiej? Braun wskazywał na szykanie wsparcia w rosnących w siłę Chinach i balansowanie pomiędzy siłami zcierającymi się w naszym rejonie Europy, zamiast niewolnictwa amerykańskiego.
Gnostyk2019.05.3 11:18
Wenezuela leży na amerykańskiej półkuli i w amerykańskiej strefie wpływów. Polska leży na rosyjskiej półkuli i w rosyjskiej strefie wpływów. Wracają jasne strefy wpływów na świecie. Wszystkie wnioski Targalskiego są już niektualne.
Bizon2019.05.3 10:58
Po pierwsze, apeluję do przedstawicieli Konfederacji, aby za każdy histeryczny atak pod ich adresem, różnego rodzaju konfabulacje, insynuacje, kalumnie i próby oszczerczego doprawiania im gęby kierować sprawy do sądu w trybie wyborczym i żądać sprostowania oraz przeprosin na stronach publikujących tego typu agresywną propagandę. Po drugie, ależ się boją środowiska związane z PiS pro-polskiej koalicji Konfederacja, że od kilku dni szczują z nienawiścią przeciwko patriotycznemu i prawdziwie prawicowemu środowisku w znacznie większym stopniu, niż szczują przeciwko Koalicji Europejskiej.
kalinka2019.05.3 11:25
oglądałem wczoraj "tvPIS Info dla ciemniaków" i to co wyprawiał reżimowy funkcjonariusz PIS-u Rachoń przewyższa nawet propagandę komunistów
zdumiony 2019.05.3 10:50
Dlaczego antypolskiego lewackiego śmiecia nazywacie "pan Andrzej"?
ja2019.05.3 11:20
Dlatego że w Polacy przez szacunek do każdego człowieka zawsze się zwracają przez Pan. Zawsze się wykazywaliśmy wrażliwością na każde życie , nawet jeśli nie lubiliśmy tych którzy nas okradali to ratowaliśmy im życie i mówiliśmy do nich "Proszę Pana"
nie dla marksizmu2019.05.3 10:45
A czy p. Targalski nie mówił w kampanii w USA,że Clintonowa lepsza byłaby niż Trump?Che che takie analizy.Kundlizm wobec USa tez jest zagrożeniem: https://www.youtube.com/watch?v=5bZVJgEn5yM
adam2019.05.3 10:25
Pan "Andrzej" bełkocze jak potłuczony..Pan Targalski..jeszcze bardziej..!
anonim2019.05.3 10:28
A ty najbardziej!
kalinka2019.05.3 10:25
PIS-owskiego obłędu ciąg dalszy, już się nawet nie chce tego komentować, wiedziałem, że ludzie są głupi ale nie aż tak
anonim2019.05.3 10:27
Ty jesteś tego przykładem!
zdumiony 2019.05.3 10:50
a o co ci blondyno chodzi?
kalinka2019.05.3 11:22
też należysz to tych 'owieczek" Partii Interesu Syjonistów, że udajesz , że nie wiesz o co chodzi
Paweł2019.05.3 21:21
Idź się leczyć. Bynajmniej nie do internisty!!!