16.11.19, 10:00

Dr Jerzy Targalski: Sojusz Polski z USA to największy koszmar Moskwy i Berlina

"Mamy cały czas do czynienia z wojną propagandową, której celem jest osłabienie sojuszu polsko- amerykańskiego, który dla planów strategicznych rosyjskich oraz niemieckich jest największym zagrożeniem" - mówi dr Jerzy Targalski.


"Myślę że na nasz MSZ nikt żadnego nacisku nie wywrze, bo oni nie są zdolni do samodzielnej polityki. Tu chodzi o elity polskie, które musza jasno zdefiniować nasz interes strategiczny, a naszym interesem strategicznym jest zdecydowanie sojusz z USA" - dodaje.

Komentarze

jgjf2019.11.17 3:22
Hymn kofederacji korwinistycznej: Sojuz nieruszymyj riespublik swobodnych, Spłotiła na wieki Wielikaja Ruś, Da zdrawstwujet sozdannyj wolej narodow, Jedinyj, moguczij Sowietskij Sojuz!
RWEW2019.11.17 3:17
Propa-gandony z konfederacji korwinowskiej coraz bardziej dziurawe.
Otto2019.11.17 0:23
Smierdzące onuconaplety pisraelskie za sojuszem z ustraelem przeciw polakom i suwerenności Polski na rzecz polin/pisraela!!!!!
ian2019.11.16 21:58
bjorn karlson;;;;peowskie szambo ściek rafałka z farmy troli musi zarobić na jurgielt u swoich mocodawców
TRT2019.11.16 18:09
konfederacja ruska wycieraczka
Klapaucjusz2019.11.16 15:06
W 1939 Polska była sojusznikiem Wielkiej Brytanii i Francji co na Moskwie i Berlinie nie zrobiło najmniejszego wrażenia.
Weichsel2019.11.16 14:50
Ciekawe, gdzie kupił ten tytuł doktora... USA nigdy nie było i nie będzie naszym sojusznikiem. Mnóstwo przykładów z historii, jak USA traktuje sojuszników, a ten dalej naiwny jak dziecko.
Adv2019.11.16 14:48
Naiwny artykuł - USA nigdy nie było i nie będzie naszym sojusznikiem. Robią z nas kolonie, dają przestarzały sprzęt, a jak przyjdzie co do czego, to będzie jak po II Ś, gdzie nas sprzedał Stalinowi. Zresztą wystarczy popatrzeć też na innych sojuszników... Wietnam Pd czy Kurdów.
Felek2019.11.16 14:08
Trump powiedzial ze lubi Polakow bo za wszystko zaplaca. Chyba nie trzeba juz nic ododawac do tego jaki to jest rodzaj sojuszu. Jak przyjdzie co do czego to amerykanie sie beda martwic o wlasny tylek.
Konfederata2019.11.16 13:50
Największym koszmarem zaś Warszawy jest ewentualne opuszczenie Polski przez USA. Innych sojuszników nie mamy. Niemożliwe? Toż to nawet małżeństwa się rozwodzą, a księża macają ministrantów, też sprawy nie do pomyślenia przecież! A co jeśli ktoś zaproponuje intratny biznesik, w którym za tłuste korzyści trzeba byłoby poświęcić Polskę? Będą Amerykanie bronić Warszawy jak swojej Ameryki czy spojrzą na sprawę biznesowym okiem?
Leszek 2019.11.16 13:50
Najemnik zawsze robi to za co dostaje judaszowskie srebrniki. Czy te barany nie pojmuja ze w razie konfliktu to terytorium Polski bedzie jak miejsce kurczaka w mikrofalowce . Poprostu nas upieka. Ilu nas zostanie po takim konflikcie. A ludzie z Synagogi Szatana mysla ze ich Pan Lucyfer ich ocali. Zaplata za jego pomoc jest smierc fizyczna jak i duchowa. Polacy zawsze moga liczyc tylko na pomoc Pana Boga. Jesli sie odwrocimy od Boga ,to przestaniemy istniec jako Narod.
PiS=Partia interesu Syjonistycznego2019.11.16 13:33
Żydzi, którzy kręcą USA jak ogon psem mają dobre stosunki z Rosją, a chcą mieć jeszcze lepsze, przejęli władzę na Ukrainie i ustami swego szefa Kołomyjskiego zapowiadają sojusz z Rosją i ruskie czołgi pod Warszawą. Doctur z Pułtuska, tak jak reszta POPiSu, neobanderowska Ukrainę wspiera. Doctur nie wspomina, komu na rękę jest mała wojna Rosji z Polską. Rosji to potrzebne jak d.. czyrak - nie opanowali Gruzji, nie opanowali nawet połowy Ukrainy. Potrzebują tej wojny (i spodziewanej zdrady USA) Żydzi z Niemcami - to ten tandem złączony wspólnymi celami jest największym wrogiem Polaków i Polski. Jedyne w czym się zgadzam z Ductorem to, że w interesie USA jest kontrola obszaru Polski i naszej okolicy, a przecież nie jest to jednoznaczne z tym, że to Polacy muszą rządzić na tym obszarze...Judeopolonia nadchodzi wielkimi krokami, a "polski" MSZ cały jest do wymiany.
Olej2019.11.16 13:26
Panie doktorze ! Co do istoty ma Pan najsłuszniejszą rację ! Problemem jest niewystarczająca treść i aksjomatyczne wypełnienie tejże istoty. Dodatkowym dylematem są sposoby realizacji przez polską politykę jako taką, o zagranicznej nie wspominając. Czynnikiem podstawowym i wymagalnym jest armia, której wciąż mało i słabo uzbrojona, a której się w szybkim tempie nie tworzy. Wątpliwości pozostawia również polityka amerykańska i brak jednoznaczności w podstawowych pryncypiach odnoszących się do Polski i Europy Wschodniej. Wymagana dla nas jest klarowność tak przejrzysta abyśmy wiedzieli, że nie zostaniemy wystawieni na sowiecki odstrzał. Przemodelowanie architektury Europy w rozumieniu polityki amerykańskiej postępuje zbyt powolnie i nie przesądza o naszym miejscu w całej tej amerykańskiej konstrukcji. Stąd obawy bardzo wielu ludzi w Polsce.
Jan Podobas2019.11.16 13:25
A gdzie testowanie wiarygodności Amerykanów, o którym wspominał też Bartosiak? W przeciwnym razie zostaje nam tylko Polska wiara w USA, z której śmieją się sami Amerykanie, co prawda z opcji demokratycznej. No i potencjalnie tragiczna bezalternatywność tej strategii sojuszu z mocarstwem zza Atlantyku.
PPP2019.11.16 11:26
korwiniści-brauniści to onuce czwartego sortu z dziurami przetartymi od tyłu
JanP2019.11.16 11:21
Sojusz amerykańsko-polski skończy się w momencie, kiedy zabraknie nam kasy na ich złom. Sprzedali nas już raz, teraz Kurdów a jak będzie się to im opłacało, to po raz drugi nas sprzedadzą.
Dam2019.11.16 10:55
Ten sojusz polega na tym, że Polska kupuje od USA broń, a w zamian ich korporacje nie będą płacić w Polsce podatków?
MirekT2019.11.16 10:50
Dlaczego Fronda cytuje zawsze tą karykaturę mężczyzny Targalskiego!! Dlaczego nie zajmiecie się sprawami prawdziwego mężczyzny Tymoteusza? Ten to chociaż dziecko zrobił, i poszedł na urlop. Teraz biedaczek wstydzi się z mamusinej chałupy wyjść, gdzie zaszył się z wybranka. Niestety u nich na wsi tolerancja jest na bardzo niskim poziomie. Mama Becia zamotana w Brukseli bo języków nie zna,a Tymek nie wie co na wyprawkę dziecku kupić. Tymek chciałby na Rodziców Chrzestnych - Antoniego i byłą posłankę Sobecką, a Becia się waha. Problemy rodziny Szydłów bardziej powinny was interesować, a nie jakiś Targalski!! Wstyd Panowie Redaktorzy Frondy- WSTYD !!!!!
edward2019.11.16 12:58
Jeszcze spałem, jak ty zboczeńcu to wypociłeś.
MirekT2019.11.16 14:22
Nie za zimno ci było w chlewiku cioto!!!
Eustachy2019.11.16 10:43
Szanowny panie Targalski. Mnie sojusz Polski z USA nie przeszkadza, widzę też szereg jego zalet. Natomiast przeszkadza mi to, że w pakiecie musimy zgadzać się na politykę wiernopoddańczości wobec Ukrainy i Izraela. PiS przez całą minioną kadencję uprawiał politykę na kolanach wobec Kijowa i Tel-Awiwu. Dokładnie w takim tonie wybrzmiewały też mądrości wygłaszane przez byłego członka PZPR Jerzego Targalskiego. Pamiętam jak w jednym z internetowych kanałów na portalu YouTube został pan zapytany przez redaktora o ludobójstwo na Wołyniu i w sposób niezwykle arogancki odpowiedział pan: "A który mamy rok?", kilkanaście sekund później dodając haniebnie o postawie Ukraińców w obecnych czasach względem tej zbrodni i zadośćuczynienia za nią: "Co by Ukraińcy nie zrobili, Kresowiakom zawsze będzie mało". Zawsze w relacjach polsko-ukraińskich prędzej obrzuci pan błotem Polaków niż Ukraińców. Dlatego nie jest pan dla mnie jakimkolwiek autorytetem, ale pudłem rezonansowym namaszczonym przez Kijów i Tel-Awiw, a może przez kogoś innego?
T2019.11.16 10:49
Kluczem do zrozumienia tego jest potęga sekty Chabad Lubawicz. W jednym z wywiadów w YT dokładnie to opisał Stanisław Krajski. Mówił tam nawet o takim mało znanym fakcie, że tego ich Rebe ze świtą eskortowała Abwehra umożliwiając ucieczkę najpierw do Niemiec, a później ostatecznie do USA. I to było kiedy Niemcy mordowali żydów. Taka jest potęga Chabad Lubawicz - oni są ponad polityką państw. I niestety tej bestii pokłon oddał PiS aby zdobyć władze. Dlatego migają się przed najważniejszą sprawą - zatrzymać mordy chorych dzieci w łonach matek.
T2019.11.16 10:37
Wydaje mi się jednak, że i Moskwa i Berlin wiedzą, że gdyby przyszło co do czego to USA zrobi to samo co zrobili za czasów Roosvelta - dla tych co nie czają powiem - USA oddało nas Stalinowi. Nie bądźmy naiwni. Tylko sojusz z Jezusem Chrystusem może nam zapewnić bezpieczeństwo - gwarantowane! Mocarstwa tego świata mogą nas tylko chwilowo zwodzić.
MirekT2019.11.16 11:34
To Jezus Chrystus ma armię?
T2019.11.16 16:22
Jezus Chrystus jest Bogiem i może wszystko. Jest Panem historii.
To Tylko Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.16 10:30
"Tu chodzi o elity polskie.." czyli przygłupów PiSowskich! Ten tzw. sojuszu USA z Polską, to biznes dla USA , im więcej PIS szczuje przeciwko Rosji tym lepiej dla ameryki która robi interesy z kim się tylko da! a Polska to prawdziwe eldorado w które pchają przestarzały sprzęt militarny!
MirekT2019.11.16 11:31
USA nie ma przyjaciół, ma tylko swoje interesy!! Niestety pisowski suweren mieszkaniec Polski powiatowej, z małych miasteczek i wsi tego nie kuma. Za to kuma, co to zasiłek i 500+!!!
.2019.11.16 12:00
orangutanie, żadne państwo na świecie nie ma przyjaciół, ma zawsze tylko swoje interesy, które (jak w przypadku Polski) pokrywają się obecnie z insertami USA. Jak przestaną, to sprzedadzą nas za np. "reset" z ruskimi, jak zrobił to niedawno Obama. Wyłącz esbecką TeleVizorNie i przestań operować tymi quasi mądrymi sloganami o "Polsce powiatowej", bo sam jesteś jakims słoikiem z dziury gdzie psy ch... wode piją, ale z racji niedowartościowania robisz z siebie większego miastowego niż Warszawiacy z dziada pradziada, prostaku
MirekT2019.11.16 12:11
Zasiłek już wziąłeś wiejska ku-rwo!!!
.2019.11.16 12:24
nie obrazisz mnie śmieciu, bo jestem odporny na takie szumowiny, uodpornił mnie wasz komunizm w którym wbrew swej woli żyłem i pracowałam z podobnymi chamami jak ty, lach*iągu postsowiecki
.2019.11.16 12:18
przestarzały sprzęt ? system Patriot w konfiguracji 360stopni, rakiety Himars, zaklepany F35 z identyczną elektroniką jak amerykańskie (nikt oprócz USA takiej nie ma), kierowane pociski p/pancerne itd. a ty abderyto mówisz o przestarzałym sprzęcie? Wiemy że Siemniniak z PO i inni durnie, złodzieje i oszuści z PO-PSL, POzamawiali dla wojska najnowocześniejsze tablice matematycz-chemiczne w liczbie 30 tyś, wiemy że kupowano pociski p/pancerne które zupełnie przypadkowo nie przebijały pancerza ruskich czołgów, wiemy że w Gawrona wtłoczono miliardy zł i na stępce położonej pozostało, wiemy że zrobiono wał na esbeckich firmach ochroniarskich chroniących jednostki wojskowe, i wreszcie wiemy, że armię polską przeniesiono na zachód od Wisły i zredukowano do 100 tyś, z czego 40 % to grube trepy i baby oraz kadra dowódcza po kursach GRU i KGB i konotacjach w WSI, taka była "nowa wizja" WP za nierządu PO-PSL, nie miał kto siedzieć w przysłowiowym okopie, za to sztaby postsowieckich trepów były pełne
ktoś tam 2019.11.16 14:23
A gdzie to Twój wpisik pod informacją o kard. Sarahu? Nie podobała Ci się moja odpowiedź porównująca, że jak duchownych oskarża się o pedofilię bo sobie ktoś coś przypomniał po 40 latach to jest OK, ale jak sobie pani prof. przypomniała, że p. Marszałek Grodzki wziął łapówkę 20 lat temu to od razu p. poseł Halicki oskarżył ją o konfabulację i spisek PiS-owski... Misiu albo wszyscy pamiętają dobrze albo wyrzucamy te wszystkie wspomnienia do kosza.
CBojec2019.11.16 18:01
Bjorn zamołcz. Ponjał?
ian2019.11.16 21:58
bjor karlson;;;;peowskie szambo ściek rafałka z farmy troli musi zarobić na jurgielt u swoich mocodawców
juhas2019.11.17 0:00
пошёл на́ хуй
Tfuj2019.11.17 9:53
Kocapski przygłupie, naucz się polskiej ortografii