23.03.19, 10:30

Dramat w Kanadzie. Ksiądz zaatakowany nożem przy ołtarzu

Chrystianofobia przybiera na sile. Tym razem nienawiść do Pana Jezusa dała się we znaki Kościołowi w Kanadzie. W Montrealu, w największym kościele całego kraju, w oratorium św. Józefa, podczas mszy świętej celebrans został zaatakowany przez agresywnego napastnika.

26-latek wdarł się do prezbiterium; ksiądz próbował uciekać, ale mężczyzna obalił go na ziemię i zadał mu cios dużym nożem w brzuch. Kapłana uratowała zła jakość narzędzia zbrodni - nóż złamał się po pierwszym ciosie. 

Obrażenia nie są ciężkie. Ks. Grou wyszedł już ze szpitala i jak przekonuje, czuje się dobrze; wkrótce wróci do pracy w kościele.

26-letni napastnik nie próbował uciekać. Dał się zatrzymać wiernym zgromadzonym w świątyni. Obecnie jest w areszcie.

bb/ctvnews.ca

Komentarze

EWA2019.03.24 7:54
policja zatrzymała 75-letniego księdza. Gerold Langsch jest podejrzewany o napaść seksualną, jakiej miał dopuścić się na kobiecie przebywającej w hospicjum. O TYM ANISŁOWA?
mobi2019.03.24 10:32
a o gejach pedofilach tez maja pisac? wiesz ile na swiecie jest pedofilii i to nie w srod kosciola. czy niewiare mozna usprawiedliwic tym ze sa na swiecie grzesznicy i to najgorsi. gorszy co niektorych ze ksiadz jakis stal sie pedofilem albo morderca tak jakby nie wiedzial ze Bóg nie wybral ludzi bez grzechu. oczywiscie mozna odpasc od wiary ale to sprawa danego czlowieka. a nie gorszy cie to ze ty atakujesz ofiare ataku. to tak jakbym ja pisal po ataku na nauczyciela nozem cos w stylu "a dobrze tym pedofilom nauczycielom" - to jakas paranoja do potegi entej
kanadol2019.03.23 16:35
Mieszkam w Kanadzie już 30 lat i widziałem to w telewizji. Napastnik chciał "księdzu" obciąć jaja za to co robi dzieciom. Ale o tym frądelek nie napisze.
marianl2019.03.23 19:22
To taki żart?Chamski ale żart.Oglądając SKY ja i nikt i nic takiego czegoś nie zauważył.Taki sobie podły bezimienny komentarz To jest świństwo.
Jan Radziszewski 2019.03.23 15:58
Wypisz wymaluj żydzi stają się expertami od wszystkiego nawet od KK którego podobnie jak diabeł nienawidzą, ale jeszcze gorsze są żydówki jak ww Monika Olejnik + co może nie czytała Talmudu a tam jest napisane że pedofilia jest żydowskim Prawem każdego żyda. "Trzyletnia dziewczynka goja może być gwałcona przez żyda" Aboda Sarah 37a. itp. - Czyżby jakiś ukryty żal !
Reytan2019.03.23 15:56
Szkofda,ze go nie zabili. Katolicy powinni wreszcie z powrotem wziasc miecz do reki,i przywrocic tradycje Rycerstywa Chrzescijnskiego. Inaczej musza pogodzic sie i przywitac infantylne i bezradne meczenstwo.
lucjanhenryk2019.03.23 15:22
i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze”[7]; Stachu to pisał aktualny poseł europarlamenty ......
KastratZaśpiewaŁadniej2019.03.23 14:46
Są to widome znaki, że ofiary klero-zboków wreszcie czują dość mocy, żeby przeciwstawić się złu. Każdy z przypadków mszalnego wykastrowania klero-pedofila przez jego ofiarę będzie zaczynem Wielkiego Dzieła Oczyszczenia. Sam kościół katolicki nie jest w stanie tego dokonać. Złotouści decydenci w Watykanie lawirują, kombinują, mataczą, blokują uznanie i odkupienie win oraz postawienie skutecznej tamy deprawacji i dewiacji wśród kleru. Dlatego zdesperowani wierni muszą nożami, sekatorami czy nawet łopatkami do tortu dokonywać aktów sprawiedliwości. Strach musi paść na tych, którzy krzywdzą. Odwaga musi spłynąć na tych, którzy się bali. Czasem całe lata.
Polka2019.03.23 15:10
A kto będzie karał sprawców uczenia dewiacji wszelkiej możliwej już od przedszkoli ?Przecież to jest prosta droga do nauki prostytucji i to ze wszystkimi co się pojawią.Kazirodztwo ma być także mile widziane,przecież ma być wolność i swoboda seksualna.A 14-latek będzie mógł zmieniać płeć bez zgody rodziców,jak tylko zechce.12 -latki mają umieć NEGOCJOWAĆ SEKS.
Jan Radziszewski 2019.03.23 16:04
+ co może nie czytałeś + Talmudu a tam jest napisane że pedofilia jest żydowskim Prawem każdego żyda. "Trzyletnia dziewczynka goja może być gwałcona przez żyda" Aboda Sarah 37a. itp. - Czyżby jakiś ukryty żal !
i.m.w.2019.03.23 14:09
wolę gdy księża posługują , a nie pracują ; gdy mówi się o powołaniu kapłańskim , a nie o zawodzie. trochę ta nasza polszczyzna zbacza w niewłaściwym kierunku , mam nadzieję że nie na stałe.
Stachu2019.03.23 13:06
"wkrótce wróci do pracy w kościele" I do "pracy z dziećmi" ?
michu2019.03.23 13:16
A dlaczego nie???
Sonia2019.03.23 13:26
I bardzo dobrze,że wróci.Czy ty masz osobiście temu kapłanowi coś do zarzucenia ?Ulegasz propagandzie głoszonej przeciwko WSZYSTKIM KSIĘŻOM.Tych niemoralnych jest niewielu i my ich znamy.A jak wielu jest wspaniałych księży,którzy ofiarnie pracują dla swoich wiernych.Zbierają dla biednych,wspierają różne grupy przykościelne dzieci i dorosłych.
Stachu2019.03.23 15:03
Mariusz, tobie doskwiera chyba nie tylko "problem" z tożsamością płciową, ale i zaburzenie afektywne dwubiegunowe.
taro2019.03.23 14:04
nie obawiaj sie , twoimi bachorami zajmie sie biedron i spolka.
Jan Radziszewski 2019.03.23 16:02
, Stachu + co może nie czytałeś Talmudu a tam jest napisane że pedofilia jest żydowskim Prawem każdego żyda.!!! "Trzyletnia dziewczynka goja może być gwałcona przez żyda" Aboda Sarah 37a. itp. - Czyżby jakiś ukryty żal !
Stachu2019.03.23 21:23
Czytałem Talmud. Ba! Nawet jednotomowy skrócony w języku angielskim posiadam na półce obok innych "świętych książek". Ten tekst to fałszywka. Taki komentarz nie istnieje.
Tomasz2019.03.24 6:50
Proszę Pana, ja też mam jednotomową wersję Talmudu po angielsku. Jest to wersja skrócona. Może to to samo wydanie. To że nie ma w tej wersji cytowanego fragmentu nie znaczy że nie ma go w Talmudzie. Moja wersja nie zawiera wielu innych znanych fragmentów. Skrót to skrót i to co się w nim znajdzie odpowiada potrzebom edytorów.
zenek2019.03.23 12:16
To jest tragedia jak atakuje się kapłanów i kościół.To są czasy ostateczne.Kościół się obroni,ludzie nie odejdą od Boga i kościoła.Ale wielu księży i chrześcijan zginie.Są ogromne niewyobrażalne siły z wielkimi pieniędzmi ,którym zależy aby zniszczyć Chrześcijaństwo.Codziennie na naszych forach jest tyle obraźliwych wpisów dotyczących PANA JEZUSA I MATKI BOSKIEJ ,że czytając je robi się niedobrze.Nie sądzę aby pisali to zwykli ateiści.Wśród nich są ludzie mądrzy i nie zabierają głosu na temat wiary,ich to nie interesuje i mają takie prawo.Nikt nikogo do wiary w Boga nie zmusi.W Polsce mamy prawo do wyznania,gwarantuje nam to konstytucja.Mieszkają tu przedstawiciele różnych wyznań i szanujemy ich religie.Ale tylko kościół katolicki jest tak znienawidzony.To jest nienawiść chorobliwa,to nie jest normalne.Świat z dnia na dzień staje się coraz gorszy.Niestety wolność jest coraz bardziej ograniczana,trwa zastraszanie ludzi.Ktoś na siłę dzieli społeczeństwa ,podporządkowuje,chce z ludzi zrobić niewolników,ograniczyć populacje,deprawować dzieci ,młodzież.Nauczanie jest na coraz niższym poziomie.TO NIE SĄ TE SZKOŁY ,KTÓRE BYŁY KIEDYŚ.....Dochodzi do tego ,że większość uczniów szczególnie po gimnazjum nie umie nic.Piszą tragicznie,nie potrafią czytać ze zrozumieniem,a tabliczka mnożenia jest dla nich nie do przeskoczenia.Wszystko wskazuje na to ,że społeczeństwo ,które umie więcej jest zagrożeniem.Ma się tylko umieć podpisać i jako tako umieć liczyć.To nie jest wina nauczycieli,to są tak układane programy.Kto je narzuca z góry,komu zależy na dezinformacji,kto chce zmniejszenia populacji.Kto jest za aborcją bez ograniczeń.Kto chce wprowadzać eutanazję.Kto zatruwa żywność.W Polsce większość produktów w marketach jest na bazie oleju palmowego,to jest szkodliwe i to bardzo.Jak możemy się przed tym bronić , my zwykli obywatele,zapracowani,wychowujący dzieci,wnuki .
cdfvdfvdf2019.03.23 11:48
No dobrze, złapali go. Kiedy się w końcu dowiemy, kto to jest?!