23.12.20, 17:02Fot. screenshot - YouTube ( Al Jazeera English)

Dramatyczna sytuacja polskich kierowców w Dover. Na powrót przed Świętami już nie liczą

Brytyjskie władze zapowiadały, że dziś rano rozpoczną się testy na obecność koronawirusa u kierowców, którzy oczekują na wjazd do Francji. Choć sami kierowcy chętnie by za te testy zapłacili, to testów jednak nie ma. Oczekujący na możliwość przejazdu Polacy podkreślają, że nikt nie liczy już na powrót przed świętami. Realnym terminem ma być 27-28 grudnia. Kierowcy stojący w pobliżu Dover są w bardzo trudnych warunkach sanitarnych, jednak nie zawiodła brytyjska Polonia, która dostarcza im jedzenie, a nawet zaprasza na nocleg.

Oczekujący na możliwość przejazdu przez kanał La Manche kierowcy zmagają się z tragicznymi warunkami sanitarnymi. Zamknięto prysznice. Nie mają dostępu do wody i środków czystości. Brytyjskie władze zapowiadały, że dziś rano rozpoczną się testy na koronawirusa. Do Francji wpuszczeni zostaną tylko kierowcy, którzy okażą negatywny wynik. Kierowcy podkreślają, że chętnie zapłacą za wykonanie testów, jednak nie docierają do nich informacji, kiedy i gdzie konkretnie testy są wykonywane. Polscy kierowcy nie mają już nadziei na powrót do kraju przed świętami.

Z pomocą przyszła na szczęście brytyjska Polonia.

- „Polacy przyjeżdżają, przywożąc wodę, jedzenie, owoce czy środki czystości, ale poza tym nikt się nami nie interesuje” – mówi Robert Kuchliński z Wieruszowa, który już od dwóch dni powinien być w domu.

- „Często się mówi, że za granicą Polak Polakowi nie pomoże, a tymczasem to właśnie przede wszystkim Polacy nam pomagają, niektórzy nawet oferują nocleg w swoich domach” – dodaje inny kierowca.

Kierowcy czują się przez władze pozostawieni samym sobie. Mówią o braku jakichkolwiek informacji. Winę widzą jednak przede wszystkim we francuskim rządzie. Oczekujący na przejazd są przekonani, że było to celowe działanie Francji, która chciała pokazać, że tak właśnie będzie wyglądała sytuacja, jeśli Wielka Brytania nie zgodzi się na proponowane warunki umowy regulującej relacje po brexicie. Podobne głosy słychać w brytyjskich mediach.

kak/PAP

Komentarze

sprawdzam!2020.12.24 11:57
Wystarczy sprawdzić: 1. Kierowcy są testowani od wczoraj w skali nieznanej PiS. 2. Od wczoraj również docierają do Francji. 3. Rząd Wielkiej Brytanii dostarcza jedzenie. 4. Warunki sanitarne niewątpliwie są trudne, jednak należy zauważyć, że Anglicy dostarczyli szybko kilkaset dodatkowych toalet. 5. Rząd PiS nie zrobił nic, by pomóc Polakom.
O co chodzi z tym wracaniem "na Święta" ?2020.12.24 10:06
Trzeba było wybrać inny zawód.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2020.12.24 10:23
pozycje przelewaczy z pustego w próżne były już zajęte przez partyjnych towarzyszy
Bulli2020.12.24 9:13
A gdzie Mateuszek? gdzie jarosław, gdzie ci wszyscy pisowcy są?
Bianka2020.12.23 19:58
Znajomy ksiądz z Londynu, właśnie rozmawialiśmy, powiedział, że ambasada w porozumieniu z właścicielami polskich sklepów skrzyknęli się i zorganizowali jedzenie dla Polskich kierowców, żeby jakoś im pomóc.
A pomoc w sr**iu Polakom zorganizowali?2020.12.24 11:23
Bo przecież wiadomym jest, że co wpadnie musi za jakiś czas wypaść.
mmm2020.12.24 12:00
W przeciwieństwie do jedzenia wysyłanego przez rząd Wielkiej Brytanii, to nawet się nie zbliży do polskich kierowców. Ciekawe, jak planowali weryfikować narodowość kierowców, żeby czasem nie pomóc kierowcy z Litwy.
Elektor2020.12.23 19:40
Ładnie żydki poniewierają Polakami. Niczego dobrego po koszer premierze który swoje dzieci posyła do żydowskiej szkoły nie można się spodziewać. Wiadomo gdzie ma Polaków. W zadzie. To niespodzianka żadna nie jest, pisowcy nienawidzą Polaków, dokładają nam z kopa kiedy tylko mogą. Ale nie tylko w Polsce żydostwo łeb podniosło, wszędzie się panoszą i robią geszefty na wymyślonej epidemii.
katolik2020.12.23 19:18
Ludzie, WY wszyscy zatrzymani na drogach--zobaczcie co zrobili z wami i waszym rodzinom na święta, potraktowali tak jak powiedział PINKAS- ze szczepionkami nie bedzie problemu, taką urządzimy sytuację, że będą chcieć ( naganiacz do polskiego bydła) szczepionki
katolik2020.12.23 19:11
to żaden wirus, to totalitaryzm, szatan masonów ograniczający ludzkość. Czy narody coś z tym zrobią? Ludzkość ustawiona przez nazistów do odstrzału przez szczepionki, które zadadzą śmierć. Gospodarki świata i masoni, rządy , plany gatesa i sorosa padną- ludzie porzucą pracę i zaczną żyć na nowo, ale wg siebie i starego porzadku!
da, da!2020.12.24 10:07
Temat przepowiedni Nostradamusa i Baby Wangi przeanalizował również EUvsDisInfo, projekt grupy roboczej East StratCom Task Force specjalizujący się w weryfikowaniu dezinformacyjnych narracji wymierzonych w Unię Europejską. W ocenie analityków EUvsDisInfo, przekazy medialne dotyczące rzekomych przepowiedni o koronawirusie to część prorosyjskiej propagandy mającej na celu wytworzenie chaosu informacyjnego wokół trwającej pandemii. https://demagog.org.pl/fake_news/nie-baba-wanga-nie-przewidziala-pandemii-koronawirusa/
Anonim2020.12.23 18:28
Polacy zaczynaja sie wreszcie jednoczyc i pomagac sobie - to cieszy w tych bardzo dziwnych, pelnych falszywych informacji czasach. Ale wyjdziemy z tego, i mam nadzieje zaczniemy tez na serio badac, kto nam tego wirusa zmajstrowal. Nie bedziemy tez wspierac wielkich macherow tego swiata - aborcjonistow , depopulatorow etc.
Totalna kontrola2020.12.23 18:03
Straszne czasy - wprowadzaja obostrzenia, ale w gruncie rzeczy nic nie wiedza jeszcze o tym nowym wariancie.Dwa dni temu mowia,ze 70% bardziej zarazliwy, na nastepy dzien ze 50% bardziej zarazliwy, dzis mowia ze malo wiedza na ten temat. Dwa dni temu mowili ze szczepionka na pewno dziala na ten wariant, dzis juz nie sa tacy pewni. Nikt nic nie wie, ale najbardziej cierpia ludzie, kiedy przychodzi szokujaca wiadomosc kilka dni przed swietami i zamyka sie granice w ciagu pieciu minut. Tysiace ludzi (kierowcy, podrozni) zostaja w grudniu, zima, bez zadnych srodkow do zycia - bez jedzenia, picia. Ale kogo to obchodzi?? Filantropow, fundacji tez nagle nie ma zadnych - kazdy boi sie o wlasny ty...ek.
Polsza to nie jest twój kraj towariszcz!2020.12.23 18:28
A u was to polskowo alfabieta NIET?
Anonim2020.12.23 18:51
A u ciebie skad taka dobra znajomosc rosyjskiego??? Neomarksistowski manipulancie? Polak czasami korzysta z czcionki angielskiej, jest poza krajem albo ma taki a nie inny komputer - i co? Zbrodnia??
A u was to polskowo alfabieta NIET?2020.12.23 19:06
Polsza to nie jest twój kraj towariszcz! Twoje IP 2.63.255.255 - tak to Rosija
Janusz Cebulak2020.12.23 17:36
Ła po co łoni tam jechaly? To som zdrajcy Polski! Chcom nas tom ich nowom zarazom ugodzić! Niedoczekanie! Zamknonć granice! Nie wpuszczać tych zdajców!
Św. Jan Paweł II:2020.12.23 17:36
Boże Narodzenie jest świętem człowieka - -- - - - Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym (św. Jan Paweł II). „Orędzie to kieruję do każdego człowieka; do człowieka w jego człowieczeństwie. Boże Narodzenie jest świętem człowieka. Rodzi się człowiek. Jeden z miliardów ludzi, którzy się urodzili, rodzą się i będą się rodzili na ziemi. Człowiek, element składowy wielkiej statystyki. Nie przypadkiem Jezus przyszedł na świat w okresie spisu ludności, kiedy cesarz rzymski chciał wiedzieć, ilu poddanych liczy jego kraj. Człowiek, przedmiot rachunku, rozważany w kategorii ilości, jeden wśród miliardów. I równocześnie jeden, jedyny, niepowtarzalny. Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym. Jeżeli nasze statystyki ludzkie, ludzkie katalogowania, ludzkie systemy polityczne, ekonomiczne i społeczne, zwykłe ludzkie możliwości nie potrafią zapewnić człowiekowi tego, aby mógł się narodzić, istnieć i działać jako jedyny i niepowtarzalny, wówczas to wszystko zapewnia mu Bóg. Dla Niego i wobec Niego człowiek jest zawsze jedyny i niepowtarzalny; jest kimś odwiecznie zamierzonym i odwiecznie wybranym, kimś powołanym i nazwanym własnym imieniem” (Watykan, 25 grudnia 1978 roku).
Po 11 ...2020.12.23 17:31
Jutro Szczodre Gody, mogę mniej pisać, bo wszyscy prawdziwi Polacy będą w to święto dooopę zawracać. Słyszałem, że tak "przypadkowo" wyznawcy żydowskiej religii zamieszkani w Polsce (kurde skąd oni się tu wzięli?) też mają święta. Bawcie się dobrze bracia żydolubni. Wasze zdrowie.
Wigilia jutro ...2020.12.23 17:22
I co ty Keller-Krawczyk, brudny Żydzie co ty z sobą zrobisz? Będziesz siedział w tej swojej cuchnącej norze i pisal seryjnie paszkwile. SAMOTNOŚĆ i DEPRESJA ty parchu, to kara za skürwysyńskie życie jakie prowadziłeś i prowadzisz.
Lech Keller-Krawczyk2020.12.23 17:32
To będzie nas dwóch, towarzyszu! :*
Po 11 ...2020.12.23 17:21
Jak dla mnie, premier powinien przesunąć Święta o 2 tygodnie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.23 17:17
ale jak to? przecie szMateusz z PADofilem załatwili wczoraj Narodowy Świąteczny Powrót!
Anonim2020.12.23 17:20
Narodowy Świąteczny Powrót im. Jana Pawła II
kierowca2020.12.23 17:23
Ty pirdo****ty bucu