25.04.19, 20:50zdj. screen Youtube

Druzgocąca porażka Broniarza. Szef ZNP zaklina rzeczywistość

W rozmowie z RMF FM przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz niemal "stawał na głowie", by sprawić, aby jego dzisiejsza decyzja o zawieszeniu strajku nie wyglądała jak porażka kierowanej przez niego organizacji. 

"Nie mamy zamiaru kapitulować. To była jedyna racjonalna decyzja"-zapewniał gość rozgłośni. Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację Broniarz próbował przerzucać na rząd. 

"Przy obecnej postawie rządu, przy tym, co dzieje się w Sejmie, (…) w kontekście tego, co działo się przez ostatnie trzy tygodnie, to moim zdaniem, to była jedyna, racjonalna decyzja jaką podjęło prezydium zarządu głównego, bo to niestety nie jest jednoosobowa decyzja prezesa"-powiedział szef ZNP.

"Nie ma dziś w kraju nikogo, kto powiedziałby, że nauczyciele nie zasługują na wyższe wynagrodzenia, nie ma w kraju żadnego polityka, który mówiłby w kontekście choćby nadchodzących wyborów, że nie damy nauczycielom"-tłumaczył. Sławomir Broniarz zapowiedział również, że ZNP nie podpisze porozumienia zaakceptowanego wcześniej przez oświatową "Solidarność". 

"Dogadując się z rządem i podpisując to porozumienie, ("Solidarność"- red.) de facto zdradziła ruch związkowy i co do tego nie ma cienia wątpliwości. I my tak to traktujemy. Zdecydowanie więcej byśmy uzyskali, gdyby był pełen monolit"-ocenił przewodniczący ZNP. Zdaniem Broniarza, strajkujący nie "grali" uczniami. Jednocześnie związkowiec zapewnił, że kierowana przez niego organizacja zbojkotuje okrągły stół proponowany przez rząd. ZNP ma inny pomysł. Chodzi o organizację własnego wydarzenia pod auspicjami prezydenta RP. 

"Jeśli ten okrągły stół już będzie co do daty zdefiniowany, zapewne pan prezydent będzie pierwszym, który takie zaproszenie otrzyma"-podkreślił Sławomir Broniarz. 

"Wracamy do pracy. Można jeszcze w soboty zrobić rady klasyfikacyjne, można zrobić w poniedziałek, wtorek. Nie można doprowadzić do tego, że jakiś program komputerowy będzie klasyfikował dzieci i te środowiska powinny wrócić do pracy"-zwrócił się do strajkujących nauczycieli będących czlonkami ZNP.

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.04.26 14:33
Dzien dobry panie yenn itp "będących czlonkami ZNP" ??!!
moher2019.04.25 23:36
Co wy Frondziarze pie…licie? To jakaś wojna rządu przeciwko nauczycielom, do piczki materi?
Maciek Arczyński2019.04.26 7:02
A nie na odwrót?
Henryk2019.04.25 21:26
Betoniarz z ferajny Feliksa Dzierżymordy, komunistycznego autoramentu, bakałarskim ciałem pomiata, jak wezyr wielbłądem bez bata! Przez długie lata, przyjaciół rządzących, o złotówki nie pytał,... trzeba mieć głodnych na smyczy, gdy nadejdzie czas, na arenę igrzysk, belferskie ciało rzuci, układ okrągłego stołu, do koryta przywróci! Straciły miliardy, KOD-we dzieci, gdzie się podziały...? Dostały polskie dzieci! Rzecz haniebna, by naród się bogacił, a my przecież jego kaci, kto nam za PIS-wskie , rządy zapłaci??? Te rządy PIS-u, to bezeceństwo, Jewropy szaleństwo, Pater nasz,król Jewroszopy, wróci do kłaju i będzie tak jak było, by Polakom w życiu nic się nie zmieniło!
Maciek Arczyński2019.04.25 22:07
Przecież zapowiedzenie kontynuacji strajku na wrzesień więcej mówi o prawdziwych celach dotychczasowej akcji strajkowej niż cokolwiek innego. I to nie są cele polityczne, a p. Broniarz nie prowadzi działalności partyjno-politycznej? He, he, he.... Następne wybory jesienią, czyż nie? No to jest już kompromitacja Broniarza&company do potęgi n-tej.
ceramik2019.04.25 21:15
Polacy wygrali. Brodniarz stracił impet dywersji i musi teraz Merkelowej oddać srebrniki. Ale jak, jeżeli już przepite? A ''nauczyciele'' stracili resztki tego, co mieli z godności szkolnej. ''To już jest koniec i nie macie już nic''. Taka piosenka.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 21:14
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 21:14
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Ewangelia wg św. Jana 12:46-492019.04.26 17:15
Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności. A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym. Nie mówiłem bowiem sam od siebie, ale Ten, który Mnie posłał, Ojciec, On Mi nakazał, co mam powiedzieć i oznajmić.