28.06.15, 20:56

Drżyjcie rosyjskie trole! Oddziały do walki z dezinformacją

UE we wrześniu chce powołać do życia nową komórkę służby zagranicznej o nazwie East StratComTeam – podaje PCh24.pl. Zespół będzie opracowywał odpowiednie materiały, które będą trafiały do dyspozycji kierownictwa politycznego UE, biur prasowych, delegatur UE i państw członkowskich. Materiały po rosyjsku i w językach lokalnych mają promować UE w poszczególnych krajach członkowskich, a także wśród Rosjan.

Zdaniem krytyków. m.in. dyplomatów z Europy Wschodniej, kraje UE są na przegranej pozycji w konfrontacji z rosyjskimi specjalistami od dezinformacji. Unijni dyplomaci jednak przekonują, że zespół ma pełnić funkcję pomocną w stosunku do krajowych organów walczących z rosyjską propagandą

W latach 2015-2020 specjalne szkolenia dziennikarzy, celebrytów i prezenterów w Gruzji, Mołdawii i na Ukrainie. Ponadto instytucje unijne zamierzają wywierać większą presję na „politykę medialną w poszczególnych krajach członkowskich,” poprzez zacieśnienie współpracy z organami regulującymi zasady funkcjonowania środków masowego przekazu.

Brytyjczycy mają już własną brygadę złożoną z tysiąca pięciuset pracowników. Dziennikarze, specjaliści od mediów społecznościowych mają walczyć z propagandą rosyjską i islamską. Tworząc oddział, Brytyjczycy wzorowali się na zespołach propagandowych Korei Północnej, Izraela, Iranu i USA.

W Niemczech zadanie to przypadnie koncernowi Deutshe Welle, który uzyskał na ten cel dofinansowanie z budżetu federalnego w wysokości blisko 300 mln euro. Nowy serwis DWNews – zgodnie z zapowiedzią szefa Deutche Welle, Petera Limbourga – „został zaprojektowany, by zwalczać propagandę Władimira Putina.”

Amerykanie dla zwalczania propagandy rosyjskiej i chińskiej, a także ataków cybernetycznych powołali nową agencję CTIIC (Cyber Threat Intelligence Integration Center). Koordynuje ona działania Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ( DHS), Federalnego Biura Śledczego (FBI) i dowództwa armii Stanów Zjednoczonych w zakresie wymiany informacji.

Republikańscy politycy narzekają, że Stany Zjednoczone w starciu z rosyjską i chińską „soft power” nie mają szans. Ich zdaniem instytucje rządowe, w tym media takie jak Voice of America (Głos Ameryki) „nie są w stanie trafić do serca i umysłów reszty świata.”

KJ/Pch24.pl

Komentarze

anonim2015.06.28 21:16
No i następny artykulik antyrosyjski... żenada...
anonim2015.06.28 21:23
Już drżą. Wiem to na pewno. Eurotrolle kontra Ruskietrolle kontra Usatrolle
anonim2015.06.28 21:54
Każdy pretekst jest dobry do wznoszenia totalitarnych specgrup. O jejej !!! uciekajcie, bo to Słońce zaraz się zawali! My je przytrzymamy, ale wy musicie założyć takie worki na głowy, bo promienie was mogą porazić.
anonim2015.06.29 1:12
Do - sct "No i następny artykulik antyrosyjski... żenada..." Panie sowiet Union, jak Cię tak ta strona boli, to po co na nią wchodzisz ??? Jak mnie jest coś nie na rękę to to omijam dużym łukiem. A może to twoja ciężka praca ? No... Wówczas chciał nie chciał ale musiał. Sowiet U. wybitnie polubili Kochaną Frondę. Takich jak Ty, to tu jest full.
anonim2015.06.29 3:13
pomorzaninie a nie jest antyrosyjski? Z wami to tak jest - hasło *rosja* wyłącza myślenie. Ograny trick propagandystów szwabskich i jankeskich - postraszyć moskalem i durny polack uwierzy we WSZYSTKO. Każde kłamstwo łyknie, byle nastulać kitu że ruski to i tamto. Cały kraj sprzeda za czapkę gruszek, bo wicie-rozumicie, Rosja czyha! Kto Polaków trzyma za twarz? Ruscy? Och nie, prasa, banki, telewizja - szwaby albo jankesy. Monolultura. Kto wywozi co roku 100 miliardów złota? Ruski? Och nie, szwaby i jankesi. Kto pałuje genderyzmem robiąc dzieciom z mózgu sieczkę? Ruski? Och nie, jankeskie łajzy, jak na całym świecie, na chama cwelą narody genderowym pałowaniem w szkołach. Szwabów też wyruszali, od przedszkola. Kto rozpętał Arabską Masakrę i wytępił tamtejszych Chrześcijan? Ruski? Och, nie, jankesy miliardami dolców. odkąd skończyła się zimna wojna - jankesi krok po kroku weszli w rolę promotora rewolucji. To nie ten kraj co kiedyś, jaki chcemy pamiętać. Prawda jest prosta - bydlaki banksterzy, ci co sfinansowali koszmar rewolucji w Rosji, teraz przenieśli się na USA. Przez dziesięciolecia eksperymentowali na słowiańskich podludziach jak pruć mózgi. Teraz porzuciwszy wyeksploatowane truchło - działają z drugiego mocarstwa.
anonim2015.06.29 10:29
Artykuł nie jest antyrosyjski jak wmawiają tacy manipulanci jak sct (tak - to ty jesteś manipulantem, może nawet ruskim trolem). Artykuł informuje o działaniach podjętych w celu obrony przed radziecką propagandą sączoną w internecie przez płatnych troli. Rosja jest agresywnym krajem wprowadzającym niepokój na całym świecie. A propaganda jest jednym z narzędzi które wykorzystuje. Tak jak np. wtedy kiedy zabiła barbarzyńsko niewinnych pasażerów rejsowego samolotu z zachodniej europy by potem próbować zwalać to na siły ukraińskie. To rosja - zamordować, zbezcześcić ofiary a miejsce pochówku zaorać.
anonim2015.06.29 10:42
sunlu jeśli rosja jest agresywna (okej, troche jest) to jakie są USA?