14.05.20, 15:17Fot. via: Flickr CC 2.0

'Duch Pachamamy' i 'religijny synkretyzm'. - Katolicy protestują wobec zachęty papieża do modlitwy z wyznawcami innych religii

Wezwanie papieża Franciszka skierowane do wyznawców różnych religii, by 14 maja „duchowo zjednoczyli się w dniu modlitwy”, błagając Boga o ustąpienie epidemii koronawirusa, spotkało się z falą krytyki ze strony wielu katolików na świecie. Pojawiły się oskarżenia mówiące o synkretyzmie, bluźnierstwie i świętokradztwie.

Popularny w Wielkiej Brytanii katolicki publicysta i komentator Nick Donnelly stwierdził: „Jedyne duchowe zjednoczenie, jakie chrześcijanie uznają, to wspólnota w Duchu Świętym z tymi, którzy zostali ochrzczeni, by należeć do Ciała Chrystusa. (...) Pomyślmy tylko przez chwilę o tym, o co Franciszek prosi katolików. Prosi nas, byśmy zjednoczyli się na poziomie duchowym z tymi, którzy czczą bałwany i demony albo otaczają czcią fałszywych proroków, którzy kwestionują bóstwo Chrystusa. O jakże przerażającą rzecz się nas prosi!”.

Donnelly uznał, że możemy współpracować z wyznawcami innych religii na poziomie przyrodzonym, jeśli chodzi o walkę z koronawriusem, ale nie na poziomie duchowym, gdyż niesie to ze sobą ryzyko synkretyzmu. „Duch Pachamamy znów podnosi swój brzydki łeb w Kościele. W imię Jezusa Chrystusa musimy go odrzucić” – skomentował Donnelly.

Zdaniem teologa Gavina Ashendena, byłego anglikańskiego duchownego, który nawrócił się na katolicyzm. W tym wezwaniu do modlitwy zawarte są dwa błędy: gnostycki błąd, „że wszystko, co duchowe jest dobre, a nieduchowe złe albo mniej dobre. Jezus tego nie uczył”. Oraz drugi błąd w postaci założenia, że „prawda się nie liczy”, a tymczasem „Jezus uczył nas, że prawda zawarta jest tylko w Nim i jego relacji z Ojcem”. Stąd jest to „promowanie synkretyzmu kosztem wyjątkowości Jezusa”.

Dr John Zmirak, autor bestsellera The Politically Incorrect Guide to Catholicism (Politycznie niepoprawny przewodnik po katolicyzmie), uznał inicjatywę papieża Franciszka za wyraz „synkretyzmu i indyferentyzmu, który doprowadził do potępienia przez papieży masonerii”. Jego zdaniem „zobaczyć, że coś takiego otacza się czcią w samym centrum Kościoła mrozi krew w żyłach”.

Inicjatywa ojca świętego wywołała także oburzenie wśród protestantów oraz wznowienie inwektyw, mówiących o Kościele katolickim jako „nierządnicy babilońskiej”, a papieżu jako „antychryście”.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.16 7:49
Mamy synod amazoński. Niektórzy może o tym już słyszeli. Franciszek powiedział wedle tego co można znaleźć iż będą tacy co dokonają czy zechcą dokonać schizmy. Oczywiście nie on… Tak się ładnie zastrzegł. Można znaleźć materiały na których szamaństwo wchodzi w sposób odrażający do Mszy Świętej i świętych procesji. Na przykład na kanale YT Estella Prieto https://youtu.be/bHmnbv9O8JI Tutaj o synodzie. O dokumencie który już jest znany. Jak widzimy czas jest bliski. https://youtu.be/85I9NmkggkA Teraz mój sen dotyczący Franciszka który pod przekazem dokładniej opisywałem a który miałem zaraz po wyborze okazuje się dla mnie snem nie tylko symbolicznym w swej formie iż papież i otaczający go kardynałowie pląsali w szamańskich rytmach ubrani w szaty w których można było rozpoznać purpuratów i papieża, ale jednak z elementami szamańskimi. No i czyż nie możemy przyłączyć do tego, do synodu, który ma się odbyć, niedawnych pożarów lasów w Amazonii o których to lasach mówi się, że są niepalne? Ale oto co mówi Pan: „ Otóż nawiedzę was tak, jak zasługujecie na to podług waszych czynów/ Taki jest wyrok Pana/ + W ich lasach ogień podłożę, / który trawi wszystko co tylko je otacza".Je, 21, 14
gośka2020.05.15 16:35
Duch Święty nie patrzy na wiarę...On a właściwie Ona patrzy na postawę wobec drugiego człowieka!...jedyną moją i Waszą nadzieją jest to, iż Duch może dać się przebłagać za duszami w piekle i uratować je podczas Paruzji/zmartwychwstania ciał...ale trzeba zdążyć wynagrodzić wszystkie grzechy...Pocieszyciel pociesza tych co płaczą - a w piekle jest płacz i zgrzytanie zębów!!!
krzys2020.05.15 23:27
z piekla nie ma powrotu
Jan Radziszewski 2020.05.15 10:14
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie.
ja katolik2020.05.15 8:12
Bergolio Franciszek głosi nową naukę w Kościele : nie jest potrzebny Jezus Chrystus, Eucharystia, Sakramenty Św, nie jest potrzebne uczestniczenie wiernych w kościele, wystarczy kochać drugiego człowieka. A że człowiek jest materialny to najlepiej kochać seksualnie. Wszystko byłoby jeszcze do zniesienia, ale on już prześladuje kapłanów wierzących w Jezusa Eucharystycznego i Tradycję Kościoła dogmatyczną. Każe ich niszczyć i wyrzucać z KK. To nie są bajki, tak dzieje się również w Polsce. Na temat jego masońskich nauk ,powiązań i herezji można przeczytać w książce Krajskiego : Masoneria w Kościele. W Polsce zagorzałym zwolennikiem Franciszka jest abp prymas Polak (Gniezno), który jest niewierzącym i masonem .
Tfu2020.05.15 7:48
Pachoł Antychrysta.Tyle.
Janek2020.05.15 7:17
bp. Franciszek już wprowadził schizmę i ogromny podział w kościele katolickim !
Maciej2020.05.15 7:15
Szatański zwodziciel podobny do Wojtyły, który całował Koran i robił w Asyżu w 86' jakieś szopki z guślarzami i czarownicami. Czytajcie Biblię i opuśćcie wielką nierządnicę czyli Kościół Katolicki.
Kobieta2020.05.15 6:55
Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
Adam2020.05.15 6:02
niedaje się lubieć ten papież zawrze coś kłapnie słaby
Jussuf2020.05.14 23:10
https://www.youtube.com/watch?v=cWPPedsKMUc&list=RDMMcWPPedsKMUc&start_radio=1
ABBA2020.05.14 22:36
"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną", a podobno prawdziwa wersja tego przykazania brzmi: "Nie będziesz miał bogów cudzych obok Mnie". Smutne są poczynania Franciszka. Zamiast ewangelizacji, zamiast niesienia innym Dobrej Nowiny, co Chrystus przecież NAKAZAŁ Swoim uczniom, wzywa, żeby każdy się modlił do własnego bożka. On nie kocha Chrystusa, gdyby tak było, nie poniżałby Go, nie marnował Jego zbawczego cierpienia i ofiary. Przecież TYLKO ON jest Drogą, Prawdą i Życiem!!! Franciszek nie kocha też ludzi, bo nie dba o ich wieczne zbawienie, lecz utwierdza na błędnej drodze. Oby Duch Święty oświecił nam papieża!!!
anonim2020.05.14 20:57
Oczywiście może też być inna interpretacja, że Papież jest panteistą, wówczas wszystko w swej istocie jest jednym bogiem, tyle że w tym przypadku możemy równie dobrze modlić się do Franciszka bądź własnego buta, jako jego emanacji.
KATON STARSZY2020.05.14 20:07
Nie pokazujcie go,ponieważ nawet spokojnemu katolikowi cisną się obelżywe słowa na jego widok,a to następca Chrystusa.Nawet Duch Święty zaniemówił.
Won!2020.05.14 18:17
To goowno próbowali wciskać przede wszystkim na pseudo-katolickim deonie ale jak widać już dzisiaj nikt się na żadną fałszywą nutę nie da nabrać! Parodia strony deon polega na tym, że pod niemal każdym artykułem i tekstem tam promowanym jest 10 razy więcej łapek w dół od tych pozytywnych. Stała reguła tam ale mimo to kleruchy jezuicke odpowiedzialne za narrację tej strony cały czas żyją w przeświadczeniu, że znają prawdę i wszelkie odpowiedzi. Na ich miejscu zlikwidowałbym te łapki bo pokazują jak dużo ludzi się po prostu z nimi nie zgadza.
JS2020.05.14 18:01
Franciszek jest zagubionym papieżem. Nie jest teologiem, nie jest mocny w teologii i sam wymyśla swoje nauki, które coraz bardziej odchodzą od nauki Jezusa. Może nawoływać wyznawców innych religii do modlitwy o pokonanie choroby ale czy oni go posłuchają ? Króluj nam Chryste nie antychryście Pozdrawiam
Lech Keller-Krawczyk2020.05.14 17:31
Oj Bergoglio, trzeba było nie tłuc tej Azjatki...
abcd2020.05.14 16:50
Na początku sierpnia 2018 roku heretyk Bergoglio zwany papieżem podał do wierzenia, że oto Bóg zmienił zdanie. Kiedyś kochał ofiary, a nienawidził morderców, teraz ofiary kocha nadal, ale morderców wprost uwielbia. Zatem wszystko jest możliwe i nic nie powinno nas zdziwić. http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20180801_catechismo-penadimorte_pl.html
romak2020.05.14 16:45
Pastor Franciszek już dawno zmienił swoją wiarę. Zmieńmy Pastora Franciszka. Do widzenia Franciszku , dobrego obiadu.
matis892020.05.14 16:36
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik jawnie czci innych bogów i reprezentuje interesy masonerii, kościoła szatana. Działa na potępienie dusz wprost przeciwko Jezusowi i KK. Dlatego kto nazywa go papieżem, katolikiem, przywódcą katolików, przykładem i tego kogo katolicy mają słuchać ten uprawia bałwochwalstwo za Bergoglio i sieje zamęt przeciwko Jezusowi dla bożków Bergoglio i masonerii.
Roman2020.05.14 16:03
Franciszek to nadzwyczajny fałszerz Słowa Bożego. To Fałszywy Prorok!!!! - i Jego natychmiast trzeba wyprowiantować z papiestwa! Pismo Święte mówi o Watykanie i papieżu Franciszku tak Ez 28.2: "Synu człowieczy, powiedz władcy Tyru TYRU (czyt. władcy Rzymu - chodzi o Watykan). Tak mówi Pan Bóg: Ponieważ serce twoje stało się wyniosłe, powiedziałeś: Ja jestem Bogiem, ja zasiadam na Boskiej stolicy, w sercu mórz (czyt. Włochy oblewa osiem mórz - m.in. Morze TYRreńskie - morze rzymskie) - a przecież ty tylko jesteś człowiekiem a nie Bogiem, i rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu (a zmienia m.in. Słowo Boże). Dlatego tak mówi Pan Bóg: Ponieważ rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu, oto dlatego sprowadzam na ciebie cudzoziemców - najsroższych spośród narodów (czyt. ISIS). Oni dobędą mieczy przeciwko urokowi twojej mądrości i zbezczeszczą twój blask. Zepchną cię do dołu i umrzesz śmiercią nagłą w sercu mórz. Umrzesz śmiercią nieobrzezanych z ręki cudzoziemców, ponieważ Ja to postanowiłem - wyrocznia Pana Boga. Koniec cytatu. A Ryś mówi, że Franciszek chce ewangelizować!!!!! Strach się bać.
Damian2020.05.15 6:49
Papież Franciszek został wybrany na konklawe pod natchnieniem Ducha Świętego. Kwestionowanie tego conajmniej ociera się o bluźnierstwo.
Apel2020.05.15 7:13
1. Nie wiadomo, czy kardynałowie posłuchali Ducha Św. 2. Po co konklawe, skoro papież Benedykt żyje. Do abdykacji został zmuszony.
espada2020.05.15 10:32
nie!!!ten czlek do mason!!
katolicka kretynizacja polski2020.05.14 16:03
Pachamamy, jezuski i inne buddy to tylko bajeczki służące do wypompowywania pieniędzy przez różnorakich oszustów żerujących na ludzkiej głupocie!
matis892020.05.14 17:20
Kolejny lewackoateistyczny pucybut Bergoglio, chroniący jego dobre imię, dlatego nie powie że oszustem jest Bergoglio bo to pan lewakoateistów.
MementoMori2020.05.14 20:42
Skoro to są bajeczki i Pan Jezus ci przeszkadza , to po co i co tak usilnie innym chcesz wybić z głowy ?Jak nie istnieje , to nie powinienneś tak szaleć . Chyba że wiesz że masz już mało czasu i chcesz jak najwięcej osób zwieść
Damian2020.05.15 8:25
Fronda to portal katosatyryczny. Każdy ma prawo do rozbawienia w duchu świętości.
Jan Radziszewski 2020.05.15 10:27
żydzie za nie dalej jak 3,5 roku poznasz swojego żydowskiego cezara żydów/J 19,15) osobiście a wtedy nie będzie ci zbyt radośnie i wesoło
anonim2020.05.14 15:53
Papież wzywając innowierców do modlitwy do boga, każdy swojego boga oczywiście, zanegował twierdzenie, że jest tylko jeden Bóg, trudno nazwać to inaczej niż upokorzeniem Boga.
Damian2020.05.15 6:48
To jest bardzo mądra i głęboka myśl. Bogowie wszystkich religii podzielili między siebie świat - przecież Chrześcijanie to tylko 1/5 ludzkości. Jeśli pozostali Bogowie dogadają się między sobą to uzyskają większość i będą decydować eliminując Jahwe. Czego nie rozumiesz?
Jan Radziszewski 2020.05.15 10:21
nie mędrkuj bo Poza Bogiem nie ma BOGA a tzw. bogowie - cezar żydów Islamu pogan bałwochwalców to demony z Piekła z Lucyferem na czele tzn cheruby piekielne rządzą światem teraz światem , bo czas 3,5 roku Apokalipsy się zaczął
anonim2020.05.14 15:37
Uwiedziona gwiazda z orszaku Chrystusa?