13.03.15, 20:11Andrzej Duda (fot. Prawo i Sprawiedliwość, YouTube)

Duda: Siła Polski to siła chrześcijańskiej tradycji!

„Nigdy nie zgodzę się na takie działania ustawodawcze, które będą prowadziły do niszczenia tradycyjnej rodziny. Nie ma na to zgody!” - przekonywał dziś Andrzej Duda na konwencji w Kielcach. Zapewnił, że nigdy nie podpisze „lewackiej konwencji” Rady Europejskie.

Duda wyjaśnił, że stanie jako prezydent na straży „interesów polskiego społeczeństwa i polskiego państwa”. „Jako prezydent będę stał na straży tradycyjnych wartości, możecie być państwo tego pewni, moi przeciwnicy polityczni również. Nigdy nie zgodzę się na takie działania ustawodawcze, które będą prowadziły do deprecjonowania, do niszczenia tradycyjnej rodziny. Nie ma na to zgody. Też mam rodzinę, jestem ojcem i mężem, i nie mam zamiaru wyrzekać się tych wartości i będę bronił tych wartości, bo uważam, że na nich była budowana potęga państwa polskiego od tysiąca lat. Na tradycyjnych wartościach, na których opiera się nasza kultura, na wartościach chrześcijańskich” – kontynuował Duda.

Kandydat na prezydenta wyjaśnił też, dlaczego nigdy nie zgodzi się na ratyfikację Konwencji antyprzemocowej. „O ile jestem zwolennikiem ochrony każdego, kto cierpi na skutek przemocy, to nie pozwolę, żeby jednocześnie w ten sposób, kuchennymi drzwiami, były przemycane elementy czysto ideologiczne, obce czy wręcz wrogie naszej tradycji i kulturze” – mówił Duda.

„Tam [w konwencji] jest wprost powiedziane, że stereotypy wynikające z tradycji, wiary i kultury mają być proszę państwa zwalczane. Ja się na to nie zgadzam. To, że jestem ojcem i mężem, że ja wychowuję moją córkę (jeszcze cały czas, chociaż ma 20 lat) w tradycji, w atmosferze patriotycznej – to jest dla mnie wielka wartość, nie stereotyp. Nie życzę sobie takich rozwiązań w polskim systemie prawnym i myślę, że tak samo myśli większość Polaków „ – przekonywał dalej kandydat PiS na prezydenta.

„Jej zadaniem, co nie jest tylko moim przekonaniem, ale większości ludzi, jest podcinanie korzeni tradycyjnych społeczeństw - takich jak nasze, które wyrosły na tradycjach chrześcijańskich - by stworzyć nowego człowieka. Ja się na takie eksperymenty nie zgadzam i dlatego tej konwencji, jeżeli zostanę prezydentem RP, nie ratyfikuję.Dlatego też apelowałem do prezydenta Komorowskiego, by tej konwencji nie ratyfikował” – wyjaśnił Duda.

kad/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2015.03.13 20:14
No coz, bedzie okazja do sprawdzenia, czy wiekszosc podziela poglad p. Dudy, jesli chodzi o ratyfikacje Konwencji
anonim2015.03.13 20:34
Kandydata Dudę stać na to, aby bronił wartości chrześcijańskich. Wątpię aby Prezydent Komorowski niby katolik był tak odważny. Jest on zbyt skrępowany układami polityczno-gospodarczymi.
anonim2015.03.13 20:43
Wartości chrześcijańskie ta władza POdeptała projektami in vitro, pigułkami aborcyjnymi PO i konwencjami zawierającymi gender.
anonim2015.03.13 21:15
odkrywam analiza którą przedstawiłeś jest chybiona, Komorowski szukając aprobaty u lewaków jest bez szans w starciu z dr Dudą popieranym przez większość Narodu
anonim2015.03.14 3:24
Z kandydatem na prezydenta Dodą można się czasami nie zgadzać, ale ma rację, że racją bytu Polski jest trwanie przy jej chrześcijańskich korzeniach, a Konwencja "antyprzemocowa", jest tak naprawdę wprowadzaniem przemocą antychrześcijańskiej, a tym samym - antypolskiej ideologii do prawodawstwa. @Panta Rhei... Wolałabym, aby Doda stał na straży wartości ,oralnych, które propaguje Watykan, niż wasalizował Polskę Niemcom lub Rosjanom, pod względem gospodarczym, co bez osłonek czyni PO. @Pet002... Nie wiem jaka "większość" popiera Konwencję, bo mam wrażenie, że popiera ją jedynie elektorat PO, zobowiązany do poparcia z powody synekur, które się wiążą z utrzymaniem status quo. Nie bez celu zwiększono liczbę "wiernych poddanych" poprzez zwiększenie (wbrew obiecywanemu zmniejszeniu) liczby zatrudnionych w administracji i różnych wzajemnie sobie "doradzających" spółkach i spółeczkach, de facto przelewające z próżnego w próżne. @robokopo... Byłam na spotkaniu z Dudą. Nie zasnęłam, co niewątpliwie by nastąpiło, gdyby to było spotkanie z miłościwie nam panującym, obecnym Prezydentem. Duda potrafi mówić i przekonywać.
anonim2015.03.14 7:51
"To, że jestem ojcem i mężem, że ja wychowuję moją córkę (jeszcze cały czas, chociaż ma 20 lat) w tradycji, ". Pytanie jakiej? Traktat lizboński też był niedobry, a został podpisany.
anonim2015.03.14 9:46
I co z tego, że z chęcią zagłosowałbym na kogoś nowego jak nie ma na kogo, a główny kontrkandydat takimi wypowiedziami przekreśla się w moich oczach:/ Chyba Ogórek zostanie :P
anonim2015.03.14 10:01
Wybieram Komorowskiego który ma 5-cioro dzieci , Duda nie jest mnie nie przekonuje. Co to za katolik z jednym dzieckiem?
anonim2015.03.14 10:15
@ stefa60 no tak. Wałęsa to stuprocentowy katolik, bo spłodził ośmioro dzieci. masz bardzo prymitywne podejście do kwestii wiary.
anonim2015.03.14 10:18
zrozumcie tępe lemingi, że w krajach skandynawskich i Holandii gdzie ta konwencja występuje najwięcej aktów przemocy wobec kobiet. na jaką cholerę nam to w Polsce? zwiększmy lepiej kary dla przyszłych oprawców. jesteście za czy przeciw?
anonim2015.03.14 11:31
@Gremig Zastanawiam się nad antykoncepcją. To dozwolone w/g Dudy czy nie ?