16.09.21, 07:52Fot. Screenshot You Tube, KPRM

Dworczyk: Nie ma żadnych powodów, by wniosek premiera do TK został wycofany

„Parlament Europejski wzywa polskiego premiera, aby nie kwestionował nadrzędności prawa UE nad ustawodawstwem krajowym oraz do wycofania złożonego przed bezprawnym "Trybunałem Konstytucyjnym" wniosku o zbadanie konstytucyjności niektórych części traktatów UE” - napisano w specjalnej rezolucji. „PE nie ma mocy, aby w sposób wiążący do czegokolwiek zobowiązywać rząd polski czy państwo polskie" – odpowiada szef KPRM Michał Dworczyk.

"Wniosek premiera ma umocowanie w polskim prawie, w polskiej konstytucji i ustawach i jest w pełni zasadny. W związku z tym nie ma żadnych powodów, by został wycofany" – uważa Dworczyk.I konkluduje: "Trzeba sobie jasno powiedzieć, że, mamy do czynienia z wojną ideologiczną”.

Szef KPRM stwierdził, że „w latach poprzednich, gdy większość parlamentarną tworzyła Platforma Obywatelska i PSL, sami nie traktowaliśmy się w sposób podmiotowy. Pozwalaliśmy się traktować w sposób przedmiotowy. Natomiast dzisiaj mówimy o tym w sposób otwarty i bez żadnych kompleksów i jesteśmy zdeterminowani, aby zabiegać, aby zapisy traktatowe Unii Europejskiej były przestrzegane, aby nie było zróżnicowania w podejściu do poszczególnych krajów, aby ani Komisja Europejska, ani żadne inne organy UE nie przekraczały swoich kompetencji”. I dodał, iżczęść praw jest zarezerwowanych dla państw i trzeba o tym wyraźnie mówić. Próba zmiany tej sytuacji jest próbą działania niezgodnego z unijnym prawem”.

 

ren/niezalezna.pl

Komentarze

Anonim2021.09.16 15:18
Tak trzymać, nie ulegać zastraszeniu nowej komuny unijnej.