21.09.20, 17:00Fot. Rafał Zambrzycki SEJM RP via Flickr, CC BY 2.0 / P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Nieoficjalnie: Ziobro pozostanie w rządzie, ale usłyszy ultimatum

Zakończyła się już narada kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w kwestii dalszych losów koalicji rządzącej. Jak przekonuje portal wpolityce.pl, obecnie nie ma decyzji na temat dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Spotkanie, które rozpoczęło się po godzinie 13, zakończyło się po godzinie 16. Rzecznik PiS Aneta Czerwińska poinformowała o jego zakończeniu:

Zakończyła się narada kierownictwa @pisorgpl Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie”.

Tymczasem portal wpolityce.pl rozmawiał z jedną z osób znających kulisy spotkania na ul. Nowogrodzkiej. Według jej relacji, nie ma obecnie decyzji o dymisji Ziobry, jednak:

[…] ma dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z ministrem Ziobro. Te rozmowy mają zakończyć spór w koalicji i zadecydować o dalszym rozwoju wypadku”.

Informacje te potwierdzają również inni dziennikarze. Mariusz Piekarski z RMF FM poinformował na swoim Twitterze, że dziś dymisji Zbigniewa Ziobry nie dojdzie, ale wciąż nie jest ona wykluczona. Wszystko zależy od jego spotkania z prezesem PiS, na którym usłyszy "twarde warunki". Uczestnicy dzisiejszych obrad na Nowogrodzkiej podkreślają, że będą one naprawdę "twarde":

Te sama ustalania przekazał red. nadz. portalu tvp.info Samuel Pereira:

Do tej pory nie wypowiedział się na ten temat nikt z kierowictwa Prawa i Sprawiedliwości.

dam/wpolityce.pl, Twitter, Fronda.pl

Komentarze

mirek2020.09.22 10:01
POLSKO, POLSKO ....... dokąd zmierzasz, chronisz zwierzęta, .... zezwalasz na zabijanie ludzi ...., NIC SIĘ NIE OSTOI BEZ PRAWA BOŻEGO
Anonim2020.09.22 9:16
to Kaczynski powinien psypac glowe popiolem toz to on przed laty rekomendowal swojemu bratu podpisanie traktatu lizbonskiego a dzis mamy skutki ze lewacko krajowe szuje pluja na nas,szargajac dobre imie polakow ,a fe.
dez2020.09.22 6:20
Boli was pacynki z pis udające prawice ze ktoś stawia opór w zp bo nie chce lizać d...y euro komunie jak prezes kotofil i bankster Moravietzki marionetka mfw tu nie chodzi o żadne futerkowe bzdety a stawianie się wprowadzaniu europejskich dewiacji zwanych lgbt itp co psuje relacje miedzy czerwona ue a Polska Pis będzie to wprowadzać ale powoli i etapowo w przeciwieństwie do po bo do tego się zobowiązał przy okrągłym stole nie łudźcie się pis nigdy się nie postawi w sprawach światopoglądowych ue czego mieliśmy nie jeden przykład będą judzić kręcić i odkładać a gdy mago po cichu realizować Pis przestał być pisem po wywaleniu pani premier szydło podczas nocnej zmiany 2.0 pisem zawładnęły złe siły mające na celu zniszczenie Polski na rozkaz masonerii i globalistów, dziennikarze wszelkiej maści profesorki albo celowo wprowadzają nas w błąd albo są zwykłymi durniami niegodnymi swoich zawodów czy swojego wykształcenia jeśli nie rozumieją ze złe czasy idą
Anonim2020.09.21 23:57
Dywersyjna rola PiS ... https://marucha.wordpress.com/2020/09/20/dywersyjna-rola-pis/
Anonim2020.09.21 23:14
Prezes i otocznie, to jakiś sabat.
Anonim2020.09.21 22:11
Tym, co od okrągłego stołu ciągle reformują Polskę, i zamiast prawicowej Polski widzimy marksizm kulturowy, lewactwo, należy powiedzieć, już dość, wynoście się.
Anonim2020.09.21 22:06
Nie róbcie z siebie debili. Nie o ultimatum tu chodzi, ale o forsowane ustawy ważne dla Polski.
Prawie jak Don Corleone2020.09.21 21:06
"Konia rozpłodowego kupionego na ostatniej aukcji w Janowie Podlaskim za 1,2 mln euro, znalazł przed swoim domem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To znak ostrzegawczy od Jarosława Kaczyńskiego, który z powodu ustawy o ochronie zwierząt nie mógł mu wysłać samej głowy."
SLAWAN2020.09.21 20:51
Panie prezes, albo się ma jaja i robi błyskawiczne i nieodwracalne cięcie skoro koalicjant jest be, albo się nie produkuje legislacyjnych gniotów i później nie udaje "to nie ja".Nie życzę sobie żadnych lewackich czekistów na mojej działce żeby węszyli, czy pies już dostał jeść
KATON STARSZY2020.09.21 20:31
Panie Kaczyński,niech Pana BÓG broni rozwalać koalicję! Prawica 20 lat się nie pozbiera,tak będzie ciężko zawiedziona, a ponadto będzie Pan znienawidzony przez dużą część własnego obozu.Rozmawiałem z ludżmi którzy są zwolennikami PIS-u i wszystcy mają podobne stanowisko. Za błache powody, za dużo jest wyzwań i problemów przed POLSKĄ, aby bawić się w cymbergaja.
jacekK2020.09.21 21:34
Kaczyński rozwala? Myślałem, że Gowin. A jaki sukces ma Ziobro? Ile to już lat reformy i gdzie jesteśmy? Nie mówiąc o ego tego człowieka, większe od everestu. Prawica miała gruntownie zreformować państwo a nie wymienić tamtych na tych. Redystrybucja podatków - pewnie konieczna. Ale co jeszcze?
Anonim2020.09.21 20:21
Boją się jego kwitów?
Olej2020.09.21 19:57
Nasza dola pomiędzy klaskaniem a faktami. Faktem jest że ludzie pierwszy raz od upadku komuny coś dostali, faktem jest realizacja polityki zagranicznej zgodnej z polskim warunkiem istnienia, w którym bez USA w Europie nas nie ma. Natomiast nad reformą prawa, wymiaru sprawiedliwości, służby zdrowia, końcem i likwidacją urzędniczej samowoli jest wciąż klaskanie, i tylko klaskanie. Naszą rolą jest walić w PiS ile wlezie, punktować za każde potknięcie gdyż oni władza nie są od podziwiania ich i plemiennego bezwarunkowego ich popierania. Mają lub mieli nasze głosy za program do realizacji, z którym my wyborcy PiS-u ich wynieśliśmy do władzy. Niechaj zatem o tym pamiętają i wbiją sobie do łbów, że poparcie jest warunkiem a nie przywilejem. Ja im również dawałem głos i zielone światło, które oni zmieniają na czerwone i mnie to w..........ia do białości. Naród powinien w końcu powiedzieć pas i sprawdzam.
Olej2020.09.21 19:56
Niechaj oni sobie klaskają wzajem jak i kiedy chcą. My ludzie oczekujący na ich uczciwe działanie musimy im patrzeć na łapy i w nie tłuc gdy coś za przeproszeniem chcą schrzanić. Jesteśmy mało zorganizowanym społeczeństwem obywatelskim, które jest zatomizowane i rozdrobnione indywidualizmem – ja to określam sobiepaństwem – Nie mylić z wolnością, gdyż tę nam ustawicznie ograniczają coraz to nowszymi rozporządzeniami i regulacjami kolejnych obszarów naszego życia. Tylko patrzeć jak wlezą nam do kibli i zaczną mierzyć długość papieru toaletowego. Domagajmy się reformy prawa, oczyszczenia go z tysięcy poprawek, uzupełnień etc. W których sami prawnicy grzęzną jak mętnej mulistej wodzie. My zwykli ludzie w tym po prostu toniemy. Kluby Gazety Polskiej nie powinny być zapleczem partii tylko głosem ludu, który chce zmiany państwa. Tymczasem ten i ów zasłużony redaktor jak złapał melodię tak ją trzyma pomimo kakofonii władzy. Tak być nie powinno a jest.
Anonim2020.09.21 19:12
Powiem krótko, EU nie jest organizacją reformowalną, ostro idzie w lewactwo, PiS musi odpowiedzieć sobie, czy Polski racja stanu, to być, i zmieniać, Polskę na lewactwo. Trzeba o kluczowych sprawa poinformować elektorat.To kwintesencja sprawy, i ważkie dla wyborców.
taka ocena2020.09.21 18:56
Czy wszyscy w koalicji muszą głosować tak samo? Otóż nie powinni sobie Panowie zostawić w niektórych sprawach swobodę niech przeważy pogląd wiekszościowy na sali Sejmowej. Warto swoje ambicje schować trochę z tyłu i nie będzie takich konfliktów. Najgorzej jak w imię ambicji zaczyna sie gra ustawami bo to wystawia złe świadectwo. Tego Polacy nie chcą widzieć. Lepiej żeby jak są różnice zdań w koalicji rozstrzygała to sala sejmowa niż takie różne historie.Werdykt sali sejmowej powinien być werdyktem ostatecznym i wszyscy (to znaczy wszystkie partie nie mówie tu o Prezydencie) to powinni zaakceptować.Ci co swoje ambicje przedkładają nad dobro wspolne polegną. Nie jestem fanem ustroju parlamentarnego uważam , że lepszy byłby prezydencki ale skoro mamy taki jaki mamy to trzeba umieć znalezć dobre wyjście w konfliktowych sytuacjach.
Felek2020.09.21 19:26
Naiwnie oceniasz to jako konflikt koalicjantów. To jest polityka i to jest gra Kaczyńskiego, w jego stylu zresztą. Tu nie chodziło o to, że Ziobro się z nim nie zgadzał, choć to dało pretekst do tego aby Ziobre publicznie upokorzyć, nastraszyć i aby się publicznie kajał i jąkał przed dziennikarzami oraz prezesem. Kaczyński chciał przypomnieć tylko kto jest panem a kto psem, co by nie zagalpowali się za daleko w swoich zapędach na władze. Każda partia, która wchodziła w koalicję z PiSem przekonawała się o tym na własniej skórze, a Ziobro się powininen cieszyć, ze nie skończył tak jak np. A. Lepper...
Olo2020.09.21 18:47
Wojna gangów. O władzę, stołki, szmal.
Jan2020.09.21 18:25
Ziobro. Miał być rekinem, potem delfinem, a został leszczem., To jest cytat, bardzo celny.
Anonim2020.09.21 18:10
Łasiczko droga zdradź co będą robić Czarzasty i Budka z kuprem Biedronia?
Którego Biedronia?2020.09.21 18:38
Tego prawicowego publicysty? ________________________________________________________________________________________________ https://natemat.pl/284077,kim-jest-wojciech-biedron-jego-nazwisko-pada-w-aferze-hejterskiej-pis
Łasica Futerkowa2020.09.21 17:50
Jak przekonuje portal wpolityce.pl, Zero musi złożyć lenny pocałunek w kaczy kuper.
Anonim2020.09.21 17:48
A nie mówiłem, że Prezes przeczołga a oni pocałują buty i do roboty na smyczy
Dziadyga2020.09.22 9:47
Kaczyński boi się nowych wyborów, bo nie jest pewien wygranej. W tym konflikcie przegranym jest prezes.
Dumny ze swej lewej nogi2020.09.21 17:48
Zwierzęta będą chronione, a co z roślinami? No i z przedmiotami? Jak wszyscy to wszyscy!
a tyś trol roślinny?2020.09.21 18:01
he?
Dumny lewak i jednoczesśnie lewy dumak2020.09.21 18:07
Czy nie widzisz, że rośliny są dręczone. Krajane w rozmaitych sałatkach, topione w słoikach, kiszone, krojone, szatkowane... Czy ich los nie wyciska Ci łez z oczu? Nawet gdy kroisz cebulę?
matis892020.09.21 17:44
Lewacki PIS gdy chodzi o mordowanie dzieci w aborcji mówi że jest wolność sumienia w głosowaniu i odrzuca ochronę dzieci ponieważ popiera aborcję. Gdy chodzi o życie zwierząt hodowlanych lecą kary, lecą oskarżenia o zdradę w głosowaniu. Jest jest najbardziej lewacką partią w sejmie.
OZ2020.09.21 17:49
... i zamrożenie wypowiedzenia konwencji stambulskiej świadczy o lewactwie.
Dumny stary yogin splątany trwale2020.09.21 17:41
Apeluję do rządu o większe wsparcie dla bezdomnych kleszczy. Może się to nazywać kleszcz plus
Michał Jan2020.09.21 17:41
W krótkim skrócie ujmując: podjęto zdecydowaną decyzję, że będą jeszcze dyskutować i się zobaczy. Parę dni temu były "podjęte konsekwencje", a specjalista od charakteryzacji teatralnej nawoływał do "pakowania biurek". Czy PiS jest równie polską partią, jak polszczyzna jej prominentów?
Karnovskienė2020.09.21 18:36
Lenkai yra keista tauta, pone Michalai.
Michał Jan2020.09.21 21:38
Nic mi nie wiadomo, żeby Litwini byli mniej.
Maciej Płatov2020.09.21 17:39
EKO--Prezes UŚWIADOMIŁ SOBIE odejście Solidarnej Polski--Z.Ziobro,to UTRATA WŁADZY w 6--8 Sejmikach. To BRAK Możliwości SAMODZIELNEGO Rządzenia. A WNIOSEK Z.Ziobro ma 19 posłów z TEGO MINIMUM BEZWZGLĘDNIE 10 WIERNYCH SOBIE.
L. Misiak."Prawicowe dzieci2020.09.21 17:32
czyli blef IVRP".Mchniki prawicy....
Anonim2020.09.21 17:26
Morawiecki i PiS .... "Faktycznie raczej chodzi o ustawę o bezkarności, która dawałaby olbrzymią władzę w ręce Morawieckiego. Bo nie chodzi o te decyzje, które były podjęte, ale o te, które dopiero będą podejmowane; "pandemia" się nie skończyła." ....... https://cygnus.neon24.pl/post/157770,morawiecki-i-pis
Anonim2020.09.21 17:26
Rozejm Kaczor-Ziobro to pewny zawał u Budki.
Urszula2020.09.21 18:39
Dlaczego zawał u Budki? Budka swoim gadaniem o gotowości (do czego?) przysłużył się PiSowi i PiS się opamiętał. Zrozumieli, że to nie przelewki i jak nie zmądrzeją to koniec synekur, posadek w różnych spółkach skarbu państwa. Strach ich obleciał i skończy się rozejmem. Tylko czy Ziobro upokorzony już do końca nie wywinie jakiś numerek Kaczyńskiemu. Jak Zero zniesie zwycięstwo znienawidzonego Morawieckiego.
ladychapel2020.09.21 17:25
Polska - stare pryki w sejmie, Estonia - ...
Anonim2020.09.21 17:23
To oświadczenie oznacza prośbę o pokój po przegranej bitwie przez prezesa.Zatem p. Ziobro wywalcz Pan coś dla prawdziwej prawicy i dla Polski.
gumowa kaczka2020.09.21 17:23
Zera
Prof. doktor Jan Hertrich-Woleński2020.09.21 17:23
Jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
Anonim2020.09.21 17:25
haraszo, haraszo
Anonim2020.09.21 17:23
Nie m na co liczyć, ten stary cynik zdania nie zmieni. Kocha władzę.
Dumny lewy kierunkowskaz migający na tęczowo2020.09.21 17:18
Apeluję o finansowanie przez państwo promocji ideałów LGBT pośród zwierząt!
Anonim2020.09.21 17:17
Jeśli się panowie nie opamiętają to będą przez najbliższe 3 lata mieć rząd zombie, w skrócie rząbie.