01.05.15, 16:15(fot.youtube)

Dyplomaci Korei Północnej nie chcą słuchać o łamaniu praw człowieka. Oburzeni wychodzą

Szef północnokoreańskiej dyplomacji Ri Song Czol chciał zabrać głos w momencie, w którym przemawiał pierwszy uciekinier z Korei Północnej Joseph Kim.

Z tego powodu ambasador USA przy ONZ Samanthy Power, mikrofon dyplomaty został wyłączony. W odpowiedzi na to, dyplomaci wstali i opuścili pomieszczenie.

W trakcie ich bojkotującego wyjścia, uciekinierzy, którzy zbiegli z Korei Północnej, krzyczeli: "Zamknijcie się!", "Wolna Korea Północna!", "Precz z Kim Dzong Unem!" i "Nawet zwierzęta wiedzą, że czeka się na swoją kolej!".

Z kolei Ri Song Czol oskarżył Stany Zjednoczone o „zabijnie czarnych”. Według niego „USA są światową stolicą łamania praw człowieka”, a swoją wypowiedź odniósł do ostatnich przypadków śmierci czarnoskórych, o które są obwiniani policjanci z Baltimore i Ferguson.

Według niego panel na temat praw człowieka w Korei Północnej to "jednostronny teatr polityczny".

W odpowiedzi Samantha Power oskarżyła północnokoreańskich dyplomatów o "dokuczanie" panelistom, ponieważ przedstawiciele reżimu zostali poinformowani, że będą mieli okazję przemawiać w dalszej kolejności.

Joseph Kim, opowiedział jak w wieku 12 lat był świadkiem śmierci głodowej swojego ojca.  Jak mówił - jego matka trafiła do obozu pracy za to, że udała się do Chin z siostrą Kima w nadziei, że jej córce uda się uciec z kraju.

Joseph Kim zaapelował do zgromadzonych delegatów, aby "kontynuowali swoje wysiłki mające na celu rzucenie światła na najciemniejsze aspekty najbardziej odizolowanego państwa na świecie".

KZ/Tvn24.pl

Komentarze

anonim2015.05.1 17:14
Katniss Everdeen Nie polaczki, tylko Polacy i nie na wieść o konwencji antyprzemocowej tylko, o konwencji gwałcącej rodzinę:)
anonim2015.05.1 18:00
Konwencja jasno sprzeciwia się tym elementom tradycji, która poniżają kobiety i przyczyniają się do przemocy domowej. A, że wy uznaliście, że to gwałci wasze rodziny, tylko potwierdza fakt, że powiązanie tradycji i przemocy jest na rzeczy, inaczej nie musielibyście się przejmować.
anonim2015.05.1 18:37
@Katnis panno trollująca - Polacy którzy są normalni. To po pierwsze. A po drugie - zboków nam nie potrzeba.
anonim2015.05.1 18:58
Katniss, jak Ci się nie podoba przemoc w rodzinie, to nie zakładaj jej. Proste? Nikt nie będzie się nad Tobą znęcał, cokolwiek rozumiesz przez znęcanie się. Rodzina to nie zabawa dla przerośniętych nastolatków, co uważają, że wszystko ma być lekkie, łatwe i przyjemne, tylko dla osób odpowiedzialnych i mających świadomość, po co założyli rodzinę. Jak ktoś uważa, że wstępując w związek małżeński sobie poprawi byt, że od tej pory życie będzie usłane różami a mózg już zawsze będzie w stanie euforii wywołanej neuroprzekaźnikami zakochania - to znaczy, że się porządnie myli. Rodzina to krew, pot i łzy, nieprzespane noce nad łóżeczkiem dziecka, dni pełne strachu i niepewności o jego przyszłość, zasuwanie "ku chwale gatunku" za frajer, do tego z podziałem ról. To jest rodzina a nie jakieś tam "partnerstwo".
anonim2015.05.1 18:59
To ci pomyleńcy mają dyplomatów w ONZ? ONZ to miękkie falusy.
anonim2015.05.1 20:01
,,Z tego powodu ambasador USA przy ONZ Samanthy Power, mikrofon dyplomaty został wyłączony." Redakcjo, błagam, zdanie bez ładu i składu :/
anonim2015.05.2 22:35
Katniss to najemnik - zwykłe gówno piszące na zamówienie.
anonim2015.05.4 13:51
Wojna przeciwko Korei Płn byłaby wojną sprawiedliwą. Warto to przypominać.