06.10.17, 18:10Zdj. AAR Gambit, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Działacze PO chcą wewnętrznych wyborów. Schetyna może się bać?

Platforma Obywatelska nie ma w ostatnim czasie dobrej passy. Politycy tej partii wciąż nie mogą pogodzić się z przegranymi wyborami i utratą władzy po ośmiu latach, jednak- mimo wciąż pikujących sondaży- kierownictwo największej partii opozycyjnej nie jest w stanie wyciągnąć wniosków z przegranych wyborów.

Teraz przyszedł kolejny-wewnętrzny cios. Jacek Wojciechowicz, Ligia Krajewska, Aleksander Arabadźić i Jacek Duchnowski wysłali list do członków Platformy Obywatelskiej, w którym domagają się  wzywający co jak najszybszego przeprowadzenia wyborów wewnętrznych w PO. 

"Od dłuższego czasu obserwujemy, że ten tkwiący w Platformie Obywatelskiej potencjał nie jest w pełni wykorzystywany i rozwijany. Część obecnego kierownictwa partii nie wyciągnęła praktycznie żadnych wniosków z przegranych wyborów parlamentarnych. Przez ostatnie dwa lata niektórzy liderzy koncentrowali się głównie na eliminowaniu konkurentów i umacnianiu własnych pozycji wewnątrz organizacji"- zwracają uwagę działacze, którzy zwracają jednocześnie uwagę na fakt, że PO nie przedstawiła spójnej wizji Polski po odebraniu władzy PiS, a także nowych pomysłów. Sygnatariusze listu skarżą się na "arbitralny sposób zarządzania partią", "ograniczenie wewnętrznej demokracji", jak również brak dyskusji programowej. 

"Ciągłe bezrefleksyjne powtarzanie miałkich intelektualnie frazesów nie inspiruje wyborców"- ostrzegają działacze PO, którzy podkreślają, że partia ta- wyłącznie "wewnętrznie odnowiona i wzmocniona" będzie w stanie "efektywnie zmobilizować miliony Polek i Polaków do zatrzymania skutków tzw. dobrej zmiany”.

"Poparcie naszej partii w sondażach opinii publicznej ma w ostatnich latach tendencję spadkową bądź stabilizuje się na poziomie niższym niż wynik Platformy Obywatelskiej uzyskany w 2015 roku"- zaznaczają twórcy listu, w ocenie których wybory wewnętrzne są ostatnią deską ratunku dla tej partii. Sygnatariusze chcą, aby wybory te miały charakter powszechny, a więc gwarantowały udział wszystkim członkom należącym do właściwej terytorialnie struktury, jak również- aby odbywały się na wszystkich szczeblach władz organizacji, wraz ze stanowiskiem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. 

 

Zdjęcia listu działaczy PO opublikowała na Twitterze dziennikarka Polsat News, Agnieszka Gozdyra. 

yenn/Twitter, Fronda.pl