24.02.21, 10:20Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

,,Działanie na szkodę Państwa Polskiego''. Podkomisja Macierewicza odpowiada na zarzuty Jorgensena

 

Jest odpowiedź podkomisji smoleńskiej na zarzuty formułowane przez Glenna Jorgensena w tekście, który ukazał się na łamach tygodnika „Sieci”. Podkomisja pisze o „zbiorze insynuacji” oraz „bezprecedensowym ataku” na jej szefa, Antoniego Macierewicza.

 

Duński ekspert, były członek podkomisji, w artykule zamieszczonym w Tygodniku „Sieci”, zarzucił Macierewiczowi „spowodowanie nieodwracalnych szkód” w procesie wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej oraz postulował odwołanie go z funkcji przewodniczącego tejże podkomisji.

Późną nocą Antoni Macierewicz zamieścił na swym twitterowym koncie oświadczenie Podkomisji Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, okraszając je swym wymownym komentarzem: „W obronie prawdy”. W oświadczeniu tym, kierowana przez Macierewicza podkomisja nazywa twierdzenia Jorgensena „zbiorem nieprawdziwych informacji”, mających na celu „zdyskredytowanie” byłego szefa MON. Duńskiemu ekspertowi zarzuca się również „nieetyczne zachowanie” oraz „łamanie prawa” i tajemnicy śledztwa. Podkomisja w swym piśmie informuje, że wobec tych działań, podejmie przeciwko swemu byłemu ekspertowi odpowiednie kroki prawne.

Przypomnijmy, że w tekście zamieszczonym na łamach Tygodnika "Sieci", Glenn Jorgensen zarzucał przewodniczącemu Macierewiczowi, iż wbrew jego publicznym zapewnieniom, że raport Podkomisji jest już od wielu miesięcy gotowy, jej członkowie nie znają jego ostatecznej wersji. Podkreślał także, że Macierewicz kieruje podkomisją w sposób konfliktowy i chaotyczny oraz postulował konieczność wymiany przewodniczącego na prof. Wiesława Biniendę.

Glenn Jorgensen jest prywatnie mężem Ewy Stankiewicz-Jorgensen. Emisja jej najnowszego dokumentu o przyczynach tragedii smoleńskiej – „Stan zagrożenia” została niedawno wstrzymana przez TVP, ale zapowiedziana już została na rocznicowy dzień 10 kwietnia.

ren/Tygodnik "Sieci", "Do Rzeczy", Twitter

Komentarze

JPIII2021.03.9 14:37
Już nazwisko Macioraewicz przypomina, że to świnia przy korycie.
BerneiceLesch2021.03.9 13:22
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.....>>>>> Netprofit10.com
Alojzy Cedzidło2021.03.5 22:28
Nie mam zamiaru zabierać głosu na temat wiedzy , kwalifikacji , pana G. Jorgensena . Wiedzy w zakresie wypadków lotniczych . Nie mam prawa . Mam jednak wątpliwości co do wiedzy , znajomości rosyjskich sposobów w usuwaniu przeszkód w realizacji swoich planów. Nie jestem pewien czy pan Glenn słyszał coś o Katyniu i okresie " wyjaśniania tej tragedii Olewali fakt ,że Niemcy sprowadzili komisję międzynarodową Do Gorbaczowa mordercami byli Niemcy. Dziś jeszcze nie pokazali swoich dokumentów katyńskich. Fajnie się krytykuje sprawy które ktoś inny załatwia . Wcześniej pan Jorgensen mówił inaczej Dziś ma pretensje do Podkomisji przypisując panu Macierewiczowi wszystkie winy. A sprawa nie jest taka prosta . Polska sama stara się wyjaśnić sprawę tragedii , a Podkomisja nawet tu w kraju ma swoich wrogów Ja nie wiem czy " partnerka " pana Jorgensena ma na swojego partnera jakiś spływ , ale sadząc po Jej audycjach w TVP zna sytuację polsko radziecką . Powinna swojemu " partnerowi " wiedzę swoją przekazać . "
Anonim2021.02.24 16:04
Pana Antoniego dyskredytować Joergensen nie musi..On dyskredytuje się sam..Z nawiązką..
cal.502021.02.24 16:44
Min. Macierewicz nie dyskredytuje się. To tacy jak ty i twoje anonimowe klony próbują tej sztuki. Jesteś odważny to podaj swoje dane a nie chowaj się za anonimowym nickiem. I wtedy pisz te swoje wypociny, tchórzu.
Maria Błaszczyk2021.03.5 20:53
Nie, no bynajmniej. Opowiedzenie kilkunastu? kilkudziesięciu? wyssanych z palca, w dużej części wzajemnie się wykluczających historyjek na temat jednej katastrofy wcale, ale to wcale, nie jest dyskredytujące. Wiemy ponad wszelką wątpliwość, że pan minister Macierewicz po wielokroć raczył nas łgarstwami - ponieważ to jest absolutnie niemożliwe, by jednocześnie prawdą było celowe wprowadzenie w błąd załogi Tu-154 po to, by wleciała samolotem w ziemię i teoria eksplozji. Sama eksplozja nie mogła być jednocześnie wybuchem bomby termobarycznej i szeregiem wybuchów w skrzydle. Do tego jeśli samolot został wysadzony, to bez sensu jest idea rozpylania mgły. Z kolei jeśli to na pewno była kwestia wycieku, to po co się zajmujemy wybuchaniem szopek w polu. Itd. I proszę, masz moje imię i nazwisko.
Japa2021.03.5 22:48
No widzisz "cal 50 " ... I kto by przypuszczał że w pani Marii Błaszczyk tyle talentu wszelakiego dżemie . I po co nam była ta Anodina .
Japa2021.03.5 22:43
Anonimku Szanowny . A tak jakieś fakty na podparcie swojej opinii Bardzo proszę . Bo to szpetnie wygląda jak się kogoś opluwa bez podania powodu . Macierewicz faktycznie tu się dyskredytuje . Powinien natychmiast przy poparciu żony pana Glenna , poprosi Go o pomoc w odzyskaniu dowodów z katastrofy..
heniek2021.02.24 15:23
11 to sowiecki trol
BARBARZYŃSTWO KREMLA!2021.02.24 14:11
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. 𝐑𝐞𝐜𝐲𝐝𝐲𝐰𝐢𝐳𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐦𝐥𝐚! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
Radziszewski-Walter-Reytan - Kreml2021.02.24 14:12
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOSCI SLOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Albert2021.02.24 14:34
MH17 to holenderskie linie lotnicze? PanAm103 to brytyjska linia? Idź się żydku nażryj lepiej wafli z trupa.
Po 11 ...2021.02.24 14:39
Do "BARBARZYŃSTWO KREMLA!" To wszystko prawda co napisałeś, ale co to ma wspólnego ze Smoleńskiem? No chyba, że chodzi o analogię Putin-PiS?
Walter2021.02.24 14:07
Antoni Macierewicz w Sejmie powiedział, że Egipt sprzedał Rosji okręt "Mistral" za dolara. W kanadyjskim mieście Halifax publicznie powiedział, że Rosja napadła na Polskę. Kazał dokonać napaści na bazę NATO w Polsce. W MON zatrudnił pomocnika aptekarza Bartłomieja Misiewicza, który miał za zadanie zwalnianie najlepszych dowódców przez niego wskazanych. Bartłomiej Misiewicz dokonał w MON-ie przekrętów i do tej pory nie został osądzony. Antoni Macierewicz dokonał zakupu samolotów dla VIP-ów z pominięciem przetargów. Zakupił pistolety maszynowe "Grot", dla Wojska Polskiego, które się ciągle zacinają. Dokonał publikacji "Białej Księgi" ujawniając nazwiska tajnych agentów pracujących dla polskich służb specjalnych. Powołał podkomisję ds katastrofy smolenskiej, która dokonywała doświadczenia na parówkach i na puszkach od konserw. Podkomisja to zmarnował miliony z budżetu panstwa i teraz nic nie robi. To były działania na szkodę pastwa!!!
cal.502021.02.24 17:21
Towarzyszu Walterze, wasze czasy minęły wraz z denominacją złotego. Boli cię zad, że min. Macierewicz zdekomunizował wojsko polskie? Bardzo dobrze. Wy, komuniści mieliście swoją "szansę" w latach 1944-90. Zamiast walczyć z sowietem byliście ich sługusami. No to kiedy zaczęli w Polsce rządzić, niestety ale musieliście odejść. Więc teraz nie płacz, nie pociskaj tych swoich popierdółek, weź emeryturę i kup coś swoim wnukom, jeśli ich masz a nie siedź w internecie i nie zamulaj logosfery, trollu.
Alojzy Cedzidło2021.03.6 9:26
Ej marzycielu , marzycielu . " Wasze czasy mięły "- piszesz .A ino . Komu minęły to minęły .U nas nie . Rok 89 to nie był ich koniec . Zaczęły się lata prosperity . Lata robienia majątków ,i zapuszczanie korzeni głębiej pod glebą . Potem była Unia . Była. bo teraz jest inna , ICH . PiS podobno rządzi ,ale " meldunki do Brukseli "idą nie z PiS-u .Tych nie przyjmują . Ktoś powie -a kto was trzyma w tej Unii . Nikt faktycznie . Nawet marzą o tym abyśmy z niej wystąpili .Bo wtedy mieli by szansę zrobić z nas Land albo Republikę . Powie może ten "ktoś "- Ameryka nas obroni ". Noopp .. Natychmiast , jak "przyjaciele" w 39 . Dziś mamy powtórkę z tamtych czasów . SMOLEŃSK .Myślisz ,ze przy obecnym stanie techniki , nauki . tylko Macierewicz ze swoim Podzespołem mają wątpliwości ? Wiedzą , wiedzą , prawie wszystko . I co , pomagają .Taki Jorgensen , uczony od katastrof fluchci na Macierewicz bo nie wie ,że w Smoleńsku były dwie katastrofy . Tutki i polityczna . Nie moja sprawa , ale nie dałbym głowy ( żółwiki ),że trochę , albo dużo tu i ówczesnej Polski wina . Pozostaje pytanie - A gdzie my zwykli Polacy jesteśmy . Ano trochę ti na Frondzie . Jak se ponarzekamyn tonam się ulży
Anonim2021.02.24 13:20
Najpierw rozwalili samolot z setką osób na pokładzie, z likwidatorem niepodległej RP śp. L. Kaczyńskim na czele, a potem 10 lat kasę tłuką na dochodzeniu do prawdy:) Majstersztyk! Robić kasę z niczego. Majstersztyk!
Anonim2021.02.24 12:47
piiiiiiiiiiiiii bziiiuuuuuuuuuu
Anonim2021.02.24 12:40
Uwaga - Macierewicz okazał się sługą Masonów. Podobno miał jakieś prelekcje w jednej z ich lóż w USA. I to by tłumaczyło dlaczego go nikt nie zlikwidował za likwidację WSI. Po prostu miał za sobą plecy. Niestety nasza polska władza jest niezależnie od opcji stertowana przez City of London Co. My wybieramy tylko kukiełki.
Janek2021.02.24 12:27
"działanie na szkodę państwa polskiego" - taka odpowiedź pojawia się zawsze gdy brak jest argumentów w postawionym zarzucie!! a "wielki" Macierewicz dał w tym przypadku plamę!!
WariatAntekMONcierewiczRobiRaportWWucecie2021.02.24 12:19
Antek MONcierewicz tylko udaje debila i sam zgłasza się na Oddział Najbardziej Zidiociałych Wariatów w psychiatryku. Zamknięty w pokoju bez klamek, stołu i długopisu ma żelazną wymówkę, że nie może sporządzić 3728 wersji ostatecznej raportu smoleńskiego. A kasa z pobytu w podkomisji płynie na konto regularnie.
Anonim2021.02.24 12:17
Wydaje się, że nie jesteśmy w stanie przekroczyć naszych własnych ograniczeń, niezależnie od najszlachetniejszych intencji. Pan Kaczyński rozwiąże ten problem.
Krzysztof2021.02.24 11:28
Ta podkomisja NIE przedstawiła żadnych argumentów merytorycznych wobec zarzutów. Uznała to za atak na Macierewicza.A gdzie argumenty podkomiscji?
fdf2021.02.24 11:22
Trzeba nie mieć sumienia, jakieś szaleństwo cała ta podkomisja.
Mirek2021.02.24 11:21
A kacapsko-szwabskie lewactwo znowu pluje jadem . Dlatego zdradzieckim totalnym mordom przypominam co następuje . Otóż Pan Macierewicz jest osobą nieskazitelnie czystą oddaną Polsce w przeciwieństwie do was zdradzieckich mord na tym forum . W jednej sprawie zgadzam się z panem Jorgensenem że raport podkomisji powinien być opublikowany bo to trwa już za długo .
jle_ffm2021.02.24 11:46
Jeśli już nawet portal Karnosi publikuje dzisiaj krytyczny artykuł o AM i jego 'komisji' oraz przyznaje rację Duńczykowi, więc na pewno coś jest na rzeczy...Ale jak widać powyżej niedowiarków i fanatyków to nic nigdy nie przekona.
marek2021.02.24 11:10
A Stankiewicz nalezy do ruskich onucy z Konfederacji DDD.
Anonim2021.02.24 11:03
Jak długo ten kremlowski agent będzie doił polskich podatników?
jle_ffm2021.02.24 11:01
I jeszcze to patetyczne powoływanie się na 'szkodę państwa polskiego' Na szkodę państwa polskiego to Macierewicz działał będąć ministerm MON - takich szkód jakich on i jego ludzie dokonali działaniami w tym resorcie to nikt chyba po 1989 nie zrobił.
Anonim2021.02.24 10:58
Program KORYTO+ w pełnym rozkwicie. Kiedy bedzie raport? Nigdy, bo kolejny miesiąc "pracy" to kolejny tłusty przelew na konto. Pier..dzielone PiSdzielskie pijawki!
Monno2021.02.24 10:54
Antoni M., Ziobro, Kowalski, Pawłowicz, rodzinka szczwanych Czarneckich itd..... Po co jeszcze kabarety ?
AAAtomek2021.02.24 10:40
1 podkomisjonarz: (Pięć lat podkomisjonowania) * (12 miesięcy) * 25000 zł = 1 500 000 zł (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych)
Karabinek GNIOT2021.02.24 10:38
Posiedzenie Komisji Obrony w Sejmie. Potwierdzenie doniesień Onetu w sprawie wad karabinka Grot Na posiedzeniu sejmowej Komisji Obrony przedstawiciel Wojsk Obrony Terytorialnej dał do zrozumienia, że Antoni Macierewicz podpisał umowę na zakup słynnych karabinków Grot przed zakończeniem ich testów. W ten sposób potwierdził informację Onetu z serii publikacji o karabinku Grot. To nie jedyna informacja Onetu potwierdzona podczas komisji.
AAAtomek2021.02.24 10:32
I cyk, kolejny przelew 25k cyknął w lutym...................
jle_ffm2021.02.24 10:30
Panie Macierewicz, to zatem gdzie jest ta prawda? Gdzie jest raport o katastrofie smoleńskiej tak szumnie dawno temu zapowiadany? Czy dalej zajmuje się ta komisja finansowana hojnie z naszych podatków, jakie ma plany? Prawdy broni się czynami, nie słowami.
Grizzly2021.02.24 10:36
Prawda? Zamordowana leży w Rosji!!
AAAtomek2021.02.24 10:37
A nie przypadkiem w podkomisji?
Albert2021.02.24 10:43
Prawda jest znana od 2011 roku, to co robi Macierewicz ze swoimi lachociągami to wyłącznie wyjątkowo bezczelne, typowo pisiorskie wyłudzanie pieniędzy z budżetu. Nigdy nie będzie żadnego raportu, ani żadnej prawdy. Będą tak dochodzić przez kolejne dekady dopóki nie zdechną ze starości.