07.11.14, 18:54Anna Grodzka (fot. Wikipedia)

Polskie dzieci mają decydować, czy zmienić sobie płeć?!

Na krótko przed odejściem ze stanowiska marszałka Sejmu, projekt wyjęła z sejmowej zamrażarki Ewa Kopacz.

Lansowany przez organizacje lesbijek, homoseksualistów, transwestytów i biseksualistów (LGTB) projekt daje w świetle prawa nawet niepełnoletnim niemal całkowitą swobodę w decydowaniu o swojej płci. Zakłada, że płeć społeczna (zależna w dużej mierze od przekonania danej osoby) jest ważniejsza niż płeć biologiczna. Według ustawy „tożsamość płciowa” to „intensywnie odczuwane doświadczenie i przeżywanie własnej płciowości, która odpowiada lub nie płci metrykalnej” (czyli wpisanej do metryki).

Dotychczas zmianie określenia płci w akcie urodzenia musi zdecydować sąd, jeżeli osoba występująca o zmianę płci poddała się odpowiednim procedurom medycznym. Projekt wspierany przez środowiska LGTB nie zawiera tych wymogów. Według jego autorów, „płeć metrykalna określana jest na podstawie pobieżnej oceny wyglądu narządów płciowych niemowlęcia”, ewentualnie w wyniku badań genetycznych, jednak to za mało. Ich zdaniem, o wiele ważniejsze jest to, co później odczuwają nastolatkowie. Proponują więc, aby decyzję o swojej tożsamości płciowej zapisywanej w metryce mogli decydować już 14-­latkowie.
 
Ta propozycja stwarza de facto nową kategorię płciową. W sytuacji, gdy u noworodka nie występują jednoznacznie określone organy płciowe, rodzice nie będą mogli decydować o zabiegach, które zmierzałyby do „ukształtowania cech płciowych dziecka”. O swojej płci ma zdecydować samo po ukończeniu 13. roku życia.
 
Ustawa Grodzkiej nie ogranicza także prawa osoby, która zmieniła wpis w metryce dotyczący swojej tożsamości płciowej, do zawarcia związku małżeńskiego. To oznacza, że mężczyzna, który zmieni płeć na żeńską (niekoniecznie zmieniając narządy), będzie mógł „wyjść za mąż”. Posiadanie dzieci nie będzie przeszkodą w zmianie płci.
 

ed/Gazeta Polska Codziennie 

Komentarze

anonim2014.11.7 19:15
On nie musi robić badań. Na pierwszy rzut oka widać, że to przebrany za babę bokser
anonim2014.11.7 19:31
@ty, Frontowiec, czemu zarzucasz innym brak postawy chrześcijańskiej w stosunku do chorych ludzi? Nie tu tkwi sedno sprawy. Chodzi o to, że Będkowki zwany Grodzką promuje gender i wszystko co jest z tą ideologią związane. Nie majacz więc Frontowiec i nie udawaj obrońcę uciśnionych, bo każdy wie, że zaburzenie tożsamości płciowej jest chorobą i nikt się z tego tutaj nie naigrywa.
anonim2014.11.7 19:34
przykra sprawa że ta ateistyczna maszkara jest w sejmie i z naszych pieniędzy coś tak obrzydliwego wdraża.
anonim2014.11.7 19:35
@Existenz, nie naród, a polaczki
anonim2014.11.7 19:35
chwila jak Naród na pewno nie POLSKI, może ateistyczna zbieranina obywatelska wybrała, na taką wersie zgoda.
anonim2014.11.7 19:44
@Frontowiec, czytaj ze zrozumieniem.
anonim2014.11.7 21:18
@Existenz Osobnika legitymującego się dokumentami wystawionymi na nazwisko Anna Grodzka nie wybierał świadomie żaden Naród Polski. On się tam dostał za Palikotem a nie dlatego że został imiennie wybrany. Wiem to stąd że rozmawiałem z tymi którzy na Palikota wtedy głosowali i przeżywali ciężki szok i wstyd że wybrali tego dewianta. Owszem ten człowiek znalazł się tam w wyniku wyborów ale nie pierdziel w tym wypadklu o świadomym wyborze Narodu, bo to zwykłe kłamstwo. A tak na marginesie ile mu dajesz procent szans że zostanie ponownie wybrany kiedy każdy już wie kto zacz?
anonim2014.11.7 21:21
Typowe sekciarskie naginanie całego świata do swoich przypadłości.
anonim2014.11.7 21:22
...Wiem to stąd bo rozmawiałem....
anonim2014.11.7 21:38
ustawa ZBOKA a nie Grodzkiej....Twardyg..chyba samemu trzeba będzie się tym zająć...siedzi tam sobie ten zboczeniec i drwi z narodu(już częściowo ogłuPOnego.
anonim2014.11.7 22:42
Niezrozumienie tematu, napedzane przez wojownicza ideologie = ... To przykre. Bardzo przykre. I bardzo kiepski "artykul".
anonim2014.11.8 6:24
Właściwie to i ja mógłbym wskoczyć w szpilki, ubrać się w spódnicę, nałożyć se perukę, a na uszy przypiąć klipsy udając babę. Natomiast nie pozwala mi na to szacunek do siebie. Żeby wsadzić tyłek do polityki w ten sposób, to trzeba mieć coś nietenteges.
anonim2014.11.8 6:26
Cóż by o mnie powiedziała moja mama, babcia, ciocie, wujkowie?
anonim2014.11.8 8:22
@Existenz - mam tę satysfakcję, że opinią kogoś takiego ja Ty nie muszę się przejmować.
anonim2014.11.8 8:35
Grodzkie jest odzwierciedleniem unijnej, tzn. obłąkańczej polityki niszczenia wszelkich wartości.
anonim2014.11.8 9:17
Miałem się nie odnosić do Existenza, bo wydaje mi się, iż ten agregat jest niereformowalny. Ale muszę zareagować, bo nie widzi różnicy między krytykowaniem i poniżaniem.
anonim2014.11.8 9:51
@Existenz Możesz sie karmić złudzeniami jeżeli taka twoja wola. Nie wiem jak to wyglądało w innych rejonach ale w Krakowie skąd o wstydzie został(a) wybrana Grodzka głosowali na Palikota ludzie młodzi i tzw robotnicy , zradykalizowani w swojej niechęci zarówno do rządzących jak i KK. Ci ludzie są mocno antyklerykalni ale zaręczam ci że pomimo swojej niechęci do księży, woleliby sto razy pocałować pierścień biskupa niż raz w rąsie Bęgowskiego. Kiedy pytałem jak to się stało że wybierali tego osobnika to wyraźnie zażenowani mówili, że była na pierwszym miejscu na liście jakaś kobieta to na nią głosowali, lecz nie mieli żadnej świadomości że to odmieniec. Zbliżają się nowe wybory parlamentarne więc będziemy się mogli przekonać, jakim to uznaniem i poparciem cieszy sie ten transseksualista i ile głosów dostanie teraz kiedy każdy już wie kim jest .
anonim2014.11.8 10:26
@AnitaF Ja wiem że twoje koleżanki z zamtuza uwielbiają dewiantow ale nie wszędzie to jest normą. Kiedy okazało się że Palikociarnia to zbiór zboczeńców i dewiantów, to poparcie społeczne dla tej grupy jest niemal zerowe. Tylko podobne tobie frustratki i frustraci mogą jeszcze liczyć na to że ta tęczowa banda coś może osiągnąć w wyborach.
anonim2014.11.8 14:10
@AnitaF Tak, tak, jakie to wnioski wyssane z palca pokazały wybory do PE. Radykalny elektorat przeskoczył z Palikota na JKM rezygnując z popierania dewiantów. Finał będzie teraz i przy wyborach parlamentarnych za rok, o ile ten osobnik w ogóle zdecyduje się na startowanie w wyborach. Tym razem nie uda mu się ukryć za plecami Palikota czy kogoś innego, jest zbyt znany.
anonim2014.11.8 15:27
Krzysiu niech sobie utnie a później kiece ubiera