18.12.17, 21:42Zdj.Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, Flickr

Dzień z życia prezesa PiS. 'Dba o kobiety, ale potrafi zrugać...'

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński jest bohaterem czterostronicowego tekstu tygodnika "Do Rzeczy". Jak wygląda dzień z jego życia? 

Śniadanie robi sam, najczęściej jajecznicę i kanapki z serkiem Almette. Jeśli telewizja, to Republika i TVP Info. Rodeo już nie ogląda, ponieważ nie odpowiada mu nowy komentator. "Do Rzeczy" pisze również, że prezes Prawa i Sprawiedliwości traktuje kierowców jak przyjaciół.

Jest bardzo szarmancki wobec kobiet i na przyjęciach szczególnie o nie dba, jednak potrafi ostro zrugać- nawet panie! Za co obrywa się współpracowniczkom lidera PiS? Najczęściej za "nieobyczajne" w jego ocenie zachowanie, jak również- za wysłanie do mediów z PiS "jakiegoś łosia". 

Według tygodnika, Kaczyński najwięcej czasu spędza w pracy, w biurze PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, a przerywają mu ją najczęściej samochodowe podróże. Kierowców odwiedza na uroczystościach rodzinnych i traktuje jak przyjaciół. 

Jakie jest ulubione danie byłego premiera? Pierogi z "niebieskiego baru" nieopodal siedziby partii rządzącej. Jarosław Kaczyński pije wyłącznie herbatę, najczęściej earl grey.

Po pracy prezes jedzie do domu, gdzie czekają ukochane koty. Często spotyka się również na kolacjach w gronie przyjaciół- prawie zawsze przychodzi z bukietem kwiatów lub butelką wina. Pracę nierzadko przynosi do domu: „podpisuje materiały, wydzwania do posłów, instruuje jak mają wyglądać kolejne działania”- niekiedy trwa to do 2-3 nad ranem.

Politycy PiS muszą mieć się na baczności! Kaczyński ogląda bowiem powtórki programów publicystycznych w TV Republika i TVP Info. Biada politykowi, którego lider PiS zauważy "robiącego z siebie melepetę"! 

"Zdarzało mu się dzwonić do mnie z pretensjami, że takiego łosia wysłaliśmy"- mówił "Do Rzeczy" jeden z rzeczników PiS. 

Jarosław Kaczyński podczas spotkań towarzyskich "wciąga do dyskusji kobiety", zachęca je, aby usiadły przy stole, dba o to, aby miały prawo głosu- pisze redaktor Wojciech Wybranowski. Jak dodaje dziennikarz, Kaczyński "nie bywa w miejscach, gdzie podczas towarzyskiego wieczoru następuje podział na „niewiasty i rozpolitykowanych mężczyzn”. Dość powszechnie znany jest „szarmancki stosunek" prezesa PiS do kobiet.

Jednak, jak zaznacza autor, zdarzają się także sytuacje, w których "kobieta nie łagodzi obyczajów i Kaczyński wybucha”. 

Najcięższym okresem dla lidera PiS są święta, ponieważ tęskni wówczas za tragicznie zmarłymi bratem i bratową oraz mamą, Jadwigą, która zmarła w styczniu 2013 roku. Święta prezes najczęściej spędza z kuzynem Janem, a także bratanicą Martą i jej córkami. 

yenn/DoRzeczy.pl, Fronda.pl