27.01.15, 08:07Dziś 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz! (fot. Wikipedia)

Dziś 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz!

Główne uroczystości z okazji 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego odbędą się o godz. 15.30 w Muzeum Auschwitz. Przybędzie na nie około stu byłych więźniów.

"To dzień szczególny, bo jest to okrągła rocznica, ale przede wszystkim dlatego, że będziemy obchodzić tę rocznicę w towarzystwie licznej grupy byłych więźniów. Wydaje nam się, że to jest ostatnia okrągła rocznica, którą możemy obchodzić jeszcze z tak liczną grupą świadków. To oni będą tego dnia najważniejsi. O godz. 15.30 przed bramą Birkenau spotkają się wszyscy: byli więźniowie, delegacje – wszyscy ci, którzy chcą upamiętnić historię. Na zakończenie nastąpi symboliczne przejście przez bramę Birkenau wzdłuż rampy wyładowczej do pomnika upamiętniającego ofiary Auschwitz" – informuje Paweł Sawicki z biura prasowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Byli więźniowie wraz z władzami Muzeum Auschwitz złożą wieńce pod Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku 11. W oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy sprawowana  będzie  Msza św. Na zakończenie uroczystości zgromadzeni na nich goście oddadzą hołd przed pomnikiem ofiar obozu.

27 stycznia obchodzony jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym szczególnym dniu otoczmy ofiary nazistowskich zbrodni modlitewną pamięcią... 

MaR/Radio Maryja

Komentarze

anonim2015.01.27 8:43
18 stycznia wyszli Niemcy. 27 weszli Ruskie i wyzwolili obóz...
anonim2015.01.27 14:50
Na szarej warstwie popiołów Posadzono niedawno róże, zwykłe... czerwone... Lecz gdyby ściął ktoś jedną z nich u dołu, Krew nasza wytryśnie ku górze ale tu... Ból i cierpienie nas już nie dosięgają My wszyscy jesteśmy już w Raju.