09.02.17, 08:15Fot. Youtube

Dziś expose Waszczykowskiego nt. polityki zagranicznej Polski

Dziś w Sejmie expose o kierunkach polskiej polityki zagranicznej wygłosi szef dyplomacji Witold Waszczykowski. Przemówienie rozpocznie się o godz. 9.00.

Wczoraj wieczorem minister Waszczykowski przedstawił tezy wystąpienia członkom sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Na początku roku założenia polityki zagranicznej na ten rok przyjął rząd. Jak informowało wtedy MSZ, wśród najważniejszych kierunków prowadzonej przez resort polityki w tym roku znaleźć mają się m.in. bezpieczeństwo, silna pozycja Polski w Europie i Unii Europejskiej, integracja regionu, polityka wschodnia, globalne i ekonomiczne interesy Polski na świecie, a także sprawy konsularne i polonijne.

Jak zapowiada wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, expose szefa dyplomacji pokaże całą paletę spraw, które polski rząd podjął w ostatnim roku i chce kontynuować w kolejnych latach. – Będą tam oczywiście wątki europejskie, natomiast ja w piątek będę w Sejmie mówił na temat polityki czysto unijnej, więc będzie do tego pewien aneks dotyczący integracji europejskiej – poinformował Konrad Szymański.

Po przemówieniu ministra Witolda Waszczykowskiego w Sejmie odbędzie się prawie 7-godzinna debata nad jego wystąpieniem.

emde/tvp.info