12.08.19, 11:35śp. Lech Kaczyński (fot. archiwum prezydent.pl)

,,Dziś Gruzja, jutro Ukraina, a później może i czas na mój kraj''. 11 lat od ważnego wystąpienia Lecha Kaczyńskiego

Równo 11 lat temu Lech Kaczyński przemawiał w Tbilisi w trakcie piątego dnia wojny rosyjsko-gruzińskiej.

Przemówienia Prezydenta RP wysłuchało blisko 200 tys. zgromadzonych na placu przed parlamentem Gruzinów. Tego dnia rosyjskie wojska zajęły miasteczka Karaleti i Gori i wciąż parły w kierunku stolicy. Z prezydentem Kaczyńskim do Gruzji polecieli przywódcy Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.

- Świetnie wiemy, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! – prorokował Lech Kaczyński.

Gruzini nie zapomnieli o Lechu Kaczyńskim, a w podziękowaniu za okazane wsparcie później jego imieniem nazwali liczne ulice, place. W Tbilisi znajduje się również popiersie polskiego prezydenta.

dam/Tysol.pl

Komentarze

skuter2019.12.15 16:05
Jeśli Rosja podniesie rękę na Polskę to ta ręka zostanie odrąbana
Urszula2019.08.12 18:22
A nam wsio rawno
skuter2019.12.15 19:29
wam wsio rawno bo wy zawsze byliście pod butem albo carskim albo sowieckim a my od czasu do czasu byliśmy wolni I smak tej wolności zawsze będzie w nas na zawsze a wy nie macie pojęcia co to wolność dlatego wam wsio rawno Pamięć po Lechu Kaczyńskim nigdy nie zginie Niech żyje wolna Polska Niech żyje
Pisowiec2019.08.12 14:26
Wielki to człowiek był, w 21 wieku z pewnością największy z Polaków. Odważnie zatrzymując ruską agresję naraził się Moskwie za co krótko później zestrzelili Jego samolot nad Smoleńskiem. Żyłby pewnie do dziś, ale zaraz po zestrzeleniu dobijano rannych w lesie. Wielki człowiek, wizjoner, bohater!
oficer LWP2019.08.12 17:45
bandyta Saakaszwili oficjalnie wiadomo, że agent CIA bombarduje miasto Cchinwali mordując ponad 700 Osetyjczyków co przyprawia o radość zażydzony PIS i ciebie, Osetyńcze proszą Rosję o pomoc, bandyta Saakaszwili wielki przyjaciel zażydzonego PIS atakuje wojaka rosyjskie, planuje zając tunel górski , jedyną drogę do Gruzji, akcja Specnazu uniemożliwia to i przykozji Rosjanie zatrzymują kilku żydowskich i jakeskich bandtyów, których PIS i ty nazywasz instruktorami, wojska rosyjskie stoją 5 km od stolicy, wystraszeni żydojankesi , unia i NATO wysyłają prezydenta Francji Sarkozego aby ubłagał Putina o zatrzymaniu ofensywy (w tym czasie z żadnym żydem z judeseja i eurokołchozu Putin by nie rozmawiał) , za dużą pomoc gospodarczą Putin wstrzymuje ofensywę, aby wielką porażkę judeseja wysyłają tam miernotę Kaczyńskiego ( to ten żydowski pajac, który najpierw podpisuje Traktat Lizboński a potem wmawia takim gojom jak ty, że będziemy przeciwko temu traktatowi) aby wmówić , że to ten pisowski dwużydzian wstrzymał ofensywę rosyjską, jaki ciemniakiem trzeba być aby w to wierzyć, przypominam, że ten Kaczyński reaktywował zdelegalizowaną w przedwojennej Polsce anty polską żydowską lożę masońską B’nei B’rith a obecnie żyjący wprowadził do polski antypolską loże masońską Chabad Lubawicz, dlaczego wy pisowcy jesteście tak bardzo ograniczeni umysłowo, niczym nie różnicie się bolszewików,
Ja 2019.08.12 14:25
Oby NIGDY słowa Pana Prezydenta się nie spełniły!
Pisowiec2019.08.12 14:30
Dzięki mądrości PiS nie spełnią się! Jego testament polityczny śmiało jest realizowany przez następców. Sojusz z Ameryka da nam gwarancję bezpieczeństwa. Energetycznie tez jesteśmy niezależni od Rosji. Kupimy sobie w razie potrzeby gaz z Niemiec. Ruscy mogą nas pocałować w d.
Urszula2019.08.12 18:21
Kupimy sobie ruski gaz z Niemiec. :D
Marek2019.08.12 12:21
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Osetii_Południowej_(2008)