14.06.21, 10:27fot. yt/prezydent.pl/kprp

Dziś jednodniowy szczyt NATO. Czy prezydent Duda spotka się z Bidenem?

W dniu dzisiejszym w Brukseli odbywa się jednodniowy szczyt NATO. Prezydent Andrzej Duda znajduje się już w Brukseli. Jak informują media, „Polska liczy na rozmowy o nowej koncepcji strategicznej Sojuszu” - czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski powiedział, że głównym oczekiwaniem Polski jest to, że w trakcie tego szczytu NATO wyraźnie zostanie „podniesiona i potwierdzona kwestia kontynuowania amerykańskiego zaangażowania w bezpieczeństwo Europy, w tym wschodniej flanki Sojuszu” - czytamy.

- Czekamy na to, jaką koncepcję bezpieczeństwa przedstawi strona amerykańska. Oczekujemy, że będzie w niej bardzo wyraźne podniesione to, o czym administracja prezydenta Bidena mówiła już wcześniej, czyli sprawa kontynuowania, a nawet wzmocnienia zaangażowania amerykańskiego w bezpieczeństwo Europy, w tym wschodniej flanki NATO – powiedział Szczerski.

– Takie było też przesłanie prezydenta Bidena na szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki. Oczekujemy, że zostanie to potwierdzone na szczycie NATO w Brukseli – dodał.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch natomiast poinformował, że w w trakcie dzisiejszego szczytu NATO w Brukseli prezydent Andrzej Duda odbędzie spotkania bilateralne z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem oraz premierem Macedonii Północnej Zoranem Zaewem.

– Będziemy przypominać na szczycie o dążeniach Gruzji, Ukrainy, Mołdawii do zbliżenia, a docelowo członkostwa w strukturach euroatlantyckich, NATO i UE – podkreślił Soloch.

W dzisiejszym szczycie NATO weźmie udział także prezydent USA Joe Biden, który obecnie przebywa z wizytą w Europie. Na środę zaplanowane jest także spotkanie prezydenta USA z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie.

 

mp/prezydnet.pl/dorzeczy.pl

Komentarze

Krakus2021.06.14 14:28
No i Duda został olany. Piękne wstawanie z kolan :D :D :D
Suweren2021.06.14 13:53
Dlaczego Biden nie klęka przed naszą potęgą?! To oburzające! Co na to wuc Kaczyński? Czy nie czas by zareagowali nasi sojusznicy? Czy episkopat i Watykan wystosowały już odpowiednie noty?!
robaczek2021.06.14 12:09
NIC NIE ZNACZYCIE DYPLOMATOLKI POWIATOWE Z PIS ............................. NIC
oto PIS2021.06.14 11:02
błagał o spotkanie na kolanach? może tak jak Rau dowie się z gazety, że jego nowy PAN nie ma czasu na spotykanie się z wazeliniarzem, amerykanie gardzą wazeliniarzami i sługusami
Polak2021.06.14 10:52
Po co? Cykor adrianek został już dopuszczony do młodszego asystenta jednej z sekretarek w Kongresie, więc wytyczne dostał, nie ma powodu do zabierania czasu poważnym politykom. ot, taki wynik polityki prowadzonej przez dyplomatołków z pisowskiej mafii.
pije po 132021.06.14 10:43
przydział wasali odbywa się za zamkniętymi drzwiami i możni dopiero później komunikują jakich pozyskali.
robaczek2021.06.14 10:42
DYPLOMATOŁKI.................. mamy efekt błazenady i poddaństwa Adriana................ trzeba bylo jeszcze jechac na wiec Trumpka.......................................... ALE JESTESMY POTĘGĄ DYPLOMACJI!!!!!!!............................... powiatową
Anonim2021.06.14 10:36
Bardzo możliwe, władcy często potrzebują błaznów.