- Jeszcze dziś możliwe są pewne zmiany w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego - potwierdził w radiowej Jedynce Krzysztof Szczerski. Jak powiedział szef gabinetu prezydenta, chodzi o najbliższe otoczenie premiera Mateusza Morawieckiego.
 

Krzysztof Szczerski potwierdził goszcząc w Sygnałach dnia, że w miniony weekend Mateusz Morawiecki przedstawił Andrzejowi Dudzie propozycje w sprawie rekonstrukcji rządu. - Natomiast jaki będzie ostatecznie to miało kształt, czy wszystkie te osob zostaną dzisiaj przedstawione, to zależy od pana premiera Morawieckiego. Nie wykluczam tego, że jeszcze dzisiaj dojdzie do pewnych zmian w kancelarii premiera - przyznał prezydencki minister, nie potwierdzając jednak o jaką liczbę i o jakie stanowiska chodzi.

- To chyba najlepiej można skomentować, że gdzieś, w którymś kościele dzwoni, ale nie wiadomo do końca, w którym, na mszę o jakiej godzinie. Jest tutaj sporo pomieszania różnych wyobrażeń. Tyle mogę powiedzieć w tej sprawie - podkreślił.

- Te kandydatury muszą być przez pana prezydenta zaakceptowane. Oczekujemy, że one formalnie do kancelarii wpłyną. Jeśli wpłyną, to prezydent jest gotowy także dzisiaj dokonać zmian na prośbę premiera Morawieckiego - powiedział Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister zapytany również byl o to, kiedy można będzie się spodziewać dalszych zmian w składzie rządu. Krzysztof Szczerski przyznał, że dokładna data nie jest mu znana, jednak przyznał, że prezydent Andrzej Duda oczekuje, że będzie to przeprowadzone za jednym razem. - Pan prezydent raczej oczekuje nie takiego "fazowania" rekonstrukcji, ale kompleksowej rekonstrukcji, czy ustawienia tego rządu tak, jakby sobie tego premier Morawiecki wraz z zapleczem partyjnym oczekiwał. Żeby to była jedna, duża zmiana w rządzie - przyznał szef prezydenckiego gabinetu.

Całej rozmowy można posłuchać tutaj

mod/polskie radio