26.04.19, 08:40

Dziś okrągły stół ws. edukacji. Chodzi o ,,przebudowę'' systemu

Dziś o godz. 12.00 na PGE Stadionie Narodowym rozpoczną się obrady okrągłego stołu edukacyjnego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie w nich uczestniczyło 80 osób. Prace w podstolikach odbędą się 30 kwietnia, a dalsze w kolejnych tygodniach.

Oprócz premiera udział w okrągłym stole wezmą nauczyciele, przedstawiciele samorządów, rodzice i szereg ekspertów.

Jak podkreśla premier Morawiecki, rozmowy te dają szansę na "kompleksowe przebudowanie systemu edukacyjnego".

Okrągły stół rozpocznie się od wystąpień premiera Morawieckiego i wicepremier Beaty Szydło. Następnie głos zabiorą nauczyciele, uczniowie, eksperci i politycy; później rozpocznie się praca przy czterch stolikach. Obrady będą kontynuowane w najbliższych tygodniach.

bsw/polskie radio, pap

Komentarze

Marek2019.04.26 14:44
PiS nie szanuje nikogo. Nawet własnych ministrów. Zalewska bohatersko reformowała oświatę od 2015 r. Teraz będą reformować reformę Zalewskiej?
anonim2019.04.26 14:31
bsw kolejny analfabeta "Prace w podstolikach odbędą się " "praca przy czterch stolikach"
XYZ2019.04.26 11:32
Na co były te reformy jak teraz należy to wszystko przebudować.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 10:23
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.26 10:22
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Tomek2019.04.26 9:34
A czemu okrągły??? Przecież to ulubiony stół Masonerii, który ma niby wskazywać, że wszyscy są równi.
StanPio2019.04.26 9:12
Kiedy przestaną nasze dzieci uczyć w szkole, że człowiek jako najwyżej zorganizowane zwierzę pochodzi od małpy??? Kiedy nasze dzieci zaczną uczyć w szkole moralności, prawa naturalnego i prawego sumienia? Kiedy nauczyciele będą dla dzieci autorytetami jako patrioci dbający rozumnie o dobro wspólne? Kiedy w szkołach zostanie podjęta nauka o sensie życia człowieka i współpracy w społeczeństwie dla osiągania dobrobytu materialnego i duchowego? Kiedy zaczną uczyć dzieci rozumnego komunikowania się w prawdzie, a nie w egoistycznym kłamstwie emocjonalnym? Bo, "pół prawdy, to całe kłamstwo". Czy jesteśmy w stanie wydobyć nasze dzieci z ideologii darwinistycznego, wolnorynkowego egoizmu, obecnego niewolnictwa ekonomicznego, niewoli bankowej i z ideologii "misji" zysku, z paszczy "bestii" władzy i "pseudopieniądza"??? Czy to jeszcze możliwe, czy czeka nas ostatnia unicestwiająca obecny "świat" wojna??? Brońmy się przed zagładą! A zacząć trzeba od nauczycieli i dzieci! Rodzice są już najczęściej uwikłani, zdemoralizowani i zdegradowani społecznie. A im są bogatsi, tym najczęściej jest gorzej, bo nie mają czasu dla rodziny i dzieci, goniąc w kieracie i żądzy zysku i władzy. Jakie wartości zabiorą z sobą na wieczność lub zostawią potomnym? MNIEJ NIŻ ZERO! MNIEJ NIŻ ZERO!
Angelus2019.04.26 10:59
Też uważam, że szkoła powinna uczyć prawdy o stworzeniu. Tzn Panbuk wziął trochę gliny, splunął w nią i z niej ulepił Adama. Następnie z jego żebra stworzył Ewę. Mam tylko problem skąd Kain miał żonę? Bo jeśli nie było innych ludzi to musiał zapłodnić siostrę . Hmm.
StanPio2019.04.26 13:08
Dlatego właśnie zostali wypędzeni z Raju - jeśli już traktujesz tak dosłownie Księgę Rodzaju. A ponieważ piszesz, że masz problem to znaczy, że myślisz i istniejesz - jak nauczał Kartezjusz. Pytanie skąd miał żonę jes prostsze do wyjaśnienia niż materialistyczne twierdzenie, że Wieczna Materia ma nadprzyrodzoną zdolność poznawania samej siebie w wyniku wzrostu entropii, a Ty przez Twoje istnienie jesteś zaprzeczeniem II Zasady termodynamiki i determinizmu. Być może coś z tej odpowiedzi zrozumiałeś?! Daj znać.
Angelus2019.04.26 16:53
Mój problem nie wynika z II zasady termodynamiki, jest natury obyczajowej. Bo jeśli wierzysz te brednie o Adamie tzn że pochwalasz kazirodztwo. Ty i twoi współwyznawcy.