06.12.19, 09:10(fot. pixabay)

Dziś pierwszy piątek miesiąca... Idź do spowiedzi!

MODLITWY PRZED RACHUNKIEM SUMIENIA

PIERWSZA

Przyjdź Duchu Święty, oświeć mój rozum, abym grzechy swoje dokładnie poznał, wzrusz moją wolę, abym za nie serdecznie żałował, szczerze się z nich wyspowiadał i stanowczo się poprawił. O Maryjo, Ucieczko grzesznych, wstawiaj się za mną! Święty Aniele Stróżu, święty mój Patronie, wyproście mi łaskę dobrej spowiedzi świętej. Amen.

DRUGA

Wszechmogący i miłosierny Boże, oświeć mój umysł, abym poznał grzechy, które popełniłem i odmień moje serce, abym szczerze nawrócił się do ciebie. niech Twoja miłość zjednoczy mnie z wszystkimi, którym wyrządziłem krzywdę. Niech Duch Święty obdarzy mnie nowym życiem i odnowi we mnie miłość, aby w moich czynach zajaśniał obraz Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

TRZECIA

Przyjdź, Duchu Święty, i oświeć mój rozum, abym przypomniał sobie to wszystko, czym Boga, mego najlepszego Ojca, obraziŹłem. Skrusz moje serce, abym za grzechy moje szczerze żałował, i umocnij moją wolę, abym wytrwał w dobrym.

Matko Boża, Ucieczko grzeszników, wyŹproś mi u Syna swego łaskę dobrej spowieŹdzi. Aniele Stróżu mój i Ty, święty PatroŹnie, wstawcie się za mną u tronu MiłosierŹdzia Bożego. Amen.

 

MODLITWY PO RACHUNKU SUMIENIA

PIERWSZA

1) Żałuję, Panie Jezu, że obraziłem Cię moimi grzechami. Chcę Ci powiedzieć, że Cię kocham i chcę być zawsze z Tobą. Ach, żałuję za me złości jedynie dla Twej miłości, Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu, do poprawy dążącemu.

2) Panie Jezu, przyjmij mój szczery żal za te winy, które przypomniałem sobie w rachunku sumienia i za te, których już nie pamiętam. Chcę naprawdę odrzucić od siebie to wszystko, co nie pozwala mi całym sercem kochać Ciebie i ludzi, moich braci.

3) Panie Jezu, żałuję z całego serca za wszystkie moje grzechy, którymi Ciebie obraziłem. Przebacz mi je, abym znowu stał się Twoim dzieckiem i mógł żyć w ścisłej łączności z Tobą. Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nade mną!

"Zmiłuj się nade mną Boże, w łaskawości swojej; odwróć oblicze swe od moich grzechów i wymaż wszystkie moje przewinienia; stwórz, Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha". (Ps 51, 1. 11n.)

DRUGA

     Panie Jezu, chcę Ci wyznać z całą szczerością wszystkie moje grzechy. Dlatego proszę Cię, daj mi Twego Ducha, aby oświecił moje serce i rozum, bym przypomniał sobie wszystko zło, jakiego się dopuściłem od ostatniej spowiedzi świętej w moich słowach, myślach, uczynkach i zaniedbaniach. Amen.

 

 

MODLITWY PO SPOWIEDZI

PIERWSZA

Panie Boże, który odnowiłeś nas na podobieństwo swojego Syna, spraw, abyśmy doznawszy miłosierdzia, świadczyli wśród świata o Twojej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Przyrzekam, mój Jezu, że uczynię wszystko, bym Cię nie zasmucał grzechami. Duchu Święty dopomóż mi, bym zachował czystą duszę i unikał grzechu.

DRUGA - PSALM 145

Będę Ciebie wielbił, Boże i Królu,

i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
Pan jest wiemy we wszystkich swoich słowach
i we wszystkich dziełach swoich święty.
Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadają,
i podnosi wszystkich zgnębionych.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.
Spełnia wolę tych, którzy cześć Mu oddają, 
usłyszy ich wołanie i przyjdzie im z pomocą.
Pan strzeże wszystkich, którzy Go miłują, 
lecz zniszczy wszystkich występnych. 
Niech usta moje głoszą chwałę Pana, 
a Jego święte imię niech wielbi wszystko,
co żyje, zawsze i na wieki.

Komentarze

Magdalena Obciągarek. 2019.12.6 15:58
Ja tam w każdy pierwszy piątek miesiąca, mam orgietkę z Proboszczem i Wikarym i spowiadać się nie muszę, można- można tylko trza umić.!!!!!!!
Dominos2019.12.6 15:37
POLAKI JEBN*IECI BARDZIEJ NIZ USTAWA PRZEWIDUJE, MODLA SIE DO KRZESEL I OPOWIADAJA PEDOFILOM SWOJE TROSKI XDDDDDD
Dominos2019.12.6 15:37
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
abrakadabra2019.12.6 11:43
Spowiadajcie się bezpośrednio przed Bogiem, a nie plujcie pasożytom do ucha w jakiejś budce,żeby wiedział o was wszystko.
andrzejhahn32019.12.6 11:10
kto zdrowy na rozumie wyznaje swoje tajemnice jakiemus tam szmaciarzowi koscielnemu w sukience
F232019.12.6 10:47
Jak w pierwszy piątek miesiąca to tylko kwadrans po nieparzystej, inaczej czar nie zadziała.
ImperatorPalpatine2019.12.6 9:25
Nie byłem u spowiedzi od ponad 20lat i bardzo mi z tym dobrze :D