16.06.21, 08:54Fot. screenshot - YouTube (NBC News, CNBC Television)

Dzisiaj pierwsze spotkanie Bidena i Putina

Spotkanie Joe Bidena z Władimirem Putinem odbędzie się około godziny 13:00 w willi La Grange nad Jeziorem Genewskim. Po spotkaniu odbędą się konferencje prasowe.

Czy i tym razem Putin spóźni się na spotkanie? W 2012 roku Barack Obama czekał na Putina aż 40 minut. Z kolei na pierwszym spotkaniu z Trumpem Putin spóźnił się 20 minut, jednak Trump nie pozostał dłużny, przybywając na rozmowy kolejne 20 minut później.

Joe Biden przebywa już w Genewie, Putin zaś przybędzie do Szwajcarii tuż przed szczytem. Wiadomo także, że spóźnienia nie są jedynie dowodem na roztargnienie Putina, ale świadomą strategią negocjacyjną, która wprowadza nerwową atmosferę. Na takiej atmosferze stara się z kolei skorzystać rosyjski prezydent.

Z tej strategii Putin zdaje się korzystać dosyć często. Putin spóźnił się już na spotkania z premierem Japonii oraz papieżem Franciszkiem.

Oficjalne powody spóźnień Putina to nawał obowiązków.

Przed dzisiejszym spotkaniem w Genewie obaj przywódcy złagodzili ton. Biden nie nazywa już Putina "zabójcą", ale "inteligentnym, twardym" "godnym przeciwnikiem". Putin stwierdził z kolei, że użyte przez Bidena słowo "zabójca" rozumie jako "hollywoodzkiego macho".

Biden podkreślał, że nie szuka konfliktu z Rosją, ale zdecydowanie odpowie, jeśli Rosja będzie kontynuować swoje szkodliwe działania.

Putin z kolei w niedawnym wywiadzie stwierdził, że nie spodziewa się ze strony Bidena żadnych impulsywnych ruchów.

Według planu, rozmowy mają składać się z 3 części: najpierw będą rozmawiali prezydenci i kluczowi doradcy, następnie większe delegacje. Później ma być przerwa kawowa i trzecia runda rozmów. Na miejscu ma być dwóch specjalnych wysłanników Władimira Putina: na Ukrainę – Dmitrij Kozak i do Syrii Aleksander Ławrientiew.


jkg/pap

Komentarze

obserwator2021.06.19 12:47
Binden ,robi to co mu dyktuja jego doradcy:A obecnie ,w USA rzadza nasi bracia z Wschodniego Wybrzeza,ktorzy nas nie lubia.Dlatego ,jest ,tak jak jest, i nie bedzie inaczej.
matis892021.06.16 13:40
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
czytar2021.06.16 11:37
Dziś szczyt Putin-Biden, czyli doświadczony, sprytny i oblatany w psychologii kagiebista kontra starszy pan, który rano musi zajrzeć w kartkę, żeby sobie przypomnieć, jak się nazywa. Będzie ciekawie ..Demokratyczny świat doczekał się swojego Breżniewa . Brakuje mu przyszywanego do marynarki gałganka z adresem i nazwiskiem gdyby nie ochrona to pewno biedaczek by się błąkał bez celu po ulicach .
Jadwiga2021.06.16 10:42
A kiedy spotkanie "pręzydęta Du*y" z p. Prezydentem Bidenem?
Anonim2021.06.16 11:23
Du.a będzie musiał przyuważyć jak Biden udaje się za potrzebą i spotkać się z nim pod kiblem. Tyle znaczymy za granicą.
POdPIS2021.06.16 10:24
A kiedy prezydenci Polski i Rosji dokonają resetu wzajemnych animozji.?
co tam Putin z Bidenem2021.06.16 10:12
Budka z Tuskiem mają mieć drugą oficjalną randkę w poniedziałek :)
Przekretów CDN2021.06.16 10:01
"Wypłaty dla Łaskiego z kasy PZPS skończyły się wiosną 2019 r. Wtedy to Ryszard Czarnecki poinformował zarząd związku, że skoro pracuje dla polskiej siatkówki, to należy mu się za to odpowiednia płaca. Zarząd przystał na podpisanie kontraktu menedżerskiego opiewającego na 10 tys. zł brutto.Zapytaliśmy więc Prokuraturę Okręgową w Zamościu, która od dwóch lat bada przejazdy Ryszarda Czarneckiego, na jakim etapie jest śledztwo. Otrzymaliśmy kuriozalną odpowiedź - prokuratura nic nie może powiedzieć. Oczywiście ze względu na dobro śledztwa. Z informacji WP wynika, że przez dwa lata śledczy nawet nie przesłuchali Czarneckiego."
Anonim2021.06.16 12:48
Czarnecki? Hehhehe legenda pisowskich gangusów!
Anonim2021.06.16 9:55
Rozmawiają szefowie poważnych krajów. Polscy dyplomaci niecierpliwie przebierają nogami przy windzie w oczekiwaniu na wynik rozmów.
katolik2021.06.16 9:43
Optymistyczne prognozy dla ZUS i Koscioła w Polsce-- ludzie sa pod wielką presją szczepien, co jest niezgodne z konstytucją, ok 25 mln Polaków po szczepieniu chemią genetyczną do odstawki 2 m niżej , w czasie.
piotr2021.06.16 10:13
Tobie ktoś równo nasrał do łba..Mam nadzieję że takie kreatury nie mają potomstwa..
katolik2021.06.16 9:19
Alert!- mordercy ostrzegają !- jak szczepiłeś się pseudoszczepionką czyli chemią genetyczną, to w kontakcie ze słońcem zachorujesz na raka. Wiec jak będziesz chory, to twoja wina szczepiłeś się, bo sam chciałeś i zachciało ci się zobaczyć jak wygląda słonce. Tajemnica mordu, depopulacji. Kościół w Polsce przez nakaz szczepień, wydany z wielką powagą ale głupoty, do wiernych i Księży, jak do bechorów, stał się nazistowskim ramieniem SSPIS w depopulacji Polaków przez pseudoszczepionki, czyli chemię genetyczną. Będą choroby, śmierć w czasie. SSPIS to nazistowska oraganizacja, prowadzi przestępczą działaność mafijną, działając na szkodę obywateli i państwa przez wejście w układ z masono- nazistami i realizowanie planu depopulacji Polaków, cicha eksterminacja, bezkrwawa, niebolesna, nikt nie płacze, nie rozpacza, poddaje się dobrowolnie śmierci- ale bardzo skuteczna
Teheran, Jałta, Pczdam2021.06.16 9:14
...Genewa.