08.11.21, 18:17fot. pixabay.com

Egzorcysta: bluźnierstwo to ogromny grzech. Zwolennicy tęczowej rewolucji i mordowania nienarodzonych dzieci się go dopuszczają

Środowiska lewicowe i pseudo liberalne od wieków bluźnią Bogu. Dziś szczególnie widać to na demonstracjach tęczowej rewolucji czy sabatach zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci. Bluźnierstwo jest dla lewicy i pseudo liberałów jednym z narzędzi niszczenia naturalnych więzi społecznych (takich jak kultura, religia, rodzina), by ludzie pozbawieni wspólnot nie byli zdolni do walki z lewicowym zniewoleniem.

Na łamach miesięcznika ''Egzorcysta'' z lutego 2021 ojciec Krzysztof Modras zwrócił uwagę, że bluźnierstwo jest grzechem przeciwko drugiemu przykazaniu, bo „imienia Bożego nie możemy używać w sposób lekceważący i pogardliwy”. Imię Boże używać można tylko „z czcią i bojaźnią” w nauczaniu i modlitwie.

Bluźnierstwo uwłacza temu, co ogólnie jest poważane, lub co jest uważane za święte — poprzez nienawiść, wyrzuty, obmawianie. Bluźnierstwem jest: rzucanie oszczerstw wobec Boga, mówienie źle o Bogu, wulgarne słowa skierowane przeciwko Bogu i uwłaczające czci Boga. Bluźnierstwem jest: bezpośrednie znieważanie myślą, słowem i czynem Boga, i pośrednie znieważanie Boga poprzez atak na osoby i rzeczy z Bogiem związane, Kościół, Matkę Boską, aniołów, świętych, przedmioty kultu, ośmieszanie Boga, wyrażanie pogardy wobec Niego, oraz nadużywanie imienia Boga do złych celów – np. wspieranie imieniem Boga działań partii mającej antykatolickie program. Bluźnierstwem jest też przypisywanie sobie praw i przymiotów, które jedynie przysługują Bogu.

Bluźnierstwo jest aktem umyślnym. Celem bluźnierstwa jest „wyśmianie prawd wiary, dążenie do osłabienia wiary u innych, nagrywanie się z symboli religijnych, takich jak krzyż czy Pismo Święte”, urażanie uczuć religijnych, „podjudzanie innych do bluźnienia Bogu”, wzywanie Boga by dokonał czegoś złego, aprobowanie ateizmu, przypisywanie Bogu okrucieństwa, odmawianie Bogu jego przymiotów, herezje negujące prawdy wiary.

Stary Testament przewidywał karę śmierci za bluźnierstwo. Jezus zapowiadał, że grzechem, który nie zostanie odpuszczony jest bluźnierstwo wobec Ducha Świętego – dzieje się tak, bo bluźnierstwo odłącza od Boga, co przekreśla szansę na zbawienie. Bluźnierstwem nie są niedobrowolne myśli bluźniercze wynikające z chorób, wieku czy dręczeń diabelskich.

Na łamach lutowego miesięcznika Egzorcysta ksiądz profesor Dariusz Kowalczyk w wywiadzie dla miesięcznika stwierdził, że „z punktu widzenia wiary bluźnierstwo wymaga reakcji. Trzeba jasno publicznie powiedzieć, że to jest złe, że tak nie wolno. [...] Z punktu widzenia ładu społecznego trzeba reagować […] Bezkarne bluźnierstwo tylko rozzuchwala i psuje życie społeczne”.

Zdanie księdza profesora „miłowanie nieprzyjaciół nie polega na byciu ciepłą kluchą i udawaniu, że deszcz pada, kiedy ktoś pluje […] trzeba piętnować […] bluźnierców. Takich bluźnierczych pseudo sztuk jak np. Klątwa […] nie można pozostawić bez adekwatnej reakcji”.

Według księdza profesora „bluźnierstwo stało się jedną z istotnych elementów liberalno-lewicowej (lewackiej) akcji. Szpicą tej rewolucji jest ideologia gender LGBT. Bluźnierstw i profanacji dopuszczają się często właśnie zwolennicy tej ideologii”.

Ksiądz profesor uważa, że bluźnierstwa są dokonywane, by przesuwać granicę tego, co dopuszczalne, stępiać wrażliwość, demoralizować dzieci i młodzież. „Bluźniercy na zachodzie mogą liczyć na wyrozumiałość sędziów, szczególnie w przypadku ataków na Kościół katolicki. […] Antychrześcijańskich bluźnierstw i profanacji dopuszczają się też radykalni islamiści”.

 

Jan Bodakowski

Komentarze

Jest Fronda? Jest wtoreczek? Jest LOLcontent!2021.11.9 20:40
jw.
Bluźnierstwo2021.11.9 15:53
A jakim rodzajem bluźnierstwa jest terroryzowanie, przemoc fizyczna i wyniszczanie psychiczne ciężko chorych osób w imię boże, czyli tzw. egzorcyzmy?
***2021.11.9 21:04
Bełkoczesz i nie wiesz nawet o czym.
boy2021.11.9 14:23
Kler swoim postępowaniem zaprzecza istnieniu Boga..
boy2021.11.9 14:22
Kler swoim postępowaniem zaprzecza istnieniu Boga ....
wojtyła2021.11.8 21:07
"I był Pan z Judą, i posiadł onę górę; ale nie wypędził mieszkających w dolinie, bo mieli wozy żelazne". Jahwe 0:1 wozy żelazne.
aukorygik2021.11.8 20:21
Według mojej "psychiki" piekło czy inna kara wieczna nie może istnieć, a religie, które w nie wierzą, dopuszczają się niewypowiedzianego BLUŹNIERSTWA. Wiara w surowość Boga jawi się jej jako największe kłamstwo w dziejach wszechstworzenia. Bóg jest Absolutnym Dobrem.
PB2021.11.9 11:06
Masz niesamowity sposób myślenia, Pan Bóg jest dobry dla osoby która stara się żyć po Bożemu, oraz osoby pokroju diabła czyli sadysty, bluźniercy, mordercy, złodzieja seksoholika itd. I jeden i drugi będzie w Niebie głaskany przez Boga? Czyli Pan Bóg jest kochający ale niesprawiedliwy? Jaki sens ma wtedy staranie o bycie dobrym człowiekiem, skoro dla Boga nie ma to znaczenia? Hulaj dusza piekła nie ma? To po co Pan Jezus umarł za nasze grzechy, skoro i tak nie mają one znaczenia dla Niego? Przeczytaj ewangelię gdzie Pan Jezus mówi, że kto nie kocha bliźniego, czyni zło to pójdzie w ogień wieczny na potępienie. Jest wiele w ewangelii takich wersetów. Czyli co Pan Jezus miałby kłamać, że nie ma piekła? Nie chcę z tobą polemizować bo to nie ma sensu, ale zastanów się jakie herezje wypisujesz.
aukorygik2021.11.9 22:45
Moją psychikę strasznie wkurza nauka o piekle! Uważa ją za NAJGORSZE BLUŹNIERSTWO! Torturowanie, zwłaszcza w nieskończoność, według niej NIE jest sprawiedliwością, zwłaszcza Sprawiedliwością Bożą! Psychika uważa też Biblię, Koran, Księgę Henocha za największe kłamstwa w dziejach ludzkości. Dla psychiki ci, co wierzą w SUROWOŚĆ Boga, są najgorszymi z ludzi, zasługującymi na największą hańbę po śmierci (ale nie na karę, od której nie ma odwrotu!!!)! Nie jacyś pederaści, ateiści czy inni egoiści! Ale ona wierzy, że jest tylko jeden Bóg, skłania się ku Jedyńcy, nie Trójcy.
aukorygik2021.11.9 22:50
Według mentalności - tak, obaj będą prędzej czy później w Krainie Zbawionych "głaskani przez Stwórcę", i na dodatek psychika myśli, że ten żyjący na wzór Diabła osiągnie zbawienie wcześniej niż "dobry" i gorliwy w religii wyznawca doktryny o wiecznym potępieniu... Według psychiki Stary Testament, Nowy Testament, Księga Henocha, Koran to Arcykłamstwa SZATANA i ARCYBLUŹNIERSTWA!!! Te horrendalne bluźnierstwa zdają się według niej robić z Najwyższego bezdusznego, kapryśnego egotystę pełnego złej woli wobec słabszych od siebie! Według "psychiki" byle aborcjonista i gej może być bardziej kochający od tego, co dla psychiki jest NAJOHYDNIEJSZĄ KARYKATURĄ BÓSTWA PRZEDSTAWIANĄ PRZEZ UPADŁE ANIOŁY!!!
BÓG JEST2021.11.9 13:04
Interesuje mnie co mówi Biblia na temat piekła, a nie Twoja "psychika"
aukorygik2021.11.9 22:53
Według "psychiki" Biblia to OHYDA odwracająca Prawdę o Bogu! Grzech nie powinien nigdy zaistnieć! Cierpienie oczywiście też! Biblia jest według "mentalności" jednym z najgenialniejszych Kłamstw Szatana (zawierającym mimo tego pewną część prawdy) mającym na celu sterroryzowanie ludzkości i zrobienie z niej bluźnierców i niewierzących!!!
cam2021.11.8 20:20
W dzisiejszych czasach ateiści i bluźniercy maja niezwykle ułatwione zadanie. W zasadzie nic nie muszą robić. Nikt tak nie bluźni bogu i nie wypacza idei chrześcijaństwa jak instytucjonalny kościół katolicki.
aukorygik2021.11.8 20:14
Dla mojej "mentalności" wiara w to, że Bóg karze surowo, to niebotyczne bluźnierstwo! Dla mojego "rozumu" karanie grzeszników piekłem, torturami czy unicestwieniem nie ma najmniejszego sensu i PRZECZY Dobroci i Miłości Boga.
Anonim2021.11.8 19:22
Boga nie ma, wiara istnieję tylko po to żeby sterować prostym ludem i kraść pieniądze przez tak zwane bóg zapłać!
leszczyna2021.11.8 21:58
Psalmy: "Nie ma Boga - powiedział głupi w sercu swoim".
BÓG JEST2021.11.9 13:07
I BARDZO CIĘ KOCHA, A WYBACZY, JEŚLI BĘDZIESZ NAPRAWDĘ ŻAŁOWAĆ
izydor2021.11.8 18:37
Panbuk niby stwórca niemalże nieskończonego wszechświata a jego główne hobby to zapładnianie trzynastolatek i kto co ma w majtkach.
coś ci nie wyszło, trolu2021.11.8 18:33
i ktoś zhackował Bodakowskiego.
Po 11 ...2021.11.8 18:24
Fronda publikuje komentarze tak błyskawicznie, że nie sposób nadążyć z ich pisaniem :)
BÓG JEST2021.11.9 13:08
A moich nie publikuje...
T2021.11.8 18:21
Przyjmując preparat mRNA zwany szczepionką pośrednio wspierasz przemysł aborcyjny i ludobójstwo w celach medycznych.