27.07.20, 13:59

Egzorcysta o tym, jak działają demony

Jesteśmy nieustanie narażeni na działanie diabła. Jego intencją (według księdza Cliffa Ermatingera, egzorcysty archidiecezji Milwaukee w USA, który udzielił wywiadu do czerwcowego numery miesięcznika ''Egzorcysta'') jest „doprowadzenie człowieka do wiecznego potępienia przez magie i idolatrie”. Celem demonów jest zniszczenie jedności Boga i człowieka.

Potępiana przez Boga (w pierwszy przykazaniu) i Kościół, będąca grzechem, magia, którą diabeł wykorzystuje do zniewalania ludzi, to „sztuka dokonywania czynów poza mocą człowieka z pomocą mocy innych niż Boskie”, czyli mocą demonów. Szczególnie szkodliwa jest ta, której celem jest zaszkodzenie innym osobom. Najczęstszą formą magii jest ta wynikająca ze strachu przez chorobami i pragnieniem zachowania zdrowia. Często wiąże się ze spirytyzmem, wróżbiarstwem i okultystyczną ''medycyną''. Uprawiający magie żyją w fałszywym przekonaniu, że demony im służą, podczas gdy demony ich podstępnie zniewalają. Do zniewalania swoich ofiar demony wykorzystują też amulety, bałwochwalstwo, chęć zyskania mocy, odrzucanie norm i ograniczeń nadanych przez Boga.

W USA „kontakty z magią miało 50-60% białych i 80-90% Latynosów. Natomiast ponad 90% Afrykańczyków miało z nią kontakt intensywny”. Święty Tomasz, oceniając społeczne skutki magii, uznawał, że są one tak złe, że państwo musi ludzi chronić przed nimi, korzystając z kary śmierci.

Skuteczność magii wynika z działania demonów, które będąc co do natury aniołami, dysponują możliwościami istot duchowych, nie ograniczonych cielesnością. Demony mogą przenosić i materializować z innego miejsca przedmioty i substancje w ustach opętanego.

Demony mają wiedzę o przyszłości, bo „dzięki swym intelektualnym zdolnościom mają dużo jaśniejsze pojęcie o przyczynach i skutkach oraz ich naturalnych ewentualnościach”. Demony ujawnianie prawdy wykorzystują do zniewalania swoich ofiar - „demon czasami daje prawdziwe odpowiedzi, by skusić i przyzwyczaić człowieka do wierzenia mu, żeby: uzależnić go od siebie.

Ksiądz Francesco Bamonte szef Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów (na łamach kwietniowego numeru miesięcznika ''Egzorcysta'') stwierdził, że demony nie tylko chcą, by człowiek grzeszył, ale by nabył tożsamość sprzeczną z wolą Boga i przez to był związany z demonami.

Zdaniem duchownego „można dość do diabelskiego poddaństwa bez podpisywania paktów z diabłem, bez przynależności do sekst satanistycznych. Wystarczy świadomie i dobrowolnie […] tkwić w sytuacji sprzeczności z moralnością naturalną i ewangeliczną”.

Według duchownego „ci, którzy praktykują okultyzm” zawsze oddają się w niewole diabła. Najczęściej zniewolenie takie nie powoduje dręczeń, obsesji i opętań. Demony, by zniewolić okultystę, obdarzają go mocami, także po to, by oddziaływać za jego pośrednictwem na innych ludzi – skłaniać ich do zła.

Na łamach kwietniowego numeru miesięcznika „Egzorcysta” ksiądz Radosław Siwiński, egzorcysta z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej stwierdził, że wiele osób staje się ofiarą dręczeń demonicznych, bo nikt w Kościele nie przestrzegał ich przed szkodliwością okultyzmu – dzieje się tak, bo kapłani lekceważą to zagrożenie.

Taka zabójcza obojętność kapłanów wobec demonicznych zagrożeń wynika niekiedy z tego, że niektórzy duchowni nieświadomie wierzą w demoniczne nauki i dlatego walczą z nauczaniem katolickim. Diabeł niektórych kapłanów odciąga od wiary, ogłupia mediami, wpędza w pychę egoizm. By uświadomić kapłanom zagrożenia duchowe, seminarzyści powinni w czasie nauki w seminarium brać udział w posłudze egzorcyzmów.

Kościół katolicki walcząc z nadzwyczajnymi działaniami demonów, posługuje się egzorcyzmami. Egzorcystą może być tylko kapłan specjalnie wyznaczony przez biskupa miejsca do tej posługi. Bez tej nominacji kapłan nie ma prawa odprawiać egzorcyzmów i odprawiając je, bezprawnie grzeszy (tak się dzieje w wypadku kilku zbuntowanych księży w naszym kraju).

Jan Bodakowski

Komentarze

Piotr2020.07.31 12:50
Wy tak poważnie, mamy XXI wiek, ludzie już dawno na Księżycu byli.
Waarnemer2020.07.27 18:28
To niesamowite ilu opętanych nienawiścią do Kościoła tu komentuje. Może po prostu opętanych...
BiegunkaProrocza2020.07.28 0:46
A może po prostu kupy nie robiłeś i Ci się tak wydaje.
W pośredniaku byłeś?2020.07.27 17:04
Tam nie spotkasz demonów.
trzaska2020.07.28 8:39
Tu przebywają ich całe tabuny, bardzo aktywne, tylko zaślepiony przez nie tego nie dostrzega.
MaxFiend2020.07.27 16:17
Czysty szamanizm :-)
Kwantum2020.07.27 16:10
"bezprawnie grzeszy"? - A można prawnie grzeszyć?
Michal2020.07.28 8:49
Tak, można. Jak się jest z PiS albo jak się jest katabasem. To wtedy wszystko jest cacy. Co więcej nie jesteś nawet w stanie popełnić przestępstwa. Pamiętaj o tym, pan ksiądz nie popełnia przestępstwa, pan ksiądz ewentualnie "upada", "ulega pokusie", pan ksiądz może być grzeszny. Jak gwałci dzieci, to musisz się za niego modlić, wspierać go, bo to tak na prawdę jest Twoja wina, że wspierałeś go modlitwą wcześniej.
Po 11...2020.07.27 15:58
Demony to grasują w TVP. Łatwo je poznać. Mają w d. sakramenty i te jednorazowe udzielają sobie wielokrotnie.
trzaska2020.07.28 8:42
przypominam ,nie sądź ,nie będziesz sądzony,zajmij się sobą a resztę zostaw osądowi Boga.
veritas2020.07.30 8:33
Demon nie może udzielić sobie sakramentu.
Albert2020.07.27 15:32
"Egzorcystą może być tylko kapłan specjalnie wyznaczony przez biskupa miejsca do tej posługi." - Albo dowolny inny oszust.
Komik2020.07.27 15:11
Oj, Bodakowski, nie można było z tą serią dowcipów i żartów poczekać do piątku? Chyba że szanowny "autor" przygotowuje dla nas coś jeszcze śmieszniejszego.
Portofino2020.07.27 14:08
Dokladnie tak samo wyglądają wilcze kły opozycji.
BogaNIEMA2020.07.27 14:23
Przecież to kot Kaczyńskiego ziewający pod prześcieradłem :D
Po 11 nie bądź OBOJĘTNY2020.07.27 20:12
To nie ziewanie. On chyba nagle poczuł ciepły palec w odbycie ... a może jednak to nie był palec?
NIE MA JEDNAK DLA WAS RATUNKU!!!2020.07.27 14:08
wiara w bozka plemiennego z epoki kamienia!!! sama wiara chrzescijanska to zlepek egipskiej, sumerów, i innyhc uwczesnych religii Mezo..... .ludziska. Pomyślcie sami !!! chociaz raz!! NO BRAWO WY!!!!!
///2020.07.27 14:20
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...///
;]2020.07.27 14:30
oj. znowu sie chrzescijanin trafil. po wypowiedzi nawet ksiedza podejrzewam ;] łap za ministranta!!!!!
Katar2020.07.28 15:24
Admin frondy mógłby się kulturalniej wyrażać. No, ale czego innego po katoliku się spodziewać...