21.05.20, 11:20Fot. via Pixabay - geralt

Egzorcysta: Pandemia, jak każde zło, jest konsekwencją grzechu pierworodnego

Teologiczny aspekt natury zła w naszym świecie, w tym i nieszczęść takich jak epidemie, jest tematem majowego numeru miesięcznika „Egzorcysta”. Egzorcysta diecezji warszawsko-praskiej ksiądz Andrzej Grefkowicz stwierdził w nim, że konsekwencją grzechu pierworodnego są wszelkie cierpienia na Ziemi.

W opinii warszawskiego egzorcysty grzech zniewala i niszczy grzesznika. Ksiądz Grefkowicz uważa, że zło pojawiło się wtedy „kiedy człowiek zwiedziony przez zbuntowanych wobec Boga aniołów” zdecydował „się na działanie wbrew” woli Boga. Konsekwencją grzechu jest „utrata więzi między człowiekiem a Bogiem”.

Bóg toleruje zło na świecie, bo dał człowiekowi wolną wolę — fakt ten uniemożliwia Bogu przeciwdziałanie złu na świecie, gdyż taka interwencja byłaby odebraniem wolnej woli człowiekowi. Człowiek jest wolny i może odrzucić miłość Boga, wybierając zło. Miłosierdzie Boże jednak nie zna granic i Bóg nieustannie stara się nawrócić grzesznika, najpierw go napominając, a potem karząc (potopem, zniszczeniem Sodomy i Gomory).

Kwestie tego, jak w Biblii opisane są kary Boże na łamach najnowszego numery miesięcznika ''Egzorcysta'' opisał ksiądz profesor Marek Chmielewski. Z artykułu czytelnicy dowiedzą się, że Bóg karał Izrael za grzechy, w których trwał naród wybrany pomimo tego, że Bóg domagał się od Izraelitów nawrócenia.

Kary są bowiem zsyłane na grzeszników, bo „Bóg przywala na karę, aby skłonić zatwardziałe serce człowieka do przemiany i powrotu na drogę zbawienia”. Kara Boża nie separuje od Boga, ale pozwala na powrót do niego. Od Boga człowieka odcinają tylko grzechy popełniane przez człowieka.

Tematyka medialnej hucpy wokół rzekomej pandemii doskonale wpisuje się, moim zdaniem, w opublikowany na łamach „Egzorcysty” artykuł księdza profesora Andrzeja Zwolińskiego poświęcony Antychrystowi.

Antychryst, który duchowo zdaje się stać za fałszywą pandemią, jest człowiekiem grzechu. Jego nadejście podtrzymuje katechon, czyli „siła, instytucja czy konkretna osoba” (Kościół katolicki, cywilizacja łacińska, ewangelizacja, demaskowanie zła i kłamstw).

Na marginesie swoich rozważań ksiądz profesor Zwoliński wskazał, że bardzo niebezpieczna jest (wyznawana, moim zdaniem przez polskich monarchistów) idea, jakoby katechonem był realna siła polityczna. Idea taka bowiem może być argumentem na rzecz szkodliwej globalizacji. Odmiennie od takiej idei Kościół katolicki widzi zbawienie w przemianie duszy, a nie w podporządkowaniu ziemskiego świata.

Duch antychrysta to postawa ''negacji Boga i jego działania zbawczego”. By przeciwdziałać przenikaniu ducha antychrysta przez naszą rzeczywistość, należy kłaść nacisk na nieustanną katechizację, umacnianie wiernych w walce z laicyzacją, okultyzmem, magią i neopogaństwem. Moim zdaniem, nie sposób więc nie dostrzec, że zamkniecie ponad kościołów w ponad 10.000 parafii w Polsce, zgodnie z duchem antychrysta zablokował ewangelizację w naszym kraju.

Gdy zostaliśmy pozbawieni ewangelizacji, to musimy pamiętać, że Szatan jest jak pies na łańcuchu - „może wyrządzić szkodę tylko temu, kto się zbliży do niego za śmiertelnie niebezpieczną beztroską”.

Również i ksiądz profesor Zwoliński w swoim artykule przypomniał, że „Bóg nie chce zła, ale je dopuszcza, ponieważ stwarza człowieka wolnym. Konsekwencją wolności jest możliwość wyboru zła”, a „zło moralne rodzi […] zło fizyczne”, czyli cierpienie.

W swoim artykule ksiądz profesor Zwoliński przypomniał, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz, cechą będącą obrazem natury Boga jest w człowieku jego wolność. Boża „kara jest tylko […] konsekwencją działania woli, która w dobru nie widzi własnego celu”.

Również ksiądz profesor Zwoliński przypomniał, że celem kary Bożej jest skłonienie grzesznika do nawrócenia, a kary Boże są „oczywistą konsekwencją ludzkich wyborów”. „Gniew Boży spotyka przede wszystkim tych, którzy trwają uparcie w swoim grzechu, a nawet chlubią się nim”. Bóg opuszcza grzeszników „pozwalając, aby spadły” na nich „nieszczęścia i klęski”, niewola z ręki wroga. Od nieszczęść wyzwala nawrócenie i przestrzeganie Bożego prawa.

Komentując artykuły zamieszczone w najnowszym numerze miesięcznika ''Egzorcysta'' muszę stwierdzić, że wszystko wskazuje, że karą za nasze grzechy nie jest pandemia, bo jej nie ma, ale pozbawione sensu i szkodliwe obostrzenia w ramach kwarantanny wynikające z fałszywej pandemii. Wskazuje na to nie tylko zniszczenie, jakie ze sobą niosą, ale również to, że medialne manipulacje mają zdecydowanie demoniczny charakter. Dodatkowo wszyscy ci nasi dobroczyńcy, którzy dla naszego dobra odebrali nam możliwość normalnego życia (pracy, modlitwy), wykreowani na zbawców ludzkości, doskonale się wpisują w definicje Antychrysta.

Jan Bodakowski

Komentarze

Pokrętna logika2020.06.4 7:55
- Puk, puk, to ja, Jezus, wpuść mnie. - Po co? - Abym mógł cię ochronić. - Przed czym? - Przed tym co ci zrobię, jak mnie nie wpuścisz!
Jan Radziszewski 2020.05.22 9:01
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Ja 2020.05.22 7:14
Ostatni akapit W SEDNO!!!! JAK TO ZATRZYMAĆ????
Moly2020.05.22 2:19
Ale nic ze tego karania nie przychodzi bo ta czesc swiata ktora moze mowic sama za siebie ; laicyzuje sie. Nawet Polska sie laicyzuje o czym pisala Fronda wile razy razy. Cikawa jestem ale przybedzie wiernych po pandemii
Jan Radziszewski 2020.05.22 9:12
a co uważasz że Pan Bóg nie ma może środków i możliwości aby ludzi nawrócić np. ty sama jak będziesz zdychać np zarażona ot na Coronowirusa też możesz się nawrócić
Moly2020.05.23 2:02
Ja nie bede zdychac tylko bede umierac. Jak na razie bog ma dwoje z nawracania. Ja mam odpornosc na nawracanie.
anonim2020.05.21 20:41
Frondo, zlituj się, wywal stąd tego tępaka i psychopatę bez sumienia. Jak możecie pozwalać na to, żeby drwił w żywe oczy z chorych, umierających i ich bliskich?
J.P2020.05.21 15:27
😀👍 Ale to głupie wytłumaczenie, ale pocieszne w pewnym sensie.
Maria Blaszczyk2020.05.21 14:06
"Komentując artykuły zamieszczone w najnowszym numerze miesięcznika ''Egzorcysta'' muszę stwierdzić, że wszystko wskazuje, że karą za nasze grzechy nie jest pandemia, bo jej nie ma, ale pozbawione sensu i szkodliwe obostrzenia w ramach kwarantanny wynikające z fałszywej pandemii." Aha. Czyli Szwedzi i Holendrzy to całkiem dobrzy ludzie i dlatego nie trzeba aż tak ich karać. A ci ludzie, co umarli na covid, to zrobili to na służbie ciemnym siłom nieskutecznie próbującym oszukać niezłomnego pana bezrobotnego redaktora, że jednak coś jest na rzeczy. Bo to zupełnie normalne, że kolejne pielęgniarki umierają na wirusowe zapalenie płuc. https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,nie-zyje-trzecia-pielegniarka-zakazona-koronawirusem,artykul,77972944.html
dyzio752020.05.21 13:57
Jak ksiadz Refkowicz może opowiadac takie bzdury i herezje w stylu: „kiedy człowiek zwiedziony przez zbuntowanych wobec Boga aniołów” zdecydował „się na działanie wbrew” woli Boga. Jak on sobie wyobraza bunt przeciwko istocie wszechmocnej jaką jest Pan Bóg. Cos się ksiedzu pomieszalo.
leszczyna2020.05.21 13:15
"wszyscy ci nasi dobroczyńcy, którzy dla naszego dobra odebrali nam możliwość normalnego życia (pracy, modlitwy), wykreowani na zbawców ludzkości, doskonale się wpisują w definicje Antychrysta" - a zatem premier Morawiecki opierający się na rekomendacjach ministra Szumowskiego, pobłogosławiony przez prezesa Kaczyńskiego pod władzą miłościwie nam panującego prezydenta Dudy "doskonale się wpisują w definicje Antychrysta". Dzięki za przestrogę, panie Bodakowski, trzeba o niej pamiętać podczas wyborów, o ile prezes na nie zezwoli.
Jahu2020.05.21 12:03
Hebrajski Bóg stosuje odpowiedzialność zbiorową.
VVV2020.05.21 11:47
Pandemia jest konsekwencją urodzenia. Nikt kto się nie urodził nie zachoruje. Bóg karze tylko narodzonych.
Klejnot Nilu2020.05.21 11:45
Zostawiajcie te odpały Bodakowskiego na piątek, na sekcję lolcontentu.
Damian2020.05.21 11:39
Egzorcyści to jednak najbardziej odjechana podgrupa koloratkowej kasty. Niezmiennie potrafią rozbawić człowieka.
Jan Radziszewski 2020.05.22 9:14
powiedz nam ilu diabłów w tobie siedzi jeden czy siedmiu?
Czarek2020.05.21 11:30
Módlmy się za nasz Kościół, za naszych kapłanów, za naszą Ojczyznę abyśmy uniknęli zasadzek, które są zastawiane na nasze dusze, na nasze wspólne dobro.
Damian2020.05.21 11:40
Kościół to bagno. Nie warto inwestować czasu i zaangażowania w to przedsięwzięcie.
Jan Radziszewski 2020.05.22 9:16
Damianek - po za KK nie ma zbawienia !!!
Artur2020.05.21 11:28
Jak każdy grzech. Tak mało potrzeba aby otaczające nas zło nie miało na nas wpływu. Wystarczy żebyśmy ofiarowywali siebie, swoje życie Maryi, która jest najpewniejszą naszą drogą do Pana Jezusa.
Urszula2020.05.21 13:51
Ja tam wolę ofiarować swoje życie Bogu. To pewniejszy geszeft.