10.01.21, 15:45Fot. pxhere.com

Eksperci: Władze muszą apelować o wychodzenie z domów!

Uczeni trzech ważnych uniwersytetów przekonują, że retoryka rządów, wedle której ze względu na pandemię koronawirusa ludzie powinni pozostawać w domach, jest wielkim błędem. Przeciwnie, władze powinny apelować do społeczeństwa, aby zachowując dystans, spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

Naukowcy z uniwersytetów: Anglia Ruskin w Wielkiej Brytanii, Karla Landsteinera w Austrii oraz malezyjskiej Perdany podkreślają, że spędzanie czasu na świeżym powietrzy łagodzi stres, który jest jednym ze skutków trwającej pandemii. Według badań opublikowanych w „Journal of Happiness Studies” u osób przebywających częściej na świeżym powietrzu notuje się zdecydowanie wyższy poziom szczęście. Jest on natomiast znacznie niższy u badanych, którzy w czasie pandemii więcej czasu spędzają przed telewizorem czy komputerem.

- „Spędzanie czasu na łonie natury łagodzi objawy zaburzeń lękowych i depresyjnych, ma pozytywny wpływ na obraz własnego ciała, a także sprzyja aktywności fizycznej” – przypominają uczeni.

Dlatego przekonują, że wobec kolejnych restrykcji, władze powinny apelować, aby spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, przy jednoczesnym zachowaniu społecznego dystansu.

kak/Polsat News, PCh24.pl

Komentarze

NoNo...2021.01.11 9:09
Takie antypaństwowe arytkuły na Frondzie?
rebeliant2021.01.10 18:45
Teraz będą wypędzać z domów i kot wie może dożywotnio. W gruncie rzeczy, gdyby moje ciało było przystosowane do życia bez dachy nad głową, to powiem szczerze świetna sprawa. Życzę sobie jeszcze skrzela, skrzydła oraz regulację klimatyczną foczego tłuszczu. Kurde... jak w bajce - chcesz to se fruniesz, chcesz to dajesz nura do wody i jest ci ciepło. A i jeszcze wzrok dający szerokie zakresy widzenia. Takie życie to ja rozumiem. Ale zawsze można żyć w kazamatach oczywiście Duchem Śfjętym
Wojtek Polak2021.01.10 16:23
naukowcy apelują a ekonometrzy tacy jak Niedzielski planują lockdawny do marca. biedne społeczeństwa kiedy w nich lekarze naukowcy celebryci okazują się idiotami pazernymi na kasę ale tragedią jest to kiedy rządzący okazują się równie głupi jak ci wyżej wymienieni. zaprzestać siać pandemię strachu bo to więcej pochłonie ofiar niż sam covid!