18.09.16, 19:50Fot. Wikipedia

Eksplozja w Nowym Jorku, prezydent Duda bezpieczny

We wczorajszej eksplozji rannych zostało prawie trzydzieści osób. Jednak według zapewnień rzecznika Kancelarii Prezydenta RP Andrzejowi Dudzie ani przez moment nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. 

Rzecznik Kancelarii Prezydenta zapewnił, że Andrzej Duda i pierwsza dama, którzy przebywają w Nowym Jorku są bezpieczni. W nocy w dzielnicy Chelsea na Manhattanie doszło do eksplozji. Rannych zostało 29 osób. Hotel, w którym przebywa para prezydencka znajduje się kilka kilometrów od miejsca wybuchu. Prezydent odwiedził Nowy Jork w związku z Sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

W chwili eksplozji Andrzej Duda wraz z małżonką i częścią delegacji byli na kolacji wydawanej przez ambasadora Polski przy ONZ Bogusława Winida. – Nie było zagrożenia dla prezydenta – zapewnił dziennikarzy Marek Magierowski, rzecznik Kancelarii Prezydenta. Dodał, że Andrzej Duda „ubolewa nad tym, co się wydarzyło” i życzy rannym szybkiego powrotu do zdrowia.

Mimo podwyższonych środków bezpieczeństwa w Nowym Jorku w planie wizyty Andrzeja Dudy nie zajdą zmiany.

W niedzielę odwiedzi Doylestown w Pensylwanii. Delegacja weźmie tam udział we mszy świętej. Prezydent odznaczy działaczy polonijnych, a także weźmie udział w ceremonii odsłonięcia pomnika upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych.

daug/tvp.info