12.12.20, 08:20

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli

 PIERWSZE CZYTANIE

Eliasz przyjdzie powtórnie

Syr 48, 1-4. 9-11

Czytanie z Mądrości Syracha

Powstał Eliasz, prorok jak ogień, a słowo jego płonęło jak pochodnia. On głód na nich sprowadził, a swoją gorliwością zmniejszył ich liczbę. Słowem Pańskim zamknął niebo, z niego również trzy razy sprowadził ogień.

Jakże wsławiony jesteś, Eliaszu, przez swoje cuda i któż się może pochwalić, że do ciebie jest podobny?

Ty, który zostałeś wzięty w wirze ognia, na wozie zaprzężonym w ogniste rumaki. O tobie napisano w karceniach dotyczących przyszłości, że masz uśmierzyć gniew, zanim zapłonie, by zwrócić serce ojca do syna i pokolenia Jakuba odnowić.

Szczęśliwi, którzy cię widzieli, i ci, którzy w miłości posnęli, albowiem i my na pewno żyć będziemy.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Eliasz już przyszedł, a nie poznali go

Mt 17, 10-13

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Kiedy schodzili z góry, uczniowie zapytali Jezusa:

«Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i wszystko naprawi. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy ma od nich cierpieć». Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Oto słowo Pańskie.

Komentarze

Miłosierdzie murem sodomy.2020.12.12 10:36
Musicie wiedzieć chrześcijanie że jak daliście się omamić hasłom że w małżeństwie trzeba zapraszać Jezusa do współżycia, Strasznie tym grzeszycie. W praktyce zamiast skupiać się na sobie wyobrażacie sobie obok trzeciego mężczyznę, i nieświadomie uprawiacie tym sodomę. Tak samo jest z wyobrażaniem sobie podczas stosunku tworzenia dzieci - mężczyźni narażają się na pedofilię. Kobiety to mają w zepsutej naturze. Tak czy inaczej Współżycie jest tylko dla przyjemności, oczywiście jeśli kobieta lub kobiety należą do jednego mężczyzny.
Anonim2020.12.12 15:13
Wróć do psychiatryka ,nie doleczony jesteś ,może leki żle dobrali .
Twoja matka to kurwa.2020.12.12 20:51
Jesteś tylko śmieciem jak wszyscy ze wszystkich agentur, szerzycie puszczalstwo kobiet i myślicie że jesteście bardzo ważni i to co robicie jest bardzo ważne. Idź się pucować z resztą tych dziwek agenturalnych do waszych śmieciowych morderców którzy każdy z nich dostałby oklep od niejednego kibola na ulicy.
fiut2020.12.13 9:46
głupszego wpisu nie widziałem a jest ich tu sporo...........