01.02.16, 16:30

Epidemia grypy na Ukrainie pochłania kolejne ofiary

Trwająca epidemia grypy na Ukrainie pozbawiła już życia 166 osób i wygląda na to, że to jeszcze nie koniec. 

Zamknięto uczelnie i szkoły, odwoływane są imprezy masowe – ukraińskie władze walczą z rozprzestrzeniającym się na wschodzie wirusem H1N1, potocznie nazywanym świńską grypą. Przypadki zachorowań odnotowano także w Polsce.

Dotychczas władze Ukrainy potwierdziły śmierć 166 osób, w tym dwojga dzieci. W związku ze skalą zachorowań oraz liczbą ofiar śmiertelnych w zeszłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia oficjalnie ogłosiło, że walczy z epidemią.

Większość chorych (ponad 60 proc.) to dzieci poniżej 17 roku życia. Jak podają władze, większość poważnie chorych zbyt późno zwróciła się po pomoc. Od połowy stycznia w celu przeprowadzenia kwarantanny w Kijowie zamknięto szkoły, a także zalecono zamknięcie przedszkoli, uczelni i odwołanie imprez masowych.

Przypadki zachorowań na świńską grypę odnotowano też w tym roku w Polsce. W Krakowie zdiagnozowano 10 przypadków zachorowań, jeden z pacjentów zmarł. Podobne przypadki zgłoszono we Wrocławiu, Głogowie i Olsztynie – na razie nie wiadomo ilu pacjentów faktycznie choruje na świńską grypę.

daug/telewizjarepublika.pl/udatoday.tv/fakt.pl

Komentarze

anonim2016.02.1 17:23
Ruska Federacja wszelkimi dostępnymi metodami będzie eliminować Ukraińców, mają doświadczenie w podrzucaniu niebezpiecznych dla zdrowia wirusów. Z ASF było podobnie, Białoruski skoligaceni z Rosyjską Federacją narazili na milionowe straty Polaków.
anonim2016.02.1 20:54
eee dżuma była "bardziej efektowna" ... prawie 200 osób zmarło na grypę na Ukrainie a ciekawe ile w tym samym okresie zostało zabitych w klinikach aborcyjnych??? ja i tak się dziwię, że Bóg nie dopuszcza większych zniszczeń choć faktycznie się zagęszcza powoli ...
anonim2016.02.3 18:02
najsilniejsza sekta Talmudystów - na świecie Chabad Lubavith szykuje holocaust dla całej populacji gojów i operacja - ta jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Niemal całe zło, o którym tu piszemy ma swoje źródło w satanizmie, który Rafał Gawroński. - słusznie nazywa Judeo-satanizmem