07.12.21, 19:15Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Farsa! ,,Porozumienie dla praworządności’’ – opozycja i sędziowie łączą siły

,,Obywatelskie’’ organizacje ogłosiły dziś wspólną inicjatywę z partiami opozycyjnymi. To „Porozumienie dla praworządności”, które ma „naprawić praworządność w Polsce”. Projekt zmian przygotowało m.in. stowarzyszenie sędziów „Iustitia”

W inicjatywę zaangażowały się: Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Akcja Demokracja, Wolne Sądy, Defensor Iuris, Kongres Świeckości i Obywatele RP oraz partie polityczne: Inicjatywa Polska, Lewica Razem, Nowa Lewica, Nowoczesna, Partia Zieloni, Platforma Obywatelska, Polska 2050, Polska Partia Socjalistyczna, Polskie Stronnictwo Ludowe i Unia Europejskich Demokratów.

- „W tym miejscu już siódmą zimę gromadzą się obywatele i tu bronią praworządności. A to znaczy, że społeczeństwo nie poddało się tej bezprecedensowej demolce państwa prawa”

- mówił na dzisiejszej konferencji prasowej przed gmachem Sądu Najwyższego mec. Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy Wolne Sądy

Inicjatorzy „Porozumienia dla praworządności” zapowiedzieli opracowanie projektu ustawy mającej „odwrócić demontaż państwa prawa, jakiego pisowski obóz władzy dokonuje od 2015 roku”.

kak/Wyborcza.pl, DoRzeczy.pl, Wprost.pl

Komentarze

Anonim2021.12.8 7:36
Właśnie sędziowie z TSUE pokazali jacy są " praworządni ".Tacy sami gangsterzy jak w POLSCE .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JESZCZE BARDZIEJ OSTRA ORKA NIŻ POPRZEDNIA2021.12.7 21:35
Jeżeli powstała Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej, to dlaczego nie może powstać zjednoczona opozycja która być może zdoła powstrzymać ten dramat, który rozgrywa się w tym licznym ale tak bardzo skłóconym i podzielonym kraju?
Myślałem o gen. Kiszczaku i gen. Jaruzelskim"2021.12.7 21:14
Sąd pytał też Andrzeja Jaroszewicza, kogo miał na myśli, zeznając przed laty jeszcze w śledztwie prokuratorskim, że jego ojciec mógł narazić się niektórym ludziom. "Dzisiaj mogę to ujawnić. Myślałem o gen. Kiszczaku i gen. Jaruzelskim" – powiedział syn zamordowanego premiera
Po 11 ... Filip .. menda żydowska2021.12.7 21:13
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Filip2021.12.7 20:52
Andrzej Duda, Beata Szydło, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro dokonywali deliktów konstytucyjnych. Łamanie praworządności przez rządzących jest faktem, a z faktami się nie dyskutuje. Dla nich "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Gdyby nie przynależność naszego kraju do Unii Europejskiej, to bylibyśmy drugą Białorusią. Całe szczęście Unia Europejska, której jesteśmy częścią broni praworządności w naszym kraju.
trucker2021.12.8 2:11
Odezwal sie unijny parobek , czyli sprzedawczyk, czyli gnida.
Anonim2021.12.8 9:00
filipku nie siadaj głową na betonie bo dostaniesz wilka
AAAtomek2021.12.7 20:44
W kontrze do "Porozumienia dla praworządności" jest polska rządząca prawica im. Wladimira Putina.
sok z banana2021.12.7 20:04
porozumienie pajaców z pajacami!
jle_ffm2021.12.7 19:39
Praworządność przywrócić, a pisowskich przestepców ukarać!