19.01.15, 14:02fot. Wikipedia

Fatalna ocena Sejmu i NFZ

Z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że tylko jedna piąta Polaków dobrze ocenia działalność Sejmu. 24 procent ankietowanych, wyraża się pozytywnie na temat działalności Senatu. Działalność Sejmu najczęściej krytykują zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem oraz Solidarnej Polski, najrzadziej zaś wyborcy Platformy Obywatelskiej. 

Znacznie lepsze notowania ma prezydent Bronisław Komorowski. Jego działalność dobrze ocenia 72 procent Polaków, a negatywnie 17 procent. Jego zwolennicy to głównie ludzie  w wieku od 35 do 44 lat, najlepiej wykształceni, z gospodarstw domowych o najwyższych dochodach na głowę, najczęściej przedstawiciele kadry kierowniczej i specjaliści z wyższym wykształceniem, technicy i średni personel oraz pracownicy administracyjno-biurowi, a także badani identyfikujący się z lewicą.

CBOS badał również stosunek Polaków do Państwowej Komisji Wyborczej. Jej pracę ocenia negatywnie prawie sześciu na dziesięciu badanych.

Od poprzedniego sondażu, z września ubiegłego roku, pogorszył się, i tak zły, wizerunek Narodowego Funduszu Zdrowia. Według autorów sondażu przyczyniły się do tego ostatnie problemy z kontraktowaniem usług medycznych i towarzyszące im protesty lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego, które części pacjentów mogły utrudnić dostęp do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej. Ponad osiemdziesiąt procent badanych ocenia obecnie negatywnie funkcjonowanie .Badanie przeprowadzono na grupie 1005 osób. 

ed/IAR, Dziennik.pl

Komentarze

anonim2015.01.19 14:24
Ręce opadają,Polacy w sondażach potwierdzają,że państwa nie ma,ale na wybory zapindalają świńskim truchtem głosować na PO i PSL.Ekipa rozbiórkowa.
anonim2015.01.19 16:29
Wystarczy posłuchać i popatrzeć na Wiplera i Zalewską z PiS.