26.08.19, 07:50Screenshot - Youtube (Telewizja wPolsce / Telewizja Republika)

Fogiel o sprawie Brejzy: Kierownictwo PO wiedziało, że coś jest na rzeczy

Do tej pory sam byłem przekonany, że wykopanie posła Brejzy z listy sejmowej i zesłanie go do Senatu jest specyficznym sposobem podziękowania przez Grzegorza Schetynę szefowi sztabu wyborczego” - mówił dziś wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Jak dodawał w rozmowie na antenie TVP Info– do tej pory wielu publicystów pisało o tym, jak Schetyna traktuje ludzi. Stwierdził:

Zakładałem, że to jest taka trudna miłość wewnętrzna w Platformie, ale w sytuacji, kiedy dowiadujemy się o tych sprawach [z Inowrocławia], to okazuje się, że kierownictwo PO miało świadomość, że coś jest na rzeczy, że mogą się jakieś zarzuty pojawić i postanowiło posła Brejzę z pierwszej linii strzału usunąć”.

Jednocześnie zaznaczył, że jest bardzo zdziwiony postawą opozycji, która potępiała to, co miało miejsce w otoczeniu wiceministra Piebiaka, a teraz nagle nabiera wody w usta i nie komentuje sprawy dotyczącej posła Brejzy.

Jeśli brać za dobrą monetę doniesienia medialne, mamy do czynienia ze sprawą dużo większego kalibru. W przypadku wiceministra Piebiaka była kwestia jednej osoby, która w sposób nazbyt entuzjastyczny podeszła do sporu politycznego”

- podkreślał w rozmowie z Michałem Rachoniem Radosław Fogiel.

Odniósł się też do kwestii przyjazdu Donalda Trumpa do Polski, który odradza mu liberalna prasa w USA. Stwierdził:

Wojna z Donaldem Trumpem, którą tamtejsze elity prowadzą, można porównać do tego, co się dzieje w Polsce”.

Przypomniał, jak w Polsce niedługo po ukształtowaniu się konserwatywnego rządu PiS mieliśmy do czynienia z wzywaniem do wychodzenia na ulice. Podkreślił, że w USA „politycznie wygląda to podobnie”.

dam/300polityka.pl,TVP.Info

Komentarze

robaczek 2019.08.26 10:22
;] piękne!! manipulacja poziom "ziobro" ;] łykamy?
edi2019.08.26 8:18
BOLSZEWICKIE METODY BREJZY - KŁAMAĆ, OPLUĆ i ZNISZCZYĆ, Stalinowsko-UBecka metoda - DAJCIE MI CZŁOWIEKA A PARAGRAF SIĘ ZNAJDZIE - tylko w nowszej wersji RODACY 13 października POgonić LEWACTWO Z TĘCZOWĄ ZARAZĄ !!
edi2019.08.26 8:17
UWAGA - na dzielnicowego - ruskiego trolla - OBSERWUJĘ GO JUŻ OD DŁUŻSZEGO CZASU - ZAWODOWO CODZIENNIE W KAŻDYM WĄTKU PLUJE NA POLSKĘ , POLAKÓW, KOŚCIÓŁ I POLSKI RZĄD !! NIGDY NIE MA KONKRETÓW ZAWSZE POmyje !!
Reduta Dobrego Imienia Kota Alika2019.08.26 8:16
Przecież to już tradycja. Kuchcińskiego zwolnili bo Tusk latał, Piebiak wyleciał bo Brejza miał farmę trolli a za pedofilię i homoseksualizm wśród księży winne są środowiska LGBT!
Polak2019.08.26 8:07
W PiSie panika i strach! stąd te nieudolne ataki na Brejzę! Boją się, bo nie wiedzą co jeszcze na nich mają dziennikarze od hejterki ''Emi". W normalnym demokratycznym kraju Ziobro pierwszy poszedłby do dymisji. No ale my mamy kaczokrację w Polsce i pan minister o "niczym" nie wiedział. Chyba tylko naiwne dziecko w to uwierzy albo bezmózgi PiSowiec...
edi2019.08.26 8:21
Hej - dzielnicowy - ruski trollu - ty jesteś naszym NORMALNYCH POLAKÓW WROGIEM - ZAWODOWO CODZIENNIE PLUJESZ NA POLSKĘ I POLAKÓW i wiesz co ci powiem tak po chrześcijańsku - zabieraj manatki i onuce i sp...laj do Moskwy !!! NIC TU NIE WSKÓRASZ ZE SWOJĄ V KOLUMNĄ PUTINA - TU JEST POLSKA KRAJ WIELKICH POLAKÓW PATRIOTÓW !!
Barbi2019.08.26 8:05
Uwaga Uwaga!!! Robie listę hańby kobiet. Lewackie dziwki, których nie należy traktowac z szacunkiem na tym portalu,które trzeba niszczyć, wyzywać, hańbić i gonić: 1. Maria Błaszczyk 2. Agnieszka Dz. 3. Urszula 4.....dopisujcie jak sobie jakąś przypomnicie.
Cogito ergo sum2019.08.26 8:04
Platforma to kwintesencja Kalego. Świat niesłychanie cyniczny i zakłamany.
Urszula2019.08.26 8:03
"Sędzia Gąciarek: Można przyjąć, że od ponad roku Ziobro mógł wiedzieć, że "Kasta" rozprawia się z sędziami. " Można przyjąć, że od ponad roku Ziobro mógł wiedzieć, że "Kasta" rozprawia się z niepokornymi sędziami. Nie słyszeliśmy jego sprzeciwu - mówi Piotr Gąciarek. Był jedną z ofiar hejterskej kampanii przeprowadzonej z pomocą "Emi".