27.07.20, 14:29fot. yt/polskie radio

Fogiel o zmianach w rządzie: Ostateczne decyzje po wakacjach

Coraz więcej kontrowersji i domysłów pojawia się w odniesieniu do zmian w rządzie, które są zaplanowane i zapowiadane od momentu wypowiedzi na ten temat przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na antenie Polskiego Radia. Kontrowersje dotyczą zarówno liczby resortów, ich łączenia czy też likwidacji, ale też zmian personalnych.

Dzisiaj w Polskim Radiu 24 mówił na ten temat także Radosław Fogiel.

Powiedział:

- Nie chodzi o karuzelę nazwisk, nie chodzi o to, żeby żonglować stanowiskami, tylko chodzi o to, żeby rząd mógł funkcjonować sprawniej i w sposób lepiej sterowalny. Tak to nazwijmy. Czyli skupiamy się oczywiście na sprawach strukturalnych, systemowych. Tak, żeby wykluczyć dublowanie się kompetencji, które czasami się zdarza, żeby ścieżki podejmowania decyzji w rządzie były bardziej efektywne, żeby nie było sytuacji kiedy czasami kilka ministerstw musi po kolei procedować ten sam temat. To jest cel, który nam przyświeca.

Dodał też:

- Tak jak mówię, o ostatecznych decyzjach będziemy informować, będzie informowało kierownictwo Zjednoczonej Prawicy prawdopodobnie po wakacjach


mp/polskie radio 24

Komentarze

Szybka Randka2020.07.27 18:57
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
ladychapel2020.07.27 14:41
Zamykanie kopalń, obcinanie wynagrodzeń i zawieszenie na trzy lata wypłaty 14. pensji. Dziennikarka BiznesAlert.pl Karolina Baca Pogorzelska dotarła do planu naprawczego Polskiej Grupy Górniczej.
Anonim2020.07.27 15:00
O co Ci chodzi? Przecież powinnaś się cieszyć... A Twoje lewactwo mówi wprost o likwidacji górnictwa, zgadza się? A poza tym szkoda, że nie dajesz linku. Takie u Ciebie niedomówienia... ... https://biznesalert.pl/plan-ratunkowy-polska-grupa-gornicza-energetyka-wegiel/
Anonim2020.07.27 15:02
Lewactwo mówi o likwidacji CAŁEGO górnictwa. A tu fragment w/w artykułu: ... "Według informatorów BiznesAlert.pl założenia planu zmian dla Polskiej Grupy Górniczej zakładają zamknięcie trzech ruchów Kopalni Ruda (Bielszowice, Halemba, Pokój) oraz Kopalni Wujek. Obie należą do Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Informatorzy portalu twierdzą, że w planach MAP ostatnia kopalnia węgla energetycznego miałaby działać maksymalnie do 2036 roku. Nasi rozmówcy przekonują, że w planie MAP jest też obniżka pensji w PGG o 30 procent, a także zawieszenie „czternastki”, czyli górniczej pensji dodatkowej na trzy lata."