07.06.20, 09:17Fot. via: Wikipedia CC 4.0

Franciszek do uczestników Lednicy: Zawierzcie się Chrystusowi i Jego Matce

Wczoraj odbyło się XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Ze względu na epidemię koronawirusa tysiące młodych ludzi nie zgromadziło się jak co roku na Polach Lednickich, ale uczestniczyło w wydarzeniu za pośrednictwem transmisji internetowej. Uczestników wydarzenia pozdrowił papież Franciszek.

-„Wszyscy razem dziękujcie Bogu za dar Ducha Świętego, który ożywia w was entuzjazm wiary i czyni was świadkami radości tych, którzy starają się żyć w świetle Chrystusa zmartwychwstałego” – zachęcił Franciszek młodych Polaków.

Tegoroczna Lednica odbyła się pod hasłem „Totus Tuus” („Cały Twój”), które było dewizą życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Mimo, że ze względu na epidemię, fizycznie w spotkaniu uczestniczyło niewiele osób, a większość łączyła się za pośrednictwem transmisji w Internecie i Telewizji Trwam, program wydarzenia wyglądał podobnie jak w latach poprzednich. Uroczystej Mszy św. przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak. Był czas na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Apel Jasnogórski. Symbolem tegorocznego spotkania były szkaplerze, które pobłogosławił abp Stanisław Gądecki. Przez Bramę-Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa przeszli przedstawiciele wszystkich organizowanych w ciągu roku spotkań lednickich – Lednicy Rodzin, Lednicy Seniora oraz Lednicy Motocyklisty.

Jak co roku, swoje pozdrowienie przesłał też papież Franciszek:

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Szczególne wyrazy mojej bliskości kieruję do młodych, którzy jednoczą się na modlitewnym czuwaniu i uwielbieniu w ramach XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Tym razem tylko niewielu będzie mogło fizycznie zgromadzić się w pobliżu źródeł chrzcielnych Polski, ale liczni będą mogli w nim uczestniczyć za pośrednictwem środków przekazu. Wszyscy razem dziękujcie Bogu za dar Ducha Świętego, który ożywia w was entuzjazm wiary i czyni was świadkami radości tych, którzy starają się żyć w świetle Chrystusa zmartwychwstałego.

Niech towarzyszy wam Patron tych spotkań, św. Jan Paweł II, którego stulecie urodzin świętujemy w tym roku. Przyjmijcie za swoje jego motto: "Totus tuus" i, jak on, przeżywajcie waszą młodość, całkowicie zawierzając siebie Chrystusowi i Jego Matce, abyście z odwagą postępowali ku horyzontom przyszłości.

Podczas waszego spotkania dokonacie dość śmiałego gestu: pobłogosławicie swoich rodziców. Zróbcie to w pokornym geście miłości i wdzięczności za dar waszego życia i wiary.

Jednoczę się z wami w modlitwie i proszę was: módlcie się także za mnie. Niech Bóg wam błogosławi!

kak/PAP, gosc.pl

Komentarze

f232020.06.8 7:36
Dobrze, że w tym roku tylko online. W latach poprzednich Jezioro Lednickie zawsze było zaszczane i zasrane przez bogobojnych uczestników tej hucpy.
Marek2020.06.7 19:49
To zdjęcie to jak w Soku z Buraka.
ciekawy2020.06.7 16:18
Wśród polskich redemptorystów doszło do zachorowań na Covid-19. Obecnie 11 zakonników jest zakażonych, a 24 wykazuje objawy typowe dla zarażenia. Do transmisji wirusa doszło podczas spotkań w Tuchowie i Kościelisku.becnie, na kwarantannie nałożonej przez sanepid pozostaje 7 domów zakonnych: w Bardzie, Braniewie, Kościelisku, Krakowie, Tuchowie, Warszawie przy ul. Pieszej i Wrocławiu. Dodatkowo, w samoizolacji - z uwagi na kontakt z chorymi - pozostają zakonnicy mieszkający w Lubaszowej k. Tuchowa. W dwóch innych domach przebywają na kwarantannie pojedynczy duchowni: w Głogowie i w Warszawie przy ulicy Karolkowej. Dla bezpieczeństwa wiernych zamknięte pozostają obsługiwane przez redemptorystów kościoły w Bardzie, Lubaszowej, Tuchowie, Warszawie przy ul. Pieszej i Wrocławiu.
ciekawy2020.06.7 16:09
Ciekawe ile przypadków koronawirusa się po Polsce rozjedzie ? U redemptotystów to się marnie skończyło Widać Bog nie lubi jak zwykła klecha podważa siły przyrody
anonim2020.06.7 22:20
Ty się martw ,żebyś się w sklepie nie zaraził ,bo tam jest niebezpieczeństwo .
anonim2020.06.7 13:41
W wielkich miastach coraz większe zdziczenie i idiotyzm promowany przez szarlatanów wspólczesności.
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce?2020.06.7 12:12
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐁𝐄𝐋𝐀𝐑𝐔𝐒 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Leszek2020.06.7 13:01
Czuć od Ciebie trolka frondelka.
Phallus Impudicus judaeus canis2020.06.7 13:25
come to closer Jasiu and stick your jew-nose in my butt-hole
psycho on the hook2020.06.7 14:43
https://www.englishclub.com/writing/capital-letters.htm
KAZEK2020.06.8 2:27
Błąd ! Znów kłamiesz! To jest Rosja, nie Białoruś! Sprawdziłem!
aspiring educationalist2020.06.7 9:57
Nie Leszku, nie pochodzimy od małpy. My i małpy (konkretnie szympanse) mamy wspólnego ewolucyjnego przodka.
Leszek2020.06.7 10:07
Skoro tak to zrób tak. Weź stary zegar z kokólką i rozbierz to na drobne części. Wąż dwa pudełka i wsyp do jednego całą zawartość. Potem przesypuj zawartość do pustego pudełka i sobie odpowiec za którym miliardowy przesypaniem powstanie komputer. Na pewno za miliardy lat. Popatrz na dzieciola i jego język, chroniący jego mózg. Przy którym stukaniu powstał.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.7 10:23
Nie rozumiesz podstawowych praw ewolucji. Mutacje, różnorodność jest przypadkowa, ale przypadkowa różnorodność to nie ewolucja. Ewolucja to mechanizm CELOWEGO doboru naturalnego bazującego na przypadkowej różnorodności. Twój przykład jest totalnie nietrafiony. Komputer powstał właśnie poprzez ewolucyjne rozwijanie czasem przypadkowych odkryć.
Leszek2020.06.7 10:34
Nie istnieje mutacja pozytywna, tylko negatywna. Samo słowo mutacja odzwierciedla zmianę negatywną.
aspiring educationalist2020.06.7 11:22
...pomyślał Stirlitz. https://www.totylkoteoria.pl/2016/04/mutacja.html
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.7 11:37
Mutacje są losowe. Nie ma pozytywnych i negatywnych. Po prostu jakiś promil w puli mutacji daje delikatną przewagę i to wystarczy. To ciągły powolny proces, trwający nawet teraz, dotyczący nas, dający wyraźne efekty po setkach tysięcy, milionach lat. To proces który nie jest rzadną hipotezą (w języku potocznym teorią) tylko prawdziwą naukową teorią (w języku potocznym wytłumaczeniem).
Leszek2020.06.7 13:00
Wyjmij z organizmu pszczoły najmniejszy element a pszczoła umrze . Organizmy są doskonałe w swojej formie. Nie ma potrzeby tego poprawiać. Wszelka manipulacja człowieka w genotyp prowadzi do katastrofy. Po za tym nie został znaleziony żadnen pośredni gatunek pomiędzy formą istniejącą kiedyś a teraz. Ewolucja to forma religijnej utopi. Powtarzanie bezmyślne nie czyni czegoś prawdziwym.
psycho on the hook2020.06.7 17:38
> Wyjmij z organizmu pszczoły > najmniejszy element a pszczoła > umrze . BS
aspiring educationalist2020.06.7 11:20
Dokładnie tyle samo logiki w powyższym rozumowaniu, co w postulacie "człowiek pochodzi od małpy". https://en.wikipedia.org/wiki/The_Blind_Watchmaker
Leszek2020.06.7 9:53
Adres strony. Do zapisu uczestnictwa http://christusvincit-tv.pl/viewpage.php?page_id=248
KAZEK2020.06.8 2:23
Leszek! On nie jest żadnym organizatorem ! Uważajcie ! TO PODSTĘP! ON JEST ATEISTĄ, ŻYDEM, NIE POLAKIEM! I PEDOFILEM! PEWNIE CHCE DZIECI LUB MŁODZIEŻ PORWAĆ I WYKORZYSTAĆ! SZCZEGÓLNIE MALYCH CHŁOPCÓW! TO STARY PEDOFIL!
Leszek2020.06.7 9:51
Idź z nami nie bój się Świrusa, tylko przez Telewizję się zaraźisz. Zapisy: Królowa idzie do Sejmu 2020 MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu.  Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ:NAZWISKO:MIEJSCOWOŚĆ:Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowychKRAJ:AustraliaAustriaBelgiaBiałoruśBrazyliaChileChinyCzechyDaniaFinlandiaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIzraelJaponiaKanadaLitwaLuksemburgMeksykNiemcyNorwegiaOrlandiaPolskaRosjaRPASłowacjaStany ZjednoczoneSzwajcariaSzwecjaUkrainaWatykanWęgryWielka BrytaniaWłochyInny... Ilość zapisanych osób: 854 (oczekujących: 0) (stan na: 2020-06-07, 11:44)
Emilia2020.06.8 2:18
" LESZEK". TO INACZEJ KELLER LECH, ATEISTA, PEDOFIL! UWAŻAJCIE KTO GO NIE ZNA! ZNÓW KŁAMCO NABIERASZ LUDZI! JUŻ CZWARTY DZIEŃ TO PISZESZ! NIE DAJCIE SIĘ SPROWOKOWAĆ! NIE PODAWAJCIE SWOICH DANYCH! TO NIEBEZPIECZNY CZŁOWIEK! WYKORZYSTA WASZĄ NAIWNOŚĆ !
Leszek2020.06.7 9:42
Jak widać łatwiej wierzyć że jest koronaświrus, choć nikt go nie widział. Wierzyć że od małpy pochodzisz, ewolucję z kamienia , lub z innego g... Wierzyć w tysiące bzdur, miliardy lat ewolucji. Kto to widział, same bzdurne teorie, a uwierzysz i słuchasz jak świnia grzmotu. A ja ci mówię po śmierci uwierzysz, lecz to będzie za pużno. To taki test na Ziemi.
Atheisten sind dumm - A . Einstein2020.06.7 9:28
Dlaczego w Lourdes nikomu nie odrosła amputowana noga? Z tego samego powodu, dla którego nikt nie widział niewidzialnych różowych jednorożców.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.7 10:13
Ja widziałem. Taka kwaśna przygoda...
doktor2020.06.8 5:17
przetłumaczyłeś , że Ateiści są głupi ---A. Einstain ------- napisałeś o sobie .
katolicka kretynizacja polski 2020.06.7 9:23
wasz wszechmocny bogu by nie ochronił młodzieży? buhaha... dobrze ze młodzi widzą tą kościelną ściemę z tym ich bogiem i leją coraz bardziej na wiarę katolicką!