31.05.19, 12:30(fot. screen)

Franciszkanie apelują o szturm modlitewny za Jacka Rozenka!

- Kochani, pokornie prosimy o modlitwę za ciężko chorego Jacka Rozenka, aktora. Pamiętacie go z ról, może z gazet – a nam dał się poznać, jako wielki propagator pamięci bohaterstwa Żołnierzy Niezłomnych - pisze na swoim profilu na Facebooku Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Jacek Rozenek od dwóch tygodni przebywa w jednym z warszawskich szpitali. Aktor trafił tam z rozległym udarem mózgu.

 

Dołączmy do modlitwy:

Modlitwa o uzdrowienie z choroby


Boże, który jesteś Stwórcą człowieka oraz Panem życia i śmierci, bądź uwielbiony! Jeśli jest Twoją wolą, Panie, abym wyzdrowiał, to uwolnij mnie od tej choroby. Niech Duch Święty, którego otrzymałem w sakramencie chrztu i bierzmowania, pomoże mi przyjąć Twoją świętą wolę. Niech On mnie prowadzi; niech mnie obdarzy męstwem, abym potrafił przyjąć i dźwigać Twój krzyż.  

Uwielbiam Cię, Panie, za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłeś i ciągle obdarzasz. Chce wykonać do końca zadanie, jakie mi zleciłeś. Przez zasługi twojego Syna, który cierpiał na krzyżu, proszę Cię: obdarz mnie zdrowiem ciała i duszy. Amen.


Modlitwa o uzdrowienie za przyczyną św. Jana Pawła II


Boże, który jesteś Stwórcą człowieka oraz Panem życia i śmierci, bądź uwielbiony! Jeśli jest Twoją wolą, Panie, abym wyzdrowiał, proszę Cię za przyczyną św. Jana Pawła II o uzdrowienie mnie z tej choroby.

Niech Duch Święty, którego otrzymałem w sakramencie chrztu i bierzmowania, pomoże mi przyjąć Twoją świętą wolę. Niech On mnie prowadzi; niech mnie obdarzy męstwem, abym potrafił przyjąć i dźwigać swój krzyż.

Uwielbiam Cię, Panie, za wszystkie łaski, którymi mnie obdarzyłeś i ciągle obdarzasz. Chcę wykonać do końca zadanie, jakie mi zleciłeś. Przez zasługi Twojego Syna, który cierpiał na krzyżu, proszę Cię: obdarz mnie zdrowiem ciała i duszy. Amen.

Komentarze

Paula2019.06.3 15:54
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
Józef2019.06.3 11:53
Pomodlę się za Jacka
Elka2019.06.1 22:54
W obliczu nieszczęścia niektórzy nie potrafią się powstrzymać od nienawiści i hejtu. A gdyby tak ktoś z rodziny hejtujących miał udar, to ciekawe czy też pluli byście na niego jadem? Ludzie, więcej empatii. Nikt nie chce chorować. Jeżeli inni wierzą w modlitwę, to dlaczego nie mają o to prosić? Nie podoba się takie działanie? To w takiej sytuacji zamknij się jeden z drugim, zamiast pisać bzdury . Wstyd i żenada.
Adonai2019.06.1 7:13
gość imprezuje z kobietami, seks, narkotyki, alkohol, rozwód... a tu nagle wielki katolik? za pomodlę się tylko za prawdziwego Katolika a nie za syna marnotrawnego co żył jak chciał, właśnie przez takich "świętych" Kościół upada !
Saki faki2019.06.1 9:11
Upada przez takie czarne owce, jak ty. Modlisz się, ale do rogatego.
Adonai2019.06.1 19:37
modę się do Jezusa Chrystusa, a ty do kogo to nie wiem
Maz2019.06.5 3:53
Przykro to pisać, ale ma Pan serce podobne do tego, jakie mieli faryzeusze... A dobrze byłoby mieć serce podobne do serca Jezusa, skoro się Pan przyznaje do znajomości z Nim. Kościół nie upada, nigdy nie upadnie, bo bramy piekielne go nie przemogą (jak powiedział Jezus). Za to upadają ludzie Kościoła i bywają zgorszeniem, kiedy nie naśladują swego Pana w kochaniu drugiego człowieka. Czy Panu, Panie "Adonai", nie zalezy choć trochę na nawróceniu każdego "syna marnotrawnego"? Bo Panu Bogu zalezy, io jeszcze jak! Nie wie Pan o tym? Nie czytał Pan np. przypowieści Jezusa o synu marnotrawnym w Ewangelii? Bóg, kochający Ojciec, czeka na powrót ukochanego syna marnotrawnego zanim ten wrócił - Ojciec wychodzi na rozstaje dróg i wypatruje syna... A gdy pewnego dnia ten pojawia się na horyzoncie, Ojciec nawet nie czeka na przeprosiny, tylko szczęśliwy wita syna i wyprawia uczte na jego cześć. A tzw. "porządny" syn, ten drugi, nie ten marnotrawny, oburza sie na to i gorszy "zbytnią" miłościa Ojca i "za szybkim" wybaczeniem. Czy Pan jest tym drugim synem z przypowieści? A przy okazji: co Pan kiedys powie swemu Ojcu w niebie, gdy Ten spyta, co Pan zrobił, żeby jak najwięcej "synów marnotrawnych" nawróciło się do Niego? Ile pomocy miał Bóg w Pana modlitwie, wysiłkach, żeby jak najwięcej ludzi zostało zbawionych? "Prawdziwi" katolicy (co to właściwie dla Pana znaczy?) nie potrzebuja modlitwy tak bardzo i tak dużo, jak ci "marnotrawni" ludzie (niekoniecznie nawet katolicy). Lekarza potrzebują chorzy, a nie ci, co się dobrze mają. Tego Pan nie słyszał, nie czytał w Pismie św.? Niemozliwe. Jak to możliwe? Czy jest Pan prawdziwym katolikiem? Może to Pan też potrzebuje takiej specjalnej modlitwy o nawrócenie serca, o miłość do braci, tak, jak chcialby tego Pński Ojciec Niebieski? Bo z wpisu wynika, że jest Pan tym "chorym" potrzebującym lekarza i ty "marnotrawnym", któremu wydaje się, że jest tym "porządnym". A jeśli moje słowa budzą w Panu oburzenie i może gniew (co podejrzewam), to tym bardziej świadzczy to tym, o czym piszę. I nie piszę tego złośliwie, choć może wyszło nieco ironicznie. Jeśli poczuł się Pan urażony, to pzrepraszam. Ale naprawdę myślę, że potrzebuje Pan solidnego nawrócenia serca, bo Pana modlitwy potrzebują miliony takich marnotrawnych jak ten opisywany aktor/poseł, a tak to tylko traci Pan czas, zamiast z przemienionym sercem kochać tych marnotrawnych i modlić się za nich. Sami być może nigdy nie wrócą do domu Ojca, a tacy jak Pan mogą i powinni w tym pomóc!!! To Pana obowiązek jako katolika. Pozdrawiam i wspomnę na modlitwie.
gośka2019.06.1 0:36
potrzebne jałmużny w darze Duchowi Świętemu, który jest Uzdrowicielem i Wskrzesicielem...ale ja jestem na bezrobociu
7772019.05.31 22:45
Panie Boże błogosław naszemu bratu, a Ty Matko Najukochańsza mniej go w swej nieustannej opiece
Urszula2019.06.1 9:13
Ładna mi nieustanna opieka. :D Po takim wylewie, jeśli przeżyje to będzie na łasce ludzi.
Saki faki2019.05.31 16:28
Trzymaj się, Geralt.
Olo2019.05.31 15:44
A czy przypadkiem się nie rozwiódł? Może to teraz kara boska?
dr n.med. faszysta2019.05.31 14:26
Tegopana "znanego' aktora to pamiętam głównie z tego jak był osłem z partii przygłupa z penisem z biłgoraja jak wspólnie non stop pluli na Polskę, prezydenta Kaczyńskiego i Kościół katolicki. Czyżbym miał słabą pamięć? Czyżby w stanie zagrożenia życia nawrócił się? Czy on czasem razem z tym błaznem z biłgoraja nie jest apostatą?
normalny2019.05.31 14:55
Mylisz aktora Jacka z komuchem Andrzejem, współpracownikiem Urbana.
Bogumiła2019.06.1 11:14
To nie ten.Pan Jacek jest aktorem,gra np.w Barwy Szczęścia.
bardo2019.06.2 9:04
To jest Andrzej Rozenek, nie Jacek
koko2019.05.31 14:01
Do Eweliny ,Gościa ,Baby -Jagi. Nie wyśmiewajcie się z modlitwy do Boga. Modlitwa to siła materialna - energia , złączona z wielu ludzi tworzy Egregora czyli olbrzymią masę energii, która jeżeli jest zgodna z wolą Bożą czyni rzeczy niemożliwe do wyjaśnienia - CUDA. Bóg powiedział : Proście ( módlcie się) a otrzymacie !!! Ewelino, Gościu, Babo-Jago lepiej idźcie do Kościoła i w skupieniu po prostu tam posiedźcie - zapewniam , że "coś doznacie miłego" - Warto spróbować
Maz2019.06.5 3:30
Koko, proszę nie wypisywać herezji. Modlitwa to nie żadna energia ani masa energii, i nie czyni sama żadnych cudów. Cuda czyni (ewentualnie) Bóg, jesli Jego zamiary w danej sprawie są zgodne z tym, o co proszą modlący się. Bóg czyni to, co zamierza, nawet bez niczyjej modlitwy, a kiedy modlący się ma serce pełen wiary i ufności i z pokorą przyjmuje KAŻDĄ wolę Bożą, to wtedy jego modlitwa zostaje szybciej i, że tak powiem, "namacalnie" wysłuchana. O ile, powtórzę, Bóg nie ma wobec danej sprawy innych zamiarów. Poza tym: siedzenie w kościele nie jest po to, żeby "doznać coś miłego", czasem można doznac czegos bardzo niemiłego, jeśli ma się zatwardziałe serce, niechętne do nawrócenia. Bóg też nie jest nikomu potrzebny, by się lepiej poczuć. Bóg daje życie, wychowuje, prowadzi do celu, do swego Królestwa. Nie każda droga dla każdego jest taka sama, i nie każda droga prowadzi do celu. Czasem do celu prowadzi droga wąska i stroma, mało przyjemna... Pełna cierpienia. Żaden sportowiec nie osiągnie maksymalnych wyników bez treningu przez pot i łzy, leżąc na kanapie i marząc o medalach. Bóg jest Panem i Ojcem każdego z nas, tych niewierzących również. Kocha nad wszystko każdego człowieka, czeka na powrót każdego do Siebie, czeka na każde nawrócenie. Życie chrześcijanina niekoniecznie bywa miłe i przyjemne, za to zawsze bywa sensowne, szczęśliwe (nawet w chorobie) i prowadzi do spotkania OSÓB, i tu, na ziemi, i potem w dalszym "ciągu" życia, już po tej drugiej stronie życia. Doznawać można różnych rzeczy w kontakcie z Bogiem, owszem, ale celem nie jest doznawanie, tylko pewność, że jest się kochanym oraz stawanie się świętym, czyli idealnie tym, kim w planach Bożych ma być każdy z nas (nikt nie-święty nie znajdzie się w niebie, to można wyczytać w Biblii). Czasem choroba i cierpienie bywają potrzebne. O tym tez mówi Słowo Boże. Warto dokładnie i spokojnie czytac Biblię.
Go\\305\\233\\304\\2072019.06.5 14:51
"Coś doznacie miłego" w Kościele, to chyba zachęta dla dzieci, choć akurat dla nich to doznanie traumy
JPIII2019.05.31 13:53
Po co ch...uja wzięli do szpitala. Do kościoła przed ołtarz - tam go uzdrowią.
andrzejhahn32019.05.31 14:09
Mydlo, mydlo komu mydlo zrobione na najlepszym reines jüdisches Fett. ZyklonB co za cudowny wynalazek
anonim2019.05.31 20:33
zjeebany jesteś gimnazjalisto
Soulfly2019.05.31 14:14
I to jest wysoka kultura osobista wyznawców KE żenada
Daro2019.05.31 16:54
To nie jest wyznawca KE tylko sługa szatana.
Dariusz2019.05.31 15:41
Bardzo łatwo ustalić w jakim szpitalu leży.Proszę tam jechać i powiedzieć mu to w twarz wirtualny twardzielu dla ubogich.
JPIII2019.05.31 17:22
Przecież to katotaliby chcą modłami szturmować. Latwiej im będzie wspólnie z pedophilami w czarnych kieckach szturmować w kościele (przybytku pedophilów)
Puttin2019.05.31 18:11
a ty kacapie wspólnie z wyznawcami twojej religii biegacie tylko po ulicach z piórkami w du..ch
anonim2019.05.31 20:36
Pedophili to ty gejozo masz wśród swoich kolesi z parady dewiantów.
Dariusz2019.05.31 21:15
No to jak?Jedzie Pan ?
Paulina Tok.2019.06.1 2:23
Albert, JP III, ! Wiemy kim jesteś stalinowcu! SB-ku. Nie martw się o niego! Ty i tak mu nie pomożesz ! Martw się o siebie , kto ciebie będzie uzdrawiał ! Przecież z Kościoła, to nawet na czworaka, ale uciekłbyś! Możesz pójdziesz po pomoc do tego z ogonem??? Ale Ty w nikogo przecież nie wierzysz ! ? Zakopią, przysypią i koniec. .Prawda? Tak byś chciał? Ale prawda jest inna ! Dlatego z nami tu walczysz! Ale na darmo! NIGDY NIE WYGRACIE ! NIGDY !
anonim2019.05.31 13:50
Piotr - szkoda czasu dla takich bezczelnych ludzi, oni uważają że są oświeceni. Nawracają się na łożu śmierci, a jeżeli nie zdążą, to i tak rodzina poprosi o pochówek z księdzem.
Loamci 32 lat2019.06.6 11:44
człowieku bzdurzysz aż przykro, może jeszcze doświadczysz woli Bożej i będziesz pokorny, dlaczego mamy tyle ciemniaków
Piotr2019.05.31 13:39
Do Eweliny, Gościa i Baby Jagi - wypisujecie głupoty. Wiele jest przykładów, gdzie modlitwa działała cuda w chorobach z którymi lekarze nie mogli dać rady. Właśnie tak powinno być, że powinniśmy korzystać z wiedzy lekarzy i zarazem prosić Boga aby kierował, sercem, ręką i umysłem lekarza abyśmy byli zdrowi. Połączenie wiedzy medycznej z wiarą i modlitwą przynosi czasem zaskakujące efekty. Jedno z drugim się uzupełnia i nie wyklucza. Czytałem o lekarzach, którzy przed operacją zawsze się modlili do Boga o pomoc. Uważam, że tacy lekarze są mądrzy i pokorni bo polegają nie tylko na swojej wiedzy, ale także na Bogu. Tyle w temacie
baba-jaga2019.05.31 13:24
Pana Rozenka trzeba wypisac ze szpitala, by nie zajmowal miejsca ateistom, odstawic do domu i leczyc szturmem modlitewnym. To na pewno najtansza metoda leczenia, ktora powinna byc upowszechniana. Wydatki panstwa na szpitale, leki, edukacje lekarzy i pielegniarek radykalnie spadaja. Z calego serca popieram i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
gość2019.05.31 13:11
ludzie zachowują się jakby chcieli zmienić plany Boże w stosunku do tego człowieka. to ma być religia? to parodia.
atrocki2019.05.31 17:31
A skąd wiesz czy w planie Bożym nie ma tej modlitwy? Rozumiem - ty wszystko wiesz jak ta u góry która wszystko widzi w kasie.
Irena2019.05.31 19:02
[email protected]ścia: Gdyby nie modlitwy wstawiennicze, nie byłoby uzdrowień. Warunkiem zostania błogosławionym i świętym jest cudowne uzdrowienie chorej osoby przez wstawiennictwo kandydata na ołtarze. Gdyby nie modlitwa o uproszenie łask, nie byłoby tylu świętych i błogosławionych.
Ewelina Anna Majoranek2019.05.31 12:48
A teraz pomyślcie, jakby nakłady które idą na zabobony i kulty, poszły na rozwój medycyny, na badania nad lekami i jeszcze lepsze kwalifikacje lekarzy, to nie byłoby takich problemów. A tak to ludzie powiedzą wierszyki, które kompletnie nic nie dają.
anonim2019.05.31 12:59
A teraz pomyślcie, jakby nakłady które idą na LGBT i inne lewackie zabobony poszły na rozwój medycyny, na badania nad lekami i jeszcze lepsze kwalifikacje lekarzy, to nie byłoby takich problemów. A tak to lewaki wciskają ludziom głupoty, które kompletnie nic nie dają. hehehehehehehehe
Ewelina Anna Majoranek2019.05.31 13:26
Ile idzie na to LGBT, poproszę o wyliczenia. Nie znam żadnych wielkich szefów LGBT żyjących w złote pałace.
anonim2019.05.31 13:46
żyjący złote pałace - to mi śmierdzi ruskim trollem.
Czytelnik2019.05.31 22:55
Nie zyja w zlotych placach jak napisalas ...bo kase wydaja na chloptasiow ....
Urszula2019.06.1 9:10
Lewackie zabobony? Zdradź mi które to żebym mogła się zabezpieczyć jakby co.
Małgorzata2019.05.31 13:06
Spróbuj "poklepać" to zobaczysz !
Gienia2019.05.31 13:14
Nikt kto tak sie wypowiada nie rozumie czym jest wiara i modlitwa. Jesteś tylko kolejnym Tomaszem Ewelinko. Spróbuj różańca. Tylko nie klep a zwracaj się do Matki i proś.
Go\305\233\304\2072019.06.5 14:46
Właśnie próbuję różańca z czekolady i ...działa!
Milka2019.05.31 13:26
A po co czytujesz trollico katolickie portale? Dla szczucia?
Dariusz2019.05.31 15:44
To obsesja,ale to można leczyć najnowszymi zdobyczami medycyny o których ta Pani pisze.
Dariusz2019.05.31 15:39
Ma Pani kogoś kto za Panią w potrzebie powie taki wierszyk ?
Jazzz2019.05.31 18:22
Na zachodzie już tak jest, postęp jest oszałamiający, skonstruowano juz kapsułę do samodzielnej eutanazji. Jestem pod wrażeniem. Teraz już wystarczy zaopatrzyć każdego w takie urządzenie i wyznaczyć mu termin.
Adam2019.06.1 7:14
nie przesadzaj z tym rozwojem medycyny bo nie wiem czy wiesz że przemysł farmaceutyczny miał i ma najwięcej ofiar na świecie...
Helenka22019.06.4 17:44
To znaczy,że modlitwa jest bardzo kosztowna?Cos brak tu logiki!